1

Tema: Kava. Narkotikas ar ne?

Turiu pažįstamų, kurie daug metų geria nekaltą, romantišką kavutę. Jiems pradeda smirdėti iš burnos, atsiprašau už atvirumą. Paruduoja paakiai. Sutrinka širdies ritmas ir miegas. Ir mesti jie nebegali. Prie komplekto prisijungia rūkymas, paskui ir alkoholis. Priklausomybės vejasi viena kitą, bėda viena nevaikšto. Ką manote apie nekaltą rytmetinę kavutę?

2

Re: Kava. Narkotikas ar ne?

jei zmogus i priklausomybes linkes, tai jokio skirtumo kas ji padarys priklausomu. ar kava, ar alkoholis, ar narkotikai, ar ramuneliu arbata.

3

Re: Kava. Narkotikas ar ne?

Po tokios pirmos zinutes, jau kazkaip ir nedrasu kazka gero pasakyt apie kavute... o tai gal koks piktas kaimynas mano paaukius apziurines smile
O siaip, Nagli, labai jau jus isitempes, vis norisi kitu atsmenu pritarimo, kokie niekam tike jusu aplinkiniai smile patarciau isgert puodeli skanios kavutes, issivest i lauka savo zooparka, atsipalaiduosit ir maziau burbesit, igal net maziau pletkinsit apie pazistamu miego sutrikimus wink

4

Re: Kava. Narkotikas ar ne?

geri kava,pradesi rukyti,rukysi tai ir gersi,gersi tai ir sunkius narkotikus vartosi,vartosi narkotikus kad gaut doze pradesi uz pinigus .... negerk **** kavos !!!!snargly

5 (redagavo Širdučių kolekcionierius 2021-05-16 15:17)

Re: Kava. Narkotikas ar ne?

Narkotikais negalima prekiauti prekybos centruose, todėl nei kava, nei alkoholis, nei cigaretės nėra narkotikai, o mažesniai daliai (cigaretės) ir daugumai žmonių (alkoholis ir kava) būtini gaminiai, dėl daugumai žinomų ir nežinomų naudingų priežasčių.

Aš negeriu kavos dėl to, kad ji skrudinta, apdeginta, todėl turi nuodingų medžiagų, nuo kurių iš karto būna bloga, bet tinka virtos žalios kavos pupelės.

6

Re: Kava. Narkotikas ar ne?

gitanas parašė:

geri kava,pradesi rukyti,rukysi tai ir gersi,gersi tai ir sunkius narkotikus vartosi,vartosi narkotikus kad gaut doze pradesi uz pinigus .... negerk **** kavos !!!!snargly

kokie aiskus karjeros laiptai big_smile

7

Re: Kava. Narkotikas ar ne?

Pastebėkite, nei vienas nuomonės reiškėjas nerašo savo vardo big_smile Smagu išdykėliams diskutuoti smile Saugu.

8

Re: Kava. Narkotikas ar ne?

Ɲ♫ɡƖis parašė:

Turiu pažįstamų, kurie daug metų geria nekaltą, romantišką kavutę. Jiems pradeda smirdėti iš burnos, atsiprašau už atvirumą. Paruduoja paakiai. Sutrinka širdies ritmas ir miegas. Ir mesti jie nebegali. Prie komplekto prisijungia rūkymas, paskui ir alkoholis. Priklausomybės vejasi viena kitą, bėda viena nevaikšto. Ką manote apie nekaltą rytmetinę kavutę?

Viskas priklauso nuo stiprumo. Jeigu kvapus birzgaliukas su daug pieno, tai aš už.

9 (redagavo Fjord 2021-05-16 20:21)

Re: Kava. Narkotikas ar ne?

Ieva parašė:
Ɲ♫ɡƖis parašė:

Turiu pažįstamų, kurie daug metų geria nekaltą, romantišką kavutę. Jiems pradeda smirdėti iš burnos, atsiprašau už atvirumą. Paruduoja paakiai. Sutrinka širdies ritmas ir miegas. Ir mesti jie nebegali. Prie komplekto prisijungia rūkymas, paskui ir alkoholis. Priklausomybės vejasi viena kitą, bėda viena nevaikšto. Ką manote apie nekaltą rytmetinę kavutę?

Viskas priklauso nuo stiprumo. Jeigu kvapus birzgaliukas su daug pieno, tai aš už.

tokia kava ir as geriu. cia olandiska kava.  taip  vadinama "Kaffe verkehrt"  smile . Olandai pila dali kavos ant triju daliu pieno. man skanu.

10

Re: Kava. Narkotikas ar ne?

Ɲ♫ɡƖis parašė:

Pastebėkite, nei vienas nuomonės reiškėjas nerašo savo vardo big_smile Smagu išdykėliams diskutuoti smile Saugu.

kur ta varda reikia parasyti?

11

Re: Kava. Narkotikas ar ne?

Fjord parašė:
Ieva parašė:
Ɲ♫ɡƖis parašė:

Turiu pažįstamų, kurie daug metų geria nekaltą, romantišką kavutę. Jiems pradeda smirdėti iš burnos, atsiprašau už atvirumą. Paruduoja paakiai. Sutrinka širdies ritmas ir miegas. Ir mesti jie nebegali. Prie komplekto prisijungia rūkymas, paskui ir alkoholis. Priklausomybės vejasi viena kitą, bėda viena nevaikšto. Ką manote apie nekaltą rytmetinę kavutę?

Viskas priklauso nuo stiprumo. Jeigu kvapus birzgaliukas su daug pieno, tai aš už.

tokia kava ir as geriu. cia olandiska kava.  taip  vadinama "Kaffe verkehrt"  smile . Olandai pila dali kavos ant triju daliu pieno. man skanu.

Nežinojau. Faina.

12

Re: Kava. Narkotikas ar ne?

Ar tas idiotas vienas krišnaitų tipo bendruomenės džiovintų smegenų pavyzdys? Pasižiūrėk į savo vardą. xDDF Kaip tu žinosi, kieno koks tikras vardas? Mano vardas Donatas ir tu galvoji kaip pradinės mokyklos vaikas. Ei, pažiūrėkit. Jis net neužsirašęs savo vardo. Jokio skirtumo vardas. Jei nevaidini elgesio, su bet kokiu vardu rašysi tą patį. Mano vardas Valdas ir gali eit nac.hui! xDDD.

13

Re: Kava. Narkotikas ar ne?

Ɲ♫ɡƖis parašė:

Turiu pažįstamų, kurie daug metų geria nekaltą, romantišką kavutę. Jiems pradeda smirdėti iš burnos, atsiprašau už atvirumą. Paruduoja paakiai. Sutrinka širdies ritmas ir miegas. Ir mesti jie nebegali. Prie komplekto prisijungia rūkymas, paskui ir alkoholis. Priklausomybės vejasi viena kitą, bėda viena nevaikšto. Ką manote apie nekaltą rytmetinę kavutę?

Visiskai su tuo nesutinku. Geriau gal 20 metu stipria kava po 7-12 puodeliu i diena, nei paakiai parudavo nei sirdis streikavo. Gal koks menesis kaip sumazinau doze iki 2-3 puodeliu i diena nes... pakilo skrandzio rugstingumas.

14

Re: Kava. Narkotikas ar ne?

Esu skaičiusi, kad nuo kavos ištikrųjų tampame priklausomi, todėl jeigu kavą geriame kiekvieną dieną jos staigiai nutraukti negalime, nes gali pradėti skaudėti galvą. Tačiau sakingai vartojant kavą tikrai negalima pakenkti sveikatai. Net sakoma, kad kava padeda kontroliuoti svorį, sumažina krūties vėžio riziką. Jeigu kam įdomu, galite paskaityti tyrimą - https://www.mdpi.com/2072-6643/10/2/112

15

Re: Kava. Narkotikas ar ne?

Ɲ♫ɡƖis parašė:

Turiu pažįstamų, kurie daug metų geria nekaltą, romantišką kavutę. Jiems pradeda smirdėti iš burnos, atsiprašau už atvirumą. Paruduoja paakiai. Sutrinka širdies ritmas ir miegas. Ir mesti jie nebegali. Prie komplekto prisijungia rūkymas, paskui ir alkoholis. Priklausomybės vejasi viena kitą, bėda viena nevaikšto. Ką manote apie nekaltą rytmetinę kavutę?

Is burnois smirda ne nuo kavos, o nuo to kad nezino jog laikas nuo laiko reikia daryti burnos higienini valyma. Kava cia isvis ne prie ko, ji tik dalis viso komplekso kuris patenka i burna.

16

Re: Kava. Narkotikas ar ne?

O kodel niekas nesneka apie arbatos poveiki prasta, juk ne visi geria kava, kinijoje arbata labiau paplitusi su virintu vandieniu ir ka big_smile

17

Re: Kava. Narkotikas ar ne?

bet kas nuo ko negali susilaikyti ir sustoti yra priklausomybe/narkotikas

18

Re: Kava. Narkotikas ar ne?

Tautviss parašė:

bet kas nuo ko negali susilaikyti ir sustoti yra priklausomybe/narkotikas

Pritariu.

19 (redagavo Kamilė 2021-10-05 10:28)

Re: Kava. Narkotikas ar ne?

Manau, kad taip, kaip ir nuo cukraus, taip ir nuo kavos tampame priklausomi. Tačiau nėra nieko blogo čia jeigu nepiktnaudžiauji žinoma. Gana išsamų straipsnį apie kofeino teikiamą naudą radau čia - https://www.kavosdraugas.lt/blog/kofein … ama-nauda/ . Pati anksčiau tikėjau, kad kavą nėra sveika gerti, bet kai pasiskaitai plačiau tai daug tyrimu yra atliktų, kad jokios žalos ji nedaro jeigu vartoji saikingai.

20 (redagavo Dovialim 2022-01-04 18:57)

Re: Kava. Narkotikas ar ne?

Aš anksčiau jausdavau kažkokį nenormalų potraukį kavai, tačiau, kaip minėjo kolega, su saiku viskas yra sveika. Pabandžiau atsirinkinėti kavos pupeles ir iki šiol skaniausios man yra "Papua" bei "Sierra Columbia" jeigu kas norite pabandyti, rekomenduoju. Kavos pupeles pirkau https://nosugar.lt/ čia taip pat yra ir daugiau ekologiškų produktų be pridėtinio cukraus smile