41

Re: amzina

Vytautas parašė:

pvz budistams fizikai sako: -"mes ištyrėme, kad tarp elementariųjų dalelių yra tokios erdvės prarajos, mastelio atžvilgiu, kad drįstume teigti, jog viskas yra tuštuma..." budistai atsako: - "Hmmm.... mes jau truputį daugiau kaip 2000m tai žinome...."

Vadinasi, mes esame vaikščiojančios, mąstančios ir kalbančios tuštumos - tiesiog tuštučiai :::916

42

Re: amzina

nezinau kaip ten su tais budistais bet ne jie atradimus daro savo ziniomis,o mokslas.tustuma ne tokia jau ir tuscia.svarbu kad ne fiziskai o dvasiskai pilni butume

43

Re: amzina

Realiai tuštumos, manau nėra. Ji tiesiog dar neatskleista. Aplink mus begalės įvr.dalelių ir gyvybių. Mes paprasčiausiai jų nematom arba net ir neatradom.

44 (redagavo kristė 2018-02-07 18:52)

Re: amzina

Marina parašė:

Realiai tuštumos, manau nėra. Ji tiesiog dar neatskleista. Aplink mus begalės įvr.dalelių ir gyvybių. Mes paprasčiausiai jų nematom arba net ir neatradom.

Vytautas turėjo mintyje, tą milžinišką skirtumą tarp elektronų skersmens ir atstumo nuo atomo branduolio...

45

Re: amzina

daznai,kai pasiziuriu TUSCIU zvilgsniu i pinigine,matau TUSTUMA,pilnas vakuumas

46

Re: amzina

kristė parašė:
Marina parašė:

Realiai tuštumos, manau nėra. Ji tiesiog dar neatskleista. Aplink mus begalės įvr.dalelių ir gyvybių. Mes paprasčiausiai jų nematom arba net ir neatradom.

Vytautas turėjo mintyje, tą milžinišką skirtumą tarp elektronų skersmens ir atstumo nuo atomo branduolio...

Koks skirtumas kur tie atstumai...nebent taikomajam mokslui ne...

.

47

Re: amzina

dimetiltrifosfosulfatas parašė:

daznai,kai pasiziuriu TUSCIU zvilgsniu i pinigine,matau TUSTUMA,pilnas vakuumas

:::916 Svarbu, kad galvoje nebūtų tuščia.

48

Re: amzina

kuo ir kaip pamatuoti?

49

Re: amzina

dimetiltrifosfosulfatas parašė:

kuo ir kaip pamatuoti?

Dėl galvos, tai elgesys parodo...:::008

50

Re: amzina

kaip viskas paprasta.o jei liniuote tokia pati?

51

Re: amzina

dimetiltrifosfosulfatas parašė:

kaip viskas paprasta.o jei liniuote tokia pati?

Tai ir laimingos abi...liniuotės. Aš matuoju egoistiškai, pagal savo liniuotę. Yra IQ ir pnš. Galit klausti, o koks jūsų IQ. Ach, toks! Atsiprašau, sekantis, - ti...:::008
Aišku, gali sumeluot. Na, tai tuomet turim anketų ir pirmyn...

52

Re: amzina

man tai.bus kajfas, kai.bus pasaulio pabaiga, ir visi.mirsim. mes to nusipelnėm. Mes sugadinom viska ka sukurėm patys, ir ka sukure gamta ir visata! Mes niekam tyke

53

Re: amzina

lyg viskas veikia,internetas yra masina vaziuoja...lyg jokiu savu kuriniu zmonija nesugadino

54

Re: amzina

Sergio parašė:

man tai.bus kajfas, kai.bus pasaulio pabaiga, ir visi.mirsim. mes to nusipelnėm. Mes sugadinom viska ka sukurėm patys, ir ka sukure gamta ir visata! Mes niekam tyke

Sergio, tu jau daraisi labai tikęs :-)

55

Re: amzina

Anna parašė:
Sergio parašė:

man tai.bus kajfas, kai.bus pasaulio pabaiga, ir visi.mirsim. mes to nusipelnėm. Mes sugadinom viska ka sukurėm patys, ir ka sukure gamta ir visata! Mes niekam tyke

Sergio, tu jau daraisi labai tikęs :-)

Aš visada pats pačiausias, tad nerėikia man čia big_smile

56

Re: amzina

kristė parašė:
Vytautas parašė:

pvz budistams fizikai sako: -"mes ištyrėme, kad tarp elementariųjų dalelių yra tokios erdvės prarajos, mastelio atžvilgiu, kad drįstume teigti, jog viskas yra tuštuma..." budistai atsako: - "Hmmm.... mes jau truputį daugiau kaip 2000m tai žinome...."

Vadinasi, mes esame vaikščiojančios, mąstančios ir kalbančios tuštumos - tiesiog tuštučiai :::916

Pasak budistų tuštuma tai dar nėra niekas, ir jų viena iš sudėtingiausių, meditacijų yra apie tuštumą. aišku apie tą tuštumą apie kurią tu kalbi medituoju kiek per dažnai...:D man asmeniškai labai patiko pasakymas: "Nėra nieko, ką galėčiau vadinti aš arba mano", šis pasakymas irgi kilęs iš budistų ir taip pagal tai yra gyvenančių... Tai labai padeda jeigu reikia nusiplauti nuo kažko...:DDD o jeigu rimtai tai reiktų tai naudoti ir kilnesniems tikslams, pvz.: dėl bendro labo...:)

57

Re: amzina

Marina parašė:
kristė parašė:
Marina parašė:

Realiai tuštumos, manau nėra. Ji tiesiog dar neatskleista. Aplink mus begalės įvr.dalelių ir gyvybių. Mes paprasčiausiai jų nematom arba net ir neatradom.

Vytautas turėjo mintyje, tą milžinišką skirtumą tarp elektronų skersmens ir atstumo nuo atomo branduolio...

Koks skirtumas kur tie atstumai...nebent taikomajam mokslui ne...

.

šiaip tai gal nėra prasmės labai daug aiškintis apie iš pirmo žvilgsnio tuščių erdvių sandarą materialioje plotmėje, yra ten kokia dalelė ar ne..? nors kitavertus labai lengva pasakyti ir įrodyti kad viskas yra tuštuma(materialiai) ir be žinojimo, jog tarp elementariųjų dalelių yra didžiuliai tuščios erdvės tarpai, nes E=mc^2 -> m=E/c^2, žodžiu aplinkui tuštuma ir galybė energijos:D. Nors iš tikro nzn kaip Enčteinas suprato, kad E=mc^2, gal tam jis vertino ir tuos tarpus,  jis kogero nesvėrė pvz. nepanaudoto atominio kuro svorio ir vėliau to paties suskilusio, nes masės skirtumus ir dabar sunku palyginti...

58

Re: amzina

suprato  matuodamas tarpus,

59

Re: amzina

dimetiltrifosfosulfatas parašė:

suprato  matuodamas tarpus,

kažkaip reikėjo pagrysti tarpų teoriją, už kurią taip "aršiai" kovoja ir mano "mylimi" budistai...:) gal būtų buvę paprasčiau mestelt nuorodą apie vakuumą į wikipediją - https://lt.wikipedia.org/wiki/Vakuumas, kur užsimenama ir apie plenumo sąvoką (aišku galima pasiieškoti autoritetingesnių šaltinių, bet tikiu ten irgi gana teisinga). O jeigu į temą aš manau, tiksliau daugiau tikiu - amižinybės dalelę turi kiekvienas patiriantis gyvenimą, tik laikui bėgant keičiasi forma, tame tarpe suvokiu, kad greičiausiai kažkada visi mirs, nebeliks proto, nuosavo intelekto, kogero liks atitinkamai kiekvieno individualaus gyvio autentiškas energijų kompleksas(taip tiek prifantazuoti negalėjau, kažką išskaičiau iš popierinės knygos). Ta amžinybės dalelė gal net laikui nepavaldi, atrodo ji neturi nei pradžios nei pabaigos, bet ją suvokti esant gali tik žmogus, todėl greičiausiai žmogus ją ir teturi. suvokimui reikia, gal užsimerkti tyloje ir pagalvoti apie savo pradžią ir pabaigą - ogi nėra, akivaizždiai nesimato... nekalbu apie fizinį gimimą ir mirtį, nors fizinėje plotmėje turėtume būti galingiusi, bet va vistiek esam "durini kaip bambukai"... Gerai gal geriau kalbėsiu už save, atsiprašau tų kurie tokie nėra.

60

Re: amzina

Plenumas - partinės, visuomeninės ar valstybinės organizacijos renkamojo vadovaujančiojo organo narių visuotinis susirinkimas, kuriame turi dalyvauti ir balsuoti visi nariai.