Diva, 34 parašė:Martyna, 20 parašė:Yra šioks toks skirtumas, kai žudo pusprotis gyvulys ir kai žudo valstybė... visokių ligonių jokios Konstitucijos ir jokie įstatymai nesukontroliuos, tad nemanau, kad labai gudru lyginti tokius dalykus.
Kitas dalykas, kad jau čia pradedam aiškintis, kas ir už ką turėtų gaut bilietą anapilin. Vėl svajonės kažkokios... tai ką konkrečiai tuomet jūs, besiremdamos savo įsitikinimais, siūlot? Išskersti visas visuomenės atmatas?
o jūs siūlote atmatas puoselėti?
Išdailinti kalėjimus, mokyti zekus, įrengti modernias sporto sales, rengti jiems koncertus ir pramogas... užtikrinti, kad kalėjimų sąlygos atitiktų visas ES direktyvas ir standartus.... Labai gražu... Tik pirma tegu laisvėje gyvenantys piliečiai turi visas gyvenimo sąlygas ir garantijas, atitinkančias aukštus ES standartus...
o kai visi tai turės - galėsime ir atmatas puoselėti.... ![smile](https://forumas.ieskok.lt/img/smilies/smile.png)
Atsiprašau, bet sakyk, kuriuose postuose mes užsiminėm apie šitus visus išvardytus pakeitimus? Kas sakė, kad norim išdailinti kalėjimus, mokyti zekus, įrengti modernias sporto sales, rengti jiems koncertus ir pramogasir panašiai? Jei rasi tokį postą - tikrai atsiprašysiu, bet matau tau fantazija veržias pro kraštus ir visa tai dėstai nepagrįstai. Jūs tiesiog teigiat, kad mirties bausmė reikalinga ir tiek, o kur argumentai? Skaitau tik užsipuolimus, kaip mes galim į tai žiūrėt - į nusikaltėlius, kurie nepateisinamai žudo ir nenorim skirt jiems tokią pačią bausmę kaip ir jų nusikaltimas. Aš su Martyna toli gražu neteikiam jums įpiršti tolerancijos, mes bandom pasakyti, kad šis įvedimas yra beprasmiškas. Pateikite protingą ir išsamų atsakymą į klausimą, kas nuo to pasikeis, jei bus įvesta tokia bausmė? Kokie pliusai? o jau tada kai atsakysit - bandysiu apgint savo nuomonę.
Mirties bausmė nėra bausme savo esme, tai - susidorojimo priemonė, kuri, siaip ar taip, yra už teisės ribų. Visuomet išlieka tikimybė, kad gali buti nuteistas nekaltas asmuo.
Mirties bausmė savo esme negali buti tikroji bausmė dar ir dėl to, kad ji yra absoliutinė, arba, kitaip tariant, baigtinė, fatališka. Ji negali buti pakeista po to, kai įvykdoma. Tuo tarpu teisingumas niekada negali buti fatališkas. Teisingumas yra procesas, bet ne vienkartinis aktas. Kitaip tariant, teisingumas vykdomas visada paliekant galimybę ištaisyti galima klaida arba pakeisti nuosprendį paaiškėjus naujoms aplinkybėms. Kartais dėstomi motyvai, kad teismo klaidos bylose, kuriose skelbiamas mirties nuosprendis, yra labai retos - negali buti priimtini, nes ir vieno tokio klaidingo nuosprendzio tikimybė kelia pavojų teisingumui kaip svarbiausiai zmoniu gyvensenos vertybei.