21

Re: Ar studijuojant lengviau nei mokantis vidurinėj?

as studijuoju ekonomika prancuzijoje, ir galiu pasakyti kad sistema univeruose cia nera tokia pati kaip univeruose!! man univere daug sunkiau nei mokykloje vien del to kad viska kalti reikia ne gimtaja kalba!!!!be to is 400 studentu po pirmo kurso atkrenta puse!!! Bet nerreikia nieko bijoti, kaip norisi viska imanoma suderinti!!! as derinu mokslus ir darba, zinoma vakarelius savaitgaliais!!! smile))) man labiau patinka studentiskas gyvenimas nei moksleiviskas!!

22

Re: Ar studijuojant lengviau nei mokantis vidurinėj?

nzn man tai univere vieni juokai...kazkaip ten daug ka is bendro isprusimo laikau..o be to ir darbas mokslam padeda gerokai..
aiksu jei va dabar eit reiktu i vidurine, ten nebutu ka veikt...bet tada buvau mazese ir kvailesne..
taip kad nebijok..
be to sulioj i viska ziurim vilko akimis, ir per daug imam i galva.

23

Re: Ar studijuojant lengviau nei mokantis vidurinėj?

visi labai teisingai sako, universitete viskas kitaip, nes nebezaidzia kaip su vaiku..tiesiog mokykloj paprasciau del to, kad priprate buvom ,kad ten visi terliojas su mumis ir mumis rupinasi, o patekus i universiteta, jau tenka kovoti uz buvi paciam.. sunkiu ir lengvu dalyku yra ir ten ir ten..

24

Re: Ar studijuojant lengviau nei mokantis vidurinėj?

ka cia pokstau jat tam univiere nera ka veikti moslai nesunkus jai biski pasimokai. Na jai istojai ten kur visai ne bum bum tai tada jau kentesi.............

25

Re: Ar studijuojant lengviau nei mokantis vidurinėj?

studijuojant gal ir sunkiau tik tas grafikas nera toks ytemptas... zodziu mokykloj reikia mokintis visa laika, o studijuojant mokiniesi kada reikia...;)

26

Re: Ar studijuojant lengviau nei mokantis vidurinėj?

Univere pirmi du kursai gal kazkiek sunkesni..O toliau kai jau pripranti prie viso mechanizmo daug lengviau..sunkumai gal tik pries sesijas buna..:D

27

Re: Ar studijuojant lengviau nei mokantis vidurinėj?

bet tai skirtinguose univeruose, skirtingi krūviai ir specialybės labai skirtingos,  į kurias reikia įdėt ne vienodai pastangų: vienur daugiau, kitur mažiau. mokykloje viską suprast įmanoma, o ar univere pavyks išvis ką nors suprast, tai dar klausimas smile

28

Re: Ar studijuojant lengviau nei mokantis vidurinėj?

tai kam tada laikyt egzus ir stot i univera jai ten sunkiau? manau cia dar vienas gywenimo etapas kuri kaip ir mokyla reikia praeiti... visur sunku mokytis, tik kas gerus pamatus pasidejo mokykloje, tam lengviau bus toliau statyti univere... as pats bijau palikt mokykla, bet noriu pakeist savo gywenima, nes jau laikais iseit kitur, nebijau kas ten manes laukia, reikia tiketis geriausio ruostis blogiausiam wink

29

Re: Ar studijuojant lengviau nei mokantis vidurinėj?

na siaip galima suderinti ir tuos vakarelius ir tuos mokslus:) nereikia iskart galvoti kad unikas tai tik vakareliai arba tik knygos:) pvz mes puikiai suderinam tuos dalykus, suprantam kada yra laikas i paskaitas nueiti ir kada pasilinksminti:) o dazniausiai buna taip kad perdaug linksminies ir supranti kad liko tik viena naktis ir kokios 2 neperskaitytos knygos:) o tau rytoj egzas:) nu ka vargsui studentui daryti, o gi mokytis iki paryciu:) ir tada su liudesiu prisimeni tuos juokingus 5 lapus kuriuos uzdave is geografijos:D nu bet manau kad po daug metu ir tos 2 knygos bus juokingos:) kas cia gali zinoti:D

30

Re: Ar studijuojant lengviau nei mokantis vidurinėj?

Mokykloj sunkiau ir taskas. big_smile

31

Re: Ar studijuojant lengviau nei mokantis vidurinėj?

Univere nera taip sunku mokytis, bet tikrai idomiau mokytis nei vidurineje. pirmam kurse pirmas pusmetis atrodo sunkiausias, o po to persilauzi supranti ko istavs reikalauja...

32

Re: Ar studijuojant lengviau nei mokantis vidurinėj?

studijuodamas pasirenki viena krypti, lietuviu, matematika ar kazka panasaus ir ja studini, nera tau nereikalingu dalyku, seip univeruose mokinasi visi tik pries kolius ir pries sesija , o visa likusi laika...pasitelkit fantazija smile

33

Re: Ar studijuojant lengviau nei mokantis vidurinėj?

Na ten, kur as studijavau, ruostis reikedavo kiekvienam seminarui kaip koliui. Tai nebuvo labai lengva. Ypac kai medziaga reikedavo susirinkti is keliu knygu ir dar uzsienio kalba. O atsiminti istatymus mintinai, man asmeniskai juodas darbas... Mokykloje tikrai buvo atostogos ir pazymiai daug geresni:)

34

Re: Ar studijuojant lengviau nei mokantis vidurinėj?

neskaiciau visu komentaru tad jei kartojosi i kieno jau parasyta tai nekreipkit demesio i toliau kas rasoma :=) norint tiksliai atsakyt i si klausima tai reikia visas specialybes studijuot. visuose univeruose viska issniukstinet. kiekvienam kuris studijuoja yra savaip. bet nera sunku studijuot. kad ir kokia sunki specialybe butu tu prisitaikysi prie to. atrodys kai studijuoji sunku bet visada po sesijos pagalvoji "kaip lengva buvo..." siaip uz nieka padidintos stipendijos neduoda. del jos vargt reikes ir labai jei noresi ja nuolat islaikyt sau... man kai visiskai nerupi balai gauti. studijuoju tik del diplomo tai studijos man prilygsta poilsiuj. studijuoju fizika VU tai per savaite nueinu i pora laboru ir i pora seminaru. ir viskas. ten paskaitai 15min laikrasti ir paskaitos baigtos. taip per savaite pora dienu nupedinu ir vsio, atejus sesijai grupele mano likimo grupioku  susikonspektuojam kompu kurios grazei rasancios grupiokes paskaitu konspektus ir i egza su mini spera nueinam ir islaikymas garantuotas. taip jau tris metus baigiau. nei vieno egzo nesimokiau. nieko nekaliau. apsoliuciai. aisku balu vidurkis nevirsija 6 tikrai. bet skolu nera, viskas ciki. TAIGI AR SUNKU STUDIJUOT FIZIKA? big_smile tai vat.  aciu uz demesi kas iskaitet iki galo.

35

Re: Ar studijuojant lengviau nei mokantis vidurinėj?

vienareiksmiskai taip, jei lyginsi su abitura

36

Re: Ar studijuojant lengviau nei mokantis vidurinėj?

la, univero studijos ir mokykliniai mokslai tikrai skiriasi...univere pasijauti suaugusiu zmogumi,nes duodama laisve...nori - mokykis, nenori - nesimokyk...as studijuoju istorija...galiu pasakyti, kad norint gaut stipendija reikia daug sedeti prie knygu ir labai daug skaityti...bet kadangi as dar nenoriu akiniu, tai ir nepervarginu saves...aisku pries sesija tai per nakti sedziu...seip tai labai priklauso nuo studijuojamo dalyko...studinant kalbas - bus panasi sistema kaip mokykloj, nes reix kasdien ruosti namu darbus...nu o kiek zinau kitu specialybiu studentams papluseti tenka tik per kolius ir per sesija...

37

Re: Ar studijuojant lengviau nei mokantis vidurinėj?

ir ten ir ten teks mokytis big_smile

38

Re: Ar studijuojant lengviau nei mokantis vidurinėj?

zinoma visur kitaip.. vienur sunkiau kitur lengviau.. man univere tik smagu, kad pamoku nereik ruost, ir pats sprendi, kada tau mokytis.. pats susiplanuoji, pagal savo galimybes viska susidelioji, o ne kaip mokykloj kiekviena miela diena pamokas reikejo ruosti.. smile

39

Re: Ar studijuojant lengviau nei mokantis vidurinėj?

na siaip vo kaip pereini jau i univera ar i kolegija 1kursas tai sunku, bet veliau tai viskas normoj big_smile

40

Re: Ar studijuojant lengviau nei mokantis vidurinėj?

ziurint kur ir ka mokais big_smile