161

Re: Gyvenimas Lietuvoje

profesoriux wrote:
Eglė wrote:
profesoriux wrote:

lietuvoj viskas paprasta. geri darbai per pazintis, kas ju neturi tenka dirbti beleka..
karjera lietuvoje? toks dalykas neegzistuoja. gavai darba, dziaukis ir dirbk. tikiesi kad alga pakels? optimizmas ne liga, todel negydoma. siokia tokia karjera imanoma tik keliose srityse, kariuomeneje ir policijoje, gal dar valdzios institucijose. o jei nori daryt karjera, nereik sedet tam paciam darbe, padirbai pora metu, ieskai kito, geresnio. is darbdaviu ko nors tiketis irgi neverta. juk kapitalizmas - kiekvienas uz save.  lietuva ne japonija, kur zmogumi darbdaviai rupinasi, jis tampa imones dalimi. todel mes japonijos ir niekada nepavysim.
o pabaigai galima pasakyti - ne piniguose laime. nereik daug uzdirbt, reik mazai isleist. big_smile

O kas tau draudžia susirasti pažinčių? Ką? O gal tiesiog nemoki bendrauti, susirasti draugų? Todėl ir kyla didžiausias pavydas tiems kas tai gali?

as ne tokias pazintis turiu omeny. greiciau tevelius, mamytes, dedes, tetas.. visa musu valdzia is giminiu sudaryta, kurie kartais net skaityt normaliai nemoka.. kur tik kokio direktoriaus reikia, tuoj partiju atstovai sujunda, kad savo zmogu ikist i siltesne vietele.. net jei tai butu tik mokyklos direktorius.. bet juk jis gales idarbint savo zmona buhaltere, dukra sekretore, sunu personalo vadybininku ir t.t. ir pan..  na o eiliniams mokytojams aisku reikalavimai - aukstasis, kelios kalbos, patirtis  ir pan..

O dabar klausimas: o jus, būdamas direktoriumi ar taip nedarytumėte? Ar būdamas verslininku visiems savo darbuotojams mokėtumėte, nežinau tarkim, po 1000 eurų, kai yra tokių kurie sutinka dirbti ir už 300? Manau, kad nelabai, tad nereikia čia karksėti.
Prie gero greit priprantama, kaip sakoma smile

162

Re: Gyvenimas Lietuvoje

Gintas wrote:

Kai tokiose temose pradeda komentuoti 17metės Aistės, gal td geriau aš protingai patylėsiu.. smile)

oj atsiprašau, pamiršau, kad man 17, todėl šioje temoje negaliu komentuoti smile smile smile

163

Re: Gyvenimas Lietuvoje

komentuok butinai.juk idomu kaip masto ivairaus amziaus zmones.
jei butu pasirinkimas tarp 1000euru ir 300lt ir man netruktu pinigu,mokeciau 1000 su salygom reinvest

164

Re: Gyvenimas Lietuvoje

Silvija wrote:
Darius wrote:

Rašote, jog kiek žmogus vertas, tiek jam ir moka smile) Na tai labai keista, kad kaip pvz. man, UK moka 14,5 karto daugiau negu LT smile) OK, gal aš ne statistinis žmogus. Paimkim paprasto neįpatingo gydytojo atlyginimą nedideliame LT mieste. 1800 - 2000lt/mėn.

cia reiketu patikslinti - kiek vertas tam tikroje vietoje. Kitaip tai aisku neteisingas tas pasakymas.

Nezinau per kuria ten vieta ta ekonomika auga, kainos tik dideja o su ja ir skurdas LT, tai, kad ten ministrai pasididino ir taip kosmines algas tai taip jiems tai gal ekonomika ir gereja.

per ta kad vaikai jau ant tiek islepe kad jiems reik telefonu po 1000-2000 lt. Panos taip pat. Seniau as kai vaikas buvau, man telefonas uz 300 atrode brangus.

Kodel kainos kyla - nes yra kas moka. Kad ir buto nuomos kainos. Kai buvo krize, nukrito ir nuomos kainos. Dabar rinka atsigavo, kelia kainas ir butai. O is kur yra kas moka - del to kad uzdirba daugiau. Sake viena pazistama, kad ir iki kasoj 1500 lt gaudavo. Tai kaip toki primityvu darba dirbant jau neblogi pinigai pradziai, gali ir ta pigu buta issinuomot, arba bent jau kambari ir gyvent ir tobulintis, siekt ausktesnio atlygio.

seniau ir minimalke po 500 litu buvo smile ir kas? Kas kokį sau leidžia įsigyti tokį ir perkasi smile Vieni už 3k, kiti už 300lt smile Tas pats ir su kitais daiktais smile

viskas ok, tiesiog kadangi zmones leidzia sau tokius daiktus kurie pries 10 metu buvo nebutini, ir dabar yra nebutini, tai parodo kad ekonomika auga smile cia tiesiog tiems kas nesupranta per kur ji auga.

Aisku kazkiek zmoniu ir skursta vis dar, bet skurstanciu yra net ir pacioj amerikoj. As skurstanciu nepazistu asmeniskai, as tik pazistu tuos kurie is biednu seimu dabar dirba ir padoriai gyvena.

165 (edited by OLA 2015-01-28 03:05)

Re: Gyvenimas Lietuvoje

Eglė wrote:
profesoriux wrote:
Eglė wrote:

O kas tau draudžia susirasti pažinčių? Ką? O gal tiesiog nemoki bendrauti, susirasti draugų? Todėl ir kyla didžiausias pavydas tiems kas tai gali?

as ne tokias pazintis turiu omeny. greiciau tevelius, mamytes, dedes, tetas.. visa musu valdzia is giminiu sudaryta, kurie kartais net skaityt normaliai nemoka.. kur tik kokio direktoriaus reikia, tuoj partiju atstovai sujunda, kad savo zmogu ikist i siltesne vietele.. net jei tai butu tik mokyklos direktorius.. bet juk jis gales idarbint savo zmona buhaltere, dukra sekretore, sunu personalo vadybininku ir t.t. ir pan..  na o eiliniams mokytojams aisku reikalavimai - aukstasis, kelios kalbos, patirtis  ir pan..

O dabar klausimas: o jus, būdamas direktoriumi ar taip nedarytumėte? Ar būdamas verslininku visiems savo darbuotojams mokėtumėte, nežinau tarkim, po 1000 eurų, kai yra tokių kurie sutinka dirbti ir už 300? Manau, kad nelabai, tad nereikia čia karksėti.
Prie gero greit priprantama, kaip sakoma smile

atsakysiu uz profesoriu jai as buciau drektorium as niekada nemokeciau  minimalaus nes jai nori gero, motyvuoto darbuotojo privalai moketi 3-kart daugiau nei valtybe numato.

166

Re: Gyvenimas Lietuvoje

Aistė wrote:
Gintas wrote:

Kai tokiose temose pradeda komentuoti 17metės Aistės, gal td geriau aš protingai patylėsiu.. smile)

oj atsiprašau, pamiršau, kad man 17, todėl šioje temoje negaliu komentuoti smile smile smile

Vaikeli, o tu bent dirbai gyvenime kur nors, kad turėtum čia ką pasakyti? smile)
p.s. pas mamą kebabų kioske per vasarą nesiskaito wink

167

Re: Gyvenimas Lietuvoje

epanomi wrote:

komentuok butinai.juk idomu kaip masto ivairaus amziaus zmones.
jei butu pasirinkimas tarp 1000euru ir 300lt ir man netruktu pinigu,mokeciau 1000 su salygom reinvest

Ar bent esi kada gyvenime rankose laikęs tuos 1000 eurų? Ką tu kam mokėtum, jei gyveni pas tėvus medinėje lūšnoje kur nors rajone ar monolitiniame daugiabutyje ir niekas tavęs darbe nelaiko ilgiau 1 mėn. (nes tu užpisi visus per pirmą savaitę ir nuo pat pradžių keli nuostolius). Apie kokį reinvestavimą tu šneki? Iš kur išgirdai tokią frazę? Kokio verslo žargono dar išmokai žiūrėdamas filmukus per Youtube, pademonstruok.

168

Re: Gyvenimas Lietuvoje

Gintas wrote:
Aistė wrote:
Gintas wrote:

Kai tokiose temose pradeda komentuoti 17metės Aistės, gal td geriau aš protingai patylėsiu.. smile)

oj atsiprašau, pamiršau, kad man 17, todėl šioje temoje negaliu komentuoti smile smile smile

Vaikeli, o tu bent dirbai gyvenime kur nors, kad turėtum čia ką pasakyti? smile)
p.s. pas mamą kebabų kioske per vasarą nesiskaito wink

O kur parašyta, kad man reikėjo dirbti, kad aš galėčiau atsakyti į klausimą ar gera gyventi Lietuvoje? Aš, kaip septyniolikmetė, turiu nuomonę ir galiu teigti, kad taip, man Lietuvoje šiuo metu gyventi yra gera. Ir esu įsitikinusi, visu šimtu procentu, kad taip bus ir toliau.
Na, o jei kalbant, apie mano atsakymą dėl ''būtent taip ir yra'', tai taip ir yra, ir, kad tai matyti/suprasti, dirbti nebūtina.

169

Re: Gyvenimas Lietuvoje

OLA wrote:
Eglė wrote:
profesoriux wrote:

as ne tokias pazintis turiu omeny. greiciau tevelius, mamytes, dedes, tetas.. visa musu valdzia is giminiu sudaryta, kurie kartais net skaityt normaliai nemoka.. kur tik kokio direktoriaus reikia, tuoj partiju atstovai sujunda, kad savo zmogu ikist i siltesne vietele.. net jei tai butu tik mokyklos direktorius.. bet juk jis gales idarbint savo zmona buhaltere, dukra sekretore, sunu personalo vadybininku ir t.t. ir pan..  na o eiliniams mokytojams aisku reikalavimai - aukstasis, kelios kalbos, patirtis  ir pan..

O dabar klausimas: o jus, būdamas direktoriumi ar taip nedarytumėte? Ar būdamas verslininku visiems savo darbuotojams mokėtumėte, nežinau tarkim, po 1000 eurų, kai yra tokių kurie sutinka dirbti ir už 300? Manau, kad nelabai, tad nereikia čia karksėti.
Prie gero greit priprantama, kaip sakoma smile

atsakysiu uz profesoriu jai as buciau drektorium as niekada nemokeciau  minimalaus nes jai nori gero, motyvuoto darbuotojo privalai moketi 3-kart daugiau nei valtybe numato.

gal jiem apsimoka uz minimuma pasamdyt daugiau nemotyvuotu ir prastu nei kelis gerus. sunku cia suprast. Nes gali ir apsigaut - pasamdai brangu darbuotoja, o jis suda mala ir apsimeta kad daug dirba big_smile

170

Re: Gyvenimas Lietuvoje

dazniausiai zmones kiek gauna, tiek ir dirba... jei nedaug gauna, tai ir dirba nepersistengdami.. atsipute, neskubedami.. big_smile

171

Re: Gyvenimas Lietuvoje

Priklauso nuo darbo vietos tie kas gyveno kaimuose isilaksete nes gyvenimas ne sieno piauti ir bulves rinkti
Geriausi metai kiek as zinau nuo 1980 iki 1990 zmones negalvojo ka rytoj veikti ka valgyti , buvo mazas skaicius issikirimu, abortu , vagysciu , nakotikai ! kas tai yra ?net tie kas nenorejo dirbti gyveno gerai elektra nieko nekainavo dujos benzinas , buvo patys saldziausi metai ir ne tik Lietuvoje bet ir daugelyse "CCCP "saliu . Paskui atvare Gorbociovas su savo "peristroikem" Lietuvos nacionalistai prabudo , prabudo ir vagys pirma viska isgriove paskj bande statyti s.u.d.a.s is tu griuvesiu, ta kas isvage ir dabar vagia algas . Parlamentarai sako kad ju algos nedideles palyginti su Italijos parlamentaru algom . Nu taip is kai kurios puses jie teisus "ligina blusa su drambliu " Super privilegijos patys sau nustato algas ,o mokescius moka ubagai islaiko sistema . Atrado sau draugus su tais kurieis   proteviai kariavo tukstantmecius is vienos sajungos persimete i kita ,taip norejo laisve kad patys nukirto sau kojas .Koks nusivilimas kad negaliu gyventi Lietuvoje tarp draugu ten kur augau kur isimylejau ten kur naktys praleidau prie lauzu ahhhh... nesakau db gryzkim i 1980 bet kai tik vanduo nurimsta cia tau koks Pasaulinis karas arba kokia nors sumauta sajunga prisitaikyti vis sunkiau ir sunkiau viskas keiciasi ne metais ne menesiais o dienom ir valandom .

172

Re: Gyvenimas Lietuvoje

Tomas wrote:

<..> .Koks nusivilimas kad negaliu gyventi Lietuvoje tarp draugu ten kur augau kur isimylejau ten kur naktys praleidau prie lauzu ahhhh... <..> .

Žinote, čia visiškai nėra problemos. Perki bilietą į vieną pusę - ir įgyvendini savo gyvenimo svajonę smile)

173

Re: Gyvenimas Lietuvoje

OLA wrote:

atsakysiu uz profesoriu jai as buciau drektorium as niekada nemokeciau  minimalaus nes jai nori gero, motyvuoto darbuotojo privalai moketi 3-kart daugiau nei valtybe numato.

Brangioji kol taip manysi tu niekada ir nebusi tuom direktorium.Direktorius irgi turi valdžia viršesne už ji.Taip pat turi planus kiek gali skirti atlyginimams,kiek gali sudaryti kitos išlaidos pas ji visada irgi yra planas papunkčiui kiek ir kur gali išleisti.Šnekant apie motyvavima tai irgi yra labai subtilus dalykas galima labai tiksliai nubrėžti ribas už ka ir kaip bus mokama darbuotojui bet galutiniam rezultate tai nebebus komanda ir vieni kitiems pradės trukdyti dirbti.Kaip tarp viso to laviruoti tai jau kiekvieno vadovo sugebėjimu menas.
Ir svarbiausias dalykas tai kuom džiaugiasi Gintas - Jis mato skirtuma tik tarp tetos marijos žemės ir jo menamos svajoniu šalies.JI ir pasamdė ten dėl to kad saviems neišgali arba nenori mokėti daugiau arba išlaidu eilutėje nurodyta kiek gali mokėti jam.

174

Re: Gyvenimas Lietuvoje

Gintas wrote:
Tomas wrote:

<..> .Koks nusivilimas kad negaliu gyventi Lietuvoje tarp draugu ten kur augau kur isimylejau ten kur naktys praleidau prie lauzu ahhhh... <..> .

Žinote, čia visiškai nėra problemos. Perki bilietą į vieną pusę - ir įgyvendini savo gyvenimo svajonę smile)

  Butu taip paprasta ir butu darbo Lietuvoje taip ir padaryciau .Kuo toliau tuo daugiau isipareigojimu turiu italijoje , net jei ateityje reikes parduoti nama gryzti i lietuva nelengva organizuoti  .Pinigus kuriuos cia uzdirbi su 60 % mokescius moke valstybej ir kitom islaidom jei dar reikes mokescius moketi lietuvoje uz uzdirbrus pinigus bus 90 % mokesciu ir 10 pelno blogiau ir negali buti .

175

Re: Gyvenimas Lietuvoje

Tomas wrote:

Priklauso nuo darbo vietos tie kas gyveno kaimuose isilaksete nes gyvenimas ne sieno piauti ir bulves rinkti
Geriausi metai kiek as zinau nuo 1980 iki 1990 zmones negalvojo ka rytoj veikti ka valgyti , buvo mazas skaicius issikirimu, abortu , vagysciu , nakotikai ! kas tai yra ?net tie kas nenorejo dirbti gyveno gerai elektra nieko nekainavo dujos benzinas , buvo patys saldziausi metai ir ne tik Lietuvoje bet ir daugelyse "CCCP "saliu . Paskui atvare Gorbociovas su savo "peristroikem" Lietuvos nacionalistai prabudo , prabudo ir vagys pirma viska isgriove paskj bande statyti s.u.d.a.s is tu griuvesiu, ta kas isvage ir dabar vagia algas . Parlamentarai sako kad ju algos nedideles palyginti su Italijos parlamentaru algom . Nu taip is kai kurios puses jie teisus "ligina blusa su drambliu " Super privilegijos patys sau nustato algas ,o mokescius moka ubagai islaiko sistema . Atrado sau draugus su tais kurieis   proteviai kariavo tukstantmecius is vienos sajungos persimete i kita ,taip norejo laisve kad patys nukirto sau kojas .Koks nusivilimas kad negaliu gyventi Lietuvoje tarp draugu ten kur augau kur isimylejau ten kur naktys praleidau prie lauzu ahhhh... nesakau db gryzkim i 1980 bet kai tik vanduo nurimsta cia tau koks Pasaulinis karas arba kokia nors sumauta sajunga prisitaikyti vis sunkiau ir sunkiau viskas keiciasi ne metais ne menesiais o dienom ir valandom .

nu palyginus kaip rusai gyvena, tai mums dar pasiseke :DDD

176

Re: Gyvenimas Lietuvoje

kokius mokescius tomai moki 60%?

177

Re: Gyvenimas Lietuvoje

Na Lietuvoje paslaugų kainos kokios.. wink Didelis paslaugų sektoriaus tiesiog gal neišsilaikytų mokėdami kosmines algas, arba sutiktų tokias mokėt, jei atitinkamai pakeltų ir savo įkainius.. Bent jau praktika vakaruose (Prancūzija, Vokietija, ir kt. ekonomiškai stiprios vakarų šalys) neturi transporto, kuriame mėnesinis bilietas tarkim 25-30Eur, ar kino teatras, už 4EUR į kiną ir t.t., aišku sričių yra, kur neadekvačios algos, nes kainos tospačios, kaip kad maisto pramonė, bet vėlgi čia didieji koncernai maisto prekių ne tik kad perpardavinėja, kaip kad pas mus, bet ir gamina patys, t.y. sutaupo dar gamindami, taip nešdami sau pelną, o ne kitiems.. Tai atitinkamai ir kainą gali numušt biški, jei pelno poreikis - ne beribis..
Na žodžiu tema neišsiamama.

178

Re: Gyvenimas Lietuvoje

Geriausi metai kiek as zinau nuo 1980 iki 1990 zmones negalvojo ka rytoj veikti ka valgyti , buvo mazas skaicius issikirimu, abortu , vagysciu , nakotikai !

manau ne tik tarybu sajungoj tas buvo.

Bet kokioj amerikoj prie tu paciu privilegiju jie dar ir masinas turedavo galingas ir ivairias ir turbut daug kokybiskesnes ir siaip nebuvo kad ateini i parduotuve ir ner to ner ano.

Tas pats ir kokioj vakaru europoj manau.

Na bet putinas bando atkurt tarybu sajunga ar kazka panasaus i tai, tai logiska butu ne i vakarus vaziuot kurtis sau gyvenima o i rusija.

179

Re: Gyvenimas Lietuvoje

Darius wrote:

Geriausi metai kiek as zinau nuo 1980 iki 1990 zmones negalvojo ka rytoj veikti ka valgyti , buvo mazas skaicius issikirimu, abortu , vagysciu , nakotikai !

manau ne tik tarybu sajungoj tas buvo.

Bet kokioj amerikoj prie tu paciu privilegiju jie dar ir masinas turedavo galingas ir ivairias ir turbut daug kokybiskesnes ir siaip nebuvo kad ateini i parduotuve ir ner to ner ano.

Tas pats ir kokioj vakaru europoj manau.

Na bet putinas bando atkurt tarybu sajunga ar kazka panasaus i tai, tai logiska butu ne i vakarus vaziuot kurtis sau gyvenima o i rusija.

nu neatsuksit laiko atgal.. galit vaziuot kur norit.. big_smile   tiesiog buvo toks laikas, dabar kitoks laikas.. as gal noreciau riteriu epochoj gyvent..  tai ka man dabar daryt? big_smile

180

Re: Gyvenimas Lietuvoje

Jurgita wrote:

Man asmeniškai Lietuvoje PUIKU smile Viskas tinka ir patinka smile
Kaip zanas sakė, viskas yra. Draugai, giminės, geras ir mėgstamas darbas, puikios sąlygos, leisti galiu sau viską ką noriu smile
Užsieniai - tik keliauti. O Vilniuje man geriausia ir mieliausia gyventi smile Niekada nebuvau emigravus ir nesiruošiu smile