1

Topic: panikos atakos

Stipriai pradėjusi plakti širdis, padažnėjęs kvėpavimas ar oro trūkumas, tirpstančios galūnės, svaigstanti galva, skausmas širdies srityje – tai staigiai prasidedančio panikos priepuolio (kitaip vadinamos panikos atakos) pradžia. Kokios organizmo reakcijos priepuolio metu būna ryškesnės, priklauso nuo žmogaus individualių fiziologinių ir psichologinių savybių. Tačiau reakcija visiems yra bendra– staigiai augantis ir piką pasiekiantis nerimo jausmas, kuris atsiranda dėl bauginančių fizinių pojūčių. Žmogus jaučia didžiulę baimę, kad numirs, nualps, praras savitvardą ar išprotės. Be to, susiaurėja mąstymas: panikos atakos metu žmogus taip sutrinka, kad sunkiai gali pasakyti kas su juo vyksta. Visą dė¬mesį dažniausiai sutelkiame į vis stiprėjančius nemalonius ir gąsdinančius kūno pojūčius.
Mes galvojame, kad tai–širdies smūgio (ar bet kurios kitos ligos) pradžia, bet po kurio laiko būsena pagerėja, o galiausiai priepuolis visai praeina.Ir patyrę panikos atakas, sunerimstame dėl savo sveikatos ir kreipiamės  į medikus, bet jie jokių fizinių organizmo sutrikimų neranda. Bet kas gali sukelti nerimą: garsi muzika, šaltis, pasakytas žodis, vieta ir kt. Didėjantis nerimas iššaukia simptomus: pradeda svaigti galva, daužosi širdis, tirpsta galūnės, darosi sunku kvėpuoti ir t.t. mes reaguojame–išsigąstame, pradedadame mąstyti – kas darosi, gal insultas, infarktas? Didėjanti baimė didina adrenalino kiekį organizme ir smegenis pasiekia pavojaus signalas, smegenys reaguoja–sius-damos kūnui pavojaus signalus. Visos neigiamos būsenos dar labiau sustiprėja ir prasideda panikos priepuolis, kuris gali tęstis kelias minutes ar kelias valandas. Priepuoliui praėjus, jaučiamės išsekę ir su baime laukiame galimo priepuolio pasikartojimo. Kadangi bijote priepuolio pasikartojimo, stiprėja baimės jausmas, kuris ir vėl iššaukia simptomus.
Simptomams stiprėjant (bijome dar labiau), prasideda naujas panikos priepuolis. Taip susidaro “uždaras nerimo ratas”, o mes sukamės šiame rate, neži¬nodami kaip iš jo išeiti. Vienintelė išeitis – nutraukti šį “uždarą nerimo ratą”. Kaip tai padaryti? Visų pirma reikia nustoti “maitinti” savo baimę, t.y. nustoti bijoti beprasidedančių simptomų. Bet realybė yra ta, kad panikos priepuolio simpto¬mams įsibėgėjus, tai padaryti labai sunku. Bet galiu pasakyti, kad galime sustabdyti panikos atakas ir panaikinti simptomus, sukeliančius panikos atakas, naudojant savipagalbos metodus. Šio metodo esmė: suvokti, kad baimė, atsirandanti  neteisingo mąstymo pasekoje ir yra panikos atakų “variklis” ,sužinoti, kaip keisti savo mąstymo įpročius,  ką konkrečiai daryti, kad sustabdyti panikos atakas, ką konkrečiai daryti, kad neleisti pasireikšti simptomams, kuriems siprėjant prasideda panikos ataka.Tik mes patys atsakingi už panikos atakas, niekas kitas nenugalės baimės už mus, tą galime padaryti tik mes.J ei norite plačiau sužinoti apie savipagalbos metodą, parašykite: stop.panikai@gmail.com

2

Re: panikos atakos

Jo tokio tipo būseną teko patirti keletą kartų .Ramiai sėdžių o kūnas lyg bėga sprintą .Baimės nejaučiu todėl vadinu tai netikru baimės priepuolių .Tikriausiai organizmas ramiai  sėdi mėnesių mėnesius, be jokių   apkrovų ir stiprių emocijų tai ir pats gazdinasi kad gautu adrenalino.

3

Re: panikos atakos

As irgi toky beveik patyriau...  beveik? nes kazkas perjunge kita TV kanala.

4

Re: panikos atakos

Jo LRT :::044 1996m .kanalas mažai  kas susigaudo kas per laikas buvo :::036

5

Re: panikos atakos

Panikos atakos situacijai ar gyvunui fobijos yra tikrai kad gan greitai ir efektyvei gydomos paprasta terpija be vaistu.