Manau, kad labai norint, galima pasistengti ir išmokti. Čia žinoma jūsų reikalas. Nors paprastai, koks geras mokytojas, taip vaikai ir mokosi. Ne visada gana vien kimšti jiems į galvas tai, kas priklauso pagal programą. Dar reikia sugebėti ir mokinius sudominti konkrečiu dalyku. Arba, kaip sakoma, geras mokytojas gali kitus išmokyti net to, ko jis ir pats nemoka.
Nors daug kam ji sunkiai lenda, tradicinė arba XVII-XIX amžių fizika, kurią vis dar kiša mokyklose ar universitetuose, jau daugiau kaip šimtmetis yra pasenusi ir joje yra daug klaidingų, senai pasenusių dogmų. XX a. atsirado kvantinė mechanika, bet ji dar sunkesnė, iš viso, planetoje net ne daugelis fizikų ją supranta. Na ir į kvantinėje fizikoje padarytus atradimus, neatsižvelgia tradicinė fizika, neperžiūrėti jos modeliai, teorijos ir visa kita. Pvz. tradicinėje fizikoje vakuumas yra tuščias, o kvantinėje ne! Ir tai labai rimta problema, nes trukdo toliau vystytis technologijoms. O mokiniams vis dar kemšamos tradicinės fizikos dogmos...
Gaunasi, kad mokinius moko beveik pseudomokslą mokyklose ar universitetuose.. Gal kiti intuityviai jaučia, kad kišami į galvą kliedesiai ir tada tai nelenda į galvą ir atitinkamai mokymosi rezultatai prasti... Man taip dažnai būdavo, su kreivomis teorijomis mokykloje, būdavo nors užmušk, nelenda į galvą ir tiek, lyg nujausčiau, kad moko visiškas pievas. O po kelių dešimtmečių, pvz. paaiškėdavo ar mokslininkai tai paneigdavo ar atsirasdavo faktų, verčiančių konkrečia teorija abejoti.
Yra daug tokių pseudomoklsinių teorijų, į kurias kažkada mokslinis mainstreamas tikėjo, bet su laiku paaiškėjo, kad tai "pieva"... Pvz. flat-earth, kad žemė visatos centras, darvinizmas, evoliucija neįrodyta, kaip ir nerasta tarpinė grandis tarp žmonių ar beždžionių, ar pats vieno biologinio gyvio evoliucionavimas į kitą, pvz. virtimas iš jūrinio į sausumos, irgi nėra tvirtai patvirtintas. Kurį laiką, kaip pavyzdį, seniau demonstruodavo tokią žuvį, lyg su kojomis, bet ta žuvis buvo rasta ir dabar, visiškai nepasikeitusi... Kaip tik, apie ką nutylima, kad nemažai gyvių, kokie jie yra dabar, egzistavo ir tais laikais... Žinoma yra ir nemažai dabar jau išnykusių gyvių... Yra, kad ir youtube neblogų dokumentinių filmų apie tai, kaip pvz. Darvinistai ne kartą padirbinėjo įrodymus, nueidami iki pačių absurdiškiausių dalykų ir yla su laiku vistiek išlįsdavo iš maišo.
Ar pvz. smegenis žmonėms laužantis reliatyvizmas, kurio daugelis negali įsivaizduoti, kas verčia abejoti ar tai teisybė iš viso... Iš viso, jį vos keli žmonės mūsų planetoje, teigia, kad pilnai supranta... Einšteino postulatai, ant kurių paremtos jo teorijos, jo pačio prieštaravimai pačiam sau, pvz. vienoje teorijoje pagal jį eterio nėra, kitame yra... Kaip atskaitos taškas pasirinktas šviesos greitis, atseit jis visada vienodas, o juk šviesa, tai fotonai, fotonų dalelių srautas, kurį manau gali įtakoti įvairūs faktoriai, kurių gal tik nežinome, kad pakeisti jų greitį. O einšteinas abi savo teorijas SRT, BRT, parėmęs būtent kaip ant konstantos, šviesos greičio. Ar pvz. postulatas, niekas negali skristi greičiau už šviesą, jau galima sakyti paneigtas ir dėl kitų visokios info buvo... Kaip sako mokslininkai, kurie nepalaiko reliatyvizmo: juodosios skylės egzistuoja tik reliatyvistų galvose, panašiai ir erdvėlaikis (menamas laiko ir erdvės ryšys), didysis sprogimas, kitos reliatyvistinės hipotezės ir t.t... Jeigu pastebėjote, reliatyvizmą palaikantys asmenys, dar ir šiandieną pastoviai bando visus įtikinėti į tai... Pamenu kartą straipsnį mačiau: 10 faktų apie juodąsias skyles - kai pačios juodosios skylės tai tik matematiniame modelyje, matematiškai patvirtintas dalykas, ta prasme, realiai, pagal materialistinį tyrimo metodą net neįrodytos... Bet jau kažkas kalba apie faktus apie jas lyg jos realiai egzistuotų..
Žmonės, mokslininkai, tiesiog stebi kosmosą ir svarsto, kaip jis greičiausiai veikia. Pvz. turime galaktiką, visi kažkodėl sukasi aplink jos centrą, reiškiasi centre turi būti kažkoks masyvus objektas, pvz. juodoji skylė. Taip ir gimsta tokie va paaiškinimai. Bet jie nebūtinai tiesa. Nes mes tenai nebuvome, tuo neįsitikinome, neišmatavome, nepasvėrėme ir ne prisilietėme prie to ir tik spėliojame kas tai... Tai tiesiog labiausiai įtikėtini paaiškinimai, po visko, ką praėjo žmonijos mokslas, bet jie nebūtinai teisingi. Tiesiog, žmonės geresnio paaiškinimo dar neatrado. Niekas netyri ką pasiūlyti geriau, bent tuo, į ką patikėtų mokslinė visuomenė.
Štai kas jums mokykloje nelenda į galvą. Gal tiesiog turite stiprią intuiciją ir nujaučiate, kad jus moko pseudomokslinių nesąmonių ir tai nelenda į galvą... Žinoma, ne viskas tenai pseudomokslas. Bet yra jo nemažai, įvairiose srityse, dar pvz. ir egiptologija ar migravimo teorijos (kad atseit, visi kilo iš Afrikos) ir mokslininkai šiandieną tapę jau kai kurių teorijų įkaitais, kurios dėl aklo tikėjimo į jas, trukdo toliau vystytis mūsų mokslui ir technologijoms...