301

Re: Lažybos ir loterijos

Jeigu jus turite ką investuoti tuoj valstybė jus apmokestins kad neturetumet

302

Re: Lažybos ir loterijos

Konstantinas parašė:

Jeigu jus turite ką investuoti tuoj valstybė jus apmokestins kad neturetumet

Konstantinai, tu gi pagrinde iš valstybės gyveni. Tiksliau iš mokesčių mokėtojų pinigų. Iš kur toks tavo nedėkingumas?

303

Re: Lažybos ir loterijos

Konstantinas parašė:

Jeigu jus turite ką investuoti tuoj valstybė jus apmokestins kad neturetumet

vakar latvijoj kai buvom, matem pastata su mazais langiukais. Gide sako - langai buvo mazi nes vienu momentu buvo ivestas mokestis uz didelius langus big_smile tai cia dar lt kol kas ne taip baisu big_smile

304

Re: Lažybos ir loterijos

Darius parašė:
Konstantinas parašė:

Jeigu jus turite ką investuoti tuoj valstybė jus apmokestins kad neturetumet

vakar latvijoj kai buvom, matem pastata su mazais langiukais. Gide sako - langai buvo mazi nes vienu momentu buvo ivestas mokestis uz didelius langus big_smile tai cia dar lt kol kas ne taip baisu big_smile

Matai kaip įdomu ką nors keisto sužinoti.
Aš tai tokia persisunkusi įspūdžių, kad kurį laiką truks, kol viską surikiuosiu.
Tarp kitko... Belgija labai graži. Ir apylinkės ir greitkelis ir miestas Antwerpen.
Su Prancūzija nepalyginti. Ten chaosas, o čia tvarka.

305

Re: Lažybos ir loterijos

Laimutė parašė:

Tarp kitko... Belgija labai graži. Ir apylinkės ir greitkelis ir miestas Antwerpen.
Su Prancūzija nepalyginti. Ten chaosas, o čia tvarka.

o mane tokie tvarkingi vaizdai, kaip kad Alpėse, taip greit užknisa, jokio įdomumo, jokios laisvės, polėkio, kūrybos.... suprantu, patogu, bet.... o kur siela?

306

Re: Lažybos ir loterijos

Andre parašė:
Laimutė parašė:

Tarp kitko... Belgija labai graži. Ir apylinkės ir greitkelis ir miestas Antwerpen.
Su Prancūzija nepalyginti. Ten chaosas, o čia tvarka.

o mane tokie tvarkingi vaizdai, kaip kad Alpėse, taip greit užknisa, jokio įdomumo, jokios laisvės, polėkio, kūrybos.... suprantu, patogu, bet.... o kur siela?

Manyčiau, kad grožyje ir yra siela ir meilė. Meilė kuriant tvarką ir grožį.

307

Re: Lažybos ir loterijos

o man labiau patinka prancuzu poxuizmas ir Paryziaus betvarke

308

Re: Lažybos ir loterijos

Konstantinas parašė:

o man labiau patinka prancuzu poxuizmas ir Paryziaus betvarke

Nu taip, kiekvienas savaip supranta. Man tai tvarka patvirtinta žmonių meilę savam kraštui. Kai kekvienas iš meilės ir pagarbos savo miestui ar kaimui palaiko tvarką ir švarą.

309 (redagavo Konstantinas 2023-01-02 19:45)

Re: Lažybos ir loterijos

Laimutė parašė:
Konstantinas parašė:

o man labiau patinka prancuzu poxuizmas ir Paryziaus betvarke

Nu taip, kiekvienas savaip supranta. Man tai tvarka patvirtinta žmonių meilę savam kraštui. Kai kekvienas iš meilės ir pagarbos savo miestui ar kaimui palaiko tvarką ir švarą.

pas prancuzus irgi yra tvarka. na pas tikrus prancuziskus prancuzus. tu gal ne ten tasaisi po bomzynus kokius) prancuzai labai megsta geles ir kvapus. pas juos visur zydi geles. ant kiekvieno namo palanges ir kiekviename kaimelyje ant ivaziavimo i kaima visada yra pasodintos geles. jeigu jau nera geliu skaitosi kad kaimas visiskai apsileides. ir taip pat kvapai. tik Prancuzijoj viesajam tualete as maciau prie kriaukles buteliukus su kvepalais kad isejes is tualeto galetum ne tik rankas nusiplauti o ir pasikvepinti. bet prancuzai savotiskai suvokia ta tvarkos palaikima. pvz yra nuosavas namas tai prancuzai palaiko tvarka tik iki savo sklypo ribos. viduej pas prancuza viskas kvepes visur geles zydes bet uz sklypo ribos gali baisiausias siukslynas jiems tas pats. ir jie taip gyvena jie labai atskiria savo nuosavybe ir ne savo. ir dar man patinka prancuzu vieningumas: as buvau Prancuzijoje per pacius geltonuju liemeniu protestus ir as perejau siena is Vokietijos i Prancuzija ir stovejau deginau lauzus visa nakti kartu su paprastais prancuzais. pas lietuvius tokio vieningumo niekada nebuvo ir nebus. dar patinka prancuzu moteru apsirengimo stiliukas. jos taip priderina drabuzeliu detales viena prie kitos kad sugeba tiesiog tobulai atrodyti. na apie Prancuzija galeciau ilgai pasakoti. 5 metus ten praleides

310

Re: Lažybos ir loterijos

Jeigu tau Paryžiaus centras bomžynas, vadinasi aš po bomžyną tąsiausi.
Aš kalbu apie tai ką mačiau ir lyginant konkrečiai su Belgija yra didelis skirtumas.
Lietuvos moterys nė kiek ne prasčiau rengiasi už prancūzų moteris.

311

Re: Lažybos ir loterijos

Man irgi nepatinka šiukšlės ir šiukšlintojai. Tai nepagarba aplinkai, žmonėms. Maisto likučiai kenkia  daugelio rūšių gyvūnėliams, veisia graužikus, kurie platina parazitus, ligas.
O dėl aprangos, tai skonio reikalas. Kaip kas nori ar išgali, taip ir rengiasi.Svarbu žmogus neapsileidęs, švarus.

312

Re: Lažybos ir loterijos

Jei prancūzai ir vieninga tauta tai turbūt jau vien dėl to, kad jų nėra jau tiek ir daug belikę. Vaikštant po Paryžių susidaro įspūdis, kad kažkur Afrikoje randiesi. Lietuvos žmonės reikalui esant irgi labai vieningi.

313

Re: Lažybos ir loterijos

Vieningumas yra žmogaus prigimtyje. Kaip ir gyvūnų. Jis garantuoja išlikimą. Na o, kad daug užsieniečių, tai nėra ko stebėtis, nes kažkada buvo kolonizatoriai. Tai pasekmės. Prancūzai pvz.buvo lb.žiaurūs Madagaskare. Darė radioaktyvių medžg.bandymus su žmonėmis salynuose ir pnš. Daug pasaulio tautų ir valstybių turi baisų nusikaltimų prieš žmoniškumą šleifą.

314 (redagavo Andre 2023-01-03 18:48)

Re: Lažybos ir loterijos

tai Ieva visgi pripažįsta karmą? smile ir net ne bet kokią, čia jau aukštas lygis - pripažinti valstybės karmą smile

315

Re: Lažybos ir loterijos

Aš tai nelabai suprantu kas ta karma. Nežinau kaip, kada ir taikoma šis išsireiškimas.
Jei viena tauta užsitraukia nuodėmę kitos tautos atžvilgiu, tai juk kenčia dažnai ne jie patys, o ateinančios kartos. Jie nekenčiami viso pasaulio. Pavyzdžiui Vokiečių Hitleris, Rusijos Stalinas ir dabar Putinas ir visi kiti užkariautojai ir kolonizatoriai. Juk sekančios kartos turi už tai mokėti. Argi tai galima paaiškinti kaip karma?

316

Re: Lažybos ir loterijos

Pavyzdžiui aš palinkėjau kam nors ką blogo ir būtent tai atsitiko man pačiai.  Aš taip suprantu karmą .

317

Re: Lažybos ir loterijos

tai ką turi šiandien - užsidirbai vakar. o ką darai šiandien - taip gyvensi rytoj smile
pvz. vakar (prieš metus, praeitam gyvenime ir pan.) berniukas pasišaipė skaudžiai iš klasiokės, kad ji negraži. Šiandien jis gimė moterimi, kurią ignoruoja vyrai dėl jos baisios išvaizdos. Jeigu ji jiems keršys, nekęs gražuolių ir taps pikta boba, kitame gyvenime, ko gero, gims neįgalia... Na, o jei susitaikys su savo negražia išore bei supras, kaip žmogui skauda, kai jam kas nors priekaištauja, užjaus ir supras, gaus puikų vyrą ir meilės dėka taps gražia smile
niekas nežino, ką žmogus darė ar galvojo anksčiau... ir nereikia...
kaip Ieva pasakytų - svarbu būti Žmogumi. bet kokioje situacijoje. Ir kitus ne smerkti, o pagal savo galimybes mylėti smile

318

Re: Lažybos ir loterijos

Laimutė parašė:

Pavyzdžiui aš palinkėjau kam nors ką blogo ir būtent tai atsitiko man pačiai.  Aš taip suprantu karmą .

nebūtinai. dažniau atsitiks vaikams - tiems, ką myli labiau už save. ir gali stebėti iš šalies - kažkas kitas palinkėjo, kažkam labai skauda, o tau tai plėšo širdį.... nes dėl savęs retam taip skaudėtų.

319

Re: Lažybos ir loterijos

Andre parašė:
Laimutė parašė:

Pavyzdžiui aš palinkėjau kam nors ką blogo ir būtent tai atsitiko man pačiai.  Aš taip suprantu karmą .

nebūtinai. dažniau atsitiks vaikams - tiems, ką myli labiau už save. ir gali stebėti iš šalies - kažkas kitas palinkėjo, kažkam labai skauda, o tau tai plėšo širdį.... nes dėl savęs retam taip skaudėtų.

Paskaitinėjau truputį apie karmą. Oi, Andre, kokia plati ši sąvoka ir koks kompleksiškas čia reikalas. Kiek daug visko, ko aš nežinojau. Labai įdomu.

320

Re: Lažybos ir loterijos

Tam pačiam reiškiniui gali būti įvairių pavadinimų, įvardijimų ar sąvokų. Aš tai sieju su žmonių atmintimi, nes, kad ir būdami neraštingi, žmonės nuo senų laikų perduoda jaunesnėms kartoms savo krašto įvykių istoriją, faktus ir pnš. Galų gale ir užkariautojai,  atvykėliai rašydavo dienoraščius, ataskaitas. Laikui bėgant į jų " šaunius" žygdarbius pažiūrėta ir kitomis akimis. Krikščionių, islamo ar kt.religijų " misijos", atvertimai į " tikruosius" tikėjimus, stabų griovimai , "saulės" atnešimai...O už jų slypi nežmoniškumas, godumas, savanaudiškumas, bukas fanatizmas, kas vėl skatina neapykantą, susipriešinimą ir taip be pabaigos...
Man pačiai teko būti liudininke pokalbio, kur Vokietijoje jauna iranietė slaugytoja nekantraudama laukė kol sujungs pokalbio su vaistine, nes norėjo užsakyti vaistus ligonei. Ragelyje paprastai groja muzika, kol atsilaisvina darbuotojas. Jauna, 32m.mergina, neseniai atvykusi į Vokietiją ir baigusi kursus, sako : Tu, stora vokiška kiaule, atsiliepk pagaliau, judink savo storą ši...Štai kokia pagarba. Viduramžiais musulmoniški kraštai irgi kentėjo nuo kryžiuočių ir ji tai žino. Atvykusi į šalį, kur turi darbą ir duoną, ji tos šalies ir jos etninių gyventojų nekenčia.