21

Re: Laimingiausia - katalikiška santuoka!

Tai įrodyk, kad yra, jei jau toks tikras. Argumentuok, pateik mokslinių faktų, o ne kažkokių teorijų. Labai teisingai Dora pasakė.
Kodėl visi kiti yra "klaidatikiai", tik ne tu? Aš galiu tą patį teigti. Bent  išmok klausyti, ne tik kalbėti. O jei kalbi, kalbėk žmogiškai.

22

Re: Laimingiausia - katalikiška santuoka!

As tai negaleciau pasayti, kad Dievo nera. Kad yra irgi negaleciau pasakyti. Juk nemaciau... Bet grusti kitiem zmonem savo nuomones irgi nesiruosiu... Linai, tu kalbi kaip koks sektantas, bandantis isplauti smegenis zmonems...
Visuomenes tikrai nepakeisi tokiom kalbom, jos tuscios... Ir visgi nesutinku, kad ideali santuoka priklauso nuo tikejimo.
Beto mes neesam klaidatikiai, musu tik kitokia nuomone negu tavo wink

23

Re: Laimingiausia - katalikiška santuoka!

man patinka kaip protingai cia panos pasneka, o Linui nieko nelieka, kaip tik sleptis po sventuoju rastu, nes kontrargumentu nerasta ;]

24

Re: Laimingiausia - katalikiška santuoka!

kontroargumentu tai cia gal ir butu, bet nera prasmes rasyt, kaip jau Martyna minejo... o visgi musu tikejime "laimingas tas kuris tiki nemates"

25

Re: Laimingiausia - katalikiška santuoka!

Linas, 37 parašė:

Žinoma šis kelias yra netinkamas užkietiejusiems ateistams ir Dievo priešams. Tačiau, kas turi svajonę džiaugtis savo šeima net senatvėje kaip ir jaunystėje - tai Kelias jums. Laimingas(a) jaunuolis(ė), kuris(i) lytinį gyvenimą pradeda palaimintoje santuokoje. Tada nėra jokio vidinio prieštaravimo ir veidmainystės Dievo ir savo antrosios pusės atžvilgiu. Baigus mokslą ar įsigijus profesiją, pradėjus dirbti yra geriausia kurti savo lizdelį su dievobaimingu žmogumi. Gyvenimas pagal tikėjimą, bažnyčios lankymas sekmadieniais, bendra kasdienė malda yra tvirtos krikščioniškos šeimos laimės sėkmė. Tokia šeima: ištikima, atvira gyvybei, sparčiai tobulėjanti. Meilė turi savo metų laikus ir savaip graži kiekvienu amžiaus tarpsniu, jei tik gyvenama pagal Dievo valią, Bažnyčios mokymą. Nėra kelio be kančios ir praradimų, tačiau yra katalikiškos šeimos kančia ir sunkumai įprasminti ir išganingai palaiminti. Tad prie Altoriaus ištarti žodžiai iš meilės ir pažadas amžinos meilės tampa įgyvendinami tik kartu su pasitikėjimu ir pasivedimu Dievo valiai, kurioje geriausios išeitys amžinai perspektyvai.

Oho, man net smalsu pasidarė. Tau 37 metai, tu vedęs, gyveni toje idealioje santuokoje?

26

Re: Laimingiausia - katalikiška santuoka!

Kazkodel man dievo egzistavimas paprasciausiai akivaizdus.... kiekviena ryta stovint vonioje priesais veidrodi ir matant savo atvaizda, pasidaro labai sunku patiketi, kad as issivysciau is kazkokios tai amebos... matant save veidrodyje ishkyla tik viena mintis... kazkas kas sukure mane ir visas mano funkcijas; visus jausmus, gebejyma mastyti, svajoti, matyti, girdeti, sapnuoti, daugintis;) etc, etc.... yra daug daug galingesnis ir tikriausiai musu protam nesuvokiamas...

27

Re: Laimingiausia - katalikiška santuoka!

sutinku su Alfredu, ir isviso visko mokslu paaiskinti neimanoma ir nebutina, taip yra su Dievu...

28

Re: Laimingiausia - katalikiška santuoka!

Alfredai, is amebos tikrai zmogus neissivyste. Jei jau norite gincytis tai bent pagryskit savo argumentus. Jei nesidomeje biologija ir evoliucija, tada nesakykit, kad tai nesamone.

29

Re: Laimingiausia - katalikiška santuoka!

kartais galvoju, kad Dievas sukure tik desnius(dvasinius, fizikinius), gana tobulus, tada pilnai viskas paaiskinama moksliskai... taciau kai pagalvoju apie sventaji rasta ir Kristu, tada viskas atrodo zymiai virs visu desniu, nes is kur tada Kristus prisikele ir begale kitu stebuklu kuriuios stebejo mionios zmoniu..? man asmeniskai netikinciuju argumentai, kad Dievo nera tiesiog juokingi

30

Re: Laimingiausia - katalikiška santuoka!

na, man Linas kazkada neatsake i sita klausima :V tai gal, Vytuk, atsakysi man tu (mes taip apie dieva ir neuzsnekejom big_smile) tada wink )
>> tarkim dievas sukure Adoma ir Ieva. vaikai sau laimingai gyveno ir t.t. atsirado kainas ir abelis. mire abelis. liko adomas, ieva, kainas ir tukstantis gyvunu :? hmm... tai kaip zmonija issivyste :?
>>> ir siaip, kodel dievas nesikisa i musu pasauli, jei mato, kokie mes sikniai ir neteisingi. kodel leidzia jis zmonems klysti :?

31

Re: Laimingiausia - katalikiška santuoka!

Na, čia jau krypstama į lankas, bet man irgi knieti įkišt trigrašį. Visų pirma, tai ne visiems žmonėms reikia, kad absoliučiai kiekvienas jų gyvenimo aspektas būtų įrodytas, pagrįstas ar dar kaip pagarbintas mokslo. Mane bent jau nervina, kad dabar vos ne vienintele tiesa laikoma tai, ką teigia mokslas. Niekai tas pozityvusis mokslas. Ir labai gerai, kad Dievo buvimo neįrodysi jokiais empiriniais metodais. Tikėjimas netektų prasmės. Juk žmogus tuomet nebeturėtų esminio pasirinkimo laisvės savo gyvenime. Dievo buvimas apskritai ne mokslininkų reikalas, čia yra filosofinis klausimas. Parodykit man mokslo atsakymus į klausimus "kokia pasaulio prasmė?", "kas ir kur yra laikas?", "ar žmogus turi sielą?". Svarbiausi klausimai demonstratyviai atsukę užpakalį jūsų garbinamam mokslui ir nieko čia nepadarysi.

32

Re: Laimingiausia - katalikiška santuoka!

Nijolė, 21 parašė:

na, man Linas kazkada neatsake i sita klausima :V tai gal, Vytuk, atsakysi man tu (mes taip apie dieva ir neuzsnekejom big_smile) tada wink )
>> tarkim dievas sukure Adoma ir Ieva. vaikai sau laimingai gyveno ir t.t. atsirado kainas ir abelis. mire abelis. liko adomas, ieva, kainas ir tukstantis gyvunu :? hmm... tai kaip zmonija issivyste :?
>>> ir siaip, kodel dievas nesikisa i musu pasauli, jei mato, kokie mes sikniai ir neteisingi. kodel leidzia jis zmonems klysti :?

labas Nijoliuk, na Dievas paliko mokyma kaip reiktu gyvent, kad nebutu tu nelaimiu. dave dar ir laisva valia rinktis kaip gyventi: laikytis mokymu ar nesilaikyt, daryt nuodemes tuo paciu tolti nuo Dievo, kenkti kurinijai ir t.t... tai taip, kad su savo laisva valia darom ka norim ir Dievas nesikisa, uz pasekmes atsakom patys savo kailiu, beja niekadejus remia piktoji dvasia tol kol yra jai reikalingi,  tai taip, kad ju dziaugsmai labai trumpi palyginus su amzinybe. Piktoji dvasia taipogi yra Dievo kurinys, kuriai irgi duota laisva valia, ji pasirinko destruktyvu kelia, o Dievas savo kuriniu nenaikina... o kaip ten buvo su Kainu, Ieva ir Adomu, tai nezinau tiksliai, gal Adomas su Ieva veliau susilauke daugiau palikuoniu kurie pratese gimine, visgi jie gyveno netoli 1000 metu(begant laikui zmoniu amzius trumpejo del nuodemiu, cia kaip kokia savotiska evoliucija)... siaip ar taip Dievui nera neimanomu dalyku.

33

Re: Laimingiausia - katalikiška santuoka!

Vytautai, nesakau, kad dievo nera. Zinoma, mano poziuriu jo egzistavimo galimybe gan menka, bet negaliu irodyti, kad jo nera taigi nieko ir nesakau apie tai. Bet pati religija... ne tik krikscioniska, bet ir kitos yra pagrinde sukurtos politiniais tikslais ir nieko gero tikrai neduoda. Religija nuzude daugiau zmoniu nei holokaustas. Yra vertingu dalyku ir toj pacioj biblijoj, bet reikia moketi atsirinkti, o ne sekti aklai. Be to reikia viska moketi interpretuoti, o ne priimti kaip faktus. Yra zmoniu kurie tiki, kad visata buvo sukurta pries 6000 metu nes "taip biblijoj parasyta". Zodziu truksta.

34

Re: Laimingiausia - katalikiška santuoka!

Dėkoju broliams Vytautui ir Alfredui ir nuostabiajai sesei Martynai.
Manau pagrindinis ateistų AUKŲ pergalės triumfas yra mėginimas žmogaus sielą įterpti į ribotumą. Parodoma ir siūloma puoselėti tik tai, kas primityviai čia ir dabar. Taip užtenka vien materializmo bei žmogaus ir vien jo veiklos vaisių, kurie dabar  keliant civilizaciją riboja kas priklauso empiriniais metodais grindžiamam mokslui. Taigi pagrindinė klaida kad kūrinijos ašis „žmogus-monstras“ (o turi būti tik Dievas). Žmogus dėl kūno ir žemiško gyvenimo laikinumo tampa nepilnavertis, nes negali suvokti savo egzistencinės pilnatvės - amžinumo. Tada žmogaus sielos nemirtingumas tampa tik abejotina idėja. Principas maksimaliai viskuo naudotis ir piktnaudžiauti priveda prie vilties netekimo, nes vien jau gamtos dėsniams nepaklūstant patiriamas žmogiškasis trapumas ir laikinumas. Kas čia ir dabar plėšia gyvenimą – atsisako idealios šeimos siekio – „kaip statinė paviršiuje medus o po to lieka mėšlas“ - taigi tik gyvenimo griuvėsiai. Tik teisėtas ir teisingas gyvenimas laiduoja ilgalaikės laimės ir pagrįstų svajonių išsipildymą. Nėra kito kelio kaip vientisai įvertinti viską, kas gera kaip dovaną, duotą dėsniams pavaldžią tikrovę priimti ir su dėkingumu tikslingai prasmingai puoselėti.

35

Re: Laimingiausia - katalikiška santuoka!

Zinoma, Linas tobulasis. Kiek pamenu is biblijos istrauka "tegul meta akmeni i mane tas kas be nuodemes". O tu ne tik akmenim, bet ir jau visais luitais svaistaisi. Be to netikejimas i dieva visiskai nereiskia ribotumo. Ir jei nesi tikintis tai dar nereiskia, kad esi visoks blogas. Galeciau cia visa knyga prirasyti, bet neuzsivesiu. Tepasiulysiu pirma pasiziureti i save, ir ivertinti savo paties ribotuma pries metant akmenis i kitus.

36

Re: Laimingiausia - katalikiška santuoka!

na kol gyvenam cia zemeje, tai reikia ir duonai uzsidirbt ir gyvenama busta isigyt ir truputy atsipalaiduot... todel perdaug nereikia kilt i dangu su teorijom, manau svarbiausia buti doram zmogui, susirast dora antra puse ir tada dorai gyvent darnioj seimoj...kaip katalikams reiketu valgyt dvasine duona- studijuot sv. rasta ir svest sekmadieni.

37

Re: Laimingiausia - katalikiška santuoka!

studijuoti sventa rasta.. juoka jus man visi keliat. mano mociute pries mirti sektantai jehovos liudytojai itrauke ir teta paskui save.. dievas yra kiekviename is musu, bet ne jusu knygose ir sektantiskose paistaluose. ir pritariu visu moteriskiu pasisakymams sioje temoje, nes ten matau logika, prota, atsakymus i klausimus, samprotavimus, suvokima kazkoki. na dar vytauto paskutinis postas kiek pagerino nuomone apie ji, bet lino postai, tai kazkokiu beverciu citatu rinkinys neatsakantis i jokius klausimus, visiskai nesusijes su temos rutuliojimusi. esu dabar isgeres tai duociau i nosi uz savo mociutes atminima, kad pezalais uzsiima. spjaut i veida tokiems tikintiesiems, kurie nesuvokia, kad baznycia nuzude tiek protingu, pazengusiu zmoniu, ir tik trukde zmonijos vystymuisi.
jusu tikejimas tik isore, galiu lazintis kad dauguma tokiu "tikinciuju" grize namo musa savo zmonas dievo vardu, pasiteisindami, kad taip varo is jos velnia.

38

Re: Laimingiausia - katalikiška santuoka!

Dora, 19 parašė:

Vytautai, nesakau, kad dievo nera. Zinoma, mano poziuriu jo egzistavimo galimybe gan menka, bet negaliu irodyti, kad jo nera taigi nieko ir nesakau apie tai. Bet pati religija... ne tik krikscioniska, bet ir kitos yra pagrinde sukurtos politiniais tikslais ir nieko gero tikrai neduoda. Religija nuzude daugiau zmoniu nei holokaustas. Yra vertingu dalyku ir toj pacioj biblijoj, bet reikia moketi atsirinkti, o ne sekti aklai. Be to reikia viska moketi interpretuoti, o ne priimti kaip faktus. Yra zmoniu kurie tiki, kad visata buvo sukurta pries 6000 metu nes "taip biblijoj parasyta". Zodziu truksta.

nemaniau, kad Jezus buvo kazkoks politikas... as irgi pasisakau pries ivairias sektas, kurios atnesa dazniausiai tik zala, o musu baznycia taigi daug gero nuveike(daugybe varksus remenciu krikscionisku bendriju) negalima ziuret vien tik is juodosios puses, raskit siuo metu doresne bendrija uz musu Baznycia, manau sunkiai rasit, nebent imsites zvalgytis i kitas religijas kur truputis panasumo yra. biblijoj netgi neparasyta tiksli data kada buvo sukurta visata... sutinku, kad biblijos kai kurias vietas negalima suvokt tiesiogiai, reikia suvokt visa visuma, o tas suvokimas plestis gali iki labai daug, todel sventa rasta ir reiketu skaityt po truputi visa gyvenima, tik aisku nepersistenkt, nes tikrai gali nuprotet:D...

39

Re: Laimingiausia - katalikiška santuoka!

Vytautas, 21 parašė:

o kaip ten buvo su Kainu, Ieva ir Adomu, tai nezinau tiksliai, gal Adomas su Ieva veliau susilauke daugiau palikuoniu kurie pratese gimine

O gal, Vytautai, vis dėlto dar kartą perskaityk "Pradžios knygos" pirmuosius puslapius ir tuomet mėgink iš naujo atsakyti...? smile Kaip čia taip išeina, kad laisvamanė uoliam tikinčiajam gali uodegą prispausti dėl šventraščio teiginių tikslumo? ;] 

40

Re: Laimingiausia - katalikiška santuoka!

kad as dar tik pradedantis... perskaiciau dar tik naujaji testamenta ir dar kai kurias vietas... tu gali mane patikslint, nepamenu kaip ten buvo...:D