181 (redagavo TraderX 2015-11-07 15:38)

Re: Visa tiesa apie FOREX

Robertas parašė:

Eilinio nesėkmingo treiderio nuomonė. Tas pats kas sakytum visi mokytojai nieko neišmano ir geriau mesiu mokslus ir važiuosiu dirbti į užsienį.

Sėkmingas ar ne - neturite duomenų nustatyti, vadinasi spėliojate.  Jei esate  treideris, tai labai blogas užsiėmimas. Reiktų vadovautis taisykle: " nepriiminėkite sprendimų vadovaudamiesi spėlionėmis" .

Neskau, kad "spjauk", tik sakau, kad eiliniai pamokslavimai, kurių pilna "ant kiekvieno kampo" kažin ar duos praktinės naudos.

Netgi cituojamame poste parašyta beveik tai, apie ką ir kalbu: 7. Prekiauk atlikes savo analize. nepasitikek .... patarimais.
Prekiauk tik pagal savo taisykles, o ne svetimas - tą noriu pasakyti.
... dalinai sutinku su tokiu vertinimu:

ally lorel parašė:

jei klausysi kitu patarimu, niekada neismoksi prekiauti.

Mokytojai - išmano.  Taisyklės - viskas OK. Tik jos nereikšmingos.
Tas pats kas aiškintum vairuotojui: važiuok dešine kelio puse, pasirink saugų greitį, tamsiu paros metu įsijunk šviesas. Viskas teisingai, tik ar tokios taisyklės turi reikšmės, kai keletą mėnesių pavažinėji ?

182 (redagavo TraderX 2015-11-07 15:42)

Re: Visa tiesa apie FOREX

P.S. įdėmiai perskaitykite kas parašyta:

ally lorel parašė:

Zaliems 10 patarimų kaip prekiauti...
.

ally lorel parašė:

11.  jei klausysi patarimu, niekada neismoksi prekiauti.

183

Re: Visa tiesa apie FOREX

Na gerai, vadinasi ne taip supratau komentarą. Turbūt nesuprantu ir komentaro apie tai, kad taisyklės nereikšmingos. Ir pavyzdys su vairuotoju irgi keistas, kodėl tai nereikšminga? Kodėl tos taisyklės staiga pasidaro nereikšmingos pavažinėjus vos pora mėnesių?

184 (redagavo TraderX 2015-11-07 17:45)

Re: Visa tiesa apie FOREX

Nereikšmingos, nes tai tarsi savaime suprantama.
Internete pagooglinus forex trading rasim daugiau kaip 27 000 000 atsakymų. Bent 10.000.000 paskaitę rasim ten vis tas pačias "taisykles" arba "patarimus" naujokams. Va netgi ieskok.lt forume, kuris neturi nieko bendro su treidinimu ir tai yra tie patarimai.

Kas mėtosi ant kievieno kampo, darosi nereikšminga, kaip nereikšmingi dabar mieste medžių lapai po kojomis.
Tikiuosi paaiškinau apie ką aš čia smile

185

Re: Visa tiesa apie FOREX

Bet juk tai gerai. Naujokams tikrai nėra savaime suprantama, o kuo daugiau randa pasikartojimų, tuo tampa aiškiau ne tik kuo tikėti, bet ir kaip prekiauti, o prekybos sistemą kiekvienas pasirenka pagal save. Aišku kai jau supranta ką reikia įvertinti ir į ką atkreipti dėmesį.

Beje, paieška "forex trading" ištraukia anglų kalbą, tad rezultatai iš viso pasaulio. Lietuviškos paieškos rezultatai manau labai smarkiai mažesni.

186 (redagavo TraderX 2015-11-07 18:37)

Re: Visa tiesa apie FOREX

Na nežinau, naujokas naujokui matyt nelygu. Kiekvienas - vis kitoks.

Aš kai buvau naujokas, tai iškart visus tuos pamokslus vertinau labai kritiškai.  Man svarbu buvo pelnas ir domino, ką ir kaip daryti, kad tą pelną gauti. Tam tikslui nagrinėjau daug visokių mechaninių treidinimo sistemų, nes tik mechanines sistemas galima testuoti. Intuityvių strategijų nepatestuoti, todėl jos neturi praktinės naudos - man taip atrodė. O išeinant iš tokios logikos galima žiūrėti ir plačiau: intuityvių pamokslų irgi negalima pratestuoti, todėl jie irgi nereikšmingi.

Imkim kad ir vieną pamokslą: "nerizikuokite daugiau kaip 2% sąskaitos pozicijai". Gal kažkokiai sistemai tai tinka, bet anaiptol ne visoms. O gal man daug patogiau-efektyviau-naudingiau užeidinėti su 10 ar net 20 % rizika ? Gal mano sistema kaip tik tokia, kada toks sąskaitos apkrovimas duoda geriausią rezultatą ?

Sau įsitikinau 100%, kad svarbu tik mano prekybos sistema, o atitinka ji vadovėlines taisykles ar ne - man neturi reikšmės.

187

Re: Visa tiesa apie FOREX

Aš apie jokias intuicijas ir nekalbėjau. Praėjau tokį pat kelią, tikrinau įvairias sistemas, net savo programavau, bet galiausia grįžau prie to, kas buvo paprasta, net per daug paprasta, kad būdamas naujokas, galėčiau patikėti.

Kas kartą išgirdęs kad kažkas rizikuoja 10, 20% savo kapitalo, žinau kad kalbu ne su rimtai nusiteikusiu prekiautoju. Jei tavo sistema neveikia rizikuojant 2%, 1% ar net mažiau, tai ji neveiks ir rizikuojant 10, 20%. Kur logika? Juk realiai tame keičiasi tik sandorio apimtis, tai yra lot dydis. Nebent prekiauji jau keletą metų su tokia sistema ir gali drąsiai pasakyti, kad iš kelių šimtų sandorių turėjai vos keletą nuostolių, tik tokiu atveju galima bent kažkiek patikėti. Nes jei ne, tada 3-5 nesėkmingi sandoriai iš eilės ir prarandi apie puse savo kapitalo. Girdėjau apie prekiautojus be stopų, bet niekada realiai nebendravau su tokiu prekiautoju, kuris ilgiau nei metus taip prekiauja ir dar nesudegė.

Jei pažiūrėjus ko nori stambūs investuotojai, tai jie pirmiausia žiūrės į „drawdown“, o su tokia sistema jis tikrai bus tragiškas. Investuotojai neieško kas uždirbtų 200% per mėnesį, jie ieško kas gali stabiliai uždirbti 3, 5% kas mėnesį su nedideliu drawdown.

188

Re: Visa tiesa apie FOREX

Robertas parašė:

Kas kartą išgirdęs kad kažkas rizikuoja 10, 20% savo kapitalo, žinau kad kalbu ne su rimtai nusiteikusiu prekiautoju. Jei tavo sistema neveikia rizikuojant 2%, 1% ar net mažiau, tai ji neveiks ir rizikuojant 10, 20%. Kur logika?

Nu va, patvirtinote mano žodžius pats to nežinodamas: būtent, kur logika ? Koks skirtumas kiek rizikuosi, jei sistema nepelninga ??? O tai reiškia, kad pamokslavimas naujokams " rizikuokite tik .... savo kapitalo" neturi prasmės smile

... iš tikrųjų toje taisyklėje logika yra ir pati taisyklė gera. Tik sistema yra svarbiau, o jau naudojama rizika - antrinis, išvestinis dalykas. Vadovėlinės tiesos dažniausiai pateikiamos kaip svarbiausia treidinimo dalis, o taip nėra. Mano požiūriu tai "arklio statymas vežimo gale".

Man svarbiausias ir faktiškai vienintelis svarbus dalykas yra treidinimo sistema. Kiek ji atitinka vadovėlines tiesas ir kiek ne - man nerūpi išvis.

Pateiksiu mažą pavizdį. Yra tokia vadovėlinė tiesa "nereikia eiti prieš trendą". Kada testuoju sistemą, aš nagrinėju, kokius rezultatus ji duoda "prieš trendą" ir kokius "su trendu". Ir jeigu "prieš trendą" rezultatai geri, tai dzin man ta taisyklė. smile

Žinoma čia rašau tik savo asmeninį požiūrį, kuris galbūt kitam ir netinka.

189

Re: Visa tiesa apie FOREX

TraderX nežinau kiek patirties tame turi, tačiau tavo minčių dėstymą yra sunku suprasti.
Tačiau dėl trendo supratau ką norėjai pasakyti. Tačiau manau ne taip į tai reikėtų žiūrėti. Tarkime, visi žino ar bent patys pastebėjo, jog rinka juda tarsi bangomis, kaip kad kiekvieną didesnę bangą galima išskaidyti į mažesnes bangas, taip ir trendą, galima išskaidyti į mini trendus. Tarkime pažiūrėjus į 1 dienos grafiką, trendas gali būti į apačią, tačiau pažiūrėjus į 1 valandos grafiką, gali būti trendas į viršų. Tas pasakymas kad reikia prekiauti su trendu tą ir turi omenyje, kad reikia pažiūrėti aukštesnio laiko periodo grafiką ir nustatyti didesnį trendą. Aukštesnio laiko periodo grafikuose matoma ilgalaikės pasaulio ekonomikos „nuotaikos“, o kaip žinia važiuoti prieš eismą yra pavojinga, nors automobiliui nėra skirtumo kur jį vairuoji.

Galiu paimti pavyzdį iš nesenai skelbtos prekybinės idėjos. Spalio 28d, prognozavau kad eur/usd atliks korekciją link 1.1100 ir toliau gali kristi. Pažvelgus į 15min grafiką tą dieną, atrodė kad tai yra kilimo trendas, tačiau didesniame laiko periode, tai tebuvo korekcija, o didesniame laiko periode aiškus kritimo trendas.

Tad apibendrinimui, tos „vadovėlinės“ taisyklės yra svarbios, tik jas reikia tinkamai suprasti.

Ir dar kartą paprieštarausiu - turi prasmės. Jei naujokai nesupras kad rizikuoti daugiau nei 1,2 ar 3% yra pavojinga ir dėl ko tai pavojinga - gali skaudžiai nukentėti. Tad tai yra reikšminga. Aš juk nekalbėjau apie konkrečios sistemos pelningumą. Pirma reikia suprasti pagrindus, po to tik galėsi suprasti sistemą ir kaip ją tinkamai taikyti. Duok naujokui pelningą sistemą ir jis vis tiek praras pinigus. Ne viskas yra vien sistemoje, ne visi gali aklai sekti sistemą ir neprarasti tikėjimo kai prasideda nuostoliai, todėl nesvarbu kokia bus sistema, kol pagrindai nebus išmokti, kol psichologija neparuošta, tol jokia sistema neturės ilgalaikio pelno.

190 (redagavo TraderX 2015-11-08 09:21)

Re: Visa tiesa apie FOREX

Robertas parašė:

Tarkime pažiūrėjus į 1 dienos grafiką, trendas gali būti į apačią, tačiau pažiūrėjus į 1 valandos grafiką, gali būti trendas į viršų.

Būtent.

Tai parodo (eilinį kartą) kad treidinime viskas reliatyvu. Jei vienam šią valandą trendas į viršų, tai kitam - žemyn. Ir abu teisūs, nes dirba skirtinguose TF. Tas pats ir su dauguma taisyklių: vienam vienokios, kitam - gal net atvirkščios. Taip turi būti, nes jeigu visi vienu metu darytų vienodus sprendimus, tai forex neišgyvuotų nei valandos. Būtinai turi būti maždaug vienodas kiekis perkančių ir parduodančių. Būtinai turi būti maždaug vienodas skaičius tų kuriems dabar trendas aukštyn ir tų, kuriems žemyn.

..... va net mūsų dviejų požiūriai nors daug kur lyg ir sutampa, bet daug kur ir skiriasi. Ir, ten kur deklaruojam viena kitai prieštaraujančias mintis, abu esame teisūs big_smile

191

Re: Visa tiesa apie FOREX

Koks dar reliatyvumas, kiekvienas pažiūrėjęs į tą patį laiko periodą turi matyti tą patį trendą. Jokio čia reliatyvumo negali būti. Jei taip žiūrima į trendą, tai viską gyvenime galima paversti reliatyvumu.
Jei pasakysi kad draugas dabar važiuoja namo, tai ne gi kiti galvos: hmm jis važiuoja pas mane į namus, pas tave ar į savo? Ne, visi supras kad jis važiuoja į savo namus. Tai jei sakysiu kad 1 dienos grafike trendas į apačią, tai kitas pažiūrės į 1 dienos grafiką ir matys tą patį trendą, o nesiginčys kad pas jį trendas į apačią nes vertina pagal 1 minutės grafiką.
Matau kad supranti ką kalbi, bet nesuprantu kodėl reikia bandyti viską pateikti prieštaringai, nors kalbi apie tą patį. Susidaro įspūdis kad trolinama, specialiai sukuriama tokia situacija, kai pritaria, bet kartu paneigia.
Vienas dalykas ką supratau, internete pilna patarimų ir pamokų, tačiau niekada nereikia pasitikėti visokiais MarketWizzard, PipsMaster, TradeMagic ir kitokiais slapyvardžiais pasivadinusiais personažais.

192

Re: Visa tiesa apie FOREX

1.brokeris neplauna treideriams smegenų - Brokeris uždirba iš kiekvieno jūsų orderio, nuo nustatyto spreado, jis  nėra linkęs degint jūsų  sąskaitos.

p.s Teletrade.lt yra pagarsėja kaip pinigų plovėjai iš žmonių sąskaitos

Yra pilna normaliu brokeriu, tik reikia pasižiūrėt į užsienį.
Pagrindiai vienas iš geriausiu pasaulyje - FXpro.com
admiralmarkets, Roboforex.

2.prekiauju  gana ilgai ir bendrauju su tarantula tiek chris svorcik , iš jų yra ką pasimokyti ir jo klausyti patarimu yra naudinga. nesvarbu, kad jų brokeris admiralmarkets . nors pats naudojus admiralo paslaugomis, nes manau vienas iš geriausiu brokeriu jie būtent ir yra. Pavedimai per viena diena, greiti orderio uždarymai ir etc viskas ko reikia treideriui jie turi.

3.kiekvieno treiderio sukurtas asmeninis prekybos planas tolygus -  sudegimui.

Yra tik  pagrindinis ir vienas sėkmingiausiu prekybos strategiju. FIB support lygiai. viskas.
Jei randate support be fibo kitoj vietoj, vadinasi jūs sudegsite arba jūsų analizė klaidinga remiasi dėka intuicijos.

4.Kas dėl trendo. reikia mokėti įžvelgti. Daily - 261 fib  ir 4h 161 fib ir 1h - 100 fib  viskas, weekly 432 fib labai retai juda.
P.S
Čia suprast tie kad dirba su fibonaciu ir mato tai.

193

Re: Visa tiesa apie FOREX

Gal žinot kokių bendruomenių ar forumų, kur rinktųsi rimti treideriai? Galiu pasiūlyti 10-20k USD finansuoti forex spekuliacijas, jei sutartume priimtiną variantą.

194

Re: Visa tiesa apie FOREX

Silver, teletrade man rodos yra tik atstovas, o ne licenzijuotas brokeris, todėl ir vyksta keisti dalykai pas juos.

Deividai ir aš norėčiau žinoti kur renkasi rimti prekiautojai. Manau geriausia būtų ieškoti ten, kur yra rimti mokymai. Berods masterforex turi atvirą ir uždarą forumą, ten būtų galima rasti rimtesnių prekiautojų. Daugiau Lietuvoje nežinau didesnių ir rimtesnių forex bendruomenių. Vienur kitur ieškojau, bet dauguma forumo skyrius skirtas forex būna gana apleistas arba tik dėl reklamos.

Aš irgi norėčiau surinkti rimtesnių prekiautojų bendruomenę, kad ir skirtųsi prekybos sistemos, tačiau įdomu pasiklausyti kitų prekiautojų įžvalgų. Tik bėda, kaip žinoti internete ar tai rimtas prekiautojas ar ne? Diplomų čia nėra, o asmeninės prekybos sąskaitos duomenų niekas atvirai tikrai nepateiks smile Nebent potencialiems investuotojams. Beje, kiek žinau, taip paprastai negalima investuoti kito žmogaus pinigų, tam reikia išsiimti licenziją ar verslo liudijimą, nesu tikras biurokratinių niuansų.

195

Re: Visa tiesa apie FOREX

Zinias sekti labiau reikia, ismanyti per daug ekonomikos ir kitokiu veiksniu, o patarimai kurie kaip sake parasyti ant kiekvieno tvarto sienos, tai elementarus vadovelis, kaip tai turetu buti. Tik siai dienai tas kas buvo surasyta seniai, nelabai tinka. Nes tai kas vyksta dabar, yra siaubingai nenuspejama. Tiesa, as ne su forex tai dariau. Aisku ir to kabinau kai EUR pradejo siubuoti, bet zaidziau su DAX (German 30) ir kaip pavyzdi, galiu pasakyti, kad kai visi rodikliai, visos zinios, visi kas galejo pranasavo kritima, to nedaleido auksti dedes su multimilijoninemis kisenemis specialiai. Stai kaip gali pakreipti viska pries vadovelius nenumatytieji veiksniai.

196

Re: Visa tiesa apie FOREX

uzkrites parašė:

Zinias sekti labiau reikia, ismanyti per daug ekonomikos ir kitokiu veiksniu, o patarimai kurie kaip sake parasyti ant kiekvieno tvarto sienos, tai elementarus vadovelis, kaip tai turetu buti. Tik siai dienai tas kas buvo surasyta seniai, nelabai tinka. Nes tai kas vyksta dabar, yra siaubingai nenuspejama. Tiesa, as ne su forex tai dariau. Aisku ir to kabinau kai EUR pradejo siubuoti, bet zaidziau su DAX (German 30) ir kaip pavyzdi, galiu pasakyti, kad kai visi rodikliai, visos zinios, visi kas galejo pranasavo kritima, to nedaleido auksti dedes su multimilijoninemis kisenemis specialiai. Stai kaip gali pakreipti viska pries vadovelius nenumatytieji veiksniai.

Iš dalies norėčiau sutikti su tai, tačiau ne viskas yra taip kaip sakai.
Ar žinojai kad ekonomistai yra blogi forex prekiautojai? Kodėl? Nes forex rinka elgiasi ne taip, kaip kompiuteris, robotas ar matematinė konstanta. Forex rinka visada turi savo nuotaikas, sentimentus. Labai dažnai būna, kad išeina naujienos, tačiau rinka juda priešinga kryptimi. Kodėl? Nes rinka yra psichologija, tai kaip minia žmonių, kurie buvo nusprendę eiti tam tikra kryptimi ir nesvarbu kokios išeina naujienos. Kol nepasikeičia rinkos sentimentai, tol rinka juda savo numatyta kryptimi. Prekiauti naujienomis yra labai sudėtinga. Reikia ne tik atspėti kokios išeis naujienos, tačiau atspėti kaip rinka į jas sureaguos. Negana to, dar reikia sistemą, kuri laiku įeitų į rinką. Žinau labai daug techninių prekiautojų, kurie per svarbias naujienas neprekiauja, palaukia kol rinka nusprendžia ką daryti ir toliau prekiauja pagal savo techninę analizę. Norint prekiauti pagal naujienas, reikia gerai išmanyti ekonomiką ir net politiką, o tam neužteks pasiskaitinėti internete. Todėl daugelis naujokų turi geresnių šansų tapti sėkmingais, pradėję prekiauti su technine analize, o su laiku po truputi kaupti supratimą ir apie ekonomines naujienas.

197

Re: Visa tiesa apie FOREX

Tomai, forex tuo ir pranašesnis nei kazino, tau nereikia 50:50. Be to, spreadai turi įtakos tik tada, jei prekiauji žemame laiko periode, tai yra pvz 1 valandos grafikuose ir tavo pelnas vos 30-50 pipsų. Dar žiūrint kokios valiutų poros, vienos turi mažiau nei 1 pips spreadą, kitos valiutų poros turi daugiau nei 10 pips spreadą, kuris priklausomai nuo sąskaitos sąlygų, gali kisti, išaugti per aktyvias naujienas. Tad visumoje, prekiaujant žemame laiko periode, retesnėse valiutų porose, žinoma kad sunku pasiekti pelningumą. Tačiau jei prekiauji 4val, 1dienos grafikuose, tai paprastai taikaisi į didesnius judėjimus: 70, 100, net 200, 300 pipsų judėjimą, tada net 10 pips spreadas nepadaro didelės įtakos. Tame ir esmė, kad reikia matematiškai paskaičiuoti ne tik tikimybę uždirbti, tačiau sulyginti ją su pelno/rizikos santykiu, bei pasiskaičiuoti kaip spreadai padarys įtaką. Tai reikalauja nuolatinio darbo, o dauguma susidomėjusių forex galvoja kad tai būdas uždirbti nieko neveikiant, neįdedant realių pastangų.
Jei forex būtų lengva, tai visi sėdėtų namie ar kur paplūdimyje ir "atostogautų".

198

Re: Visa tiesa apie FOREX

as i zemesni nei 4 valandu grafika net neziuriu,dieninis ir savaitinis...per savaite tik 2-3 pirkimai,bet taiklus ir pelningi..manau tai svarbiausia.

199

Re: Visa tiesa apie FOREX

anonimas parašė:

as i zemesni nei 4 valandu grafika net neziuriu,dieninis ir savaitinis...per savaite tik 2-3 pirkimai,bet taiklus ir pelningi..manau tai svarbiausia.

Aš panašiai, tačiau pilnai pereiti į 1 dienos grafiką dar negaliu ir nežinau ar noriu. Nepatinka man didelė rizika pipsais, net jei ji procentais ir neviršija 1-2% kapitalo.
Beje, koks tavo prekybos metodas?

200 (redagavo anonimas 2015-11-10 08:47)

Re: Visa tiesa apie FOREX

9-18 ma stochastic 533 ir tendines linijos daugiau nieko,isbandziau tukstancius stebuklingu indikatoriu ir nano strategiju....geriausiai strategija tai kantrybe izvalgumas ir dvi 9-18 ma...stochasticas kaip patvirtinimui,o trendines linijos iejimui i rinka