41

Re: Niekada negrysiu i Lietuva.

Diva, 33 wrote:

na paskaičius jūsų komentarus man keli klausimai kyla - kokiose landynėse jūs gyvenot Lietuvoj? panašu, kad jūs Lietuvoj neturėjot jokių draugų ir išvis neturėjot ką veikt. Tai sakyčiau, gal Lietuvai labai pasisekė, kad jūs iš jos išvažiavot... :::833
Teko gyvent ir Europoj ir Amerikoj - nepasakyčiau, kad dievinu tą laiką. Europoj dar žmonės normalesni, bet Amerikoj... Iš pradžių tas bukumas juokina, paskui jau nervuoja. Bendrauja tik labai paviršutiniškai - nepasakyčiau, kad pavyko surasti nors vieną žmogų, su kuriuos sietų stipresnė draugystė - šilčiausi ryšiai ne su vietiniais, o su tokiais pat atvykėliais - iš Japonijos, Bahreino, Olandijos, Italijos ir pan. Iš kur tas kaifas gyvenimo svetur? niekaip nepajėgiu suprasti...
Lietuvoj turiu darbą, butą, giminių, draugų - metukų man jau sočiai - manęs nė karto neapvogė, neužpuolė, o kad kelis kartus kokia bobutė pensininkė paburnojo - tai čia jos asmeninė problema, o ne visos Lietuvos kaltė... smile

As tik tiek galiu pasakyti, kad as is Lietuvos kitu ir nebandau isvaryti. As tik baigusi mokslus isvaziavau i uzsieni laimes ieskoti ir ja radau. Turiu lietuvoje nama. Dabar jau tik vasara i ji gryztu. Ir nepasakyciau, kad ten landyne. Na bet kaip kam atrodo.
As Lietuvoje uzdirbciau minimuma uz kuri, kaip visi zinome labai sunku gyventi. Kas laimingi Lietuvoj tegu ten ir gyvena, o Kas laimingi svetur tas svetur.
Forumo tema: niekada negrysiu i lietuva (reiskia as negrysiu), o ne: bekit is Lietuvos ar kaip nors panasiai.
O draugai mano beveik visi i uzsienius isvazineje. Gimines aplankyti galima ir i svecius pasikviesti, bilietai dabar pigus. Juk ne del draugu ar giminu gyvenam. Del saves ir savo seimos.

42

Re: Niekada negrysiu i Lietuva.

diva na ir pasakei as gerbiu tavo nuomone ir visa kita... bet kazkaip man du dalykai nelabai risasi... amerikieciai buki bet kazkodel amerikos ekonomika ryskiai pirmoje vietoje ir pragyvenimo lygis nedaug kuo atsilieka... man atrodo tu amerikoi ir anglijoi butent gyvenai landynese ir juodaodziu bei  ubagu kvartaluose kur zmones buki... as amerikoi sutikau tokiu zmoniu kokie lietuvoj net neegzistuoja, protingi zmones ir svarbiausia nepasikele, sugebantis suderinti svarbiausius gyvenimo aspektus su protu, bei labai geru atlyginimu... as jau 7 metau JAV, baigiau cia vidurine ir univera, pripratau prie kulturos. ir visiskai palaikau evelina, ipac jei tau pavyko gauti padoru darba ir susipazinti su nuostabiais zmogeliukais... ir galiu pasakyti viena kad viskas su kiekvienais metais tau bus tik geriau... ir jei taip jautiesi nesiblaskyk ir siek, kabinkis i gyvenima ten, tikrai nenusiviulsi... o del paskatinimo vykti is lietuvos, tai tikrai to nedrysciau daryti... lietuvoj pranasaujamas 7% GDP kilimas kiekvienais metais per ateinancius 5 metusir ir yra tiketina kad per ateinancius 10 metu lietuvos ekonomika labai artimai prisivis vakaru europos ekonomika... atsizvelgiant i tai labai patarciau jauniem zmogeliukam stoti ir igauti issilavinima ir zinoma nepamirskit anglu kalbos, nes daug uzsienio kompaniju investuoja i lietuvos ekonomika ir norint isidarbinti vienoje is tokiu firmu anglu kalba yra absoliuciai butina... jei kas nori igauti issilavinima lietuvoje ir dirbti uzsienyje geriausias varijantas tuo atzvilgiu butu stoti i slauga ir suderinus slaugos specelybe su gerom anglu kalbos ziniom mano spejimu suteiktu vos ne garantuota galimybe isidarbinti UK ar US med. institucijoi. skaiciau nesenai straipsni kad US truksta 2 milijonu slaugiu bei seseliu ir jos yra taja zodzio prasme graibstomos is visu pasaulio saliu... ta pati problema egzistuoja tiek anglijoi tiek airijoi, o atlyginimai saldus kaip saldajnis, pradinis minimalus slauges atlyginimas 40 000$-50 000$ i metus, kiek zinau UK maziau truputeli uzdirba, bet vistiek pinigeliai labai grazus... sorry nuklydau nuo temos:(

43

Re: Niekada negrysiu i Lietuva.

Martynas, 23 wrote:

diva na ir pasakei as gerbiu tavo nuomone ir visa kita... bet kazkaip man du dalykai nelabai risasi... amerikieciai buki bet kazkodel amerikos ekonomika ryskiai pirmoje vietoje ir pragyvenimo lygis nedaug kuo atsilieka... man atrodo tu amerikoi ir anglijoi butent gyvenai landynese ir juodaodziu bei  ubagu kvartaluose kur zmones buki... as amerikoi sutikau tokiu zmoniu kokie lietuvoj net neegzistuoja, protingi zmones ir svarbiausia nepasikele, sugebantis suderinti svarbiausius gyvenimo aspektus su protu, bei labai geru atlyginimu... as jau 7 metau JAV, baigiau cia vidurine ir univera, pripratau prie kulturos. ir visiskai palaikau evelina, ipac jei tau pavyko gauti padoru darba ir susipazinti su nuostabiais zmogeliukais... ir galiu pasakyti viena kad viskas su kiekvienais metais tau bus tik geriau... ir jei taip jautiesi nesiblaskyk ir siek, kabinkis i gyvenima ten, tikrai nenusiviulsi... o del paskatinimo vykti is lietuvos, tai tikrai to nedrysciau daryti... lietuvoj pranasaujamas 7% GDP kilimas kiekvienais metais per ateinancius 5 metusir ir yra tiketina kad per ateinancius 10 metu lietuvos ekonomika labai artimai prisivis vakaru europos ekonomika... atsizvelgiant i tai labai patarciau jauniem zmogeliukam stoti ir igauti issilavinima ir zinoma nepamirskit anglu kalbos, nes daug uzsienio kompaniju investuoja i lietuvos ekonomika ir norint isidarbinti vienoje is tokiu firmu anglu kalba yra absoliuciai butina... jei kas nori igauti issilavinima lietuvoje ir dirbti uzsienyje geriausias varijantas tuo atzvilgiu butu stoti i slauga ir suderinus slaugos specelybe su gerom anglu kalbos ziniom mano spejimu suteiktu vos ne garantuota galimybe isidarbinti UK ar US med. institucijoi. skaiciau nesenai straipsni kad US truksta 2 milijonu slaugiu bei seseliu ir jos yra taja zodzio prasme graibstomos is visu pasaulio saliu... ta pati problema egzistuoja tiek anglijoi tiek airijoi, o atlyginimai saldus kaip saldajnis, pradinis minimalus slauges atlyginimas 40 000$-50 000$ i metus, kiek zinau UK maziau truputeli uzdirba, bet vistiek pinigeliai labai grazus... sorry nuklydau nuo temos:(

Martynai, landynėse niekada neteko gyventi - nei Lietuvoj, nei užsieny. Anglijoj tai buvo apartamentai vienoj pily, vėliau poilsinis viešbutis normalaus lygio, Amerikoj - privatūs kotedžai prestižiniam kvartale. Beje išvažiavau neva pasikelti kvalifikaciją - ten būdama supratau, kad nesunkiau galėčiau jų kvalifikaciją patobulinti. Ačiū už pasiūlymą kabintis į gyvenimą - man jo neprireiks. Tvirtai stoviu ant kojų gyvenime. smile
Jei kieno nors gyvenimo svajonė dirbti slauge - Martynas rekomenduoja: jūsų laukia nesulaukia US ir UK... :::044
Gyvenime realizuoju šiek tiek aukštesnes svajones... smile

P.S. o dolerio kursas toks "aukštas" dėl superinės ekonomikos padėties, ar kaip čia?

44

Re: Niekada negrysiu i Lietuva.

is tikruju tai ten gerai,kur musu nera...

45

Re: Niekada negrysiu i Lietuva.

lietuvoj geriau gyvent negu italijoj

46

Re: Niekada negrysiu i Lietuva.

is tikro as ir jau kaip 4m.UK,esu ir gryztu i lietuva kas du menesiu panasei,ir viskas ok.ko cia nemoketi sneketi,na nebent jai pamirsai LT.kalba,bet ir taip ten toje lietuvoje faina...

47

Re: Niekada negrysiu i Lietuva.

Agne, 12 wrote:

lietuvoj geriau gyvent negu italijoj

Italijoj irgi neblogai gali buti. Italijos vyrai yra vienas pasaulio stebuklu ;D Draugavau pusmeti su italu tai ir valgyt gamina, ir namus tvarko, ir tevam padeda ir seip visokiausiu reikalingu gabumu turi ;D

48

Re: Niekada negrysiu i Lietuva.

Diva, ivertink kritika i tavo puse - tiek metuku turi finansiskai apsirupinusi moteris, bet kalba kaip kaimo stuobrys... patarciau pasikelti etiketo kvalifikacija....

As siaip ir i LT nezadu gryzti, na nebent aplankyti draugu. Dar net metu negyvenu svetur ( Ispanijoj ) betjau supratau kad Lt manes niekas nelaukia, ten salta, visi pikti ir atlyginimu nera metus dirbau islaikiua pati save ir zn kaip sunku lt nieko nesakau cia ir kolkas ne rozem klotas kelias bet ateiti matau tik gera ir finansine ir moraline prasme nes cia zmones kad ir kokie buki atrodytu bet turi viena svarbia savybe - gerbia kitus, ju gyvenimo buda ar pan. kaip pvz tai gejai, invalidai, kitu tautybiu ar paprociu zmones - bendrauja tarpusavyje niekas "neduchinamas"... nepriklausau nei vieniems is isvardytu jei kam kyla itarimas tiesiog nesu abejinga tam kas vyksta aplinkui..

49

Re: Niekada negrysiu i Lietuva.

Siuzana, 21 - ačiū, kad priminei man mano metus ir dar - aš nei rašau, nei kalbu kaip kaimo stuobrys - grįšime į darželio bendravimo lygį: kai pritrūksta argumentų, prasideda įžeidinėjimas? Patarčiau tau pasidomėti etiketu ir išraiška, ir šiek tiek mandagiau reikšti mintis. smile

Man jau pradeda atrodyti, kad yra dvi Lietuvos - viena, kurioj žmonės puikiai gyvena, ir kita, kurioj jūs visi kankinotės. Keista taip "stumti" ant šalies, kurioje gimei ir kur gyvena labai daug tavo draugų, giminių, artimų. Tai ar tikrai taip jau nieko gero Lietuvoje nėra ir nebuvo?

50

Re: Niekada negrysiu i Lietuva.

siaip as savo ateiti sieju su lietuva, nors nesakau kad nevaziuosiu kazkur uzdarbiaut ar pasaulio paziuret. bet is savo brolio pavyzdzio galiu papasakot. lietuvoj jis buvo niekas, dirbo daug kur, patikekit, mates visko, ir silto ir salto. bet nieko nepasieke, nes padaryti cia kazka saziningu darbu yra nulines galimybes. isvaziavo uzsienin, dirbo, buvo puikiai ivertintas, tapo geidziamu darbininku, su nemazom pareigom, apie jo seima jau rase net laikrastyje, gyvena gerai. na as tikiu, kad tipo ir lietuvoj galima ta pati pasiekt.. bet cia tik teoriskai, o brolio pavyzdys man praktiskai rodo, kaip yra is tiesu.

51

Re: Niekada negrysiu i Lietuva.

Aleksandras, 22 wrote:

siaip as savo ateiti sieju su lietuva, nors nesakau kad nevaziuosiu kazkur uzdarbiaut ar pasaulio paziuret. bet is savo brolio pavyzdzio galiu papasakot. lietuvoj jis buvo niekas, dirbo daug kur, patikekit, mates visko, ir silto ir salto. bet nieko nepasieke, nes padaryti cia kazka saziningu darbu yra nulines galimybes. isvaziavo uzsienin, dirbo, buvo puikiai ivertintas, tapo geidziamu darbininku, su nemazom pareigom, apie jo seima jau rase net laikrastyje, gyvena gerai. na as tikiu, kad tipo ir lietuvoj galima ta pati pasiekt.. bet cia tik teoriskai, o brolio pavyzdys man praktiskai rodo, kaip yra is tiesu.

nereikia pagal viena pavyzdi spresti apie visa situacija. buna ir kitaip. pvz. as tikrai neturejau turtingu dedziu ir tetu, viska turejau pasiekti savo darbu ir gabumais, kokius turiu. taciau dabar as esu patenkinta ir savo darbu ir savo gyvenimu smile

52

Re: Niekada negrysiu i Lietuva.

taigi tu taip pat esi vienas pavyzdys, pagal kuri as nespresiu... smile

53

Re: Niekada negrysiu i Lietuva.

Dovilė, 21 wrote:
Aleksandras, 22 wrote:

siaip as savo ateiti sieju su lietuva, nors nesakau kad nevaziuosiu kazkur uzdarbiaut ar pasaulio paziuret. bet is savo brolio pavyzdzio galiu papasakot. lietuvoj jis buvo niekas, dirbo daug kur, patikekit, mates visko, ir silto ir salto. bet nieko nepasieke, nes padaryti cia kazka saziningu darbu yra nulines galimybes. isvaziavo uzsienin, dirbo, buvo puikiai ivertintas, tapo geidziamu darbininku, su nemazom pareigom, apie jo seima jau rase net laikrastyje, gyvena gerai. na as tikiu, kad tipo ir lietuvoj galima ta pati pasiekt.. bet cia tik teoriskai, o brolio pavyzdys man praktiskai rodo, kaip yra is tiesu.

nereikia pagal viena pavyzdi spresti apie visa situacija. buna ir kitaip. pvz. as tikrai neturejau turtingu dedziu ir tetu, viska turejau pasiekti savo darbu ir gabumais, kokius turiu. taciau dabar as esu patenkinta ir savo darbu ir savo gyvenimu smile

Ačiū Dievui dar yra žmonių, kurie patenkinti savo gyvenimu Lietuvoj. O tai jau buvau beprarandanti viltį. :::a48

54

Re: Niekada negrysiu i Lietuva.

Aleksandras, 22 wrote:

taigi tu taip pat esi vienas pavyzdys, pagal kuri as nespresiu... smile

zinai, as is viso laikausi nuomones, kad kiekvieno zmogaus gyvenimas yra atskiras atvejis, nera laimes ir sekmes formuliu. ateina pasirinkimo laikas ir tu pats rizikuoji kuriuo keliu toliau eiti. o cia arba pasiseka arba ne. as tik zinau, kad man nuolat gyventi uzsienyje butu labai sunku, nes per daug esu prisirisusi prie seimos, giminiu, draugu, savo krasto. bet kad lietuvoje nera imanoma gerai gyventi tai nesutinku. aplink mane yra daug pavyzdziu, kai zmones tik savo jegomis kazka pasieke smile

55

Re: Niekada negrysiu i Lietuva.

Evelina, 17 wrote:


O siaip as tai netgi bijociau gryzti i lietuva nes ten labai daug vagiu...ir pan... baisu man butu ten aisku nesakau kad cia visi svientoliai... bet bent jau netaip daug...va mano brolis gyvena vilniuje ir jam is kiemo (kiemas su tvora) sudauze masina ir pasieme ten kazka...tai va gyvenk vilniuje...jokios tvoros nepades...

Is esmes dydziausi vagys isvaziavo is LT. Lietuva tapo daug svaresne. Dauguma tu veikejai i uzsieni isvaziavo ir tena kelia LT "prestiza" smile

56

Re: Niekada negrysiu i Lietuva.

Evelina, 26 wrote:

Jau 3 metai kaip gyvenu Anglijoje ir net negalvoju gryzti i Lietuva. Nebemokeciau ten gyventi. Dabar cia mano namai, draugai ir seima noriu sukurti cia...

..niekad nesakyk "niekada". Gyvenu taip pat uzsienyje, bet Lietuvos dar nemetu is minciu. Po 9 metu gal ir sunku butu grist, bet tikrai verta...

57

Re: Niekada negrysiu i Lietuva.

krc svelniai tariant uzknisat jus mane tokiom nesamonem ir nelogiskais teiginiais kad cia neimanoma gyvent, kad cia blogai viskas ir pan ir taip toliau... ISIGYKIT savo gyvenima visu pirma, o tada pasakokit kazka cia apie gyvenimo salygas. Dauguma tu visu "emigrantu" net patys nesuvokia kodel realiai emigruoja. Tiesiog visi emigruoja tai ir as vaziuoju, nes ten "geriau" gyvent... big_smile Ka jus darytumet kokioj baltarusijoj? big_smile verktumet kasdien? big_smile

58

Re: Niekada negrysiu i Lietuva.

as dirbau lietuvoj  vienam is didziausiu prekybos centru pardaveja dirbau labai sunkiai vadovas nesiskaite su zmonem atlyginimas mazas  kai cia gavau pirma atlyginima supratau kad cia sunkiai dirbi bet moka gerai ir laiko tave zmogum vadovai

59

Re: Niekada negrysiu i Lietuva.

Nesitikejau, kad mano tema sukels toki inirsi ir pradesim vienas kita izeidineti. As ne smeizto laukiau o bendraminciu, bet ka padarysi. Pastebejau, kad butent tie kurie Lietuvoje gyvena isreiskia pikciausias mintis. Gerai buti patriotu, bet kam taip pykti ant tu kurie svetur laime rado. Jei tikrai butumet tokie laimingi ir gyvenimu patenkinti kaip sakot, tai palinketumet emigrantams laimes. O dabar visokiais zodziais isdirbat.
Laimingi zmones tokiais zodziais nesimeto.
As nekeikiu savo salies, nei kitu valstybiu. Tiesiog man gera kur dabar esu ir nenoriu is cia niekur vaziuoti.
O Lietuvoje, sprendziant is kai kuriu pasisakymu, labai daug pikciurnu gyvena.
Pralinksmekit ir bukit geresni vieni kitiems. Gyvenimas tik vienas duotas.

60

Re: Niekada negrysiu i Lietuva.

kas antras statybininkas 5000 lt imen pasidaro lietuvoj.ner ko bodziotis po uzsieni