Topic: Aukštasis mokslas: Lietuvoje ar užsienyje?
Aukštasis mokslas: Lietuvoje ar užsienyje? Kokios nuomonės?
You are not logged in. Please login or register.
Diskusijų forumas → Studijos (Universitetai, Aukštosios, Kolegijos…) → Aukštasis mokslas: Lietuvoje ar užsienyje?
Aukštasis mokslas: Lietuvoje ar užsienyje? Kokios nuomonės?
Jei ruošiamasi dirbti užsienyje, geriau ir studijuoti užsienyje. Jei Lietuvoje, tai ir Lietuviškos studijos neblogai
Geriau Lietuvoj, nei bet kur užsieny. Pati planavau stot į užsienį, bet žinojau, kad į labai gerą universitetą įstoti nepavyks, o ir išlaidų bent pirmaisiais mėnesiais bus labai daug, o aš nesu iš pasiturinčos šeimos ir paskolos imti nenorėjau. Likau Lietuvoje, esu patenkinta, kad studijuoju šauniam universitete, o tęsti mokslus užsienyje ateity gi problemų nebus.:) tik tiek, kad man truputį darosi baisoka, kad man, visada norėjusiai kurti ateitį užsienyje, ima pradėti patikti ir Lietuvoje, ir jei būčiau iškart stojus į užsienį, būtų buvę lengviau. Nes dabar būtų labai sunku išvažiuoti, nutraukti susikurtus ryšius
Šiemet jau ir antra studenta turiu kuris studijuoja užsienyje.Studijuoti čia ar ten yra kiekvieno pasirinkimo reikalas.Bet tam tikri skirtumai tikrai yra.Pirma tai ten studentus moko dirbti komandoje.pasmus po kol kas aukštosios ugdo individualistus.Antra sudarytos visos sąlygos ir mokytis ir dirbti.Ir kas svarbiausia faktiškai nuo antro semestro jau verčiami studentai ieškotis potencialiu darbdaviu iš pasiulytu kurie gali buti ateityje ju darbdaviai.Todėl universiteta baigiantis studentai faktiškai septyni iš dešimties žino kur dirbs pabaige studijuoti.Trečia bent jau anglijoje gali gauti paskola kuria pradėsi atidavinėti tik tada kada pasieksi atitinka pajamu dydi per metus.Jei smarkia nenusišneku šnekėdamas šiuo metu iš atminties tai šiuo metu jis turi buti kažkur apie devyniolika tukstančiu svaru per metus.Jei per trisdešimt metu paskolos negražini ja nurašo.Ketvirta Už gera moksla gali gauti tiek universiteto tiek busimo darbdavio stipendija.Aišku ju nėra daug bet skestančiajam tai irgi šiaudas.Bendrabučiai tikrai nėra pigus bet tikrai yra pigesni nei nuomotis tame mieste atskirai.Bet ju stovis ir priežiura kaip pas mus gero pakelės motelio.
pagrindinis minusas mano akimis yra tas kad busimam studentui reikės mokytis svetima kalba.Ir prieš ruošiantis studijuoti pvz. anglijoje turi išsilaikyti ielts egzamina čia Lietuvoje.Ir gerai butu kad to egzamino rezultatas butu nemažiau kaip septyni su puse balo iš devyniu galimu.Tada tau universitetas pasiulys aukštesni studiju lygi.
Na, studijuoju Vytauto Didžiojo universitete ir galiu pasakyti, kad pirmieji geduko punktai puikiai tinka ir mano universitetui. Visi atsiskaitymai- grupiniai, ir man būnant visiški individualistei, tai nėra teigiamas dalykas, nes reikia persilaužt ir toleruot tinginius grupėje (todėl dirbti savarankiškai yra žymiai geriau). Čia taip pat sudarytos sąlygos ir studijuoti ir dirbti- visų pirma, tvarkaraščio prasme, kurį tu gali dėliotis daugmaž kaip nori, ir jis nėra apkrautas, tai realiai, jei neturi kokių gretutinių studijų, gali laisvai dirbti kad ir pilnu etatu. Juolab, į paskaitas vaikščioti net nėra būtina, didžioji dalis dėstytojų kelia medžiagą į nuotolinio mokymosi sistemą. Antra, bent jau mano kurse, jau pirmosiomis studijų savaitėmis pradėjo eiti pasiūlymai dėl savanorystės su mano specialybe susijusiose organizacijose ar renginiuose. Taip pat, landžiodama mūsų sistemose po įvairų fakultetų skelbimus, taip pat matau ir savanorystės bei darbo pasiūlymų ir kitų sričių studentams. VDU siūlo, berods, didžiausią stipendiją (už mokymosi pasiekimus, laimėjimus, socialinę) iš visų Lietuvos universitetų, 2/3 bendrabučių yra renovuoti, šilti ir nebrangūs. Taip, kad tai, ką galima rasti užsienyje, pasidomėjus, galima rasti ir Lietuvoje.
Dėl IELTS'o, tai ne visada būtina turėti 7.5 balo- skirtingi universitetai ir skirtingos studijų programos reikalauja vis kitokių balų, bet šiaip, padoriam universitete mažiausias reikalavimas yra 6.5. Ir jei balas nėra pakankamas stojant, galima susitarti ir nuvykus į užsienį kiek anksčiau, lankyti kursus universitete ir išsilaikyti/perlaikyti egzaminą ten. Bet ir šiaip, jei universitetas nėra UK topuose, galima išvengti ir to IELTs laikymo- pati esu šnekėjus su London Metropolitan University, kuris prieš porą metų buvo gal tik 100-ojoj vietoj reitinguose, tai jiems būtų užtekę tam tikro balo iš anglų VBE (kaip ir VDU, jei išlaikai anglų valstybinį 80+, tau nereikia laikyti lygio nustatymo testo ir mokytis anglų kalbos universitete).
Ai, ir svetima kalba man atrodo privalumas. Ir bent VDU jos irgi reikia. Yra užsieniečių dėstytojų, kurie lietuviškai nekalba ( pati pernai mokiausi pas dėstytoją prancūzų kalbos, ir dėstė anglų kalba), čia privaloma per max. du metus išeiti B2 anglų kalbos lygį, ir kai kurių studijų programų dalykai trečiaisiais metais būna dėstomi vien anglų kalba. Ai, ir šiaip, gi ir Lietuvos aukštosiose galima rasti ir pačių studijų programų užsienio kalba, ir jungtinių programų su užsienio universitetais, ir tą pačius tarptautinius universitetus galima rast- LCC, ISM. Taip, kad nelabai tų skirtumų su užsieniu belikę. Tik tiek, kad apinka supa nelietuviška.
Iš principo šnekam apie tuos pačius dalikus.
tik aš turėjau raumeni jaunoji panele kad užsienyje universitete moko komandinio darbo o ne atsiskaitymo komandinio.Kas yra dirbes užsienyje aukštesnės pridėtinės vertės gamybos įmonėse mane supras.Ten individualizmo nėra ten dirba visi vienodai įmonės labui. Nes yra savos srities specialistas - imonės stuburo vienas iš varžteliu.
Tai pat apie ielts.Kuo aukštesnis ivertinimas yra tuo platesnis pasirinkimas.Ir jei tu ji susitvarkai čia nereikia vargti ir irodinėti papildomai ten.Tu jau esi pusfabrikatis pasiruošes konkuruoti su stipriausiais.
Paaiškinkit, kur jūs matot skirtumą tarp komandinio darbo ir komandinio atsiskaitymo? Dėstytojai semestro metu užduoda darbus (parengti prezentacijas, padaryti tyrimą, parengti analizes ar pan,), ir visa tai yra daroma grupėse ir atsiskaitoma. Pats tas ruošimasis atsiskaitymui ir yra komandinis darbas
Ir taip, mes šnekam apie tuos pačiu dalykus, tik jūs juos įvardinat kaip užsienio aukštųjų pliusus, o aš sakau, kad tai galima rasti ir Lietuvoje.
Ir vienur ir kitur panašiai: visokių diplomų spausdyklų pilna, bei yra ir neblogai ruošiančių kažkurias specialybes, pliusas tik tas, kad užsienis platesnis, ir pasirinkimo daugiau. Kas užsienyje dar iš pliusų, kad paskaitos dažniausiai sudedamos taip, jog būtų galimybė dirbt, t.y: kelias dienas nuo ryto iki vakaro studijuoji, kitos trys ar dvi savaitės dienos laisvos + savaitgalis, t.y. galima dirbt 25-30val/sav., ar kiek kam jėgos išneša, todėl dauguma studentų dirba, praktikos ilgesnės, ypač tai liečia "profkių" tipo "studijas".. Užsienio kalba beabejo mokinasi neblogai toje aplinkoje, baigęs mokslus gal ir kalbėt neblogai jau gali tos šalies kalba, kas garantuos didesnį uždarbį, negu Lietuvoje, na ir visokių kitokių smulkių pliusų ir minusų, bet čia kiekvieno pasirinkimas..
Ir vienur ir kitur panašiai: visokių diplomų spausdyklų pilna, bei yra ir neblogai ruošiančių kažkurias specialybes, pliusas tik tas, kad užsienis platesnis, ir pasirinkimo daugiau. Kas užsienyje dar iš pliusų, kad paskaitos dažniausiai sudedamos taip, jog būtų galimybė dirbt, t.y: kelias dienas nuo ryto iki vakaro studijuoji, kitos trys ar dvi savaitės dienos laisvos + savaitgalis, t.y. galima dirbt 25-30val/sav., ar kiek kam jėgos išneša, todėl dauguma studentų dirba, praktikos ilgesnės, ypač tai liečia "profkių" tipo "studijas".. Užsienio kalba beabejo mokinasi neblogai toje aplinkoje, baigęs mokslus gal ir kalbėt neblogai jau gali tos šalies kalba, kas garantuos didesnį uždarbį, negu Lietuvoje, na ir visokių kitokių smulkių pliusų ir minusų, bet čia kiekvieno pasirinkimas..
Lietuvoje irgi galima ir studijuoti ir dirbti Ir laikai visiškai patogūs būna. Galima dirbti, kad ir pilnu etatu.
Paaiškinkit, kur jūs matot skirtumą tarp komandinio darbo ir komandinio atsiskaitymo? Dėstytojai semestro metu užduoda darbus (parengti prezentacijas, padaryti tyrimą, parengti analizes ar pan,), ir visa tai yra daroma grupėse ir atsiskaitoma. Pats tas ruošimasis atsiskaitymui ir yra komandinis darbas .
O tai prezentacijas tyrimus rengia vienas žmogus ar visa komanda.Ta prasme darbai pasidalinami.Ar tik vertinama visa visuma.Ar kiekvienas atskirai ir gale bendras darbas vertinamas.
Saulius wrote:Ir vienur ir kitur panašiai: visokių diplomų spausdyklų pilna, bei yra ir neblogai ruošiančių kažkurias specialybes, pliusas tik tas, kad užsienis platesnis, ir pasirinkimo daugiau. Kas užsienyje dar iš pliusų, kad paskaitos dažniausiai sudedamos taip, jog būtų galimybė dirbt, t.y: kelias dienas nuo ryto iki vakaro studijuoji, kitos trys ar dvi savaitės dienos laisvos + savaitgalis, t.y. galima dirbt 25-30val/sav., ar kiek kam jėgos išneša, todėl dauguma studentų dirba, praktikos ilgesnės, ypač tai liečia "profkių" tipo "studijas".. Užsienio kalba beabejo mokinasi neblogai toje aplinkoje, baigęs mokslus gal ir kalbėt neblogai jau gali tos šalies kalba, kas garantuos didesnį uždarbį, negu Lietuvoje, na ir visokių kitokių smulkių pliusų ir minusų, bet čia kiekvieno pasirinkimas..
Lietuvoje irgi galima ir studijuoti ir dirbti Ir laikai visiškai patogūs būna. Galima dirbti, kad ir pilnu etatu.
Gal studijuojant neakivaizdžiai? Bent jau dieninių studijų atveju tai (mano asmeninė patirtimi) nekažką buvo pilnu etatu dirbt.. Arba lankstaus labai darbdavio reik, kad išleistų į kolius, arba dėstytojų, kurie leistų kažkur kažkada viską vėliau/ankščiau atsiskaityt
ns wrote:Paaiškinkit, kur jūs matot skirtumą tarp komandinio darbo ir komandinio atsiskaitymo? Dėstytojai semestro metu užduoda darbus (parengti prezentacijas, padaryti tyrimą, parengti analizes ar pan,), ir visa tai yra daroma grupėse ir atsiskaitoma. Pats tas ruošimasis atsiskaitymui ir yra komandinis darbas .
O tai prezentacijas tyrimus rengia vienas žmogus ar visa komanda.Ta prasme darbai pasidalinami.Ar tik vertinama visa visuma.Ar kiekvienas atskirai ir gale bendras darbas vertinamas.
Darbai pasidalijami, bet visad būna grupėse, tokių kur tik praslyst nori, ir nusiperka viską, kad kažkas už juos darytų, arba nedaug prisideda, o vertinama visuma, ne kiekvieno asmeninis indėlis.. Plius perdaug komandinio darbo, bei ugdymo tokio irgi nėra pati geriausia mintis, nes daug darbų praktikoje reikalauja savarankiškai dirbt, bei prisiimt atsakomybę už savo padarytus darbus, kas komandiniu atveju nelabai įmanoma.. Niekas už nieką atsakomybės neneša..
ns wrote:Paaiškinkit, kur jūs matot skirtumą tarp komandinio darbo ir komandinio atsiskaitymo? Dėstytojai semestro metu užduoda darbus (parengti prezentacijas, padaryti tyrimą, parengti analizes ar pan,), ir visa tai yra daroma grupėse ir atsiskaitoma. Pats tas ruošimasis atsiskaitymui ir yra komandinis darbas .
O tai prezentacijas tyrimus rengia vienas žmogus ar visa komanda.Ta prasme darbai pasidalinami.Ar tik vertinama visa visuma.Ar kiekvienas atskirai ir gale bendras darbas vertinamas.
na, žiūrint kokia grupė- yra darbų, kuriuos turi pasidalinti, yra, kur grynai visi turi sedėt ir diskutuot, kaip ką daryt, ir kartu dirbt. Bet net ir pasidalinus reikia tarpusavyje kalbėtis, nes kiek tokių darbų buvo, darant komandinį darbą ir nesitariant, gaunasi ne bendra visuma, o kiekviena dalis vis kitokia ir nesutampa.
Gyvenimo pradžioje tikrai nereikia skubėti prisiimti isipareigojimu nes jie niekur nedinks.taip tikrai studijoms paskola pasiimti ten lengva.bet ar nuo to geriau tau bus .jas vistiek kažkada reikia atiduoti.
OK, My two cents:
Pradėti galim nuo to, kad koks yra universitetų tikslas?
Kiekvienas normalus univeras užsiima tyrimais, taip pats save bent dalinai išsilaiko, taip perka naujus žaislus, taip pritraukia gerus specialistus. Kokią situaciją turim Lietuvoj?
Nei vienas iš univerų nėra publishinamas nei viename iš normalesnių mokslo žurnalų, nes jei yra research'as tai jis arba tiek niekam neaktualus arba tiesiog nevykęs. Taip yra iš esmės dėl to, kad research'as yra net neskatinimas, nes tiesiog univerų tikslas ir pagrindinis verslas šiek tiek kitas: spausdinti diplomus.
Kadangi turim tokią diplomų kalvę, turim ir studentų/dėstytojų požiūrį, kad tikslas yra diplomas.
Jei ir jūs taip galvojat ir jus tenkina tokia situacija, tada taip. Studijos Lietuvoj yra puikios.
Jei esat iš tų nedaugelio žmonių kuriems tai atrodo absoliučiai wtf, yra universitetų, kurių pirminis tikslas yra research'as, kur galėsit domėtis savo dalyku iš geriausių specialistų, kur jums bus suteiktos sąlygos bent pažiūrėti kaip šito dalyko corporate research'o pusė vyksta. Tai bus ne tik nepamirštama ir neįkainojama patirtis, bet ir pažintys atidarančios daugybę durų.
Kitas dalykas, gerai išlaikius egzaminus Lietuvoj (egzai virš 90,95) laisvai galima pretenduoti į tokį universitetą kaip University of Edinburgh. Jis pasauliniame reitinge yra šiuo metu 24. Vilniaus Universitetas kartais patenka į TOP 500, tai čia toks pamąstymas ar išvis verta galvoti apie studijas Lietuvoj...
http://www.edudemic.com/learning-curve-report-education
Kitas dalykas, gerai išlaikius egzaminus Lietuvoj (egzai virš 90,95) laisvai galima pretenduoti į tokį universitetą kaip University of Edinburgh. Jis pasauliniame reitinge yra šiuo metu 24. Vilniaus Universitetas kartais patenka į TOP 500, tai čia toks pamąstymas ar išvis verta galvoti apie studijas Lietuvoj...
nu va is matematikos egzo turejau lygiai 90 balu tai reiskia kad galeciau laisvai studijoti kokiam Edinburge bet vietoje to teko vargti VGTU ir gyventi barake su aptrupejusiom sienom ir suluzusia lova, mokytis avarines bukles pastate kur ziema taip salta kad teko sedeti su pirstinemis. paskui mums iteike diplomus rektorius pasake grazia kalba palinkejo sekmes gyvenime ir isspire lauk i gatve) ir niekam neidomu ar tu valkatauti eisi ar tapsi turtingu verslininku toliau univeras neprisiima jokios atsakomybes uz tavo gyvenima.
del univero pradekime nuo to kad labai daug lemia tevai ir tevu finansine padetis. nes butent tevai isleidzia vaika i moksla. jeigu tevu finansines galimybes leidzia tai visi tevai noretu kad vaikas studijotu geriausiame uzsienio univere. bet jeigu pinigeliu nera tada teks kaimo profkeje mokintis. tiksliuosius mokslus ir Lietuvoje pakankamai gerai desto bet humanitarinius mokslus geriau rinktis uzsienyje. kai as baiginejau mokekla LT dar nebuvo eurosajungoje todel nebuvo tokio pasirinkimo
Na, studijuoju Vytauto Didžiojo universitete ir galiu pasakyti, kad pirmieji geduko punktai puikiai tinka ir mano universitetui. Visi atsiskaitymai- grupiniai, ir man būnant visiški individualistei, tai nėra teigiamas dalykas, nes reikia persilaužt ir toleruot tinginius grupėje (todėl dirbti savarankiškai yra žymiai geriau). Čia taip pat sudarytos sąlygos ir studijuoti ir dirbti- visų pirma, tvarkaraščio prasme, kurį tu gali dėliotis daugmaž kaip nori, ir jis nėra apkrautas, tai realiai, jei neturi kokių gretutinių studijų, gali laisvai dirbti kad ir pilnu etatu. Juolab, į paskaitas vaikščioti net nėra būtina, didžioji dalis dėstytojų kelia medžiagą į nuotolinio mokymosi sistemą. Antra, bent jau mano kurse, jau pirmosiomis studijų savaitėmis pradėjo eiti pasiūlymai dėl savanorystės su mano specialybe susijusiose organizacijose ar renginiuose. Taip pat, landžiodama mūsų sistemose po įvairų fakultetų skelbimus, taip pat matau ir savanorystės bei darbo pasiūlymų ir kitų sričių studentams. VDU siūlo, berods, didžiausią stipendiją (už mokymosi pasiekimus, laimėjimus, socialinę) iš visų Lietuvos universitetų, 2/3 bendrabučių yra renovuoti, šilti ir nebrangūs. Taip, kad tai, ką galima rasti užsienyje, pasidomėjus, galima rasti ir Lietuvoje.
Dėl IELTS'o, tai ne visada būtina turėti 7.5 balo- skirtingi universitetai ir skirtingos studijų programos reikalauja vis kitokių balų, bet šiaip, padoriam universitete mažiausias reikalavimas yra 6.5. Ir jei balas nėra pakankamas stojant, galima susitarti ir nuvykus į užsienį kiek anksčiau, lankyti kursus universitete ir išsilaikyti/perlaikyti egzaminą ten. Bet ir šiaip, jei universitetas nėra UK topuose, galima išvengti ir to IELTs laikymo- pati esu šnekėjus su London Metropolitan University, kuris prieš porą metų buvo gal tik 100-ojoj vietoj reitinguose, tai jiems būtų užtekę tam tikro balo iš anglų VBE (kaip ir VDU, jei išlaikai anglų valstybinį 80+, tau nereikia laikyti lygio nustatymo testo ir mokytis anglų kalbos universitete).
Ai, ir svetima kalba man atrodo privalumas. Ir bent VDU jos irgi reikia. Yra užsieniečių dėstytojų, kurie lietuviškai nekalba ( pati pernai mokiausi pas dėstytoją prancūzų kalbos, ir dėstė anglų kalba), čia privaloma per max. du metus išeiti B2 anglų kalbos lygį, ir kai kurių studijų programų dalykai trečiaisiais metais būna dėstomi vien anglų kalba. Ai, ir šiaip, gi ir Lietuvos aukštosiose galima rasti ir pačių studijų programų užsienio kalba, ir jungtinių programų su užsienio universitetais, ir tą pačius tarptautinius universitetus galima rast- LCC, ISM. Taip, kad nelabai tų skirtumų su užsieniu belikę. Tik tiek, kad apinka supa nelietuviška.
Na, tiesa kad dėstytojai medžiagą sukelia į moodle (nuotolinio mokymosi sistema). Aš studijuodamas nebuvau paskaitų didelis lankytojas, bet iš kitos pusės gerai - gali turėti darbą ir nesukti tėvams smegenų dėl išlaikymo. Dėl bendrabučių, gyvenau taikoje - tiek prieš remontą, tiek ir po jo. Ten vyrukams buvo duoti vos 2 aukštai, o merginoms visi 9, pirmam berods šeimos gyveno, o po renovacijos - sandėliavimai kaipžkokie.. Šiaip nesigailiu, kad ten studijavau.
Beje, berods Danijoje universitetinis išsilavinimas yra nemokamas, nes jis privalomas (kaip pas mus pradinė mokykla). Bet nieko negaliu pasakyti apie gyvenimo sąlygas, ten veikiausiai viskas brangiau nei LT ir sunkiau rast butuką.
nenoriu cia per daug issipliesti bet jeigu leidzia finansai vienareiksmiskai rinkis uzieni. ir ne bet koki o pati geriausia univera kuris yra pirmoje vietoje is top-500.
2015 metu geriausiu univeru desimtukas:
1) California Institute of Technology United States of America
2) Harvard University United States of America
3) University of Oxford United Kingdom
4) Stanford University United States of America
5) University of Cambridge United Kingdom
6) Massachusetts Institute of Technology United States of America
7) Princeton University United States of America
8) University of California, Berkeley United States of America
9) Imperial College London United Kingdom
10) Yale University United States of America
ir taip toliau..jeigu univeras nepatenka i geriausiuju desimtuka ten jau nbeverta stoti nes jau zemas lygis. kaip matote pagal studiju kokybe pirmauja tik UK ir USA
siaip ir nekeista, nes ir top reitingus sudarineja jie patys:D
nenoriu cia per daug issipliesti bet jeigu leidzia finansai vienareiksmiskai rinkis uzieni. ir ne bet koki o pati geriausia univera kuris yra pirmoje vietoje is top-500.
2015 metu geriausiu univeru desimtukas:
1) California Institute of Technology United States of America
2) Harvard University United States of America
3) University of Oxford United Kingdom
4) Stanford University United States of America
5) University of Cambridge United Kingdom
6) Massachusetts Institute of Technology United States of America
7) Princeton University United States of America
8) University of California, Berkeley United States of America
9) Imperial College London United Kingdom
10) Yale University United States of Americair taip toliau..jeigu univeras nepatenka i geriausiuju desimtuka ten jau nbeverta stoti nes jau zemas lygis. kaip matote pagal studiju kokybe pirmauja tik UK ir USA
Diskusijų forumas → Studijos (Universitetai, Aukštosios, Kolegijos…) → Aukštasis mokslas: Lietuvoje ar užsienyje?