21

Re: Meditacija

Kaip vienas pranavalgis kartą palietė temą - "Kas bus jeigu veganas ar žaliavalgis netyčia praris skrendančią musę ar to nežinodamas suvalgys mėsos ar panašių dalykų?"

Daugelis jų nevalgo mėsos, kad nebūtų žudomi gyvi sutvėrimai, kaip ir ne retai ir kad dvasiškai prie to tobulėti. Po ko pranavalgis pats atsakė į savo klausimą:

Svarbiausiai dėl to nepergyventi. Suvalgėte ar prarijote, vadinasi suvalgėte ar prarijote. Tiesiog po to daugiau taip vis tiek nedarysite. Buvo tai buvo. Daugiau žalos jūs gausite nuo pergyvenimo, nei nuo tos musės ar mėsos suvalgymo. Nes būtent pergyvenimas daug labiau žemins vibracijas, nei netinkamas suvalgytas maistas.

Na jeigu žmogus vystosi dvasiškai, praktikuoja Jogą, gal Ciguną, gal Tai či, medituoja, yra pvz. veganas, o gal net žaliavalgis būtent dėl to, tai jis kelia dvasios, sąmonės ir kūno aspektus aukštyn. Suvalgius netinkamą maistą, pvz. vegano atveju mėsos - jis šiek tiek nuleis savo fizinį aspektą, jo vibracijas, kuriam laikui žemyn, bet suvirškinus šį maistą ir išvedus iš organizmo, vėl viskas atsistatys į savo vėžias, nes jis to nevalgo ištisai.

O pergyvenimas dėl tokio įvykio ir nuo to susidariusi vidinė ir mentalinį aspektą žeminanti įtampa gali tvyroti daug ilgiau, lyg baisus įvykis, jeigu tai sureikšminti, kas savaime darys daug didesnę žalą, nei pačios musės ar užmaskuoto kažkur mėsos gabalėlio, gal "žele" suvalgymas. Kur fizinis aspektas išsivalius organizmui gan lengvai atsistatys, o sąmonės ar mentalinis aspektas, gali dėl pergyvenimų nukentėti daug stipriau ir daug daugiau pastangų po to reikės, kad jį atstatyti.

22

Re: Meditacija

Ieva parašė:
Laimutė parašė:

Toks įspūdis, lyg skaityčiau vaistų informaciją iš tablečių pakuotės pagal receptą, neturintiems rimto užsiėmimo. Na, gal ir reikia čia viso šito...bet žmonės gyvenantys aktyvų gyvenimą, daug dirbantys ir besistengiantys pragyventi ir išmaitinti šeimą vargu ar atrastų laiko tam. Ir ar būtina taip egotipiškai kapstytis savyje (?) Kam reikia ( pav. jogos? Juk tas pats rezultatas gaunamas penkiolika minučių numigus ). (?)

Joga lb.tinka sergant sąnarių ligomis, bent jau kai kuriems. Yra žmonių, sergančių lėtinėmis, psichikos ar onkologinėmis ligomis, kurie gyvena tarsi ant veikiančio ugnikalnio ir pnš., patiria nuolatinį stresą. Jiems ir reikalingos visokios tokios praktikos, ypač meditacija.

Ai tai taip, aš čia daugiau meditacinę turėjau omeny. Negi paprastas pasyvus atsipalaidavimas neduotų daugiau nei aktyvi jogos įtampa? Man kai sąnarius skauda, tikrai ne joga galvoj. Prevencinės priemonės kaip sportas, gimnastika ir visi tie jogos pratimai man dar vis nieko nedavė nors praktikuoju jau daugelį metų. Po šitų užsiėmimų man reikia dienos poilsio, kad nurimtų skausmai.

23

Re: Meditacija

Arvydo ir Vytauto mintis labai miela skaityti smile Jūs čia kaip vaikštančios brošiūrelės ( juokauju žinoma ). Nenustokit. Šito reikia.

24

Re: Meditacija

Laimutė parašė:
Ieva parašė:
Laimutė parašė:

Toks įspūdis, lyg skaityčiau vaistų informaciją iš tablečių pakuotės pagal receptą, neturintiems rimto užsiėmimo. Na, gal ir reikia čia viso šito...bet žmonės gyvenantys aktyvų gyvenimą, daug dirbantys ir besistengiantys pragyventi ir išmaitinti šeimą vargu ar atrastų laiko tam. Ir ar būtina taip egotipiškai kapstytis savyje (?) Kam reikia ( pav. jogos? Juk tas pats rezultatas gaunamas penkiolika minučių numigus ). (?)

Joga lb.tinka sergant sąnarių ligomis, bent jau kai kuriems. Yra žmonių, sergančių lėtinėmis, psichikos ar onkologinėmis ligomis, kurie gyvena tarsi ant veikiančio ugnikalnio ir pnš., patiria nuolatinį stresą. Jiems ir reikalingos visokios tokios praktikos, ypač meditacija.

Ai tai taip, aš čia daugiau meditacinę turėjau omeny. Negi paprastas pasyvus atsipalaidavimas neduotų daugiau nei aktyvi jogos įtampa? Man kai sąnarius skauda, tikrai ne joga galvoj. Prevencinės priemonės kaip sportas, gimnastika ir visi tie jogos pratimai man dar vis nieko nedavė nors praktikuoju jau daugelį metų. Po šitų užsiėmimų man reikia dienos poilsio, kad nurimtų skausmai.

Dėl jogos, tai, manyčiau, lb.priklauso nuo vadovo, kaip jis veda užsiėmimus. Esu lankiusi savo mieste. Pvz. paaiškindavo, kaip ir ką daryti. Vienam viena judesių amplitudė, kitam kita. Tiesiog klausdavom, pasikalbėdavom prieš užsiėmimą ir pnš. Grupė buvo nedidelė, apie 14 žmonių.

25

Re: Meditacija

Kiek girdėjau, kai kurie žmonės praktikuoja jogą tiesiog per youtube žiūrėdami vaizdo įrašus. Kaip vienas kovos menų treneris kartą pasakojo, kad sako susiradau vieną jogos mokytoją youtube, kurio vaizdo įrašai pasirodė įdomūs, traukiantys, lengvai jam suprantami, na galima sakyti atitinkantys jo dvasią, tiek mokymai, tiek ir pats mokytojas, na ir jis pradėjo daryti pratimus pagal jo vaizdo įrašus.

Pagal tokį principą galima nesunkiai atsirinkti, peržiūrėti n vaizdo įrašų, pažiūrėti su kuriais žmonėmis ar mokytojais geresni rezonansai ir iš jų mokytis. Panašiai aš tyrinėju ir dvasinius dalykus, ieškau vaizdo įrašų ir t.t... Kartais surandi žmogų, kurio tiesiog miela klausytis, nesvarbu net apie ką jis pasakoja. Jauti iš jo tau gerai tinkančią energiją, vien nuo ko gerai jautiesi. O dar jeigu ir naudos iš jo pasakojimų yra, juo labiau.

26

Re: Meditacija

Ieva parašė:
Laimutė parašė:
Ieva parašė:

Joga lb.tinka sergant sąnarių ligomis, bent jau kai kuriems. Yra žmonių, sergančių lėtinėmis, psichikos ar onkologinėmis ligomis, kurie gyvena tarsi ant veikiančio ugnikalnio ir pnš., patiria nuolatinį stresą. Jiems ir reikalingos visokios tokios praktikos, ypač meditacija.

Ai tai taip, aš čia daugiau meditacinę turėjau omeny. Negi paprastas pasyvus atsipalaidavimas neduotų daugiau nei aktyvi jogos įtampa? Man kai sąnarius skauda, tikrai ne joga galvoj. Prevencinės priemonės kaip sportas, gimnastika ir visi tie jogos pratimai man dar vis nieko nedavė nors praktikuoju jau daugelį metų. Po šitų užsiėmimų man reikia dienos poilsio, kad nurimtų skausmai.

Dėl jogos, tai, manyčiau, lb.priklauso nuo vadovo, kaip jis veda užsiėmimus. Esu lankiusi savo mieste. Pvz. paaiškindavo, kaip ir ką daryti. Vienam viena judesių amplitudė, kitam kita. Tiesiog klausdavom, pasikalbėdavom prieš užsiėmimą ir pnš. Grupė buvo nedidelė, apie 14 žmonių.

tikra tiesa, daug kas priklauso ir nuo jogos mokytojo, tiesa kaip Arvydas dažniai mini - kiekvienam savo, man asmeniškai labiausiai patinka užsėmimai su meistru kuris yra ramus ir sugeba nuraminti vien savo buvimu emocionaliai, nors fizinių pratimų prasme gal leidžia daryti tam tikras klaidas ir neeakcentuoja to... kai nurimsta vidus, gal vėliau galima ir techniškai teisingai atlikinėti pratimus- figūras, tai būtų kitas lygis... tačiau man žymiai smagiau yra šokti, buvau šokėjas ir tikiuosi liksiu, o šokiai ir yra tam tikra meditacija, man asmenioškai patinka užsiimti su vaikais, pasidalinti su jais savo patirtimi, su jais padiskutuoti, stengiuosi jų negniuždyti arba truputį smarkaujančius mėgstu "pagriežti ant jų dantį", nes žinau, kad jie atlaikys, jeigu ne, tai perspėju apie savo ketinimus ir jie nurimsta, labai smagu su tais svetimais vaikais, vaikai - tai tam tikra nuostabi medžiaga visapusiškai, džiugu jeigu pavyksta jiems suteikti geros patirties, buvimas kartu kaip mini Arvydas - aukštesnėse vibracijose, labai džiugina;)). meditacija kogero yra slidi savoka, tačiau jeigu sugebi užsimiršti mėgstamoje veikloje - menai, mėgstamas darbas, žaidimai, tai įkrauna gana teigiamai, sakykim tai ir yra meditacija, o bažnyčioje dar galima ir mantras kalbėti, štai va ir induizmas mūsų kultūros prityaikymui...

27 (redagavo Arvydas 2022-01-12 23:00)

Re: Meditacija

Kaip tai chi judama erdvėje, taip ir šokio metu. Dar jeigu judesius, kad ir šokio suderinti su fibonacci ar aukso pjūvio geometrija, tai tokie judesiai net pakraudinės energija, net jeigu tai ne tai chi, o šokis. Tai juk irgi judėjimas ir paprastai gan harmoningas kūno, judesių plastikos atžvilgiu.

Sumoje, kažkada iš panašių dalykų pradėjo vystytis pirmi vidiniai kovos stiliai, ar net bekontaktės sistemos. Jos nėra visuotinai pripažintos, bet teko jų "technologiją" tyrinėti, kas yra ilga istorija. Ten gan daug dogmų. Kad ir kazokų SPAS ezoterinė dalis, galima sakyti, primena kažkokią archajišką ušu formą, kur galbūt ušu iš kažko panašaus ir kilo.

Ką tenai atradau labai įdomaus, tai vieną sistemą, kur kūnui leidžiama pačiam išugdyti savo sistemą, kurią galima net kovai naudoti ar kaip tai chi gimnastiką ar, kad susitvarkyti savo energetiką. Judesys ją tvarko irgi.

Reikia viso labo leisti kūnui pačiam daryti tai, ką jis nori daryti. Pvz. stovite ir norisi kelti ranką - keliate, ranka pati daro lanką ir piešia judesius, kurie primena kovos menus ar šokį ir taip kūnas pats jus veda ir iš to išvystote savo unikalią judesių ar pratimų, galbūt šokio sistemą. Pvz. ranka užveda liemenį, liemuo kūną ir t.t..

Na reik duoti jam laisvę ir jis pats žino geriau, ko jam reikia. Tai turi eiti iš vidaus. Dar jeigu suderinti su saulės pjūvio geometrijos judėjimu, tai juo labiau. Pabandykite išvynioti panašią spyralę, pradioje pirštais, po to judinant visą delną, tada visą ranką ir panašiai. Pakankamai teisingi judesiai laikoma, kad pakrauna energija.

Ir taip gali išsivystyti unikali žmogui praktika, tiesiog iš jo pačio judesių.  Kaip manoma, taip pat lygiai stebint kūną galima ir mitybą koreguot, stebint jo reakcijas į suvalgytą maistą. Po to gali nereikėti nieko, nei dietologų, nei patarėjų, jeigu atkreipti dėmesį į savo kūno ženklus. Pvz. geras maistas turi sukelt sotumą ir nesinorėti jo be galo vis daugiau ir daugiau, priduoti energijos ir panašiai.

28

Re: Meditacija

Kažkur girdėjau, kad judesys gali sureguliuoti organizmo energetiką ir organus, kas kaip ir gali padėti nuo ligų. Na ten buvo teigiama, kad kai žmonės mažai juda, serga. Jeigu tipo daug judėti, susiderina jų teigimu organai ir tada žmogus tampa sveikesnis. Kaip judėti, nebuvo nurodyta. Tai manau gali tikt įvairus judėjimas, kad ir šokis. Žiūrint, kas žmogui priimtiniau.

Vat jeigu praktikuoti savo kūno sistemą, apie kurią prieš tai rašiau, ką esu ir pats bandęs ir tai labai man patiko. Nuo piršto užsiveda visas kūnas lyg pagal aukso spiralę. Prasijudina visa energetika ir viskas... Tai ir dvasine prasme gerai ir šiaip sveika. Po to gali norėtis tai daryti vien dėl to, kad pasijusti geriau.

Iš šono žmonės žinoma gali jūsų nesuprasti, kas jums darosi, nes tokie judesiai neprimins jiem nieko ir atrodys keistai, bet nuo jų jausitės geriau. Dėl to jeigu baiminatės keistų reakcijų iš aplinkinių, geriau tai daryti kur jų nėra.

Jeigu prisikaupę daug neigiamos energijos, kūnas gali norėti ją nupurtyti, nukratyti, išjudinti visą save visaip ir t.t.. Iš šono tai gali atrodyt keistokai kai kuriems, bet svarbu jums sveika ir gera nuo to.

29

Re: Meditacija

Laimutė parašė:

Arvydo ir Vytauto mintis labai miela skaityti smile Jūs čia kaip vaikštančios brošiūrelės ( juokauju žinoma ). Nenustokit. Šito reikia.

xD, jeigu miela, tada gerai, o tu Laimute mus pristabdyk kai labai nusišnekėsim:D. tiesa tame, kad tos žinios gerai iki to lygio kol jos padeda gyventi;)

30

Re: Meditacija

Lygiai pas žmones skiriasi. Vienam tiks viena dalis žinių, o kitam kita. Kaip sakoma, tą pačią knygą keletą kartų perskaičius vis galima atrasti kažko naujo. Ypač jeigu tai daryti skirtingų gyvenimo etapų metu. Nes būsime visai kitoje savo asmeninės evoliucijos būsenoje ir skirtingose savo evoliucijos būsenose atkreipsime dėmesį į skirtingus dalykus, kurie joje aprašyti.

31

Re: Meditacija

Arvydas parašė:

Lygiai pas žmones skiriasi. Vienam tiks viena dalis žinių, o kitam kita. Kaip sakoma, tą pačią knygą keletą kartų perskaičius vis galima atrasti kažko naujo. Ypač jeigu tai daryti skirtingų gyvenimo etapų metu. Nes būsime visai kitoje savo asmeninės evoliucijos būsenoje ir skirtingose savo evoliucijos būsenose atkreipsime dėmesį į skirtingus dalykus, kurie joje aprašyti.

Būtent.

32

Re: Meditacija

Ieva parašė:
Arvydas parašė:

Lygiai pas žmones skiriasi. Vienam tiks viena dalis žinių, o kitam kita. Kaip sakoma, tą pačią knygą keletą kartų perskaičius vis galima atrasti kažko naujo. Ypač jeigu tai daryti skirtingų gyvenimo etapų metu. Nes būsime visai kitoje savo asmeninės evoliucijos būsenoje ir skirtingose savo evoliucijos būsenose atkreipsime dėmesį į skirtingus dalykus, kurie joje aprašyti.

Būtent.

turiu gana objektyvų pastebėjimą - sprendžiant iš to jeigu žmogaus suvokimo lygiai keičiasi ir po 25 gimtadionio darau išvadą, kad jis augo asociolioje aplinkoje ir tokioje gyvena tol kol numiršta, nes suvokimas vis evoliucionuoja - kur link jis evoliucionuoja? jis tedaro ivairiausias prielaidas, gretindamas turimas miglotas žinias bei patyrimus savo galvoje, neturėdams pačio imanomo oriausio savo įvaizdžio realybėje (neturi masės žmonių galimybe būti savo pačia geriausia versija, nes tiek jų tiek kolektyvinis protas nesistengia atrasti ir tyrinėti materijos sasajų su dvasiniu, priimdami faktą, kad niekam nėra duota daugioau šioje visatoje negu žmogui...- taip duotos ir kančios, tačiau tik todėl nes stokojam suvokimo...) nelabai domėjausi Sai Baba, tačiau pamenu, kad jis deklaravo esas Dievo isikūnijimas ir tikiu juom, nes noriu tikėti, Kristus prašė būti bent lygiam jam (draugais )arba paprsčiausiai būti tokiu kaip dangiškasis tėvas (kam nepatinka šis terminas, galima vadinti "Dievas tėvas = visatos protas") kalbant apie krikščionis, bei kunigus, kunigai dirba, tačiau nesuveda prieštaravimų šventraščiuose ir 2000 metų vis dar deklaruoja, kad žmogus nuodėmių auka ir turi teisę daryti nuodėmes, nes Kristus dėl nusidėjėlių numirė... wtf..? - gal numirė todėl, kad parodytų koks orus gali būti žmogus - nors ir "žaliuojantis medis", tačiau leidžiasi būti kertamas, nes savo auka Maištauja kaip Romas Kalanta maištavo, tik Kristus dėl dar gilesnių dalykų maištavo. ok gal tų laikų žmonėms psichologiniu aspektu Dievo atleidimas buvo labai svarbus aspektas, todėl Kristus "žaidė" su Dievo atleidimu, žinoma jis turėjo prigimtinę teisę tai daryti ir tai veikė teigiamai... kaip mylėti broliška ar sūniška meile asmenį kurio sąmoningumo lygio nelabai stengiamasi pasiekti, kiek pilnatviška ji gali būti? ir visgi kai kurios krikščionių maldos mane veikia labai teigiamai, kaip ir daugumą kitų... aš klystu kai teisiu kitą ar kitus, nes toli gražu aš nekontroliuoju kai kurių procesų- nors gal būt derėtų, tačiau kai labai daug laiko skiri apmastymams apie visatos bei gyvybės planą ir kai žinai iš istorijos, kad apie tai mastė ir kiti, leidi sau suvedus galus piktai "purptelt" big_smile