Topic: Ar mes simuliacija tiktai ?
Jūs tikit ką elonas maskas sako kad mes esame tiktai simuliacija sukurtą kitų
You are not logged in. Please login or register.
Diskusijų forumas → Naujienos / Apie Viską → Ar mes simuliacija tiktai ?
Jūs tikit ką elonas maskas sako kad mes esame tiktai simuliacija sukurtą kitų
Tu manai, ka nors keicia tikejimas ar netikejimas..?))) Kad Visata virtuali - faktas. Klausimas, kas mes joje. Ar tik simuliacijos dalis, ar joje patalpinti realus individai.
Dabar jau sako simuliacija, pries tai sake evoliucija, ka ryt pasakys ? Gal jau laikas savo galva galvoti. Jei daigtai materialus, kunas fizinis tai kame ta simuliacija pasireiskia ? Reik ta pati zodi kazkaip apibendrinti, nes per plati savoka. Jei simuliacijos samprata, kad tave kaip tavo samone ikrove i kuna, kuri tu dabar augini ir priziuri - imanomas variantas. Kitaip nelabai suprantu apie ka cia eina kalba.
Pasidomek kvantine mechanika. Suzinosi, kad daiktai ne tokie jau materialus... Gal tau tik atrodo, kad viskas materialu.. Net siuolaikine medicina, ibrukusi elektroda i smegenis gali priversti pajusti, ko nera...
koks skirtumas - simuliacija ar ne. sužinojus atsakymą, kuris iš čia esančių skubėtų kažką iš esmės keisti? :-)
koks skirtumas - simuliacija ar ne. sužinojus atsakymą, kuris iš čia esančių skubėtų kažką iš esmės keisti? :-)
Super, Anna !
Gal viskas ir vestų link to, kad taptume žmogiškesni ir geresni vieni kitiems...
Dabar jau sako simuliacija, pries tai sake evoliucija, ka ryt pasakys ? Gal jau laikas savo galva galvoti. Jei daigtai materialus, kunas fizinis tai kame ta simuliacija pasireiskia ? Reik ta pati zodi kazkaip apibendrinti, nes per plati savoka. Jei simuliacijos samprata, kad tave kaip tavo samone ikrove i kuna, kuri tu dabar augini ir priziuri - imanomas variantas. Kitaip nelabai suprantu apie ka cia eina kalba.
teoriju gali buti daug; ir tai nemenkina senu, kada naujos iseina. Nenusisnekek
o siaip, yra daug argumentu sita tema, kaip ir daug mokslininku ja tiki, ateityje mokyklose gal salia evolucijos mokys . Atsibudot tik dabar, zodziu
isvis, jau buvo eksperimentu, kurie parodo, kad kazkas su visata neatitinka, kad galbut isties esame sukurti.
o simuliuoti galima viska, kad ir tavo nervus/emocijas, kad tau atrodytu "materialu". Tik gal to nesuvoki.
Kaip ir logiska viskas, zema lygi tik rodai . Simsus pvz kas zaide, jau i limbo patekome. Ateityje gal musu, pvz hiperrealistiski sims 10? 15? pvz sukurtu savo zaidima, zaidimo viduje, tai pvz tu simsu zaidimo personazai, galetu kaip tu cia forume apie egszistencializma diskutuoti , nesuvokdami,kad galbut jie yra
tik tikrovisko zaidimo viduje.
zaidime. Kuri pvz tavo vaikas zais.
Komputeriu galia sparciai auga.
mes gimem mirt. Visa kita ****. Van čia ir 47 ir 60 metu pilna. Taip.ir mirštam vieni. **** viskas juk
Jo. Sako, kad jei kompai taip ir toliau tobulės, nelabai tolimoje ateityje turėsim neribotus skaičiavimo resursus ir galėsim kurti savo virtualias visatas...
Tikintys sąmokslo teorija, kad mūsų Visata virtuali, pateikia tokius argumentus:
1. Eksperimentas su dalelemis. Kai subatominė dalelė stebima, ji elgiasi kaip dalelė. Kai nestebima, elgiasi kaip banga. To negali būti. Bet taip yra.
2. Subatominių dalelių susietumas. Dalelės keičiasi informacija greičiau už šviesos greitį. To negali būti, bet taip yra...
3. Viskas mūsų Visatoje apskaičiuojama. Gyva ir negyva gamta užtempta ant to paties kurpalio, gan paprastų "taisyklių".
4. Mano pasvarstymas: Fizikos ir Kvantinės mechanikos nesuderinamumas (gal - tik laikinas)... Fizika veikia ten, kur mes ją galim matyti... Ten, kur prasideda subatominiai dydžiai, prasideda stebuklai, kokius gali perskaityti tik fantastinėse knygose.
Gaunasi, kad stalas, kurį čia pradžioje bandė įvertinti, kaip realų, pačiupinėjamą, tik banga... Ir dar ten labai daug šizos su Kvantine mechanika...
Iki čia kas nors dar skaito..? Gana keista jėga - gravitacija... Viskas šioje Visatoje veikiama gravitacijos. Mes nenuskriejame Žemei sukantis, nes mus ji "traukia". Mestelėta tapkė nukrenta ant grindų, o ne kabo ore. Ir nenuskrenda. Jei gravitacija būtų bent kiek silpnesnė, labai labai mažai silpnesnė, tapkė nuskristų. Niekas ant nieko nesilaikytų... Jei gravitacija labai labai mažai būtų stipresnė, negu yra, mes subliūkštume. Aš nesu stiprus visam šitame, bet žinau, kad tinkama riba yra labai maža... Tai negali būti atsitiktinumas.
Jeigu viskas būtų atsitiktinai, pasaulis būtų įvairesnis. Būtų daugiau laimingų žmonių. Deja, visi nelaimingi, visi turi rūpesčių, privalo spręsti rebusus ir vykdyti misijas... Nieko neprimena..?
Na zmones, jei dar nezinot, tai neveltui evoliucija teorija vadina (nes ja taip ir neirode niekas, kad mes nuo akmens atsiradom). Apie kompus rasote, tai irgi labai jau pavirsutiniskai. Kompai gal ir neblogai skaiciuoja, bet jei jiems emocijas reiks "suskaiciuoti" vienetukais nuliukais tai jie apsitres. Pries kelis metus buvo situacija, kad galingiausiais kompas savo "protu" nepriligo bites mastymo lygiui, tad zinokit savo samone i PC dar ilgai neikisit. Manau reik kaskaip realiau galvoti, o ne perskaityta info propoguoti. Gal pro savo smegenis pirma nors praleisti gauta info ? Nepykit zmones as cia ne ispikto, bet kai girdziu tuos "eksperimentus" kur "dalele" (elektronas tipo kiek pamenu ekspiremete dalyvavo) elgiasi kaip banga ar sklinda kvantais, tai cia briedu briedas. Elektrono niekas per mikroskopa net arti nemate, reik 100++ kartu galingesnio priartinimo ir tai jo nepamatys nes jo mokslininkai negali prognozuoti vienu metu vietos ir judejimo krypties - impulso, plius elektrono nuotolis nuo branduolio toks didelis, kad jei prisizuminsi iki elektrono tai jo nerasi tokiam plote ir su tokiu greiciu. Ir kaip ji ten blyn isskyre ir po viena leido?! Ne tie eksperimentai is kvantikos srities isvis geriau nei fantastines knygos. Poto tik smegenys kalkem pasidengia ir galvoti nesinori So above so below. Jei kaskas turi du apibudinimus visiskai skirtingus, tai reiskia kad tas kazkas neturi prasmes. Apelsinas netaps guminuku, kad ir kiek tu ji mazintum. Jei mesi dideli kamuoli jis elgsis taip pat kaip numetes maza. Its simply as that. Reiskiniai yra, bet ju paaiskinimai tai is fantastikos srities
Kad mes gyvename matricoj, tai cia daug realiau nei big bang teorijoj
100 metų - po tiek laiko savo sąmonę į jį įkišim. Ir ne tik. Visą Visatą - po vieną atomą.
"Apelsinas netaps guminuku, kad ir kiek jį mažintum." Klysti. Jau gaminami dažai, kurių spalva priklauso nuo dalelės dydžio. Tai yra ta pati dalelė, tik jos dydis keičiamas. Kažkas pastebėjo, kad dėl dydžio keičiasi spalva.
Neigti Kvantinę mechaniką ar abejoti jos eksperimentais tai tas pats, kas kadaise fizikos neigimas... Net jei dalelė nematoma, kas neretai yra tiesa, galima suskaičiuoti kolizijos dalyvius. Sudaužius subatomines daleles galima apskaičiuoti skilimo pasekmes, kas ir daroma kolaideryje... Taip buvo "atrastas" Hikso bozonas.
Red: Eksperimentas daromas su fotonais, bet, man atrodo, kad esmės bent jau diskusijoje nekeičia.
Tu klausi, kaip jie laidė po vieną fotoną..? O tu manai, kad jie išsigalvojo ir to negali..?))) Apie tai diskutuoti iš vis nėra prasmės.
Pagal fraktalinį principą, greičiausiai tuos kitus irgi kažkas sukūrė, o tuos kas juos sukūrė dar kažkas ir t.t... Ir taip be galo.. Šiaip tai mano manymu, mes patys sukūrėme žmones. Jie kaip biologiniai kostiumai, skafandrai, kad eitų patirti materialias patirtis šioje planetoje. Mes - tai ta prasme eterinė, astralinė ar kitų lygmenų civilizacija, ką teologai vadina sielomis. Kaip ir ateiviai, tai ta pati mūsų civilizacija, tik su kostiumais, skafandrais, kurie pritaikyti kitoms planetoms. Tad automobilius ar kitas transporto priemones, galima prilyginti marsaeigiams ar mėnuleigiams ir pan... Kaip ir materialumo lygmenys irgi skiriasi, ne visur tas pats. Pvz. Veneros civilizacija, mūsų atžvilgiu yra ne materiali. Neesu tikras, kas liečia kitų Saulės sistemos planetų civilizacijas, bet greičiausiai irgi.
Kvantinė fizika, kiek gali visa tai paaiškinti, nors ir nedaug. .
Taip tai, visai gali būti. Nes pvz. yra net toks elementarus mokslo pastebėtas dalykas. Kad pvz. kompiuterio programa generuojanti pseudo atsitiktinius skaičius, esant padidintos rizikos, katastrofų dienomis, labiau generuoja vienus skaičius, o esant palankiems laikotarpiams, labiau kitus skaičius. Mokslinis faktas žinomas, bet niekas to negali paaiškinti. Bet jeigu visata, tai holograma, tada viskas tampa aišku. Tas pats ir būrimai kortomis, astrologija ir visa kita, kaip šie atsitiktiniai skaičiai, viskas įvairiuose lygiuose pasireiškia pvz. fraktalo principu. Nors tai ne visai fraktalas, bet paprastumo dėlei, manyti galima, kad tai jis, kad neapkrauti žmogaus smegenų per daug sudėtingu galvojimu.
Ši mokslinė hipotezė labai artima ir alternatyviems, dvasiniams mokslams. Kaip sakant, kokią iliuziją paverčiame savo realybe, tokioje ir gyvename.
Na čia didelė tema. Tačiau per ilgą laiką iš įvairių sričių, ne tik mokslinių, įsitikinau, kad tai visai realu.
Visai imanoma teorija, kad patys susikurem sita Visata. Kad ir po kokio kataklizmo, po kazko, del ko galim egzistuoti tik ribotoje erdveje - atmosfera netinkama gyvybei ir imanoma vegetuoti tik specialiame inkubatoriuje, kur vos telpa gyvybes palaikymo sistema, kunai ar dalis, reikalinga samonei palaikyti... Ka veikti..? Susikurem zaidima - simuliacija... O butu dar blogiau, jei taip nuobodziauja vos viena butybe... Tada mes visi vienos labai protingos butybes susigalvota iliuzija laikui uzmusti... Musu visu tiesiog nera, nes jis susikure viska iki paaskutinio atomo, iki kiekvieno is musu neurono savo mintyse, kad nenuobodziautu...
Tu manai, ka nors keicia tikejimas ar netikejimas..?))) Kad Visata virtuali - faktas. Klausimas, kas mes joje. Ar tik simuliacijos dalis, ar joje patalpinti realus individai.
as manau kad visata reali tik ji per daug didele o mes per daug mazi kad ta visata suvoktume. ir dar mes per trumpai gyvenam lyginant su visatos amzinybe. ir virtualybe irgi yra reali. tikejimas ar netikejimas visatos nekeicia bet keicia tavo poziuri i gyvenimo aplinkybes ir i pacia visata. niekuo netikint sunkiau gyventi. zmogui reikia kazkuo tiketi. nesvarbu kuo. nors savo sapnais nors dievais nors visata. kai kazkuo tiki lengviau gyventi. bent jau man
Visai imanoma teorija, kad patys susikurem sita Visata. Kad ir po kokio kataklizmo, po kazko, del ko galim egzistuoti tik ribotoje erdveje - atmosfera netinkama gyvybei ir imanoma vegetuoti tik specialiame inkubatoriuje, kur vos telpa gyvybes palaikymo sistema, kunai ar dalis, reikalinga samonei palaikyti... Ka veikti..? Susikurem zaidima - simuliacija... O butu dar blogiau, jei taip nuobodziauja vos viena butybe... Tada mes visi vienos labai protingos butybes susigalvota iliuzija laikui uzmusti... Musu visu tiesiog nera, nes jis susikure viska iki paaskutinio atomo, iki kiekvieno is musu neurono savo mintyse, kad nenuobodziautu...
Kad mintis ir valia gali kurti ir keisti materiją įrodyta bandymais. Perskaitykite vokiečių autoriaus knygą - Elmar R. Gruber „Psi protokolai“. Žmogaus mintis pajėgi sukurti pačias mažiausias dalelytes. Klausimas - kokio dydžio ir galios minties jėgos reikia visos visatos sukūrimui?!.
Klausimas - kokio dydžio ir galios minties jėgos reikia visos visatos sukūrimui?!.
drįsčiau kelti klausimą apie kokybę - kokio tyrumo, pozityvumo ir savo egoizmo atsisakymo lygio turėtų būti mintys :-)
juk pažiūrėkime - pozityvių žmonių mintys dažnai bent jau dalinai materializuojasi :-) ir visa laimė, kad blogiečių palinkėjimai, pavydas, šmeižtas mažai paliečia kitus, o grįžta bumerangu. ir, su kuo labai sunku sutikti, paliečia tuos, kurių... langelis atvertas negatyvui
o dėl simuliacijos - gi aktyviai patys simuliuojam ir kiekvienas savaip įsivaizduojam pasaulį, visatą, nors... ką galim žinoti apie visatą, jei net nežinom, kaip tiksliai veikia kankorėžinė liauka... ir nejaučiam nei inkstų, nei plaučių - ignoruojam savo pačių organus, neidentifikuojame savęs... tad kokios jau čia kalbos apie visatą? simuliantai esame visi
ir kas įdomiausia - beveik visi šventi tekstai ir aiškina, kad pasaulis tėra simuliacija, kad nėra tokio dalyko, kaip atskiras individas, kad viskas yra vienis, o kiekvienas būtybė - to vienio maža dalelė, kuri save sureikšmina ir mano, kad ji atskira. bet tai kas norės patikėti tuo? nes savo susikurta realybė daug patogesnė, nei pripažinti, kad ir mes, ir mūsų, kiekvieno savaip suvokiama materija, tėra simuliacija?
Jeigu pagal vedinę teoriją, tai buvo mantra "OM" (AUM). Kaip ir kitos religijos kalba apie panašius dalykus, kad pirmiausiai buvo žodis, garsas ir pan. Tas beveik tas pats kaip ir mantra, ką dar galima vadinti ir visokiomis vibracijomis ir t.t... Mokslas net nustatęs, kad kai kurie kosmoso objektai, pvz. pulsarai, kvazarai, ištisai skleidžia tam tikrus dažnius, vibracijas, nebūtinai girdimas ausimi, ką irgi galima vadinti mantromis.
Kūrimo teorija (Srišti utpari) - pasaulio atsiradimo teorija, pagal vedas.
Vedinė kūrimo teorija aiškina, kaip atsirado elementai (mahabhūtos) ir kaip jie, savo ruožtu, suformavo Žemę bei visas organines ir neorganines joje egzistuojančias esybes. Ši teorija - praktinis ajurvedos pagrindas. Yra penki pagrindiniai elementai (panča mahabhūta) - žemė, vanduo, ugnis, oras ir eteris. Iš pradžių ajurvedos teorija gali atrodyti ezoteriška ir iracionali, bet iš tiesų ji nesudėtinga ir logiška.
Kūrimo pradžia buvo susijusi su Visatos siela ar tyra sąmone (puruša) ir kosmine materija (prakrite), kurių jungtis sudarė intelektą (budhitatvą). Iš pradžių prakritės būvis yra inetriškas; ją sudaro trys neišreikštos ypatybės (gunos - https://lt.wikipedia.org/wiki/Guna ): dorybė (satva), aistra (radžasas) ir neišmanymas (tamasas). Visos kūrimui būtinos medžiagos yra prakritėje, bet jos negali būti išreikštos be ryšio su puruša. Vos tik jos susijungia, prasideda trijų gunų reakcija; sukuriamas intelektas (budhitatva), paskui ego (ahamkara).
Intelektas ir ego yra trijų gunų produktai, taigi jie yra trijų pavidalų - satvinio, radžasinio ar tamasinio. Trys ego tipai susijungia, kad suformuotų protą (manasą), penkis informaciją gaunančius jutimus (džnanendrijas), penkis veiklos jutimus (karmendrijas) ir penkis neišreikštus elementus (tanmatras). Penkios tanmatros - tai energija ar "sėkla", sukurianti penkis fizinius elementus.
Kai kurie ajurvedos raštai pateikia žinių apie nuoseklią elementų raidą, panašią į natūralios prigimties reakcijų grandinę. Šios žinios remiasi elementų apraiškos aprašymu, kurį pateikia "Taitiryja Upanišada". Iš visatos sielos ar tyros sąmonės (purušos) kilusi garsinė vibracija "OM" sukūrė erdvę - eterį (akašą). Sukurtasis eteris pradėjo sūkuriuoti ir judėti. Jo veikla sukūrė oro (vajaus) elementą. Trintis tarp oro ir eterio sukūrė karštį. Karščio energijos kondensacija sudarė ugnį (agnį).
Karščiui stiprėjant, dalis eterio ir oro išsilydė ar suskystėjo ir susijungė. Tai sukūrė vandens (džalos) elementą. Atsiradusio vandens dalis susimaišė su eterio (akašos), oro (vajaus) ir ugnies (agnio) elementais ir sudarė kietą junginį žemę (prithivę). Taigi iš akašos kilo visi kiti elementai, buvo suformuota žemė ir viskas, kas tik joje yra, ir aplink ją esanti Visata.
Ištrauka iš knygos: Ajurveda. Mokslas apie gyvenimą ir sveikatą.
P.S. Beje, pagal gunas, eina nustatyti bet kokių žmonių tipus (kur daviau nuorodą). Gan daug gunos gali pasakyti apie bet kokį žmogų. Mes visi turime skirtingas šių trijų gunų koombinacijas ir proporcijas, iš ko susideda mūsų charakteris, gyvenimo būdas ir visa kita.
Diskusijų forumas → Naujienos / Apie Viską → Ar mes simuliacija tiktai ?