1

Tema: Aukstas intelekto koeficientas yra prakeiksmas?

Sveiki, norejau pradeti diskusija.

Pries 6-7 metus suzinojau ir praejau Mensa intelekto koeficiento testa anglijoje. suzinojau kad mano intelekto skaitinis ismatavimas yra 150-155. Pries kelias dienas pakartotinai perejau testa ir sikart jis parode 160+. Tokie testai nera brangus (25 svarai per oficialu mensa web portala). Galiu kalbeti 5 kalbomis ir zinoma galiu ismokti naujus dalykus labai greitai... Visgi esu savamokslis juvelyras dabar kas is tiesu veikia mane raminanciai. Taip pat per testus suzinojau kad spektrineje analizeje turiu autizmo pozymiu susietu su demesio islaikymu ir susikaupimu (kas kaip ir atitinka kad negaliu ilgai susikoncentruoti ties kokia nors veikla ir greitai prarandu motyvacija). Visada galvojau kad esu tiesiog tinginys, gal taip ir yra, bet vos ne vos pabaigiau aukstaji laipsni, nes norejau mesti studijas vien del to kad dauguma destytoju rodesi maziau zinantys nei as. Zinoma, studijos nebutinai reiskia faktu zinojima, labiau issimokslinima kaip teorines zinias pritaikyti praktikoje. O gal tiesiog tam kad turetum popieriuka irodanti issilavinima. Pastabumas yra viena didziausiu mano, na, geru savybiu. Pastebiu labai daug, ir del to daugiausia galvoju labai kritiskai apie aplinka. Politika, karai, badai ir visa kita. Neturi buti dokumentuotas genijus kad pastebetum visa kas bloga darosi pasaulyje.

Del to ir manau kad aukstesnis nei vidutinis intelektas yra prakeiksmas nes tiesiog neina uzsimerkti ir plaukti pasroviui.

Any thoughts?

2

Re: Aukstas intelekto koeficientas yra prakeiksmas?

Kaip sakė A. Škėma - Palaiminti idiotai, nes jie laimingiausi žmonės pasaulyje.

3 (redagavo šliumbas 2020-11-27 15:00)

Re: Aukstas intelekto koeficientas yra prakeiksmas?

Kuo didesnis intelektas, tuo žmogus daugiau viskam priešinasi, analizuoja, galvoja. Kuo didesnis intelektas, tuo žmogui daugiau visko reikia - daryt, dirbt, kombinuot, organizuot, veikt ir t.t.

Tai kad nėra lengva, reikia save realizuoti kažkokioj veikloj ir panašiai.

4

Re: Aukstas intelekto koeficientas yra prakeiksmas?

Aš tai visai čia nesiečiau tavo intelekto su tuo, kaip esi. Toks esi tiesiog iš natūros.

Bet tu kalbi 5 kalbomis? Oho.

5

Re: Aukstas intelekto koeficientas yra prakeiksmas?

prakeiksmas - nuoširdžiai manyti, kad tave supa kvailesni :-)

6

Re: Aukstas intelekto koeficientas yra prakeiksmas?

Kęstas parašė:

Aš tai visai čia nesiečiau tavo intelekto su tuo, kaip esi. Toks esi tiesiog iš natūros.

Bet tu kalbi 5 kalbomis? Oho.

nemažai žmonių, taip kalba - pvz., standartinis anų laikų vilnietis nuo vakystės moja lietuviškai,vrusiškai, lenkiškai. Jei mokykloje ir vėliau mokėsi vokiečių, gyvenimas privertė išmokti ir anglų. na, o kas vyko dirbti į Ispaniją ar Norvegiją, tai dar daugiau išmoko...
Nuo žmogaus ir jo gyvenimo priklauso.

Čia, forume, poliglotas yra Konstantinas :-)

7

Re: Aukstas intelekto koeficientas yra prakeiksmas?

Anna parašė:

Čia, forume, poliglotas yra Konstantinas :-)

nea as tik vokiskai susikalbu ir tai sunkiai su akcentu ir klaidomis. bet uztai anglu kalba baigiu pamirsti. tikrai nesu cia poliglotas. va Laimute uz mane daug geriau kalbas moka

8

Re: Aukstas intelekto koeficientas yra prakeiksmas?

jis dar ir kuklus :-) tai tikrojo intelektualo bruožas.

9

Re: Aukstas intelekto koeficientas yra prakeiksmas?

smile

10

Re: Aukstas intelekto koeficientas yra prakeiksmas?

Edgaras parašė:

Pastabumas yra viena didziausiu mano, na, geru savybiu. Pastebiu labai daug, ir del to daugiausia galvoju labai kritiskai apie aplinka. Politika, karai, badai ir visa kita. Neturi buti dokumentuotas genijus kad pastebetum visa kas bloga darosi pasaulyje.

Del to ir manau kad aukstesnis nei vidutinis intelektas yra prakeiksmas nes tiesiog neina uzsimerkti ir plaukti pasroviui.

Any thoughts?

Jums reikėtų rūpintis ne savo pastabumu, o tuo, kad užsispyrusiai pastebite tik negatyvą. Labai daug tokių žmonių, deja... Nesakau, kad reikia aklai tvirtinti, kad viskas gerai ir graži, bet... Išsikelkit sau užduotį pastebėti vien gerus dalykus, tada ir paaiškės, ar tikrai toks jau esate pastabus, ar tik viskuo nepatenkintas kritikas...

11

Re: Aukstas intelekto koeficientas yra prakeiksmas?

Ponui manau reiktų mažiau sapnuot apie iq kadangi tie testai nėra tikslūs ir realybės tikros neatspindi

12

Re: Aukstas intelekto koeficientas yra prakeiksmas?

devyni amatai , desimtas - badas. Jei tiek moki, vadinasi nemoki nieko kaip reikiant, nes (kaip pats tvirtini) greitai prarandi motyvacija. todel nieko iki galo neismoksti ir netobuleji nei vienoje srityje. didele klaida galvoti, kad esi pats paciausias. zinoti ir moketi tai du skirtingi dalykai. tokie savamoksliai sunkiai pripazista savas klaidas ir kelia save auksciau uz kitus. tai, paprasciausiai nekuklu. nors tai netrukdo buti geru zmogumi, bet nuo tokio nusistatymo kencia socialinis rysys su kitais. pav.: sunku susirasti mergina, nes visos atrodo kvailutes, sunku bendrauti su maziau zinanciais, viskas erzina ir piktina, nes manai, kad pats galetum padaryti geriau ir t.t ir panasiai.

13

Re: Aukstas intelekto koeficientas yra prakeiksmas?

Konstantinas parašė:
Anna parašė:

Čia, forume, poliglotas yra Konstantinas :-)

nea as tik vokiskai susikalbu ir tai sunkiai su akcentu ir klaidomis. bet uztai anglu kalba baigiu pamirsti. tikrai nesu cia poliglotas. va Laimute uz mane daug geriau kalbas moka

as tik viena sakini gerai moku daugeliu kalbu. Ich liebe dich, Я тебя люблю, as tave myliu, i love you, je t´aime, ti amo, ik hou van jou, kocham cie... big_smile

14

Re: Aukstas intelekto koeficientas yra prakeiksmas?

Panašiai ir man - jei aš kažko dienos bėgyje nenuveikiu, nesugalvoju, nerandu informacijos kokios reikia, negaliu užmigt. Padeda dar sportas dėl to dalyko - išsikraunu tada lengviau užmiegu. Kas dėl intelekto ir kur rašiau prieš tai, tai yra mokslo patvirtinta

15

Re: Aukstas intelekto koeficientas yra prakeiksmas?

Anna parašė:

prakeiksmas - nuoširdžiai manyti, kad tave supa kvailesni :-)

100% su jumis sutinku.
tačiau sistema galioja tokia, kad "išsišokėliams" visuominė mėgsta "trenkti per galvą" ir nesvarbu ar tu teroristas ar naujasis "Enstainas". Dauguma didžiūjų protų mėgsta kuklumą, kaip ir tikrieji lyderiai.. jie žino savo vertę... kas trapu ir vertinga geriau palikti tiems kas tai vertina... toliau ta tema filosfijos pilna visų religijų mokymuose, bet deja visi turime teise būti neišmanėliais, kogero tai yra vienas iš pagrindinių pragaro elementų...  Kastų sistema gerai pagalvojus nėra jau tokia bloga.

16

Re: Aukstas intelekto koeficientas yra prakeiksmas?

Šiaip labai durna tema, galima pamanyti, kad proto derėtų gėdytis...:D labai keista, kad kai kurios moterys viešai pareiškia, kad protinga moteris yra nepatraukli, toks pareiškimas kogero parodo, kad ji reto durnumo egzempliorius...  o vyrus pasirodo protas daro nelaimingais, reiks užsirašyti...  na gerai gal maišau protą su aukštu IQ koficientu...

17

Re: Aukstas intelekto koeficientas yra prakeiksmas?

Vytautas parašė:

Šiaip labai durna tema, galima pamanyti, kad proto derėtų gėdytis...:D labai keista, kad kai kurios moterys viešai pareiškia, kad protinga moteris yra nepatraukli, toks pareiškimas kogero parodo, kad ji reto durnumo egzempliorius...  o vyrus pasirodo protas daro nelaimingais, reiks užsirašyti...  na gerai gal maišau protą su aukštu IQ koficientu...

o jus zinote kad IQ testas yra subjektyvus. pabandykite islaikyti testa snd ir kita diena ir rezultatai bus skirtingi. be to jis labai netinka humanitarams nes labai daug klausimu is geometrijos skaiciu sekos ir panasiai

18

Re: Aukstas intelekto koeficientas yra prakeiksmas?

Konstantinas parašė:
Vytautas parašė:

Šiaip labai durna tema, galima pamanyti, kad proto derėtų gėdytis...:D labai keista, kad kai kurios moterys viešai pareiškia, kad protinga moteris yra nepatraukli, toks pareiškimas kogero parodo, kad ji reto durnumo egzempliorius...  o vyrus pasirodo protas daro nelaimingais, reiks užsirašyti...  na gerai gal maišau protą su aukštu IQ koficientu...

o jus zinote kad IQ testas yra subjektyvus. pabandykite islaikyti testa snd ir kita diena ir rezultatai bus skirtingi. be to jis labai netinka humanitarams nes labai daug klausimu is geometrijos skaiciu sekos ir panasiai

tai vadinasi iq testas pasizymi dar ir diskriminacinėmis savybėmis... esu laikęs vieną kartą tą testą, tačiau rezultatai manęs nesužavėjo, todėl spjoviau i ta reikalą...:D vadinasi reik pabandyti dar kokia geresnę dieną, gal visai patiks... galėsiu pretenduoti i liudnųjų gretas...
Nzn Konstantinai, iq testas spėju atspindi logino mastymo pajėgumus ir tikrai taip, tai per siauri paramentrai atspindėti bendrus proto pajėgumus ir ką bendrai tai gali pasakyti apie asmenybę... man asmeniškai nepatinka kai žmonės skundžiasi realiomis gyvenimo dovanomis tame tarpe aukštu iq - "jeigu tu pastebi daug ir tai tau maišo gyventi, tai šaunu, daryk išvadas pastabuoli, atsipalaiduok, daryk tai kas tavo valioje ir neverta eikvoti dėmesio tam ko negali pakeisti..." jeigu nesugebi susivaldyti, tai kaltas ne tavo aukštas IQ, o veikiau neurologinis susirgimas, ką visgi temos autorius įtaria, tai gana rimta, tačiau aukštas Iq sudėliojus viską i savo vietas, vėliau tik padės... aš pats vieną gana rimtą sutrikima turiu ir gyvenu su tuom gana ilgai, patirtis davė tai, kad diagnozės tenka gėdintis ir verčiau ją nuslėpti, tiek darbe, tarp draugų ir deje net santykiuose su moterimi su kure myliesi. dabar kai skaitau ką parašiau net pačiam savęs pagailo, bet nėra kolkas taip blogai, manau turiu teisę palazdavot tuos kurie skundžiasi aukštu IQ... antraip kolegoms grės rimti sutrikimai, o tų sutrikimų tikrai norėtų išvengti...