201

Re: Beraščiai..

Sandra parašė:

Mano nuomone, tai visi kartais net nenorėdami padaro klaidų, gal šiaip skubėdami ar netyčia ne tą klavišą paspaudė ir neperskaitė kaip parašę.:) Tačiau iš karto matosi kai žmogus net nesistengia rašyti teisingai žodžius, man tai asmeniškai iš karto dingsta noras ir atrašyti į tokias žinutes.:)

Tikrai sutinku su tavo nuomone,baisu kas per rastingumas pas mus,nesuprasi nei ka nori parasyti,nei ka pasakyti,kur mes ritames?Visi protingi rodos, gabus,o rasyt nebemoka.As baigiau paprasta profke,bet labai jau mylejau ta lietuviu kalba,jug nieko nera grazesnio,kaip be klaidu parasyta laiskeli gaut....

202

Re: Beraščiai..

vaidas parašė:
Sandra parašė:

Mano nuomone, tai visi kartais net nenorėdami padaro klaidų, gal šiaip skubėdami ar netyčia ne tą klavišą paspaudė ir neperskaitė kaip parašę.:) Tačiau iš karto matosi kai žmogus net nesistengia rašyti teisingai žodžius, man tai asmeniškai iš karto dingsta noras ir atrašyti į tokias žinutes.:)

Tikrai sutinku su tavo nuomone,baisu kas per rastingumas pas mus,nesuprasi nei ka nori parasyti,nei ka pasakyti,kur mes ritames?Visi protingi rodos, gabus,o rasyt nebemoka.As baigiau paprasta profke,bet labai jau mylejau ta lietuviu kalba,jug nieko nera grazesnio,kaip be klaidu parasyta laiskeli gaut....

Troll detected.

203

Re: Beraščiai..

Juokinga.. rasciai, berasciai, jus geriau ismokite daugau kalbu ne tik lietuviu ar anglu, ir patikekite jums tikrai Prikibti prie kablelio ar nosines nesinores ..  Peace

204

Re: Beraščiai..

Kęstutis parašė:

Juokinga.. rasciai, berasciai, jus geriau ismokite daugau kalbu ne tik lietuviu ar anglu, ir patikekite jums tikrai Prikibti prie kablelio ar nosines nesinores ..  Peace

Supranti, ką reiškia "daugiau"? Kai nemoki nė vienos kalbos? "Bausti negalima pasigailėti" juk jokio skirtumo kur kablelį padėsi, ar ne? smile Raštingumas ne kablelio ar nosinės reikalas, o kultūros ir sugebėjimų.

205

Re: Beraščiai..

Kai bendrauju internete niekada nerasau lietuviskom raidem, nes klaviatura neturi lietuvisku raidziu ant klavisu. Zinau ,zinau tai sakysite nepasiteisinimas, galbut tai iprotis nuo to karti kai Karta susirasinejau su viena mergina pries septynius metus, ji zinojo kad taip visada rasu ir galiu pasakyti kad jai visai nebuvo svarbu koki ispudi as jai palieku su kiekvienu zodziu ar sakiniu. Taip rasydavau jai penkis metus ir nei karto nepasake kad jei toliau taip rasysi su tavim nebesusirasinesiu, nei karto nepaklause.
Taigi brangieji svarbiausia ne tai kaip zmogus raso, bet tai kaip rasydamas masto.

206

Re: Beraščiai..

Wow!  Kas nemoka rašyti be klaidų jau laikomas padugne ir tiktais gali dirbti juodadarbių ir tai reiškia daro žmogų blogų automatiškai. Debi.. Atsiprašau turiu omenyje protingi žmonės susimastyti laikas jum žodis ne žvirblis.

207

Re: Beraščiai..

Anri parašė:

tiktais gali dirbti juodadarbių

- cha, klaida big_smile

Man kažkaip dzin, tegu kalba/rašo kaip nori, tiesiog su tokiais dažniausiai nieko bendro neturiu ir dėl to nebendrauju smile man labiau patinka išsilavinę žmonės, kurie ir rašyt moka - parodo savo pagarbą skaitančiam ir kalbėdami naudoja šiek tiek įvairesnius žodžius - rašymas arba apsiskaitymas daro tam įtakos smile

208

Re: Beraščiai..

Tomas parašė:

Kai bendrauju internete niekada nerasau lietuviskom raidem, nes klaviatura neturi lietuvisku raidziu

Kinų naudoji? big_smile tai nusistatyk, kad būtu, kokios problemos smile daug maloniau žinok skaityt, būtent bendraujant internete smile

209

Re: Beraščiai..

Ne taip svarbu, kaip žmogus rašo. Svarbiau yra, ką jis parašo. Kreipkit dėmesį į gilesnius dalykus. smile

210

Re: Beraščiai..

buvau ir liksiu berasciu ir tuom didziuojuosi) busiu pats berastiskiausias berastis ieskoke) savo profesija socialine padetimi ir uzdirbamais pinigais nesiskundziu) taip kad jusu isvestas koreliacinis rysys tarp berastiskumo ir pajamu neteisingas)

211

Re: Beraščiai..

Konstantinas parašė:

buvau ir liksiu berasciu ir tuom didziuojuosi) busiu pats berastiskiausias berastis ieskoke) savo profesija socialine padetimi ir uzdirbamais pinigais nesiskundziu) taip kad jusu isvestas koreliacinis rysys tarp berastiskumo ir pajamu neteisingas)

Tai va, vis dėlto gyveni gerai. smile O ateini čia ir pasakoji kaip viskas blogai. smile O jokio blogumo nėra. Nerasti antros pusės nėra blogai. Blogai yra tik tikėti, kad tavo gyvenime kažkas negerai, kad kažkas turi būti kitaip. wink

212

Re: Beraščiai..

Kęstas parašė:
Konstantinas parašė:

buvau ir liksiu berasciu ir tuom didziuojuosi) busiu pats berastiskiausias berastis ieskoke) savo profesija socialine padetimi ir uzdirbamais pinigais nesiskundziu) taip kad jusu isvestas koreliacinis rysys tarp berastiskumo ir pajamu neteisingas)

Tai va, vis dėlto gyveni gerai. smile O ateini čia ir pasakoji kaip viskas blogai. smile O jokio blogumo nėra. Nerasti antros pusės nėra blogai. Blogai yra tik tikėti, kad tavo gyvenime kažkas negerai, kad kažkas turi būti kitaip. wink

ziurint kuom matuoti ta gyvenimo geruma) gyvenime viskas labai greitai keiciasi)

213

Re: Beraščiai..

Konstantinas parašė:
Kęstas parašė:
Konstantinas parašė:

buvau ir liksiu berasciu ir tuom didziuojuosi) busiu pats berastiskiausias berastis ieskoke) savo profesija socialine padetimi ir uzdirbamais pinigais nesiskundziu) taip kad jusu isvestas koreliacinis rysys tarp berastiskumo ir pajamu neteisingas)

Tai va, vis dėlto gyveni gerai. smile O ateini čia ir pasakoji kaip viskas blogai. smile O jokio blogumo nėra. Nerasti antros pusės nėra blogai. Blogai yra tik tikėti, kad tavo gyvenime kažkas negerai, kad kažkas turi būti kitaip. wink

ziurint kuom matuoti ta gyvenimo geruma) gyvenime viskas labai greitai keiciasi)

Taip, tiesa, viskas tikrai greitai keičiasi. Bet jo ir nereikia niekuo matuoti... Kaip tik dėl to žmonės ir būna nelaimingi, kai pradeda savo gyvenimo gerumą su kažkuo matuoti, lyginti. Tau nereikia žiūrėti labai toli į praeitį, nes kol žiūrėsi į praeitį, nepastebėsi to, kas yra dabar. Ir tau nereikia per daug galvoti apie savo ateitį, nes ir vėl praleisi tai, kas yra dabar. O dabar, šiandien, viskas savaime yra savo vietoje. smile

214

Re: Beraščiai..

Kęstas parašė:

Taip, tiesa, viskas tikrai greitai keičiasi. Bet jo ir nereikia niekuo matuoti... Kaip tik dėl to žmonės ir būna nelaimingi, kai pradeda savo gyvenimo gerumą su kažkuo matuoti, lyginti. Tau nereikia žiūrėti labai toli į praeitį, nes kol žiūrėsi į praeitį, nepastebėsi to, kas yra dabar. Ir tau nereikia per daug galvoti apie savo ateitį, nes ir vėl praleisi tai, kas yra dabar. O dabar, šiandien, viskas savaime yra savo vietoje. smile

drisciau tau papriestarauti) zmones yra nelaimingi ne todel kad per gerai ar per blogai gyvena o todel kad ne visi ju norai issipildo. turtingas zmogus irgi gali buti nelaimingas) cia viskas priklauso nuo tavo vidinio nusiteikimo. pesimistas net jeigu jam viskas gerai vis tiek suras aibe priezasciu buti nelaimingu) del kito tavo teiginio irgi papriestarauciau. cia Biblijoje taip panasiai parasyta. kad nereikia del nieko rupintis tiesiog gyvenk sia diena ir tau viska Dievas duos) bet man nera priimtina tokia gyvenimo filosofija. jeigu as praeityje nesiimciau tam tikru veiksmu as negyvenciau taip kaip gyvenu dabar. o mano dabartiniai veiksmai nulemia mano ateiti. as manau kad reikia gyventi del ateities nes gyvenimas tai judejimas i prieki o ne stovejimas vietoje)
bet jus nukripote nuo temos) kadangi tema apie berascius suteikite galimybe ir jiems pasireiksti)

215

Re: Beraščiai..

Konstantinas parašė:
Kęstas parašė:

Taip, tiesa, viskas tikrai greitai keičiasi. Bet jo ir nereikia niekuo matuoti... Kaip tik dėl to žmonės ir būna nelaimingi, kai pradeda savo gyvenimo gerumą su kažkuo matuoti, lyginti. Tau nereikia žiūrėti labai toli į praeitį, nes kol žiūrėsi į praeitį, nepastebėsi to, kas yra dabar. Ir tau nereikia per daug galvoti apie savo ateitį, nes ir vėl praleisi tai, kas yra dabar. O dabar, šiandien, viskas savaime yra savo vietoje. smile

drisciau tau papriestarauti) zmones yra nelaimingi ne todel kad per gerai ar per blogai gyvena o todel kad ne visi ju norai issipildo. turtingas zmogus irgi gali buti nelaimingas) cia viskas priklauso nuo tavo vidinio nusiteikimo. pesimistas net jeigu jam viskas gerai vis tiek suras aibe priezasciu buti nelaimingu) del kito tavo teiginio irgi papriestarauciau. cia Biblijoje taip panasiai parasyta. kad nereikia del nieko rupintis tiesiog gyvenk sia diena ir tau viska Dievas duos) bet man nera priimtina tokia gyvenimo filosofija. jeigu as praeityje nesiimciau tam tikru veiksmu as negyvenciau taip kaip gyvenu dabar. o mano dabartiniai veiksmai nulemia mano ateiti. as manau kad reikia gyventi del ateities nes gyvenimas tai judejimas i prieki o ne stovejimas vietoje)
bet jus nukripote nuo temos) kadangi tema apie berascius suteikite galimybe ir jiems pasireiksti)

Tu mėgsti nagrinėti. Kryptingas nagrinėjimas ne kitų, o savęs, gali leisti giliau save pažinti. O per savęs pažinimą keičiasi ir požiūris, ir vertybės. Kitaip šiame rate gali suktis amžinai...

Vargu ar ši tema apie beraščius kažkam kažkuo padės. wink Bet niekada negali žinoti, todėl tebūnie kaip tu sakai. wink

216

Re: Beraščiai..

Kęstas parašė:

Ne taip svarbu, kaip žmogus rašo. Svarbiau yra, ką jis parašo. Kreipkit dėmesį į gilesnius dalykus. smile

puikus atsakymas ! ka jis ji paraso svarbiau nei kaip paraso . bet kartais lieki nesuprastas-a . bet tai neproblema juk jei zmogus laiko save protingu jis turetu moketi suprasti viska ir skaityti ne tik taisiklainga tektksta . SUPRASTI BERASCIUS TAI VIENA OPCIJA KURIA NEVISI TURI . PADARIAU ISVADA IS SIOS TEMOS. BET AS ZINAU  KAD JIE VISGI SUPRANTA , TIK TAIP PASIKELIA NVEVA MOKA RASYTI KAD GALU GALE NEMATO PASAULIO TOKI KOKS JIS YRA.

217

Re: Beraščiai..

Teo parašė:
Kęstas parašė:

Ne taip svarbu, kaip žmogus rašo. Svarbiau yra, ką jis parašo. Kreipkit dėmesį į gilesnius dalykus. smile

puikus atsakymas ! ka jis ji paraso svarbiau nei kaip paraso . bet kartais lieki nesuprastas-a . bet tai neproblema juk jei zmogus laiko save protingu jis turetu moketi suprasti viska ir skaityti ne tik taisiklainga tektksta . SUPRASTI BERASCIUS TAI VIENA OPCIJA KURIA NEVISI TURI . PADARIAU ISVADA IS SIOS TEMOS. BET AS ZINAU  KAD JIE VISGI SUPRANTA , TIK TAIP PASIKELIA NVEVA MOKA RASYTI KAD GALU GALE NEMATO PASAULIO TOKI KOKS JIS YRA.

Skaityti taisyklingai parašytą tekstą yra maloniau ir lengviau įsigilinti. smile Lietuvių kalba nėra iš lengvųjų. Galima daug dalykų nežinoti, bet kuo rišliau parašai, tuo labiau padedi kitam tave suprasti. wink Bent jau kablelius ir taškus reikėtų sudėlioti, kad padėtum kitam suprasti, kur baigiasi ir prasideda tavo mintys. smile

O šiaip, tiesos tame, ką parašei, tikrai yra. smile

218

Re: Beraščiai..

Kęstas parašė:

Skaityti taisyklingai parašytą tekstą yra maloniau ir lengviau įsigilinti. smile Lietuvių kalba nėra iš lengvųjų. Galima daug dalykų nežinoti, bet kuo rišliau parašai, tuo labiau padedi kitam tave suprasti. wink Bent jau kablelius ir taškus reikėtų sudėlioti, kad padėtum kitam suprasti, kur baigiasi ir prasideda tavo mintys. smile

nepasakyciau kad lietuviu kalba yra is labai sunkiuju kalbu. mokykloje lietuviu kalbos pradeda intensyviai mokinti nuo 5 klases. ir iki 10 klases jau ta kalba ismokstama tai realiai bet kokia kalba galima ismokti per 4-5 metus jeigu skirti 1-2 val per diena. jau kitas klausimas tai motyvacija ar man tos kalbos reikia. ar tos kalbos mokejimas man atnes pelna ar ta kalba yra paklausi darbo rinkoje. gal man labiau apsimoka tas dvi val per diena skirti anglu kalbos tobulinimui ar dar pasimokyti papildomai prancuzu kalbos nes man si kalba patinka. o gal labiau apsimoka tobulai moketi viena kalba negu daug kalbu po truputi)

219

Re: Beraščiai..

beje kalbant apie berascius. geriau paviesinkite kiek balu gavote is lietuviu kalbos egzamino  jeigu toki laikete mokykloje ar univere. jeigu negavote 100 balu is 100 arba nors vienu balu maziau reiskia ir jus esate berasciai ir pas jus yra klaidu. o jeigu cia susirinkusiems forumieciams duotu parasyti nacionalini diktanta arba kalbos kulturos testa tai cia klaidu pridarytu visi. net filologai ir tiek klaidas daro nors labiausiai megsta taisyti svetimas klaidas bet savu klaidu nepastebi. ir siaip man labiau patinka matematinis rastingumas negu gramatinis kai yra skaiciu harmonija kai kiekvienas skaicius yra savo vietoje. pasauli valdo skaiciai o ne raides

220

Re: Beraščiai..

Konstantinas parašė:

pasauli valdo skaiciai o ne raides

kurgi ne smile nereikia lia lia

na, o dėl nacionalinio diktanto - taip teko sudalyvauti. į kitą turą nepatekau, nes truputį su kableliais sufantazavau...
manau, kad lietuviui mokėti lietuvių kalba tiek kalbėti, tiek rašyti - pliusas. Na, bet žvelgiant plačiau - jau geriau tegul žmogus būna mandagus, paslaugus, atsakingas už savo poelgius ir geros širdies, nei kad rašo su visais kableliais...

o grįžtant prie temos - esu gavusi susirašinėjant tokią žinutę "gau?"... Taip, žmogus darė gramatinių klaidų, bet... šio rebuso taip ir neisšprendžiau...