141

Re: Euras

Konstantinas пишет:
Darius пишет:

ne prekybininko problemos tos zmoniu algos. Pabandyk pati pabut ta prekybininke, kad ir kokiam turguj, paziuresim kiek tu galvosi apie kitu algas tongue galvosi tik kaip is tu paciu mazu algu kuo daugiau pasidaryt tongue

O del orumo - jei toks esi orus, tai susirask darba kur neminimuma moka, arba i uzsieni vaziuok, kame problema. Cia prievartos nera, jei toks atlyginimas sutartas, tai abi puses vadinas tenkina smile

nea cia kaip tik prekybininko problemos. per daug uzkels kainas niekas nepirks nes neturi pinigu. ar pastebejai kad provincijoje kai kuriu prekiu ir paslaugu kainos mazesnes negu sostineje? butent del to kad pirkejai neturi tiek pinigu ir prekybininkai stengiasi orientuotis i pirkeju galimybes) net prostitutes provincijoje pigiau kainuoja nes joms irgi galioja ekonomikos desniai) arba per daug uzkelsi kainas visada atsiras konkurentai kurie parduos ta preke pigiau) cia ekonomika..ilgai aiskinti

tai jie pasiskaiciuoja kas labiau apsimoka ar apyvarta didesne su mazesne kaina ar mazesne apyvarta su didesne kaina smile

142

Re: Euras

Darius пишет:
OLA пишет:
Aistė пишет:

Emigruos ir irgi gaus mažesnį ''skaičių'' algos... Kaip, kad tarkim 1000litų yra apie 230 svarų.... Nieko čia keisto ar neįprasto... Kainos irgi mažesnės psichologiškai atrodo pažvelgus į skaičiuką.

Psichologiskai ar praktiskai pazvelgus kainos isaugo palyginus su gruodzio men. dabar suapvalinta pirkejo nenaudai arba padidinta gerokai, negi prekybininkai uzsimirso kokios cia algos mokamos, apie minimuma net nerasysiu tai spjusis i dirbanciojo oruma.

ne prekybininko problemos tos zmoniu algos. Pabandyk pati pabut ta prekybininke, kad ir kokiam turguj, paziuresim kiek tu galvosi apie kitu algas tongue galvosi tik kaip is tu paciu mazu algu kuo daugiau pasidaryt tongue

O del orumo - jei toks esi orus, tai susirask darba kur neminimuma moka, arba i uzsieni vaziuok, kame problema. Cia prievartos nera, jei toks atlyginimas sutartas, tai abi puses vadinas tenkina smile

Visiškai pritariu smile

143

Re: Euras

Konstantinas пишет:
Darius пишет:

ne prekybininko problemos tos zmoniu algos. Pabandyk pati pabut ta prekybininke, kad ir kokiam turguj, paziuresim kiek tu galvosi apie kitu algas tongue galvosi tik kaip is tu paciu mazu algu kuo daugiau pasidaryt tongue

O del orumo - jei toks esi orus, tai susirask darba kur neminimuma moka, arba i uzsieni vaziuok, kame problema. Cia prievartos nera, jei toks atlyginimas sutartas, tai abi puses vadinas tenkina smile

nea cia kaip tik prekybininko problemos. per daug uzkels kainas niekas nepirks nes neturi pinigu. ar pastebejai kad provincijoje kai kuriu prekiu ir paslaugu kainos mazesnes negu sostineje? butent del to kad pirkejai neturi tiek pinigu ir prekybininkai stengiasi orientuotis i pirkeju galimybes) net prostitutes provincijoje pigiau kainuoja nes joms irgi galioja ekonomikos desniai) arba per daug uzkelsi kainas visada atsiras konkurentai kurie parduos ta preke pigiau) cia ekonomika..ilgai aiskinti

Žinoma, bet niekas turbūt nemano, kad maximose Vilniuje trūksta žmonių? Todėl jie ir kelia kainas. Arba tas pats ir su kasininkėmis, jeigu jos eina dirbti už tokią algą - vadinasi joms tinka. Neitų niekas dirbtų, maxima kas be ko, keltų algas iki tol ko atsiras norinčių dirbti šį darbą.

144

Re: Euras

is cia galime prieiti isvados: nori ka nors nusipirkti pigiau vaziuok i ta regiona ar i ta sali kur zmones turi maziau pinigu) ir ten tu nusipirksi ta pacia preke ar paslauga pigiau)

145

Re: Euras

Konstantinas пишет:

is cia galime prieiti isvados: nori ka nors nusipirkti pigiau vaziuok i ta regiona ar i ta sali kur zmones turi maziau pinigu) ir ten tu nusipirksi ta pacia preke ar paslauga pigiau)

Tik pasiskaiciuoti reikia, ar apsimoka važiuoti i ta kita sali. Su važiavimų, kad tik brangiau neiseitu...

146

Re: Euras

Milana пишет:
Konstantinas пишет:
Darius пишет:

ne prekybininko problemos tos zmoniu algos. Pabandyk pati pabut ta prekybininke, kad ir kokiam turguj, paziuresim kiek tu galvosi apie kitu algas tongue galvosi tik kaip is tu paciu mazu algu kuo daugiau pasidaryt tongue

O del orumo - jei toks esi orus, tai susirask darba kur neminimuma moka, arba i uzsieni vaziuok, kame problema. Cia prievartos nera, jei toks atlyginimas sutartas, tai abi puses vadinas tenkina smile

nea cia kaip tik prekybininko problemos. per daug uzkels kainas niekas nepirks nes neturi pinigu. ar pastebejai kad provincijoje kai kuriu prekiu ir paslaugu kainos mazesnes negu sostineje? butent del to kad pirkejai neturi tiek pinigu ir prekybininkai stengiasi orientuotis i pirkeju galimybes) net prostitutes provincijoje pigiau kainuoja nes joms irgi galioja ekonomikos desniai) arba per daug uzkelsi kainas visada atsiras konkurentai kurie parduos ta preke pigiau) cia ekonomika..ilgai aiskinti

Žinoma, bet niekas turbūt nemano, kad maximose Vilniuje trūksta žmonių? Todėl jie ir kelia kainas. Arba tas pats ir su kasininkėmis, jeigu jos eina dirbti už tokią algą - vadinasi joms tinka. Neitų niekas dirbtų, maxima kas be ko, keltų algas iki tol ko atsiras norinčių dirbti šį darbą.

Visu pirma tokia Lietuvoje sistema, kad eis žmones ir dirps. Kiek tu ilgai nedirpsi. Sąskaitas mokėti reikia. Valgyti reikia. Verslininkai žino, kad niekur Nedings žmones. Ateis ir dirps. Cia įstatymai Lietuvos nepalankus paprastiems žmonėms.

147

Re: Euras

Milana пишет:

Žinoma, bet niekas turbūt nemano, kad maximose Vilniuje trūksta žmonių? Todėl jie ir kelia kainas. Arba tas pats ir su kasininkėmis, jeigu jos eina dirbti už tokią algą - vadinasi joms tinka. Neitų niekas dirbtų, maxima kas be ko, keltų algas iki tol ko atsiras norinčių dirbti šį darbą.

kaip tai netruksta? ant bet kurios maximos duru kabo skelbimas kad reikia darbuotoju. o ka daryti zmonems? ne visi sugeba emigruoti ir ne visiems uztenka issilavinimo kad geras pareigas uzimti. nera taip blogai toje maximoje silta ant galvos nelyja pavalgyti duoda. po 4 darbo dienu net dvi iseigines ir dar algos kazkiek sumoka)
tu sakai kad maxima keltu algas? va Latvijos maxima vietoj to kad algas kelti atsiveze lietuviu apgyvendino barakuose ir jie ten gyvena ir dirba ir karta per kazkiek men namo isleidzia nuvaziuoti. net reklama visur buvo kad latviska maxima daro atranka )

148

Re: Euras

Konstantinas пишет:
Milana пишет:

Žinoma, bet niekas turbūt nemano, kad maximose Vilniuje trūksta žmonių? Todėl jie ir kelia kainas. Arba tas pats ir su kasininkėmis, jeigu jos eina dirbti už tokią algą - vadinasi joms tinka. Neitų niekas dirbtų, maxima kas be ko, keltų algas iki tol ko atsiras norinčių dirbti šį darbą.

kaip tai netruksta? ant bet kurios maximos duru kabo skelbimas kad reikia darbuotoju. o ka daryti zmonems? ne visi sugeba emigruoti ir ne visiems uztenka issilavinimo kad geras pareigas uzimti. nera taip blogai toje maximoje silta ant galvos nelyja pavalgyti duoda. po 4 darbo dienu net dvi iseigines ir dar algos kazkiek sumoka)
tu sakai kad maxima keltu algas? va Latvijos maxima vietoj to kad algas kelti atsiveze lietuviu apgyvendino barakuose ir jie ten gyvena ir dirba ir karta per kazkiek men namo isleidzia nuvaziuoti. net reklama visur buvo kad latviska maxima daro atranka )

tai gal yra minimalus trukumas, o be to yra ir darbuotoju kaita kiek girdejau. Tai net jei ir netruksta, jei nedes skelbimo, anksciau ar veliau reikes, tai is anskto gal deda smile

ka daryti ? daryti kazka. Bandyt. Ne prie televizoriaus kiurksot ir dejuot.
Mano vienas pazistamas kuris gerai prasisukes manau lb teisingai sako - reik daryt kazka, net jei ir nesiseks is to padaryti pinigu, vistiek tu kazko ismoksi ir anksciau ar veliau pasiseks. Kas yra labai logiska.

Siaip buvo toks pvz - buvusios panos. Neturtingai ju seima gyveno, tevai issiskyre. Tai ji parduotuvej, mama parduotuvej dirbo. Po to sako turguj praejo prekiaut. As net nustebau, net nesitikejau. Jos nei masinos turejo, nei pradiniu investiciju daug, kur ten reik uzsipirkt tu prekiu, issinuomot vieta. Kazkaip susirado matyt pazinciu kas turejo ta masina prekems atvezt, kazkaip atrado ir ta pradini kapitala. Va ir sako gyvent galima. Sako butu didesnis kapitalas, galetu ir dar geriau ten bizni prasukt.
Bet as galvoju auginant bizni  kaip tik dar patirties igausi, o su tuo dideliu kapitalu ir be patirties irgi gali ji sudegint. TIksliau ta minti esu irgi is vieno zmogaus girdejes.

maxima dirba su galva wink tiesiog matyt kasininkes darbas turi but laikinas. Reik kazka mokytis , mastyt is pabegt is ziurkiu rato.

O siais laikais mokytis yra daugiau galimybiu - vien internete kiek medziagos nemokamai, arba piratiniu budu galimam gaut.

Nu as kol jaunas, as taip kalbu, nzn gal seniem tik beda, sako neber energijos gal.

149

Re: Euras

Priimtu normalius įstatymus galėtu žmones ir su maximos algom gyventi normaliai. Kad apmokėtų darbovietę važinėjimas i darbą bent i viena puse. Kad žmogus susirgęs, bent jau billioteni jam mokėtų pilna. Kad negalėtu paprastai mėtyti žmonių iš darbo, kad žmogui metus laiko pradirbusiam turėtu pranešti informuoti prieš kelis kelis menesius, kad bus  atsisakyta jo. Kad sumokėtų išeitinės kompensacijas geras. O dabar nieko negauna. Tai ir svaido visus lauk po trejų mėnesių. Ir vėl naujus ir vėl moka minimumą. Šitokiu keliu dalyku užtektų ir jau geriau gyventi butu:)))

150

Re: Euras

RS пишет:

Priimtu normalius įstatymus galėtu žmones ir su maximos algom gyventi normaliai. Kad apmokėtų darbovietę važinėjimas i darbą bent i viena puse. Kad žmogus susirgęs, bent jau billioteni jam mokėtų pilna. Kad negalėtu paprastai mėtyti žmonių iš darbo, kad žmogui metus laiko pradirbusiam turėtu pranešti informuoti prieš kelis kelis menesius, kad bus  atsisakyta jo. Kad sumokėtų išeitinės kompensacijas geras. O dabar nieko negauna. Tai ir svaido visus lauk po trejų mėnesių. Ir vėl naujus ir vėl moka minimumą. Šitokiu keliu dalyku užtektų ir jau geriau gyventi butu:)))

yra ir pliusu ir minusu tame.

Iskart matau minusa - pasakytu tam zmogui pries 3 menesius, kad jis bus atleistas, tai pradetu prastai dirbt cia daznai. Nu nebent cia duoda jam 3 menesius, su salyga kad nedirbs prastai, jei prastai, atleidzia iskart. Nu cia aisku sunku pamatuot, irodyt gali but.

Pvz yra tos dvi savaites dabar ar ne kad turi isdirbt. Tai pasakojo man istorija, zodziu zmogus idarbino panele kazkokia i savo imone. Tai ta taip prastai dirbo, apsimetinedavo kad sirgo ir pan.
Paskui parase sms zinute kad nori iseit is darbo, ar galima nebedirbt tu 2 savaiciu. Tas direktorius, tipo sako - as buciau jai net sumokejes uz tas 2 savaites kad tik ji nebedirbtu ir nesdintusi lauk greiciau big_smile

Nu zodziu visokiu ir tu darbuotoju yra. O ypac lietuviai megsta piknaudziaut privilegijomis.

Ir manau daug didesne tikimybe kad tokie darbuotojai kaip ta panele ir dirba maximoj uz minimuma. Arba pardavineja savo kuna smile

151

Re: Euras

Darius пишет:
RS пишет:

Priimtu normalius įstatymus galėtu žmones ir su maximos algom gyventi normaliai. Kad apmokėtų darbovietę važinėjimas i darbą bent i viena puse. Kad žmogus susirgęs, bent jau billioteni jam mokėtų pilna. Kad negalėtu paprastai mėtyti žmonių iš darbo, kad žmogui metus laiko pradirbusiam turėtu pranešti informuoti prieš kelis kelis menesius, kad bus  atsisakyta jo. Kad sumokėtų išeitinės kompensacijas geras. O dabar nieko negauna. Tai ir svaido visus lauk po trejų mėnesių. Ir vėl naujus ir vėl moka minimumą. Šitokiu keliu dalyku užtektų ir jau geriau gyventi butu:)))

yra ir pliusu ir minusu tame.

Iskart matau minusa - pasakytu tam zmogui pries 3 menesius, kad jis bus atleistas, tai pradetu prastai dirbt cia daznai. Nu nebent cia duoda jam 3 menesius, su salyga kad nedirbs prastai, jei prastai, atleidzia iskart. Nu cia aisku sunku pamatuot, irodyt gali but.

Pvz yra tos dvi savaites dabar ar ne kad turi isdirbt. Tai pasakojo man istorija, zodziu zmogus idarbino panele kazkokia i savo imone. Tai ta taip prastai dirbo, apsimetinedavo kad sirgo ir pan.
Paskui parase sms zinute kad nori iseit is darbo, ar galima nebedirbt tu 2 savaiciu. Tas direktorius, tipo sako - as buciau jai net sumokejes uz tas 2 savaites kad tik ji nebedirbtu ir nesdintusi lauk greiciau big_smile

Nu zodziu visokiu ir tu darbuotoju yra. O ypac lietuviai megsta piknaudziaut privilegijomis.

Ir manau daug didesne tikimybe kad tokie darbuotojai kaip ta panele ir dirba maximoj uz minimuma. Arba pardavineja savo kuna smile

Na taip tu teisus.  Cia daug reikėtų ką keisti. Bet vistiek. Galima kažkaip sunormuoti žmogaus darbą. Įvesti kažkokias normas. Kur privalavo tiek ir tiek padaryti per savo darbo valandas.. O jei jis nedaro darbovietes nustatytu normų ir taip toliau. Galima atleisti anksčiau ir neismoketi išeitinės. Bet tai viskas turi buti gerai apgalvota. Nes lietuviai jau prigalvotu:)))) o biliotenis, tai jau daktarus cia griežtai reikėtų imti:) nes dabar jei žmogus guli ligoninėje nieko nededa i kišenė daktarui. Tai ligonis jo ir nemato:))))

152

Re: Euras

siaip yra dvi motyvacijos tobuleti. tai arba siekti kazko arba kad pabegti nuo kazko. ir tas antras variantas motyvuoja zmones geriausiai. ir maximoj galima dirbti tiesiog reikia dirbti pagal istatymus. pradirbai puse dienos is karto eini pas vedeja sakai kad man priklauso viena val pietu pertraukos. atidirbai savo pamaina baigesi darbo laikas atsistoji is kasos ir eini namo ir tegu ten eile pirkeju laukia) jeigu vadovams kas nepatinka is karto skambini i darbo inspekcija) va kazkodel uzsienyje ateinu i Lidla visi sypsosi visi patenkinti niekas niekur neskuba paskui griztu namo ateinu i maxima visi darbuotojai laksto niekur nespeja visi rekia vieni ant kitu ir is karto jauciasi skirtumas

153

Re: Euras

Darius пишет:
RS пишет:

Priimtu normalius įstatymus galėtu žmones ir su maximos algom gyventi normaliai. Kad apmokėtų darbovietę važinėjimas i darbą bent i viena puse. Kad žmogus susirgęs, bent jau billioteni jam mokėtų pilna. Kad negalėtu paprastai mėtyti žmonių iš darbo, kad žmogui metus laiko pradirbusiam turėtu pranešti informuoti prieš kelis kelis menesius, kad bus  atsisakyta jo. Kad sumokėtų išeitinės kompensacijas geras. O dabar nieko negauna. Tai ir svaido visus lauk po trejų mėnesių. Ir vėl naujus ir vėl moka minimumą. Šitokiu keliu dalyku užtektų ir jau geriau gyventi butu:)))

yra ir pliusu ir minusu tame.

Iskart matau minusa - pasakytu tam zmogui pries 3 menesius, kad jis bus atleistas, tai pradetu prastai dirbt cia daznai. Nu nebent cia duoda jam 3 menesius, su salyga kad nedirbs prastai, jei prastai, atleidzia iskart. Nu cia aisku sunku pamatuot, irodyt gali but.

Pvz yra tos dvi savaites dabar ar ne kad turi isdirbt. Tai pasakojo man istorija, zodziu zmogus idarbino panele kazkokia i savo imone. Tai ta taip prastai dirbo, apsimetinedavo kad sirgo ir pan.
Paskui parase sms zinute kad nori iseit is darbo, ar galima nebedirbt tu 2 savaiciu. Tas direktorius, tipo sako - as buciau jai net sumokejes uz tas 2 savaites kad tik ji nebedirbtu ir nesdintusi lauk greiciau big_smile

Nu zodziu visokiu ir tu darbuotoju yra. O ypac lietuviai megsta piknaudziaut privilegijomis.

Ir manau daug didesne tikimybe kad tokie darbuotojai kaip ta panele ir dirba maximoj uz minimuma. Arba pardavineja savo kuna smile



na visi darbdaviai taip kalba.  jie tikisi kad uz savo atlyginima zmogus saziningai ars kaip arklys.  deja taip nebuna.  kiek zmogus gauna, tiek ir dirba, tiek ir vertina savo darbo vieta.. va ir visa logika big_smile  o mergina turi pilna teise iseiti jei jai nepatiko tas darbas.  tikriausiai pro toki darbdavi daug zmoniu praejo, o jei darbuotojai ilgai neuzsibuna, reiskias kazkas negerai su tokia darbo vieta ir pacia imone.

154

Re: Euras

Litas gerai, euras - geriau. Tinka ir patinka, viskas super.

155

Re: Euras

Konstantinas пишет:

siaip yra dvi motyvacijos tobuleti. tai arba siekti kazko arba kad pabegti nuo kazko. ir tas antras variantas motyvuoja zmones geriausiai. ir maximoj galima dirbti tiesiog reikia dirbti pagal istatymus. pradirbai puse dienos is karto eini pas vedeja sakai kad man priklauso viena val pietu pertraukos. atidirbai savo pamaina baigesi darbo laikas atsistoji is kasos ir eini namo ir tegu ten eile pirkeju laukia) jeigu vadovams kas nepatinka is karto skambini i darbo inspekcija) va kazkodel uzsienyje ateinu i Lidla visi sypsosi visi patenkinti niekas niekur neskuba paskui griztu namo ateinu i maxima visi darbuotojai laksto niekur nespeja visi rekia vieni ant kitu ir is karto jauciasi skirtumas

Jai paskambysi darbo inspekcijai tai tave ant sekancios dienos atleis, o jai pradesi ten kam aiskint apie savo teises tau pasakys nepatinka iseik, o jai nori likti daryk kaip liepta, darbo inspekcijoje kaip ir teisme be irodymu nieko nepesi, nes tabeliai yra klastojami, o liudininkai (tavo bendradarbiai) noredami isiteigti darbaviui ir tureti nepriekaistinga reputacija meluos.

156 (2015-02-04 07:40 отредактировано Darius)

Re: Euras

nu ka menuo praejo su euru. Kaip su kainomis - as kol kas matau kad tos kainos ne velnio ner pakilusios, kalbant apie maista.

Sake kolega kad kitose kavinese pabrange yra.

Nu bet pvz dienos pietus ir uz 2 eurus neseniai teko valgyt - sriuba, bulviniai blynai, gerimas. Kas butu 6.9 lt.
As tikiuos kad nemaisau nieko, net paciam atrodo uz dienos pietus tie 2 eurai nulis smile ne visiem pietum aisku.
Bet kad uz 2.9 tai tikrai galima - kas yra 10 lt, tai iigi normaliai

Duona pazejau - 2 litai puse kepalo, kaip ir seniau.

Tai va lyg ir viskas normaliai su tom kainom.

157

Re: Euras

Parduotuvese gal ir taip. Kaip pavyzdys vienam autoservise,i kuri nuolat vaziuoju gruodzio men nudazyti viena automobilio detale kainavo 150lt, vakar nuvaziaves jau kainuoja 50 euru. Paskambinau dar keliems pazystamiems sake, kad kainos padidejo dar keliose autoservisuose.

158

Re: Euras

Darius пишет:

nu ka menuo praejo su euru. Kaip su kainomis - as kol kas matau kad tos kainos ne velnio ner pakilusios, kalbant apie maista.

Sake kolega kad kitose kavinese pabrange yra.

Nu bet pvz dienos pietus ir uz 2 eurus neseniai teko valgyt - sriuba, bulviniai blynai, gerimas. Kas butu 6.9 lt.
As tikiuos kad nemaisau nieko, net paciam atrodo uz dienos pietus tie 2 eurai nulis smile ne visiem pietum aisku.
Bet kad uz 2.9 tai tikrai galima - kas yra 10 lt, tai iigi normaliai

Duona pazejau - 2 litai puse kepalo, kaip ir seniau.

Tai va lyg ir viskas normaliai su tom kainom.

Kalbant apie parduotuves, lankausi maximoje visada ir galiu pasakyti, kad nieko ten labai jau nebrango, vienas kitas produktas keliais centais pabrango, vienas kitas - atpigo. Čia verkti dėl dviejų lietuviškų centų pabrangimo - juokinga...

159

Re: Euras

zanas пишет:

Parduotuvese gal ir taip. Kaip pavyzdys vienam autoservise,i kuri nuolat vaziuoju gruodzio men nudazyti viena automobilio detale kainavo 150lt, vakar nuvaziaves jau kainuoja 50 euru. Paskambinau dar keliems pazystamiems sake, kad kainos padidejo dar keliose autoservisuose.

Jos tiesiog apvalėjo į ''gražią'' sumą smile Būčiau verslininke tai su centais irgi nežaisčiau ir neprašyčiau 43.44€

160

Re: Euras

Renata пишет:
zanas пишет:

Parduotuvese gal ir taip. Kaip pavyzdys vienam autoservise,i kuri nuolat vaziuoju gruodzio men nudazyti viena automobilio detale kainavo 150lt, vakar nuvaziaves jau kainuoja 50 euru. Paskambinau dar keliems pazystamiems sake, kad kainos padidejo dar keliose autoservisuose.

Jos tiesiog apvalėjo į ''gražią'' sumą smile Būčiau verslininke tai su centais irgi nežaisčiau ir neprašyčiau 43.44€

nu i 45 galima apvalint smile nu ziuresim, as dar nevariau i servisa, bet ir taip tu kainu nzn, zn toki kuris padoriai ima ir varau pas ji, daznai buna remontas - priklausomai nuo to ka ten daryt reikes, tai apziuri, paskambina pasako kiek mazaug atsieis nu ir jei man apsimoka sakau taisom ir visaks