1

Тема: Vegetarizmas , zaliavalgiste

Nejau tas tikrai taip sveika kaip nori vegetarai pasakyt ? Nejau mėsą toks blogis o veganizmas yra stebuklas

2

Re: Vegetarizmas , zaliavalgiste

Jei turi issilavinima tai zinai kad organizmui reikia vandens ir maistiniu medziagu. Jei zmogus gauna visas maistines medziagas ir kas svarbu  nevirsyja ju reikiamo kiekio tai zmogus bus sveikas. O tai imanoma padaryt abejais atvejais.

3

Re: Vegetarizmas , zaliavalgiste

Juk vegetarams trūksta maisto medžiagų ir jie visko iš daržovių negauna

4

Re: Vegetarizmas , zaliavalgiste

Kodėl trūksta? Žmonės teigia, kad vien saulės energija maitinasi ir jiems nieko netrūksta.

5

Re: Vegetarizmas , zaliavalgiste

kartais ir ne vegetarams truksta maistiniu medziagu ypac jei ju zarnyne yra parazitu. O tai ne toks retas reiskinys. Realiai b12 del to ir truksta tiek tiems, tiek tiems. Nuo mazens sveikam zarnyne bakterijos pakankamai gamina b12. visumoj daug produktyvesni ir aiskauus proto yra vaisiavalgiai. Mesa skatina agresija ir nemeile. Tai yra buti zveriu. Delto tiek daug neapykantos.

6

Re: Vegetarizmas , zaliavalgiste

Daiva пишет:

Kodėl trūksta? Žmonės teigia, kad vien saulės energija maitinasi ir jiems nieko netrūksta.

Prajuokinai big_smile big_smile big_smile

7

Re: Vegetarizmas , zaliavalgiste

Negalėjau praleisti to saulės energija big_smile Dabar išviso yra is 'bum shining" kur išssirengia ir užpakalį prieš saulę rodo. Ale veikia, ir jėgu suteikia big_smile

8

Re: Vegetarizmas , zaliavalgiste

As ne veganas, bet sukuosi tame versle ir galiu uztikrinti kad jokiam mityba ismananciam veganui nieko netruksta. Tiesiog turi susirinkti visas reikalingas medziagas is kitur. Ir tai tikras galvos skausmas bei kainuoja daugiau. Bet tik tiek.

9

Re: Vegetarizmas , zaliavalgiste

As nemanau (taip pat ir gydytojai) kad veganiska mityba yra normali. Normali mityba yra ta kai tau nereik dar papyldomai ieskoti papildu kaskokiu kad gautum vieno ar kito vitamino.
Ar galima normaliai veganiskai maitintis? Galima, bet netaip ten viskas paprasta

10

Re: Vegetarizmas , zaliavalgiste

Yra visiškas debilizmas tai nebent turi alergijų bet jei ne tai vistiek didžioji dalis tų visų nesveikuolių grįžta prie mėsis valgymo

11

Re: Vegetarizmas , zaliavalgiste

puikūs vegetariški patiekalai, bet, kad būtų sotu, dažniausiai juose daug aliejaus arba sviesto... arba labai saldūs...
tada taip gerai suvalgyti paprastos virtos vištienos smile

12

Re: Vegetarizmas , zaliavalgiste

Veganizmas ne stebuklas. Reikia maitinti pilnavertiškai bet nereiškia kad būtina valgyti dvėseliena.. esmė kad dauguma visavalgiu ryja tik riebius smoto gabalus su triguba bulvių porcija ir penkis kartus riebesnii padažu..tai čia tipo geriau, sveika ? Nesvarbu kaip maitiniesi. Svarbu balansas.

13 (2022-01-07 19:23 отредактировано Arvydas)

Re: Vegetarizmas , zaliavalgiste

Viskas įmanoma, tačiau ne, bet kuriam "žmogui iš gatvės". Tokios radikalios žmogaus gyvenimo permainos, pirmoje eilėje turi vykti harmonijoje su sąmone ar žmogaus įsitikinimų sistema. Jeigu jūs manote, kad be mėsos negalite, kad be jos būsite nesveiki, jums kažko truks ir nuo to tik nukentėsite - taip ir nutiks.

Jūsų sąmonė kuria jūsų realybę.

Pirmoje eilėje, kad pereiti ant, kaip aš vadinu aukštesnių mitybos formų, kaip vegetarizmas, gal vėliau veganizmas, dar vėliau žaliavalgystė, dar vėliau gal skysčiavalgystė, o po to gal ir sauliavalgystė ar pranavalgystė, žmogus turi labai intensyviai ir harmoningai augti savo asmeninėje evoliucijoje, kas liečia visus tris: kūno, sąmonės ir dvasios aspektus. Trumpiau tariant, tam gali būti reikalingi pokyčiai daugybėje žmogaus gyvenimo sferų. Paprasto žmogaus akimis, tai būtų didelis pasiaukojimas tokiam tikslui. Ir jeigu tai jūsų netraukia, reiškiasi to jums ir nereikia. Nes gal tai jūsų laukia tik už 100 gyvenimų, o ne dabar...

Pavyzdžiui, pranavalsytė reikalaus labai aukšto dvasinio lygmens, kam reikalinga daug medituoti, kai kurie tam net juodąjį retritą ar samadhi praktikuoja, lavina savo energetiką Cigun ar Jogos pagalba, įskaitant ir tokias technikas, kaip Pranayama, Anuloma Viloma ir panašiai. Žodžiu, jie gyvena tuo, nors net ir tada ne visiems pavyksta persijungti ant energetinės mitybos.

Pagal šią teoriją viskas priklauso nuo kūno, sąmonės ir dvasios aspektų vibracinių lygmenų ir harmonijos tarp jų, ką nagrinėja, pvz. Ajurveda. Pas žmogų gali būti išvystytas, pvz. kūnas, sąmonė, bet ne dvasia, kas sukels atitinkamos disharmonijos ligas. Ar kiti aspektai būti aukštumoje, kai kažkuris ar keli iš aspektų visai nevystyti.

Na ir kada vibracinis lygmuo pakankamai aukštas, kada žmogus savo asmeninėje evoliucijoje pasiekė atitinkamą lygį, jį savaime organizmas gali "išspirti" ant konkrečios mitybos, net be jokių pastangų. Atmes tiesiog tą maistą, kuris jam tuo metu netiks. Valgant tokį maistą, jis jausis blogai, viduriuos, ės rūgštys, ims šleikštulys ir panašiai. Kūnas rodys, kad jam tai visai netinka.

Žingsnis nuo visavalgystės prie vegetarizmo savaime yra labai didelis, nes tai galima sakyti ir žmogaus įsitikinimų sistemos didžiulis pokytis. Jis pradeda tikėti, kad gali be mėsos, o tikėjimas irgi daug prisideda, kaip ir placebo. Pirmoje eilėje tokie žmonės ieško alternatyvų mėsai, kurių yra nemažai. Tačiau ne visi yra mitybos ekspertai ir gali sau tokiu būdu pakenkti, kad po kurio laiko, išnaudojus kažkokias organizmo atsargas kažko pradės trūkti.  Taip yra buvę ir man, kad prieš kelis metus buvau pasiekęs tokį svorį, kiek aš svėriau būdamas 16 metų. Bet nuo to tik nudžiugau.

Čia kaip kam. Kai kuriems tai ir svorio metimas. Beje, svoris ant kokios žaliavalgystės ar veganiškos mitybos pradeda savaime tvarkytis. Nors priklauso žinoma, kiek daug valgoma ir judama, nes ir būnant veganu, labai stengiantis galima sustorėti.

Sumoje, jūs dviračio ar Amerikos tenai neatrasite. Jeigu nevalgote baltymų mėsos pavidale, juos teks valgyt kitų dalykų pavidale, pvz. kruopų, kažkokių daržovių. Pats esu veganas, tai sugebu pasidaryti ir žiauriai kaloringo, labai stipriai sotaus veganiško maisto. Jokio skirtumo, kad nevalgau mėsos.

Tikrai būna problemų, nes tu negali valgyti vien kruopas. Organizmui reikia visko ir teks tomis visomis medžiagomis pasirūpinti taip valgant, bet tai tikrai įmanoma. Juk pasaulyje yra ir bodybuilderių (kultūristų) veganų.

14 (2022-01-07 19:18 отредактировано Arvydas)

Re: Vegetarizmas , zaliavalgiste

Dažniau net trūksta kokio kalcio, nes, kad jį įsisavinti dar reikia ir vitamino D, kaip ir jis lengvai išsiveda iš organizmo. Gali būti ir kalorijų trūkumo problema. Kartais gali būti labai sunku suprasti, ko tiksliai trūksta.

Kaip aš kartais žiemos metu sugrįžtu prie kiaušinių valgymo. Tai vadinu parašiutu, lyg vyktų kritimas ir išsiskleistų parašiutas. Kiaušiniai turi daug vitamino D, kas padeda įsisavinti kalcį. O po to vėl persijungiu toliau ant veganiškos mitybos. Ar atėjus šiltam orui tampu daugiau žaliavalgiu. Daržovės ir vaisiai.

Man pvz. paprastėjo rega, nors tiksliai nežinau ar nuo mitybos, tai labai stipriai plėčiau po to racioną, gan radikaliai plėsti ir įvairinti, kad kuo daugiau įvairių dalykų išbandyti. O buvo laikas, kai vieną dieną valgydavau lešius, o kitą dieną avinžirnius ir taip gerą pusmetį. Baltymų, kaip ir pakankamai, bet organizmui reikia daug daugiau visko, kaip magnio, kalcio, silicio ir t.t... Ilgas sąrašas...

Perėjimas ant tokių mitybų reiškia, kad reikia rūpintis savo racionu, analizuoti ar ko netrūksta. Kaip aš pamenu, buvo etapas, kai pradėjau vaikščioti į veganiškus restoranus, kad pamatyti kokie tenai patiekalai, žinoma jais pasivaišinti, po ko pas mane patį patiekalai namie irgi pasidarė panašūs, vietoj kuklių kruopų. smile

Gali būti ir tokie niuansai, kaip aš seniau buvau grynas mėsėdis ir beveik nevalgiau daržovių ar vaisių. Perėjęs pirmiau ant vegetariškos, o vėliau ant veganiškos mitybos. ir toliau vengiau jų valgyti, kas labai negerai. Nes dar vis galiojo seni įpročių modeliai.

Trumpiau tariant, tam reikalingas pakankamas sąmoningumas, kad neprisidaryti bėdų būnant ant tokių mitybų.