41

Re: Nusirasineti ar ne?

Vaiva, 19 parašė:

mokesciu moketojus nesaziningi studentai "apwagineja" maziausiai lyginan su korupcija ir neteisybe, kuri yra isigalejusi wisur...

toli grazu ne maziausiai, as, tu, mes esam tie patys busimi valdininkai, pareigunai ir t.t. reiketu jau pradet mokytis atsakomybes, nes uzaugs dar viena korumpuota karta. nesu apskritai idealistas, ar kazkoks ultrapatriotas, bet tai elementarus dalykas, pas mus yra visiskai normalu valstybinej istaigoj ikisti savo giminaiti, duoti policijos pareigunui kysi, sumoket zemetvarkininkui, kad eile paspartint, nusirasinet, visi tokie smulkus dalykai ir iskiepyja tolerancija tai korupcijai. praktiskai tai jau lietuviu genuose. vakaruose niekur nera tokio masto nusirasinejimo. ten pamatytu kolega tave nusirasinejanti, jis atsistotu ir paklaustu destytojo ar galima naudotis uzrasais, nes kiti taip daro, pas mus tai butu nesuvokiama

42

Re: Nusirasineti ar ne?

bet pas mus yra taip kaip yra ir as elgdamasi kitaip nieko nepakeisiu, todel kam daryt taip, kad man butu blogiau?

43

Re: Nusirasineti ar ne?

Vaiva, 19 parašė:

bet pas mus yra taip kaip yra ir as elgdamasi kitaip nieko nepakeisiu, todel kam daryt taip, kad man butu blogiau?

tai cia ta pati analogija, kam nevogti, jei galima vogti ir likti nenubaustam. sunku ka nors i toki argumenta atsakyt. galima butu apeliuoti i tavo zingeiduma, nora kazko ismokt, vidini pasitenkinima savim ir t.t. bet matyt to nera.
na tarkim savo bakalaurini darba as dariau 100% vienas pats, padariau tikrai gerai ir saziningai, bet del konfliktu su darbo vadovu jis nedalyvavo gynime ir as del to gavau 9. dauguma grupioku nusipirko vidurines mokyklos lygio darbus, apie juos visiskai nieko nesuprato, per gynima "profesorius" neleido net kai kuriem komisijos nariam uzduot klausimu, kad nesusimautu, ir tokie zmones gavo 10. ir as vistiek po viso to darbo buvau tikrai savim labai patenkintas, tiesiog zinojau, kad esu vertas to ka gavau ir dar daugiau. nemanau, kad toki jausma pajuto tie, kurie elgesi nevisai saziningai. sunku tai paaiskint

44

Re: Nusirasineti ar ne?

suprantu, ka nori pasakyt ir as neneigiu to ka sakai. idomu kiek pats esi toks saziningas kaip rasai. netikiu, kad studentaudamas nesinaudojai paruostukais, spargalkem ir t.t.

45

Re: Nusirasineti ar ne?

Nezinau kaip masto tie, kurie mokosi humanitarinius mokslus, taciau as neisivaizduoju kaip galima nusirasineti tiksliuosius dalykus, taigi ten reikia suprasti, o ne iskalti ar speras darytis. O kazkieno pasakytas teiginys, kad integralai ir panasus dalykai nereikalingi visiskai, tai absurdas!! Negi nesuprantat kad universitetas ne prisiminti formules mokina, o mastyti!! Tiesa, kad ji baige tos teorijos neprisiminsim, taciau igytas mastymas ja besimokant vistiek liks, tik mes patys to nesuprasim. Mokytis reikes visa gyvenima, tai ka tada darys tie, kurie visa gyvenima iprate nusirasineti ir pirkti darbus? Jie paprasciausiai nebemokes nieko patys daryti savo galva, nes ta galva tuscia bus!

46

Re: Nusirasineti ar ne?

nusirasyt reikia sugebeti smile  lavinamas regejimas, klausa, ranku miklumas(ir ne tik), pastabumas, kruopstumas...
:::044

47

Re: Nusirasineti ar ne?

Vaiva, 19 parašė:

nusirasyt reikia sugebeti smile  lavinamas regejimas, klausa, ranku miklumas(ir ne tik), pastabumas, kruopstumas...
:::044


Visus situos ir dar daugiau kitu igudziu galima lavinti ir mokantis smile

48

Re: Nusirasineti ar ne?

tai reiskia lavina taip pat big_smile

49

Re: Nusirasineti ar ne?

Beda tame, kad nusirasinejimas nelavina loginio mastymo, nepalieka absoliuciai jokiu ziniu apie ta dalyka ir blogiausia, kad moko zmogu meluoti, sukciauti ir apgaudineti. O tada tokie zmones baigia universiteta ir apkaltina ji, kad mokslo sistema bloga ir jis anieko neismoko..reikai gi kazka apkaltinti, o saves taigi nekaltinsi :::a55

50

Re: Nusirasineti ar ne?

Duosiu elementarų pavyzdį: KMU dėstomas toks dalykas kaip medicinos istorija. Kadais buvo jos egzaminas, dabar beliko tik įskaita. Paskaitų lankymas privalomas. Įsivaizduokit, mokomės pagrindinį dalyką, pvz., chirurgiją, o po to varai į paskaitas dalyko, kur senas ir aklas kurmiukas sau po nosim burba "žinias".  Ir po to būna įskaita- gauni klausimą, reikia jį atsakyt raštu, pvz., pirmosios medicinos emblemos pasaulyje:) tai raskit man protingą žmogų, kuris sėdės ir mokysis, kiek spalvų kokiam herbe buvo tais ir tais metais, o nesimokys chirurgijos, kai egzas ant nosies. Nusirašymas ne visada yra blogybė ar apgaudinėjimas- jei universitetų valdžia nesugeba parinkti mokymo programų, perkrauna jas visokios "labai svarbiom" paskaitom, studentai nebeturi galvoje vietos visam tam išmokti. Nusirašinėjimas, manau, daugiau ne mūsų, o jų- dėstytojų problema. Juk retas studžius pas normalų ir išaiškinantį dėstytoją drįs sukčiauti, tiesa?
Dėl nesąžiningų diplomų- rinka pati išlygina, kuris vertas geros algos, kuris ne.Juk atsižvelgiama į sugebėjimus, dokumentėlis duoda pliso, tačiau neužkaišo darbe daromų klaidų. Be to, daugelis dalykų išmokstama, deja, tik dirbant.

51

Re: Nusirasineti ar ne?

Daiva, visiskai sutinku, kad apsurdas gryniausias kalt tiksliuosius dalykus. jei to reikia, vadinas zmogus ne i tas roges isokes ir jam laikas sokt lauk smile
Justina, tokiu atveju kaip tu paminejai, tikrai pateisinamas nusirasinejimas smile yra problema su programomis ne tik univieruose, bet dar ir vidurinese.
gal kas norit i valdzia keliaut ir visa tai pasistengti bent kiek pataisyti? big_smile

52

Re: Nusirasineti ar ne?

Manau, kad tol, kol nenumirs šita senių karta,sorry už žiaurumą:), kuri augo, studijavo tarybinių laikų institucijose, kuriose ir kyšiai, ir šperinimasis- buvo normalus, net toleruotinas dalykas (kuris daugiau nunešė, kuriam daugiau parašė po to ir t.t.), tol nebus jokių permainų. Įpratimas baisiau už prigimimą smile

53

Re: Nusirasineti ar ne?

as nenusirasineju, nes tiesiog nemoku :::734 nu nebent su kaimynais pasitariu, ka rasyt arba destytojas akivaizdziai rodo, kad galit nusirasinet... big_smile

54

Re: Nusirasineti ar ne?

mes turim viena labai "gera" destytoja savo fakultete... :::734 atrodo, zmogus turetu buti normalus, ne veltui daktaro laipsni turi ir pan. bet.... pas ja per egzus taip - arba zodis i zodi parasytas egzas arba skola... va tada ir prasideda. pas ja iseina lengvai nusirasyti, kiti net knyga pasideda ant stalo. Suprantu kad tai nera gerai, bet pas ja bendrasis dalykas, o visi taip "laikosi" egzus pas jau 10 metu. Pas ja kitaip neimanoma. Ir tai dar - 2 zm parasys visiskai ta pati, vienas gaus 5, kitas 10 uz ta pati darba.

55

Re: Nusirasineti ar ne?

Vaiva, 19 parašė:

suprantu, ka nori pasakyt ir as neneigiu to ka sakai. idomu kiek pats esi toks saziningas kaip rasai. netikiu, kad studentaudamas nesinaudojai paruostukais, spargalkem ir t.t.

siaip koks man skirtumas tiki ar ne, mano nuomones tai nepakeis. ar esu nusirasinejes? esu, bet turbut kokiais 90% reciau negu vidutinis studentas, prisimenu gal tik pora kartu, dar keleta kartu esu nuplagijaves darbus. ir to niekaip nepateisinu, tingejau mokytis ir tiek, jei univere pries tai nebutu uzmerkiamos akys, kogero ir tu keliu kartu nebutu. nereikia visko vertint pagal savo sugedima. jei kazko nesugebi tu, nereiskia, kad nesugeba niekas.

56

Re: Nusirasineti ar ne?

siaip visada viska ismokstu, nera man sunku ismokti, nes viska suprantu.. ir dar :? jei sunkesnis dalykas ar bent zinau, kad gal pavyks uzmesti aki i spera,tai ja pasidarau, o kas zino, gal pamirsiu, nors turesiu kur paziuret...
bet as kategoriskai PRIES akla nusirasinejima, kai kiti isvis net neskaite medziagos ja naudojasi ir gauna superinius pazymius :::022
>>> ir savo nusirasinejima pateisinu ir sazine negrauzia, nes as paziuriu tik kelis zodelius, kurie man uzkrenta, bet as juos moku.. o tuos,kurie visus tomus nuraso nuo speros, karti reikia ir visaip kaip kankinti :::022

57

Re: Nusirasineti ar ne?

Justina, 21 parašė:

Duosiu elementarų pavyzdį: KMU dėstomas toks dalykas kaip medicinos istorija. Kadais buvo jos egzaminas, dabar beliko tik įskaita. Paskaitų lankymas privalomas. Įsivaizduokit, mokomės pagrindinį dalyką, pvz., chirurgiją, o po to varai į paskaitas dalyko, kur senas ir aklas kurmiukas sau po nosim burba "žinias".  Ir po to būna įskaita- gauni klausimą, reikia jį atsakyt raštu, pvz., pirmosios medicinos emblemos pasaulyje:) tai raskit man protingą žmogų, kuris sėdės ir mokysis, kiek spalvų kokiam herbe buvo tais ir tais metais, o nesimokys chirurgijos, kai egzas ant nosies. Nusirašymas ne visada yra blogybė ar apgaudinėjimas- jei universitetų valdžia nesugeba parinkti mokymo programų, perkrauna jas visokios "labai svarbiom" paskaitom, studentai nebeturi galvoje vietos visam tam išmokti. Nusirašinėjimas, manau, daugiau ne mūsų, o jų- dėstytojų problema. Juk retas studžius pas normalų ir išaiškinantį dėstytoją drįs sukčiauti, tiesa?
Dėl nesąžiningų diplomų- rinka pati išlygina, kuris vertas geros algos, kuris ne.Juk atsižvelgiama į sugebėjimus, dokumentėlis duoda pliso, tačiau neužkaišo darbe daromų klaidų. Be to, daugelis dalykų išmokstama, deja, tik dirbant.

apie kokia tu rinka kalbi tarkim medicinoje? uzsienyje galbut taip, o lietuvoj? praktiskai viskas pasiekiama per pazintis ir intrigas, tada labai svarbu tureti koki nors mokslini laipsni ir panasiai, kad pagristi savo statusa. kalbant apie privatu versla velgi galima kaip pavyzdi rimtos firmos darbo skelbima pateikti www.cv.lt/employee/viewbulletin.do?id=112943977. ir tai cia tik labai tiesioginiai pavyzdziai. o isivaizduok gabu sazininga vaika is kaimo, kurio teveliai neturi pinigeliu apmoketi jo studijas, o tokie nusirasinetojai uzkelia vidurkius, tas vaikas labai tiketina, kad ir nebaigs mokslu, jei iskris i mokama vieta, tokiem zmonem net ir stipendija yra labai svarbus pajamu saltinis, nes tevai galbut negali apmonet jo gyvenimo mieste.
apskritai neisivaizduoju, kad sveikai mastantis zmogus galetu izvelgti nors menkiausia ilgalaike nauda nusirasinejime. kas liecia studiju programa, tai jos tikrai daznai yra per sunkios. bet kaip jas subalansuoti? kokios sunkios jos bebutu, nusirasinetojai vistiek islaikys. koki argumenta tu gali pateikti studiju planus kuriantiem zmonem, irodanti, kad jos perkrautos, jei vidurkiai virsija tarkim 9.

58

Re: Nusirasineti ar ne?

To Saulius:mano universitete maždaug kas metus nusižudo po studentą- kalbu ne tik apie faktinę mirtį, tačiau ir apie mėginimą žudytis, kurio pasėkmės: sutrikusi protinė veikla ir fizinė negalia. Ir žudomasi dėl anatomijos skolos, suvoki? Pusę mūsų pakrikusiais nervais, serga opalige ir vaikšto pas psichologus. Nejau normalu, kad studijos luošintų?
pavyzdys apie kaimą teisingas, tačiau jei bičiukas iš kaimo tikrai gabus, jis nueis į bet kurią firmelę ar prekybos centrą, pvz.,kompiuterių meistru, o jei ne toks gabus- kroviku logistikos skyriuje naktimis, ir pats užsikals pinigėlių.Taip dariau ir darau aš, mano mama negali manęs išlaikyti. Per tėvelių pinigus senokai niekas toli nenuvaro, nes juos išaiškina ir "suėda" pervargę ir alkani  minėti  berniukai iš kaimo. Apie rinką medicinoje: yra du kandidatai jauni daktariūkščiai dirbti privačioje klinikoje. Tas, kuris juos priima, žiūri ne tik į pažymius, tačiau ir į sugebėjimus- jei per operaciją cherovai susiūsi žaizdą, niekas tavęs nepageidaus, nors ir baigei visais dešimtukais. Medicina yra juodas amatas, todėl kalbos apie rinką čia dar ir kaip egzistuoja.   

59

Re: Nusirasineti ar ne?

Justina, 21 parašė:

To Saulius:mano universitete maždaug kas metus nusižudo po studentą- kalbu ne tik apie faktinę mirtį, tačiau ir apie mėginimą žudytis, kurio pasėkmės: sutrikusi protinė veikla ir fizinė negalia. Ir žudomasi dėl anatomijos skolos, suvoki? Pusę mūsų pakrikusiais nervais, serga opalige ir vaikšto pas psichologus. Nejau normalu, kad studijos luošintų?
pavyzdys apie kaimą teisingas, tačiau jei bičiukas iš kaimo tikrai gabus, jis nueis į bet kurią firmelę ar prekybos centrą, pvz.,kompiuterių meistru, o jei ne toks gabus- kroviku logistikos skyriuje naktimis, ir pats užsikals pinigėlių.Taip dariau ir darau aš, mano mama negali manęs išlaikyti. Per tėvelių pinigus senokai niekas toli nenuvaro, nes juos išaiškina ir "suėda" pervargę ir alkani  minėti  berniukai iš kaimo. Apie rinką medicinoje: yra du kandidatai jauni daktariūkščiai dirbti privačioje klinikoje. Tas, kuris juos priima, žiūri ne tik į pažymius, tačiau ir į sugebėjimus- jei per operaciją cherovai susiūsi žaizdą, niekas tavęs nepageidaus, nors ir baigei visais dešimtukais. Medicina yra juodas amatas, todėl kalbos apie rinką čia dar ir kaip egzistuoja.

nezinau kur studijuoji, bet jei KMU, tai savizudybiu skaicius tokiu atveju gerokai atsilieka, nuo salies vidurkio, kur per metus 10000 gyventoju tenka apie 4 savizudybes, atsizvelgiant, kad KMU studijuoja apie 5000 studentu, tai savizudybiu daznumas apie 2 kartus mazesnis, negu vidutiniskai salyje. gal geriau paaiskink kaip nusirasinejimas padeda spresti sia problema?
kitas dalykas pasakyk kiek tiketina, kad nusirasinetojas bus gabesnis uz saziningai studijuojanti? tada pagalvok kas finansuoja didziosios dalies studentu studijas. paskui dar pagalvok kaip nusirasinejimas veikia bendra studentu ziniu lygi ir apskritai mokslo lygi salyje. taip pat kaip veikia studiju programu kokybe, kuria pati esi labai nepatenkinta. ir apskritai kokiu geru dalyku duoda nusirasinejimas, neskaitant galimybes prasisukti kai kuriem "dirbantiem" studentam?

60

Re: Nusirasineti ar ne?

Vaiva, 19 parašė:
Irmantas, 20 parašė:

nusirasyk jei taves sazine negrauze tai varyk visom keturiom big_smile

o kas ta sazine?
:::044

tox dalykas vidinis balsas kuris tave grauze is vidaus kad netinkamai pasielgei kiek atsimenu va aks yra sazine bet jau senei aj pamenu big_smile