1

Tema: Augintinis. Kodėl atiduoda tėvams?

Kol mažas, augina. Paskui vis dažniau atiduoda tėvams. Paskui atiduoda visam laikui, tada perka naują. Kodėl?

2

Re: Augintinis. Kodėl atiduoda tėvams?

Kokio amžiaus tie, kurie atiduoda tėvams? Jeigu tai vaikai, tai yra rekomendacijos, kokį gyvūnėliu gali rūpintis vaikas pagal savo amžiaus grupę. Jeigu taip daro suaugę, tai jau nebrandumo ir atsakomybės stygius. Kaip ir partnerių kaita tarp žmonių.

3 (redagavo Ɲ♫ɡƖis 2021-05-16 09:22)

Re: Augintinis. Kodėl atiduoda tėvams?

Labai graži pastaba.
Dabar turiu šunį, katytę ir žaltį. Dar atveža du šunis, nes tie jų namuose viską sudrasko. Tai ir mėto tiems, kas turi daugiau kantrybės smile Dėl atsakomybės ir užvedžiau temą. Kol jauni ir mieli, visiems gražu. O kai reikia pasenusius karšinti, operuoti, tai jau nebereikia smile

4

Re: Augintinis. Kodėl atiduoda tėvams?

sunys namuose viska drasko, kai jiems ner daugiau ka veikti. jei jie butu tinkamai uzimti, daznai isvedami pabegioti, su jais daznai zaidziama, jie nieko nedraskytu. ne sunyse cia problema, o seimininkuose, kurie tingi su jais uzsiimti. tokiems asmenims turetu buti istasymiskai draudziama isigyti bet kokius augintinius.

5

Re: Augintinis. Kodėl atiduoda tėvams?

peleisk zalti i laisve, jei jau taip gyvunus myli, kam juos laikyti uzdarytus. kate ar suo, tai kas kita, jie gal neisgyventu be zmogaus, bet zaltys, kuo jis tau nusikalto?

6

Re: Augintinis. Kodėl atiduoda tėvams?

Seniau miškų gyventojai viliodavo žalčius į namus pienu ir pnš., kad jie išgaudytų peles. Jie tarsi ir naminiai gyvūnai, bet stresuodami skleidžia nemalonų kvapą, tai laikyti namuose...
O šiaip bet koks gyvas padaras nėra žaisliukas ir su juo reikia elgtis tinkamai, o nemokant - kreiptis į profesionalus. Ne džiunglėse gyvenam, nors kartais kaip apsidairai, tai su mūsų " nacionalinėm" tradicijom netoli ir pažengėm.

7

Re: Augintinis. Kodėl atiduoda tėvams?

Senukas išliejo savo užslėptą neapykantą lb.negražiu būdu.Tai juodaodis turbūt ėjo per perėję, kitaip kaip jis toj gatvėj atsidūrė. Toks tokį pažino, vardu pavadino, sako liaudis. Šiaip lavoniena turi būti išvaloma, ypač balandžiai platina daug ligų...O jūs, panašu irgi turit norą kažkam į nosį užmesti, kad taip rašot. Gerai kad silpnas, silpnybė kartais stiprybės požymis.

8

Re: Augintinis. Kodėl atiduoda tėvams?

Silpnybe niekada nera stiprybes pozymiu smile

9 (redagavo Ieva 2021-05-16 17:35)

Re: Augintinis. Kodėl atiduoda tėvams?

Koks skirtumas kur. Šiaip anglosaksai kažkada buvo kolonistai...

10

Re: Augintinis. Kodėl atiduoda tėvams?

Romas, kas as toks? As Romas. O tu kas tokia? smile

11 (redagavo Fjord 2021-05-16 19:27)

Re: Augintinis. Kodėl atiduoda tėvams?

Romas parašė:

gulejo ant gatves masinos partrenktas balandis kruvinas praeidamas negras spyre  tik senukas pasoko nuo suoliuko apie 80m  smoge jam i veida neissigando kiti tylejo tame tarpe ir as koks as esu vistik  silpnas ir mano zinutes cia nieko nereiskia

nu, bet jei tas juodaodis senukui atgal trenkes butu, tai, manau,  jau butum uzstojes senuka.

12

Re: Augintinis. Kodėl atiduoda tėvams?

Romas parašė:
Fjord parašė:
Romas parašė:

gulejo ant gatves masinos partrenktas balandis kruvinas praeidamas negras spyre  tik senukas pasoko nuo suoliuko apie 80m  smoge jam i veida neissigando kiti tylejo tame tarpe ir as koks as esu vistik  silpnas ir mano zinutes cia nieko nereiskia

nu, bet jei tas juodaodis senukui atgal trenkes butu, tai, manau,  jau butum uzstojes senuka.

juodis atsiprase tada senuko  dar kazka jam kalbejo o as stovejau kaip asilas sone

o, tai kodel taip manai, kad kaip asilas? juk situacija aprimo savaime, nebuvo reikalo isikisti. gal kaip tik todel, kad stovejai salia, tas negras ir nenuskriaude  senuko, tavo stovejimo pakako.

13

Re: Augintinis. Kodėl atiduoda tėvams?

nukrypome nuo temos. žaltys man ką tik dovanotas, labai jį myliu.kažkas ne taip suprato. o šunis primeta man įvaikiai. labai ir vienus, ir kitus myliu. tema buvo apie atsakomybės jausmą.

14

Re: Augintinis. Kodėl atiduoda tėvams?

kazkas netaip suprato (?)... visa diskusija ir rutuliojasi ,vienokios ar kitokios, atsakomybes tema. jei myletum zalti, paleistum ji i laisve. ko cia nesuprasti?

15

Re: Augintinis. Kodėl atiduoda tėvams?

negalima palyginti zalcio gyvenimo laisveje, kur jis gali medzioti, poruotis..., su gyvenimu mazame terariume. as net gyvenimu to nepavadinciau.

16

Re: Augintinis. Kodėl atiduoda tėvams?

žalčio negaliu paleisti į laisvę, nes jis kukurūzinis, tropinė veislė. jam pas mane labai gerai

17

Re: Augintinis. Kodėl atiduoda tėvams?

Ɲ♫ɡƖis parašė:

žalčio negaliu paleisti į laisvę, nes jis kukurūzinis, tropinė veislė. jam pas mane labai gerai

tada taip, geriau jau pas tave, nei kukuruzu lauke ziema smile butum iskarto parases, kad ne vietinis, nebuciau taip regavusi. aisku, negerai, kad juos cia is kokiu ten kukuruzu pagave atveza, bet jei jau atveztas, tai ir rupinies juo.

18

Re: Augintinis. Kodėl atiduoda tėvams?

maciau. grazus, didelis ir gyvena netrumpai. spalva grazi labai.

19 (redagavo Fjord 2021-05-16 20:37)

Re: Augintinis. Kodėl atiduoda tėvams?

Romas parašė:

as nesu bailys bet tada mane pastate i vieta senukas anglas ir visus kitus buvusius salia

vistiek nesuprantu, kodel taip pasijutai (pastatytas i vieta) ? juk paspyre negyva, suplota balandi. jei butu suzeista, gyva nuspyres...bet ir tuomet nebutina taip dramatizuoti situacijos. jie tikrai ligu nesiotojai ir juos liesti nesaugu. lengvai suzeista galima , turint laiko, nunesti dezuteje pas veterinara ir ten palikti, bet tai gal kainuoja ir niekas nenori moketi is savos kisenes.
senukui gal uzvire kraujas is gailescio, nes jis ji lesindavo, kas zino smile

20

Re: Augintinis. Kodėl atiduoda tėvams?

Tai tamstai reikėjo jį panešt nuo gatvės į pakraštį.