41

Re: Kalbininkų išdaigos

permeciau akimis sita tema ir matau, kad turiu ka pasakyti. as studijuoju lietuviu filologija, todel kai ka galiu paaiskinti. didziausia klaida, kuria cia darote, yra galvojimas, jog kalbininkai kuria naujus zodzius. is tikruju zodzius siulo tam tikru specialybiu zmones, kurie yra kompetentingi nuspresti, kad naujas pavadinimas butu tikslus. kalbininkai isklause siulymu, tik prietaiko tinkama priesaga (kiekviena priesaga turi prasme) ar priesdeli, ziuri, kad tiktu lietuviu kalbos morfologijos sistemai ir t.t. todel jei jums naujas zodis yra juokingas, nereikia del to kaltininti vien kalbininku.

42

Re: Kalbininkų išdaigos

Edvardas, 25 wrote:

tai kodėl rašo tinkinti, o ne taikyti? kur čia logika?

issamiai negaliu paaiskinti, bet tinkinti reiskia "pritaikyti", bet cia kalba eina apie technika. pvz. viena detale pritaikyti prie viso aparato ir pan.

43

Re: Kalbininkų išdaigos

Nijolė, 20 wrote:

nera tos logikos lietuviu kalboje.. nera ;D
>> nu man tai peilis po kaklu - vielabraukis (tipo trulikas).. nu nieko jis neypatingas, bet jau taip tas zodis nepatinka, kad nnzn.. kazkoks jis man neaiskus... :V

vielabraukis ir dar keletas zodziu buvo pasiulyta kaip belandzio 1-osios pokstas. o visi pagalvojo, kad rimtai kalbininkai iskvailejo. niekas is tiesu taip troleibuso ir nezadejo pervadinti.

44

Re: Kalbininkų išdaigos

Aleksandras, 21 wrote:
Vaiva, 19 wrote:

galva, rusiskai panasiai skamba, tai irgi buwo manoma, kad tai newartotinas zodismusu kalboje, siulyta pavadinti mastykle smile

man tai juokinga, kad jie bando keisti viska, kad bent kiek panasu i rusu kalba, tipo atsiriboti nuo sovietu sajungos seseliu ar kokio velnio, nesuprantu.. nors rusu ir anglu kalboj taip pat yra nemazai panasiu zodziu, galbut jie kile kazkada nuo vienodu zodziu. tai taip gaunas, kad mes atsiribojam ne tik nuo rusu, bet ir nuo viso pasaulio, bandydami israsti savo dviracius, nors visas pasaulis naudoja lengvai suprantamus tarptautinius zodzius..

negali buti, kad buvo norima keisti zodi "galva" del panasumo i rusu kalba! tai yra paveldetas zodis is prokalbes, todel ir skamba panasiai. veldiniu niekas nekeicia! yra tam tikru zodziu grupiu, kur is karto aisku, kad tai labai seni zodziai. pvz, kuno dalys, gamtos reiskiniai (pvz.ugnis), skaitvardziai iki 10, pagrindines spalvos, kai kurie ivardziai (pvz. tu) ir t.t.

45

Re: Kalbininkų išdaigos

Dovilyt, nagi baik tu čia kaip koks advokatas, ne asilai gi esame, paprasčiausiai matosi noras keisti žodžius kurie yra susyje su rusų kalba, žinai vienas kartas būtų? ma jį velnias, bet tai kartojasi ir kartojasi wink tai tu pasakyk kodėl vaisius pervadino, nes kas juokingiausia, kad vaisius CHURMA jis auga Kryme, iš ten ir kiles, tai tiksliai jis ten nesivadino jokiu persimonu wink tai gal tada ir švarcnegerį vadiname kitaip? a? o čia išradynėti dvirati, kad kaltas ne tas apie kurį galvojat, juokinga net nesidaro. Esmė yra aiški kaip 2+2 , kalbininkai svaigsta ir viskas ir nereikia čia sakyt, kad ne jie wink jo Japonai atvažiavo ir prigalvojo, gerai, kad anksčiau jų nebuvo, nes dabar turbūt vadinčiaus vardu DZIN DZIAU ;D Vienu žodžiu kalbos inspekcija:::123 mala ir taškas wink

46

Re: Kalbininkų išdaigos

Gediminas, 29 wrote:

Dovilyt, nagi baik tu čia kaip koks advokatas, ne asilai gi esame, paprasčiausiai matosi noras keisti žodžius kurie yra susyje su rusų kalba, žinai vienas kartas būtų? ma jį velnias, bet tai kartojasi ir kartojasi wink tai tu pasakyk kodėl vaisius pervadino, nes kas juokingiausia, kad vaisius CHURMA jis auga Kryme, iš ten ir kiles, tai tiksliai jis ten nesivadino jokiu persimonu wink tai gal tada ir švarcnegerį vadiname kitaip? a? o čia išradynėti dvirati, kad kaltas ne tas apie kurį galvojat, juokinga net nesidaro. Esmė yra aiški kaip 2+2 , kalbininkai svaigsta ir viskas ir nereikia čia sakyt, kad ne jie wink jo Japonai atvažiavo ir prigalvojo, gerai, kad anksčiau jų nebuvo, nes dabar turbūt vadinčiaus vardu DZIN DZIAU ;D Vienu žodžiu kalbos inspekcija:::123 mala ir taškas wink

aisku, as sutinku, kad kai kurie zidziai yra juokingi ir pervadinami be reikalo. bet sunku spresti, jei nezinai to pervadinimo priezasciu. kai yra pasiulomas naujazodis, tai kazkiek laiko buna adaptacijos periodas ir jei zodis prigyja, tai viskas ok. bet jei neprigyja tai naujazodis isnyksta. taip kad daug kas yra visuomenes rankose. jei mes naujo zodzio nevartosime, tai jo ir nebus smile be to galima savo nuomone parasyti lietuviu kalbos inspekcijos internetiniame psl. jei neklystu ten galima ir patiems naujadarus siulyti ir jei jis prigyja galima gauti kazkiek pinigu kaip priza big_smile
del churmos tai sunku pasakyti. matyt, prevadino, nes gal buvo sunkiai istariamas, blogai pritaikytas prie morfologines sistemos ir pan. zodziu, nezinau... smile

47

Re: Kalbininkų išdaigos

Churma??? sunkus žodis? ;D visam pasauliui puikiai ištariamas, o jau mūsų Lietuviškom burnelėm per sunkus ;D juokingai tu čia suskėlei ;D

48

Re: Kalbininkų išdaigos

as tiesiog svarstau, ka galejo galvoti komisijoje ir viskas. man asmeniskai jis nesunkus.

49

Re: Kalbininkų išdaigos

skeneris-skaitlys
failas-rinkmena Cia suvalkieciai dazniausiai taip sneka

50

Re: Kalbininkų išdaigos

Dovilė, 21 wrote:

as tiesiog svarstau, ka galejo galvoti komisijoje ir viskas. man asmeniskai jis nesunkus.

tai aš irgi adresuoju ne tau wink o mūsų mylimai ir gerbiamai KALBOS INSPEKCIJAI ;D

51

Re: Kalbininkų išdaigos

Gediminas, 29 wrote:
Martyna, 19 wrote:
Gediminas, 29 wrote:

man tai kyla klausymas kodėl žodį LABIAUSIAI ,reikia tarti kaip LABJAUSIAI????  Kurioje vietoje tikrąjame žodyje yra raidė "J" nerandu ;D nes skamba tai tikrai marazmiškai, kaip koks kitątautis bandytu šnekėti lietuviškai wink
P.S. Edvardai žodis TINKINTI reiškia TAIKYTI wink( įdomu į kurią vietą ?)  ;D

"tinkinti" yra CUSTOMIZE atitikmuo, taigi reiškia prisiderinti, prisitaikyti (programą) pagal savo poreikius.
O iš kur ištraukei, kad "labiausiai" reikia tarti su "j"? :::041

tai tu paklausyk per TV kaip jį tikrai taria, atsiprašant vemt norisi LABJAUSIAI ;D
P.S. tai čia tu tipo mane pataisei ar šiaip pasikartot norėjai? wink

nežinau, ką konkrečiai tu klausai per tą TV, bet garantuoju, kad per kokią "Panoramą" tokio dalyko tikrai neišgirsi big_smile
tik patikslinau to žodžio reikšmę.. ( kad gal be reikalo tik dabar pastebėjau big_smile )

52

Re: Kalbininkų išdaigos

nesuprantu, o kuom blogas lietuviskas zodis "taikyti", "pritaikyti", "prisitaikyti" :? juk cia taip pat, kaip suprantu, lietuviski zodziai...:)

53

Re: Kalbininkų išdaigos

Martyna, 19 wrote:
Gediminas, 29 wrote:
Martyna, 19 wrote:
Gediminas, 29 wrote:

man tai kyla klausymas kodėl žodį LABIAUSIAI ,reikia tarti kaip LABJAUSIAI????  Kurioje vietoje tikrąjame žodyje yra raidė "J" nerandu ;D nes skamba tai tikrai marazmiškai, kaip koks kitątautis bandytu šnekėti lietuviškai wink
P.S. Edvardai žodis TINKINTI reiškia TAIKYTI wink( įdomu į kurią vietą ?)  ;D

"tinkinti" yra CUSTOMIZE atitikmuo, taigi reiškia prisiderinti, prisitaikyti (programą) pagal savo poreikius.
O iš kur ištraukei, kad "labiausiai" reikia tarti su "j"? :::041

tai tu paklausyk per TV kaip jį tikrai taria, atsiprašant vemt norisi LABJAUSIAI ;D
P.S. tai čia tu tipo mane pataisei ar šiaip pasikartot norėjai? wink

nežinau, ką konkrečiai tu klausai per tą TV, bet garantuoju, kad per kokią "Panoramą" tokio dalyko tikrai neišgirsi big_smile
tik patikslinau to žodžio reikšmę.. ( kad gal be reikalo tik dabar pastebėjau big_smile )

pagal taisykles reiketu tarti labjausiai

54

Re: Kalbininkų išdaigos

Diana, 24 wrote:

nesuprantu, o kuom blogas lietuviskas zodis "taikyti", "pritaikyti", "prisitaikyti" :? juk cia taip pat, kaip suprantu, lietuviski zodziai...:)

as sutinku su tavim wink

55

Re: Kalbininkų išdaigos

sedyne - pasoste
laistytuvas - livaras
Niu juokas ima is tokiu zodziu iskraipymu

56

Re: Kalbininkų išdaigos

Dovilė, 21 wrote:
Martyna, 19 wrote:
Gediminas, 29 wrote:
Martyna, 19 wrote:
Gediminas, 29 wrote:

man tai kyla klausymas kodėl žodį LABIAUSIAI ,reikia tarti kaip LABJAUSIAI????  Kurioje vietoje tikrąjame žodyje yra raidė "J" nerandu ;D nes skamba tai tikrai marazmiškai, kaip koks kitątautis bandytu šnekėti lietuviškai wink
P.S. Edvardai žodis TINKINTI reiškia TAIKYTI wink( įdomu į kurią vietą ?)  ;D

"tinkinti" yra CUSTOMIZE atitikmuo, taigi reiškia prisiderinti, prisitaikyti (programą) pagal savo poreikius.
O iš kur ištraukei, kad "labiausiai" reikia tarti su "j"? :::041

tai tu paklausyk per TV kaip jį tikrai taria, atsiprašant vemt norisi LABJAUSIAI ;D
P.S. tai čia tu tipo mane pataisei ar šiaip pasikartot norėjai? wink

nežinau, ką konkrečiai tu klausai per tą TV, bet garantuoju, kad per kokią "Panoramą" tokio dalyko tikrai neišgirsi big_smile
tik patikslinau to žodžio reikšmę.. ( kad gal be reikalo tik dabar pastebėjau big_smile )

pagal taisykles reiketu tarti labjausiai

:::041 nepatikėjau ir pasiunčiau užklausą VLKK big_smile atsakymas: "tariama be joto" smile

57

Re: Kalbininkų išdaigos

Martyna , nenoriu gynčitis, bet tu negi tik LTV žiūri, pažiūrėk daugiau kanalų išgirsi, taria LABJAUSIAI sakau taip kai girdisi ne man vienam, o tu puoli, verti klausyt marazmus ;D

58

Re: Kalbininkų išdaigos

gerai jau, girdėjau va ką tik, tai kas? ;] man gi kompetentingi žmonės atsakė, kad NEREIKIA ten tos "j" tarti, o TV amžinai pilna visokių kalbos klaidų.

59

Re: Kalbininkų išdaigos

nu mus moke tarti su j...keista...:::041

60

Re: Kalbininkų išdaigos

turbut visus zodzius leidzia balandzio pirmaja, kad turetu kuom pasiteisint gryba pripjovus. o dujine virykle visai nesenai ir jau iki kraujo igijes zodziu junginys