o čia, nesigilinant į stebuklingąsias augalų galias ir kaip renkamos vaistažolės (kam įdomu, tas susiras), žoliavimas-burtas
p.s. tik reikia dar sugebėti skirti pasaulio šalis ir pažinoti keletą lietuviškų augalėlių
Išsibarstę po pievą kiekvienas pasisuka veidu į šiaurės vakarus, žengia 9 žingsnius ir skina pirmą pasitaikiusią žolę. Taip pat eina į šiaurę, šiaurės rytus, rytus, pietryčius, pietus, pietvakarius ir vakarus. Paskutinį, devintąjį žolyną, vėl skina veidu į besileidžiančią saulę…
Taip atsiranda 9 laimės žolynų puokštė. Dabar belieka kur nors dairytis gyduolių arbatą verdančios žiniuonės. Jeigu tokios nesimato, pamėginkime pasiburti patys.
Žydintis dobilas merginos puokštėje reiškia patinkamą, puikų jaunikį. Tą patį – ramunė ar kita gražiažiedė gėlelė moterišku vardu – vaikinui. Atvirkščiai (dobilas – vaikinui, ramunė – merginai) liepia džiaugtis jaunystės dienomis, tačiau perspėja, jog didžiuoklis, įsimylėjęs save, gali likti vienas.
Smilga paprastai reiškia turtus, pinigus, gegutės ašarėlės – rūpesčius, vargus, dilgėlė – apsaugą nuo visokių priešų, šakotas ir lapuotas žolynas žada gausų ir linksmą draugų būrį, aplūžęs, pavytęs stiebas (ir tokį privalai imti, jeigu pakliuvo po ranka) – piršlybas su našliu arba našle, ilgas tiesus stiebas – ilgą ir teisingą gyvenimą, visaip išsirangęs, keistai išsišakojęs augalas – įvairias kliūtis, kurias turėsi įveikti, vijoklinė rožė perspėja, kad gali atsirasti netikrų draugų, norinčių pasinaudoti tavo gerumu. Neryški, smulkiažiedė gėlelė perspėja, kad būsi pagirtas už kuklumą. Balti žiedeliai – rami sąžinė, šviesios dienos, rausvi žiedeliai – meilės nuojauta, esi mylimas (-a) savo artimųjų ir draugų, raudoni žiedeliai – ateina (o gal jau atėjo?) tikroji meilė, mėlyni žiedeliai – ilgesys, svajonės, kurioms ne visada lemta išsipildyti, violetiniai žiedeliai – būsi išaukštintas (nes tai karalių ir kardinolų spalva), o geltoni žiedeliai – šiluma, palankumas, globa.