141

Re: Forex blog'as

Norėjai pasakyti kad valstybė juos apvogs tam kad sumokėtu skolas.Todėl tam ir reikia referendumo kad liaudis pati save apvogtu o ne premjeras.

142

Re: Forex blog'as

Robertas parašė:

Jei Graikija grįš prie savo buvusios valiutos, jie tiesiog atsispausdins kiek reikia pinigų ir padengs skolas. Tačiau tai darydami sunaikins didžiąją dalį žmonių santaupų per infliaciją. Žmonės dabar turi santaupas eurais, tačiau grįžus prie senos valiutos, jie būtų priversti eurus pakeisti į seną valiutą, o tada valiutos vertė staiga nukris ir žmonių santaupos taps bevertėmis.
Kiek suprantu, Eurui tai nebus didelis nuostolis ir gana greitai atsitaisys, tačiau jei Graikija ir toliau taip elgsis, tai netrukus graikai vyks poilsiauti į tokias šalis kaip Lietuva, o ne priešingai big_smile Nors vargu ar kas nors dar turės pinigų poilsiui.

Graikija pati savaime  nieko nelemia. Vienintelio ko bijomasi - tai grandininės reakcijos. Ispanija bei Italija - tai kur kas didesnės šalys ir jos užima kur kas svaresnę poziciją Europos Sąjungoje. Paprasčiausiai jų dalis Europos Sąjungos ekonomikoje kur kas didesnė. Reikia suprasti, kad Graikija gavo išskirtines teises ES dėl savo išskirtinės geopolitinės padėties. Lietuvai apie tai galima tik pasvajoti. Kad Graikija labai sparčiai atsigaus bei suklestės.  Tokiam teiginiui drįsčiau paprieštarauti. Na žinoma jei kalbama apie eilinius graikus. O ne tuos , kurių pinigai jau seniai permesti į užsienio šalis.
Dabar apie pačią Graikiją. Graikijos problema nesugebėjimas, o tiksliau nenoras surinkti mokesčius. Vietinės valiutos įvedimas neišpręs šios problemos. Bet sukrėtimas pačiai Graikijai bus naudingas, nes tada galbūt bus pereita prie tikrų reformų ir kažkas pasikeis. Infliacija ar išlaidų mažinimas - tai skirtingi keliai bet esmė ta pati. Visuomenė nuskurdinama. Tik infliacija apgaulingesnė ir daugelis žmonių jos visai nesuvokia, todėl ji priimama lengviau. Nes mažinant išlaidas beveik visi tai pastebi ir supranta kas yra kas.

143

Re: Forex blog'as

Vaidas dzin ta Italija tegu jie visi bankrutuoja tu geriau pasakyk kuria puse eur/usd judes? jeigu atspesi milijonierius busi)

144

Re: Forex blog'as

Jei Graikija grįš prie savo buvusios valiutos, jie tiesiog atsispausdins kiek reikia pinigų ir padengs skolas

ot ne ****, atsispausdinu pinigu ir padengiu skolas big_smile o tai gal sakyciau uzsienis galetu nepriimt tos ju atpspausdintos valiutos smile
nors aisku jei jie kazka gamina ir parduoda, pigiai priimant ja, galima butu pigiai nusipirkt kazko graikijoj.

Tai vis del to kartais naudinga yra kai ne viena bendra valiuta, o atskira, nes tada turi salis atsakomybe prisiziuret biski kad jos verte nenukristu.

Reikia suprasti, kad Graikija gavo išskirtines teises ES dėl savo išskirtinės geopolitinės padėties.

kuo ju geopolitine padetis isskirtine? Va musu sakyciau kaip tik isskirtine, esam prie pat Rusijos. O ten sau siltai jie sedi.

145

Re: Forex blog'as

Robertas parašė:

Siūlau pažiūrėti https://www.youtube.com/watch?v=1x5W9IV9beE (anglų kalba)
Jau keletą mėnesių kasdien klausau šios laidos. Dabar pradžioje kaip tik kalba apie Graikiją.

Jei nepatingėsite paklausyti ką kalba šiame video, suprasite kur kas daugiau, nei aš ar kiti čia esančių gali paaiškinti raštu.

146

Re: Forex blog'as

Atspausdinti pinigai absoliučiai nieko nelemia .Jie tik agražiai atspausdintas popierius.

147

Re: Forex blog'as

Robertas parašė:

Graikija yra kaip mažas vaikas, kuris visko nori. Nieko gero iš Graikijos nelaukit. Bet kuriuo atveju Eurą paveiktų ir siūlyčiau laikytis atokiau nuo Euro. Iš esmės visos poros su susijusios. Pvz jei pažiūrėsime kaip sudarytas USD indeksas (USDX = 50.14348112 × EURUSD^(-0.576) × USDJPY^(0.136) × GBPUSD^(-0.119) × USDCAD^(0.091) × USDSEK^(0.042) × USDCHF^(0.036)), pamatysime, kad EUR/USD sudaro didžiąją USD indekso reikšmę. Kitaip tariant, visos poros su USD bus taip pat gana stipriai paveiktos.
Geriausią ką galima padaryti, tai laikytis atokiau nuo EUR valiutų porų ir būti labai atsargiems su USD valiutų poromis. Beje, ketvirtadienį išeis svarbios USD naujienos, nors paprastai NFP skelbiama penktadienį. Tad šią savaitę net neketinu prekiauti. Kam rizikuoti? Prekybinių momentų bus dar daugybę. Aš nelinkęs rizikuoti per tokius įvykius ir niekas negali pasakyti kas nutiks. Kiek žmonių, tiek skirtingų nuomonių gali gauti dėl to, kas nutiks. Net brokeriai praėjusį penktadienį įspėjo klientus, kad pirmadienį įsigalios tam tikri apribojimai ir pakeitimai, nes nežinia kas nutiks. Na tiesa, dabar jau matoma kas nutiko rinkoje, EUR/USD atsidarė su maždaug 130 pips gap'u, dabar kursas grįžo ir toliau kyla lyg niekur nieko smile Bet čia dar ne pabaiga.

skaiciau vienoej knygoje kad tas gap'as atsiranda del neivykdytu prekybos orderiu prisikaupusiu per savaitgali. ir dar parasyta kad dazniausiai po gap'o rinka grizta atgal i pradine padeti. tai gera proga atidaryti sandori. bet eur/usd grizo o Japonijos jena taip ir negrizo o as kaip tik ant jpy/usd pastaciau ir tokiu budu turiu jau desimta is eiles nuostolinga sandori

148

Re: Forex blog'as

del Graikijos bus taip kad valstybe netures pinigu. prades veluoti algos valstybes tarnautojams veluoti pensijos ir visos soc ismokos. privatus verslas ir paprasti zmones dar kazkiek isgyvens bet valstybes tarnautojai liks be algos. tai vienas is tu atvieju kai geriau buti privatininku negu valstybes tarnautoju. nes buna kriziu kurie labiau paliecia privatu versla o buna tokiu kriziu kur labiau nukencia valstybes sektorius. o paprasti gyventojai prades tarpusavyje atsiskaitineti eurais ar doleriais arba pereis prie naturiniu mainu. net jei graikai ir prispausdins savo valiuta ji taip greitai nuvertes kad nespes kainu keisti parduotuvese tos valiutos paprasti gyventojai tiesiog nepripazins ir toliau tarpusavyje naudos eura arba doleri.

149

Re: Forex blog'as

Nesu ekonomistas, kad gerai išmanyčiau, tačiau žinau kiek žinau nes nuolatos domiuosi politinėmis ir ekonominėmis idėjomis. Tad Graikijos situacija man atrodo labai labai pavojinga pačiai Graikijai.

Kabant dėl gap'ų, man buvo situacija kai po vidurnakčio, viduryje savaitės tiesiog iš niekur atsirado didelis gap'as. Vėliau paaiškėjo kad dėl tam tikrų naujienų. Todėl labiau linkęs manyti, kad mažieji prekiautojai neįtakoja rinkos tiek, kad po savaitgalio rinka atsidarytų su dideliu gap'u. Ir beje, iš tikro labai dažnai rinka užpildo gap'us, regis kažkur minėjau tarp blog'o įrašų. Tačiau jais prekiauti nesiryžau, kadangi neradau dėsningumo, be to, kai ryte įsijungdavau, kursas jau būdavo pradėjęs judėti link gap'o užpildymo, tad labai sumažėdavo pelno ir rizikos santykis. Dėl USD/JPY, jei kursas neužsidarys žemiau 122.00, tai esu beveik tikras, kad tą gap'ą užpildys ir pratęs kilimą, nes pažiūrėk kokiame stipriame uptrende yra, savaitės grafike puikiai matosi. Per ketvirtadienio NFP naujienas gali būti labai didelis judėjimas, tačiau prekiauti tą dieną tikrai neketinu, nes gali nuspėti į kurią pusę judės rinka, tačiau prieš tai gali atlikti priešingą judėjimą 50, 100 pips ar net daugiau. Kam prisiimti padidintą riziką?

150

Re: Forex blog'as

man keista kodel tu toki bloga sitam forume pradejai?
manau kokiam investuotoju forume rastum daugiau skaitytoju ir tuo paciu bendraminciu su kuriais turetum apie ka padiskutuot.

Bet siaip idomu kartais uzmest aki cia, nors man cia tamsus miskas smile

151

Re: Forex blog'as

Darius parašė:

man keista kodel tu toki bloga sitam forume pradejai?
manau kokiam investuotoju forume rastum daugiau skaitytoju ir tuo paciu bendraminciu su kuriais turetum apie ka padiskutuot.

Bet siaip idomu kartais uzmest aki cia, nors man cia tamsus miskas smile

nemėgstu konkurencijos big_smile
O jei rimtai, nežinau nešališko investuotojų portalo. Visi arba susiję su brokeriu arba turi savo tinklapius, tad pašalinių nuorodų neleidžia. Be to nelabai mėgstu kai susirenka daug žmonių, nespėji nei rimtai atsakyti į klausimus, o ir diskusijos labai greitai tampa varginančios.

152

Re: Forex blog'as

o man cia idomu. po sios temos net pradejau rimciau dometis forexu nors buvau beveik apleides sia veikla

153

Re: Forex blog'as

kaip manot rytoj dideli suoliai nusimato?  graikijos paramos terminas baigiasi vidurnakti..  kazin i kuria puse.. big_smile

154

Re: Forex blog'as

Robertas parašė:
Darius parašė:

man keista kodel tu toki bloga sitam forume pradejai?
manau kokiam investuotoju forume rastum daugiau skaitytoju ir tuo paciu bendraminciu su kuriais turetum apie ka padiskutuot.

Bet siaip idomu kartais uzmest aki cia, nors man cia tamsus miskas smile

nemėgstu konkurencijos big_smile
O jei rimtai, nežinau nešališko investuotojų portalo. Visi arba susiję su brokeriu arba turi savo tinklapius, tad pašalinių nuorodų neleidžia. Be to nelabai mėgstu kai susirenka daug žmonių, nespėji nei rimtai atsakyti į klausimus, o ir diskusijos labai greitai tampa varginančios.

na jei toks populiarus esi , tai gal taip, bet ta populiaruma pasiekt yra ka juk smile
o siaip del to kad neleidzia pasaliniu nuorodu, gali aisku savo domena pasiimt ir turet svetaine. Na bet kaip supratau tau nereik daug skaitytoju.

Bet jei daug skaitytoju turi, dar gali kokiu reklamu isimest ir papildomai uzdirbt, plius visokie referalai jauciu.

155

Re: Forex blog'as

Konstantinas parašė:

Vaidas dzin ta Italija tegu jie visi bankrutuoja tu geriau pasakyk kuria puse eur/usd judes? jeigu atspesi milijonierius busi)

Na kad Italija bankrutuos tikimybė sakyčiau maža. Graikija gali sukelti grandininę reakciją. Bet tai daugiau susiję su politinėmis priežastimis o ne su ekonominėmis. ES per pastaruosius kelerius metus pakankamai pasirengė tokiems įvykiams kaip Graikijos pasitraukimas iš euro zonos.
Nei euras, doleris nepadengtas auksu. Tokios praktikos buvo atsisakyta. O tai reiškia kad pinigų kiekio padidėjimas nė trupučio neribojamas. O kas seka tai politiniai sprendimai. JAV labiau prasiskolinusi, bet ES yra visiškai nestabilus derinys iš esmės sudarytas iš pietų ir šiaurės. Sunku prognozoti dolerio bei euro kursą. Savaime aišku Graikijai pasitraukus iš euro zonos, galima tikėtis euro kritimo. Bet iš esmės euras ir taip smukęs, manau rinkos jau paskaičiavo tokį variantą. Graikija sudaro nedidelę dalį, visai nereikšmingą ES bent jau iš ekonominės pusės.

156

Re: Forex blog'as

Savaime aišku Graikijai pasitraukus iš euro zonos, galima tikėtis euro kritimo

man tai tikrai neaisku smile kodel taip?

157

Re: Forex blog'as

is euro zonos dar greitu laiku nesitrauks.. dar referendumas visa kita.. visa vasara praeis..   man idomu kaip rytoj bus.  big_smile   turetu gi kazkaip reaguot kursas i galutini termina..

158

Re: Forex blog'as

Darius parašė:

kuo ju geopolitine padetis isskirtine? Va musu sakyciau kaip tik isskirtine, esam prie pat Rusijos. O ten sau siltai jie sedi.

Graikija yra kur kas svarbesnė. Lietuva geopolitiškai galbūt svarbi tik kaip buferinė zona Skandinavijos šalims nuo Rusijos. Bet tai nesulyginama su Graikijos padėtimi. Iš Graikijos nesunkiai galima išeiti į Adrijos, Agėjo ir nemažą dalį Viduržemio jūros. Kur susikerta daugybė transporto kelių jūromis.

159

Re: Forex blog'as

Darius parašė:

Savaime aišku Graikijai pasitraukus iš euro zonos, galima tikėtis euro kritimo

man tai tikrai neaisku smile kodel taip?

todel kad del problemu eurozonoje euras silpneja o doleris stipreja. ir nesvarbu kokios tai problemos ar susijusios su Graikija ar su kita salim bet kokia neigiama informacija apie eurozona stumia eura zemyn o doleri aukstyn. siaip jeigu ziureti ilgalaiki trenda tai eur/usd krenat jau nuo 2014 metu pradzios

160

Re: Forex blog'as

Darius parašė:

Savaime aišku Graikijai pasitraukus iš euro zonos, galima tikėtis euro kritimo

man tai tikrai neaisku smile kodel taip?

Rinkos jautriai reaguoja į panašius sukrėtimus. Iš esmės sumažės pasitikėjimas euro zona apskritai. Čia būtų tas pats jei keliems draugams paskolintum pinigus ir vienas iš jų atsisakytų sumokėti. Nors už tą draugą laidavo tie paties draugai.