Nu va, kazka radau.... lyg ir tai kas nedave ramybes. Faktai kiek sausoki... na bet tai jau kaip ir dokumentuks...:)
Įsigaliojus Lietuvos respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisoms, ramybės laikas pailgėjo. Šaukti, švilpti, garsiai dainuoti arba groti muzikos instrumentais bei kitokiais garsiniais aparatais ar panašiai kelti triukšmą gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte bei kitose viešosiose vietose ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, jeigu tai trikdo viešąją rimtį, draudžiama ne tik nakties metu, bet ir vakare – nuo 18 iki 22 valandos. Viešosios tvarkos trikdytojams gresia nemažos nuobaudos - įspėjimas arba bauda iki trijų šimtų litų. Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už minėtus pažeidimus, užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki vieno tūkstančio litų.
Už Administracinių teisės pažeidimų kodekso 183 straipsnio „Viešosios rimties trikdymas“ pažeidimus per metus pareigūnai surašo virš 7000 protokolų (per 2005 metus – 7276, per šešis šių metų mėnesius – 3484 protokolus).
Ramybės laikui pailgėjus pareigūnai sulaukia beveik dvigubai daugiau gyventojų skundų dėl viešosios tvarkos trikdymo. Deja, nuskubėję į įvykio vietą policijos ekipažai dažnai neranda triukšmo šaltinio, kartais gyventojai tik kiek garsiau klausosi mėgstamos muzikos. Daug laiko sąnaudų reikalaujantys panašaus pobūdžio policijos pareigūnų iškvietimai trukdo pareigūnams vykdyti kitas tiesiogines pareigas. Nauja įstatymo taikymo praktika dar tik formuojasi, todėl policija prašo gyventojų būti tolerantiškais bei prieš kreipiantis į policiją vakaro metu pabandyti pozityviai komunikuoti su triukšmą keliančiais kaimynais ar kitais gyventojais, kad tie santykiai nevirstų tarpusavio ginčų nagrinėjimu administraciniuose teismuose.
Liepos 21 d. Triukšmo prevencijos tarybos posėdyje buvo akcentuota, kad Triukšmo valdymo įstatymas ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso 42(4) ir 183 str. įpareigojo policiją visą parą atlikti triukšmo valdymo kontrolę tiek viešosiose vietose, tiek ir privačiose valdose, tačiau lėšų šios papildomos funkcijos atlikimui policijai neskirta (nei prietaisų įsigijimui, nei pareigūnų mokymams, nei išlaidoms, susijusioms su papildomais reagavimais į tokius pranešimus). Buvo atkreiptas dėmesys, kad naudotis triukšmo matavimo prietaisais iš tikrųjų nėra taip paprasta ir reikalingos specialios žinios, atitinkama kvalifikacija.
Protokolus už LR ATPK 42(4) straipsnio pažeidimus įgaliotos surašyti ir kitos institucijos (aplinkos ministerijos, susisiekimo ministerijos, sveikatos apsaugos ministerijos, žemės ūkio ministerijos, apskričių viršininkų administracijos, savivaldybių vykdomųjų institucijų įgalioti pareigūnai), tačiau visi tikisi, kad šį darbą atliks tik policija. Kai kurių institucijų pareigūnai netgi turi matavimo prietaisus ir tam paruoštus specialistus, tačiau dirba tik šviesiu paros metu (iki 17 val.). Todėl Triukšmo prevencijos tarybos posėdyje nuspręsta parengti bendrą įsakymą, įpareigojantį kitas žinybas dirbti su policija ir vakaro bei nakties metu – tai turėtų dalinai palengvinti Triukšmo valdymo įstatymo nuostatų įgyvendinimo vykdymą.