221

Re: Beraščiai..

Aš iš mokyklos laikų jau mažai ką prisimenu... big_smile

222

Re: Beraščiai..

Nuo 13-os metų bendraudamas internete rašau taisyklinga lietuvių kalba. Tiksliau, bent jau stengiuosi. Kadangi nesu kalbotyros ekspertas, tad ir ištinka įvairiausi liapsusai - ar tai kablelis ne ten padėtas, ar raidė ne tokia įrašyta.
Kalba arba raštas yra tarsi mūsų, žmogiškojo pavidalo, atspindys popieriuje arba žinutėje. Kaip rašai, toks ir pats esi. Neraštingumas internete yra toks pats dalykas, kaip ir realiame bendravime negebėjimas savęs pateikti ir šnekėti viso pirmojo susitikimo metu apie ūkį ir bites.

223

Re: Beraščiai..

Beraščiai— tie, kurie nemoka rašyt. Be rašto, mokančio bendraut tik žodžiais, arba gestais. Žmones darantys gramatines klaidas— neesa beraščiai. Beto savo gimtaja kalba, jie rašo be klaidu. Čia tik Lietuviu kalba. Tad nepergyvenk taip stipriai... smile

224

Re: Beraščiai..

Apskritai, čia gal kokie 95 nuošimčiai lietuvių, kurie daro tokias klaidas, už kurias atleisti tiesiog nekyla ūpas. Jei supainiojamos dvi šalia esančios raidės - tai nėra baisi klaida. Tačiau skaitant jų rašliavą, kur painiojamos a ir e, į ir y raidės, nesudedami skyrybos ženklai, ko pasekoje neįmanoma suvokti parašyto teksto turinio ir prasmės, tokius priskiriu prie beraščių. Jei tokie žmonės rašo ir nori padaryti gerą įspūdį savo užkalbintajam, tai gal tegul pasinaudoja bent rašybos klaidų tikrinimo programomis.
Aš su tokiais nebendrauju, nes jie tikrai neturi ką pasakyti.

225

Re: Beraščiai..

Fernando пишет:

Apskritai, čia gal kokie 95 nuošimčiai lietuvių, kurie daro tokias klaidas, už kurias atleisti tiesiog nekyla ūpas. Jei supainiojamos dvi šalia esančios raidės - tai nėra baisi klaida. Tačiau skaitant jų rašliavą, kur painiojamos a ir e, į ir y raidės, nesudedami skyrybos ženklai, ko pasekoje neįmanoma suvokti parašyto teksto turinio ir prasmės, tokius priskiriu prie beraščių. Jei tokie žmonės rašo ir nori padaryti gerą įspūdį savo užkalbintajam, tai gal tegul pasinaudoja bent rašybos klaidų tikrinimo programomis.
Aš su tokiais nebendrauju, nes jie tikrai neturi ką pasakyti.

Pastėbėjau, kad dabar, a ir e, yra labai madinga rašyt, ir dar w vietoj v big_smile

226

Re: Beraščiai..

Nesuprantu, prie ko čia dabar taip išskirti žmones, kurie  tiesiog  neprate  rašyti taisiklinai? Jei jie priprato taip rašyti tai ir rašys, o kad jau jų  venti tai mano akimis reikia pačiam būti atsilikusiu. Jei žmogus greitai atrašo, aišku kad bus gramatikos klaidų ir  nepadėtu nosinių. tad būkite biškuti paprastesni  ir nenusikalbekit  i lankas wink

227

Re: Beraščiai..

Karoli, atidžiau skaityk, apie ką mes rašome. Pavyzdžiui, kai perskaitai tokią žinutę: Šiandien 10:41 Angele (30 m.) Karšta?
Labas kuris pasimatiti sendiena domina tyk rimti pasulimai 40 iki 50 m
Tai šios dienos žinutė, kurioje aš pastorinau žodžius, kuriuose yra žiaurios klaidos ir jos tikrai ne dėl to, kad žmogus nesudėjo taškų.

228

Re: Beraščiai..

domina - per skubėjimą pažymėjau smile

229

Re: Beraščiai..

Ara :Kas senden susytikt

230

Re: Beraščiai..

Garantuoju jei lieptų parašyti šio portalo anotacija kaip patikrinimo testą tai būtų atsikratoma visom tom purvinom anketom. Svarbu kaska dariti.

231

Re: Beraščiai..

Jo tema net kartais juokinga. Realiai pats stengiuosi rašytis taisyklingai kiek sugebu, bet visgi esu realistas ir puikiai suprantu kad šiuolaikiniame pasaulyje kalbos maišysis. Kai dabar tokią įtaką daro anglų kalba nenuostabu kad pradedamos praleidinėti LT raidės. Pats dirbu tarptautinėje kompanijoje, tai mes net juokaujame kad kalbam nauja kalba Lithuanian/English. Tai yra net normaliuose sakiniuose išprūsta angliški žodžiai. Nenorom. Tiesiog taip efektyviau perduoti informaciją. Ko pasėkoje ir pats pamačiau kad kartais skubėdamas rašau be LT raidžių. Pradžiai buvo keista, paskui pripratau sad

232

Re: Beraščiai..

esu zmogus baiges ne viena aukstasi,bet esu berastis.....nes moklsla isigijau uzsineje-baigiau mokykla Sybire,tai ka dabar mane reikia visa gyvenima smerkti???