Čia mano draugo Liutauro straipnis, kas vis užklysta į forumą siūlau paskaityti.
Kaip pratestuoti ar žmogus gyvena virtualiame savo ar kitų sukurtame pasaulyje? Tam yra nemažai metodų kurie greitai parodo ar žmogus yra sąmoningas. Testavimas kai pamatysite vėliau yra labai paprastas. Žmogus kuris gyvena virtualioje realybėje ir tiki pasauliu kurio nėra turi vieną trūkumą jis bijo faktų kurie yra akivaizdūs, kartais jie būna tiesiog mokslo įrodyti faktai mokomi mokykloje. Žmogaus smegenys gauna netiesioginę informaciją todėl galimos iliuzijos. Kaip nuo jų apsisaugoti?
Metodai:
1) Pirmas metodas. Nepatikėsite jei pasakysite mokslo faktus žmogus labai supyks, nors tie dėstomi mokyklos vadovėliuose.
2 ) Metodas yra kalbėjimas apie naujoves. Žmogus kuris yra riboto mąstymo naujoves supras kaip blogį. Naujovės gali būti apie naujus atradimus neprieštaraujančius religiniams įsitikinimams. Žmogus išgirdęs apie naujus atradimus lygina su savo pasaulėžiūra todėl jis labai supyksta jeigu yra prieštaravimų. Yra žmonių kurie turi naujus IPhonus nors jų pasaulėžiūra yra 2000 metų senumo. Žmonės bijantys ateities ir naujovių bijo keistis. Jiems yra sunku mąstyti ir keisti suvokimą.
3) Trečias metodas yra kritiškumo testas. Žmogus kuris gyvena virtualioje realybėje bijo kritikos. Jis kritiką supranta kaip neigiamas emocijas ar antipatiją, nors tikroji mokslinė kritika yra kalbėjimas parodant prieštaravimus. Kritika yra sveikas dalykas ji tinka visiems ir pačiam sau. Jei gyveni iliuzijoje prieštaravimai pradeda nervinti, todėl žmogus nenori girdėti ir matyti tai kas prieštarauja jo gyvenimo iliuzijai. Pav. jei anoreksija turintis žmogus netiki, kad jis yra vieni kaulai, apkūnus netiki savo svoriu, silpnas kurioje nors srityje nemano, kad jis silpnas, stiprus nemano, kad jis stiprus. Realybės sakymas tokiems žmonėms yra pavojingas dalykas jie gali labai supykti. Tokie žmonės tarsi išauklėja kitus žmones nesakyti akivaizdžių dalykų. Aplinkiniai žino už tai gaus emocijų.
4) Testas yra religijos prieštaravimų testas. Jei žmogui kuris tiki į Dievą ir nėra net skaitęs oficialios biblijos parodysi biblijos ištraukas kurios neatitinka dabartiniam bažnyčios ar religijos kanonų, žmogus gali sutrikti ir neigti bibliją, o žmogų kuris parodo prieštaravimus išvadinti apsišaukėliu. Nevisi žmonės mano suprantantys bibliją, jie tiki tik ką pasako bažnyčios atstovai, todėl analizavimas dalykų kuriais remiasi religija yra skausmingas procesas.
Toks žmogus kitus religijos atstovus laiko blogais. Užtenka paklausti žmogaus? Jei esi doras krikščionis ir labai tiki į Dievą, tai gyvendamas musulmonų teritorijoje būtum labai tikintis musulmonas? Religijos pasirinkimas priklauso nuo teritorijos? Religinėje iliuzijoje gyvenantis žmogus neturės atsakymo jis už tokius klausimus užduodantį žmogų išvadins komunistu, ateistu ir t.t.
5) Metodas yra pasyvus nepriklausantis nuo jūsų. Jei jūs mėgstate pažangius metodus, sportą, techniką, naujus atradimus apie kuriuos žmogus nežino ir jų nėra matęs žmogus sutriks piktai juoksis ir manys, kad tai nesąmonė. Pavydžiu jei žmogus pirmą kart pamatęs namą šiltinamą akmens vata ant kuriuos bus dedamas tinkas, pasakys, kad taip negali būti ir juoksis iš statybininkų kurie tai daro. Tai toks žmogus tingėdamas mąstyti naujai imsis pikto juoko, atkalbinėjimų ir mokinimų. Tokie žmonės naujus dalykus visuomet priims kaip juoką ir bandys naujovėmis užsiimančius žmones mokyti, juos skaitys kvailiais. Tokie žmonės visada sakys "niekas taip nedaro". Šis testas rodo ar žmogus moka savarankiškai mąstyti ir jam daugumos nuomonė atrandant naujus dalykus nėra saugiklis.
6) Iliuzijos metodas yra kolektyvizmo testas. Kolektyvistinė dauguma skirtingai nuo individualizmo daugumos negali pakęsti kitokių žmonių. Jei žmogus yra nestandartas mintimis ir darbais ar atradimais tai toks žmogus bus automatiškai blogas, nevykęs su tokiu bus rekomenduojama nebendrauti. Pagal kolektyvistą visi turi elgtis vienodai, tie kas išsišoka turi būti baudžiami.
7) Metodas yra protingesnio žmogaus nesupratimo metodas. Žmogus kuris turi aukštesnį intelektą yra žemesnio intelekto žmogaus mažiau suprantamas, todėl žemesnio intelekto žmogus dažnai nuvertina protingesnį žmogų. Ši virtuali iliuzija parodo, kad "esu protingas kaip visi" todėl ko nesuprantu tas yra blogai. Jei nesuprantu anglų kalbos pykstu ant anglų mokytojos t.t. Jei nesuprantu žmogaus logikos, pykstu ir nebendrauju su tuo žmogumi. Šis metodas matomas kai pasiekęs žmogus yra nuvertinamas daugumos kuri yra mažiau pasiekusi. Dažnai jauni specialistai kurie yra pilni naujovių ir ateities matymo būna nuvertinami senų specialistų. Seni sako- "ką tu gali pasiekti jei esi jaunas? Sulauk mano metų" Jei jaunas žmogus nori parodyti, kad sugeba jis sulaukia pykčio, apkalbų. Metodo specifika yra žmogaus ar žmonių grupės neįvertinimas, o vėliau nusivylimas.
8) Moralinio ribotumo iliuzija. Moralė yra daugumos visuomenės nuomonė tam tikrais gerais ir blogais klausimais. Jei gyventume kanibalų visuomenėje žmogaus valgymas būtų teigiamas dalykas, jei gyventumėte tarp kalinių tektų taikytis tarp kalinių moralinių vertybių. Jei žmogus gyvena alkoholikų visuomenėje tai būti blaivininku yra moralinis nusikaltimas. O jei žmogus nesutinka su kanibalo ar kalinio vertybėmis jis būna padaromas blogu, toks žmogus praranda psichologinį imunitetą, vadinamas nepritapėliu t.t.Geri žmonės tie kurie laikosi moralinių vertybių, nesvarbu ar jos trukdo tobulėti, kvailina ar kenkia sveikatai. Nauji dalykai kurie neigia ribotos bendruomenės moralinius paparčius yra iliuzija draudžianti tobulėti. Norint pratestuoti moralines iliuzijas kurios riboja žmones tobulėti ir mąstyti reikia jas viešai paneigti, tuomet sulaukiame pykčio kaip indikatoriaus.
9) Veidmainystės ir visuomenės patikimo iliuzija ir metodai jei atskleisti. Dažnai ižymus žmonės jausdami visuomenės vertybes ir naujas visuomenes vertybes kurios yra diegiamos, bet nepalaikomos visuomenės. Leidžia sau laviruoti. Politikas gali laviruoti tarp privačių verslo interesų ir politikos, nors žmonėms yra kalbama apie savo švarumą. Gėjus kuris nori įtikti gėjams ir atvirai darantis karjerą per savo lytiškumą pyksta, kad jį pavadina gėjumi ir tvirtina, kad yra "normalus". Taip žmogus elgiasi nes nori karjeros, bet kartu nenori būti pasmerktas. Tokia iliuzija daugelis patiki. Veidmainystė yra blogai, o žmonės kurie kvailina stabdo progresą ir supratimą, nes yra neleidžiama realybė. Pav. vagis visuomet supyksta pavadintas vagimi, net ir tada kai jį pagauna už rankos. Nes jis žino, kad vogti yra blogai, bet jam vogti yra hobis, taip žmogus susikrauna turtus ir padaro karjerą ir gauna statusą.
10) Valdžios kritikos iliuzija ir iliuzijos pažinimo metodas. Dar filosofas Volteras yra pasakęs, kad norint pamatyti, kad yra valdžioje reikia pasižiūrėti ko negalima kritikuoti. Dažnai valdžią užėmę politikai ar politinės jėgos, kitų valstybių marionetės uždraudžia savęs kritiką. Už tai baudžiama yra atimant postus, karjerą ir statusą. Valdžia siekdama savo tikslus maitina liaudį laisvės, saugumo ir kitomis laimės virtualios realybės iliuzijomis. Net vergovinėje santvarkoje valdžios atstovai bandydavo įtikintį vergus, kad jie yra laisvi, kad niekas jų neišnaudoja. Tam, kad būtų sukurta valdžios kritikos iliuzija, reikia apriboti, atimti faktus, informacija siekiant įtikinti, kad kitokia nuomonė negu valdžia toleruoja yra bloga. Valdžios kritikos iliuzija naudoja, malonumų skatinimo, istorijos kraipymo, pastovios baimės ir nusikaltimų rodymo metodus. Valdžia kuria moralines taisykles kurias pažeidus žmogus būna baudžiamas, tos taisyklės yra daugiau gynybinės, skirtos valdžios išsaugojimui. Todėl norint patikrinti ar visuomenė yra nemaitinama valdžios kritikos iliuzijomis reikia nebijoti skirtingų nuomonių. Jei yra proteguojama viena oficiali nuomonė neanalizuojant kitų nuomonių tai rodo, kad valdžia naudoja metodus kurie kuria iliuzijas.
Pabaigai galėčiau parekomenduoti vystyti savo intuicija ir vaizduotę ir norėti išlipti iš rėmų kuriuos mums sukuria visuomenė ir aplinka. Niekada nesielgti ir niekada neskaityti savęs kaip nori matyti kiti. Kritiškumas turi būti visur ir visada, nebijoti kritikuoti savęs ir kitų, net jeigu kiti jums tai draudžiama. Kritikos išvystymas yra naudingas atradimams ir realaus pasaulio suvokimui. Viską ką matome ir girdime yra netikra realybė, smegenys realybę sukuria naudodamos vaizduotės ir intuicijos pagalba.