21

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

roland parašė:

skirtumas tas, kad įprastai apie tokius pasivaikščiojimus įprastai nutylima, meluojama, vėliau nesmagu dėl to melo ir neaišku kur visa tai dėti vėliau, man melas niekada nepatiko.
gal ir yra kažko tokio panašaus į sektas, bet apie tai ką kalbu nepanašu, o prisijungti kaži ar kur įmanoma jei tai dar neegzistuoja, na bent mūsų krašte...

Jeigu meluoti nenorim, tai ir nemeluokim. Belieka atviras pokalbis...

22

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

taip, kalbėjom apie tai ir nemažai, ir džiaugiuosi, kad apie tai atsirado galimybe kalbėti.
aš nesuprantu, negi jūs manot, kad pavydas yra butinoji jūsų esaties dalis? kad be pavydo gyventi neįmanoma ir kad pavydas yra gerai?
meilė ir rūpestis - nuostabu, bet kažkodėl moterys nori užvaldyti, pavergti ir prispausti vyrą dėl kažkokių keistų motyvų. Kol kas niekaip nesuprantu to

23 (redagavo Ieva 2021-11-07 15:35)

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

roland parašė:

taip, kalbėjom apie tai ir nemažai, ir džiaugiuosi, kad apie tai atsirado galimybe kalbėti.
aš nesuprantu, negi jūs manot, kad pavydas yra butinoji jūsų esaties dalis? kad be pavydo gyventi neįmanoma ir kad pavydas yra gerai?
meilė ir rūpestis - nuostabu, bet kažkodėl moterys nori užvaldyti, pavergti ir prispausti vyrą dėl kažkokių keistų motyvų. Kol kas niekaip nesuprantu to

Pavydas nėra gerai, nusavinti žmogų irgi negalima. Bet tai yra mūsų prigimtyje, kaip ir visoje gamtoje. Išlikimo instinktas. Neištikimas partneris, - ė gali parnešti puokštę ligų, užkrėsti palikuonis ir visiems gresia nevaisingumas, mirtis. Matyt tai užsifiksavę mūsų pasąmonėje. Kadangi esam sąmoningos būtybės, tačiau kiekvienas tam tikrame lygmenyje, tai ir tvarkomės su prigimtimi skirtingai. Kartais sutuoktinis nori laisvės, bet kartu neleidžia žmonai to siekti, nes irgi pavydi...
Aš manau, kad jeigu yra tikra meilė ir atsakomybė, tai to žmogaus nesinori skaudinti, todėl siekiama slaptumo, kad neįskaudinti kito. Tačiau tai nėra protinga.
Protingiausia išsiaiškinti ir priimti bendrą, abiems daugmaž palankų sprendimą. Bet žmonės turi būti tam pakankamai brandūs.

24

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Man tai savigarba neleistų būti su žmogumi, kuris išduoda. Pavydu tai nepavadinsi. Kiekvienas melas, nors ir koks nekaltas jis būtų, žeidžia mane iki gilumų. Esant kartu turi būti visiškas abipusis pasitikėjimas. Jei to nėra, nėra ir šeimos, partnerystės, draugystės. Moterys, toleruojančios melą ir išdavystę negerbia nei savęs nei šeimos kodekso.

25

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Viskas - susitarimo reikalas. Stabų daryti nereikia, nes kartais jie tik trukdo normaliam žmogaus buvimui.

26

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Ieva, nu kur cia normalus zmogaus buvimas? smile susitarimai yra puikus dalykas.tik as netikiu sveiko proto zmoniu susitarimais kai tas liecia isdavystes smile ir kalba neina apie kito zmogaus pririsima, pasisavinima, cia apie brandziu zmoniu kazkokius gal isipareigojimus... o tai, irgi susitarimas. Ir taip, jei atvirai... nesinori rinktis is blogu dalyku isvis niekada, bet... jei as susapnuociau, kad neisvengiamai mano antrai pusei teks nueit i kaire, kazin, ar as noreciau, kad jis tartusi su manim del sito pries tai, nemanau, kad suprasciau jo motyvacija, meile zmonem ir laisves poreiki:D

27

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Kas yra tas normalumas... Vienam viena, kitam kita normalu. Kas ta išdavystė? Išdavė priešui, kad tave sušaudytų, sunaikintų?
Puiku, jeigu antra pusė pasakytų, kodėl kilo noras nueit į šoną. Tuomet gal būtų galima kažką pakeisti....Jeigu mylim, tai galim ir atleisti, ir paleisti, nes mums rūpi mūsų ir to žmogaus gerovė.

28

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Ieva parašė:

Kas yra tas normalumas... Vienam viena, kitam kita normalu. Kas ta išdavystė? Išdavė priešui, kad tave sušaudytų, sunaikintų?
Puiku, jeigu antra pusė pasakytų, kodėl kilo noras nueit į šoną. Tuomet gal būtų galima kažką pakeisti....Jeigu mylim, tai galim ir atleisti, ir paleisti, nes mums rūpi mūsų ir to žmogaus gerovė.

kazkodel laikosi visi uz sio mazochistinio pasakymo "jei myli gali paleisti, nes nori jam gero".  absurdas. as niekada nepaleisiu jei myliu, o padarysiu viska, kad nekiltu net mintis iseiti. paleidzia tie kam vienodai ir kurie nesugeba pakankamai myleti. meile be egoizmo, nieko neverta. na, o kalbetis reikia apie viska atvirai ne tada kai jau kazkam kyla noras "pasivaikscioti" po svetima darzeli, o pries tai.

29

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Mus mylėti nepriversim nieko. Kam pririšti žmogų, jeigu jis mūsų nemyli arba mes jo jau nebemylim. Galima bandyti gaivinti negyvėlį, bet tai tik iš nevilties.Jis neatsigaus.

30

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Ieva parašė:

Mus mylėti nepriversim nieko. Kam pririšti žmogų, jeigu jis mūsų nemyli arba mes jo jau nebemylim. Galima bandyti gaivinti negyvėlį, bet tai tik iš nevilties.Jis neatsigaus.

as cia ne apie meile apskritai, o apie tai, kad moterys  leidziasi save nuzeminti iki tokiu sisitarimu eiti i kaire. paleidzia pacios pas kita, kad tik nepaliktu. tipo, myli ir nori jam tik gero... "kruskis brangusis su kitomis, jei tik tu to nori, as tau is meiles tik gero noriu".
o siaip, tai savaime suprantama, jei matai, kad nemyli, tai nors ant galvos stovek, niekas nepades.

31

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

roland parašė:

Šeima kurioje pagrindas - tikra meilė. Kurioje laisvė koreliuoja su atsakomybe. Kurioje nėra vietos pavydui, pasisavinimui, kurioje meilė apibrėžiama kaip mokė Jėzus.
Jėzus nekvietė mūsų kurti šeimas, nes jose vyrauja prisirišimai, pasisavinimai, dažnai sutinkamos melagystės, išdavystės, neištikimybės, o tai ką įprastai žmonės pasižada prie altoriaus- buna tuščiai pamiršta.

Žinau, kad įmanoma mylėti daugiau nei vieną žmogų, mylėti tyrai ir nesisavinant jo, džiaugtis, kad kitam gera ir tiesiog stebėti. Manau, kad įmanoma sukurti tvarią šeimą kurioje daugiau nei du suaugę žmonės dalinasi viskuo ką turi - dėmesiu, meile, maistu, namais, erdve, turtu ir visa kita materija.

Žinau, kad tame gali būti dar daugiau darbo su savimi, gali iškilti į paviršių daugiau vidinių konfliktų ir išgyvenimų, su kuriais teks dirbti kiekvienam šeimos nariui savarankiškai, bet žinau, kad tai daug nuostabesnė šeima, kurioje teks būti pasitempusiam ir prisižiūrinčiam, teisingam, išmintingam ir geram.
Man kaip ir visiems vyrams labai patinka džiaugtis patekinta ir laiminga moterimi, bet jos jau taip sutvertos, kad seksualiai turi daug didesnį potencialą ir apetitą. O, kad man kaip ir visiems vyrams bus būtinybė užkariauti naujas teritorijas, pasidžiaugti kita šeimos nare - žmona. Tokiu būdu vyrai turi galimybę išlikti vyriškais vyrais, o moterys moteriškomis moterimis neapsikraunant visų buities rutinini darbų, o juos pasiskirstant tarpusavyje.
Taip pat didelis pliusas yra meterialios didesnės šeimos galimybės. Jei vyrai gabūs ir motyvuoti, kartu galima pasiekti labai rimtų rezultatų tiek sudėjus pinigus į bendrą katilą, o dar daugiau, jei kuriant bendrą verslą kuriame pasitikėjimas ir darbų pasiskirstymas būtu pirmenybė.

Ištrauka iš biblijos apie meilę:
1 Kor 13,4-8
4 Meilė kantri ir maloni, meilė nepavydi; meilė nesigiria ir neišpuiksta.
5 Ji nesielgia nepadoriai, neieško savo naudos, nepasiduoda piktumui, nemąsto piktai,
6 nesidžiaugia neteisybe, džiaugiasi tiesa;
7 visa pakenčia, visa tiki, viskuo viliasi ir visa ištveria.
8 Meilė niekada nesibaigia. Baigsis pranašystės, paliaus kalbos, išnyks pažinimas.

Labai norėčiau rasti bendraminčių kuriems patinka tokia idėja. Kviečiu susitikti, bendrauti gyvai.
Apie mane - aš gimiau vyriškame kūne prieš 31metus. Visad buvau savarankiškas ir dirbau sau. Aišku galėčiau sau leisti išlaikyti ir daugiau nei vieną moterį, bet bendra didelė mylinti, sąmininga ir supratinga šeima man daug aktualiau. Turiu žmoną ir kartu esame jau daug metų. Aš ją labai myliu, bet nežinau, ar ji pajėgs būti šalia tokioje šeimoje.

Tokio tipo šeimas girdėjau vadina - poliamorija, dar kitaip aš pavadinčiau - komuna. Tai šeima, kur vaikus prižiūrėsime kartu, kur materialus pasaulis nė kiek nėra svarbesnis už vidinį - dvasinį.
Žinau, kad tai labai neįprasta ir visuomenei dar nesuprantama, bet tai gali būti labai geras ir gražus žingsnis į ateiti, kai kitos šeimos ims kartoti it bandyti šį šeimos modelį vis dažniau.

Tokioje šeimoje naudų yra dar daugiau - didelė šeima, tai daugiau vyrų ir moterų, o tai reiškia, kad esant reikalui gintis nuo išorinio pasaulio daug lengviau.
Taip pat seksualinis aspektas - šeimos nariai gali patekinti pilnai savo norus ir fantazijas. O juk tai irgi labai svarbu. Kiekviena moteris mano šeimoje gali rinktis ar nori sugulti su manimi, lygiai tas pats galioja ir kitiems vyrams.
Bet ne seksas būtu pagrindas- o naujas tvarus šeimos modelis, nes vyrui neteisingas seksas - sėklos išleidimas stipriai per daug kainuoja, tad svarbu sąmoningumas ir sugebėjimas kaupti energiją ir energetiniai mainai.

Atsakomybė - pati svarbiausia dalis - kiekvienas žmogus prisideda prie šeimos atmosferos kūrimo. Taip pat ir dėl materiali dalykų. Seksas tai naujos gyvybės atvedimo į žemę žaidimas. Tad jei jau mylimės kartu, tai suprantame, kad sąmoningai kviečiame naujas sielas gimti šioje šeimoje ir teks rūpintis ir prižiūrėti ir mylėti visus šeimos vaikus visą laiką kol šie suaugs ir subres ir iki savo gyvenimo pabaigos, nesvarbu ar tai tavo ar kito šeimos nario vaikas, juk tu esi tave kasdien, tu j auklėji ir prižiūri.

Vaikai - ne visos šeimos susilaukia vaikų. Mes taip pat kol kas nesusilaukėme vaiko, gal tai nelemta mums dviese, bet gali būti, kad kita moteris pagimdys man vaikų ar kitas vyras pakvies vaiką su mano mylimąja ir tai yra galimybė visiems būti tėvais ir realizuoti save tėvystėje.

OOOOpa, gailiuosi, kad ne aš sukūriau šitą temą:D, esi drasus žmogus. ši idėja yra kelianti labai daug diskusijų, truputį sudvejojau savo vertybėmis... galvoju ir kodėl aš vis dažnai pagalvoju apie veiksmą vienu kartu su bent pora moterų:D. Neisižeisk, tačiau į tokias mintis nežiūriu rimtai idealistine prasme. - šis modelis panašus sakykim į bičių šeimą - daug tranų viena motinėlė, daug bičių darbininkių... tiesa karalius Saliamonas irgi turėjo daug žmonų... o Musulmonai ir šiomis dienomis gali turėti kelias žmonas, bet turi sugebėti jas visas išlaikyti. Tavo apibūdintame modelyje nėra apibrėžta hierarchija, viskas labai gerai jeigu visi šeimos nariai būtų vienodo lygio, deja abejoju ar tai įmanoma, todėl kažkaip intuityviai piešiasi vaizdas, kad poros asmenų šeima su vaikais būtų aukščiausias lastelės branduolys aplink kurį turėtų vertai suktis visa visata, kaip elektronai aplink branduolį. lengviausia gal būtų palenkti esamas tradicijas savo pusėn ir vadovautis jomis, šeimas turėtų stiprinti bendruomeninės veiklos, pvz kaip dvasiniu požiūriu išpažystamos religijos ir jų praktikos bei giminų gilios tradicijos, deja šiais laikais sąmoningai tų tradicijų įsisamonusių yra visiška mažuma arba dažnai iškreiptais požiūriais(mano asmenine nuomone). aš smarkokai įsimyliu beveik kas 3metus, tik nzn dėl to džiaugtis ar liūdėti, tikriausiai nei taip nei ne, bet tuo pat metu kaip savo vaikų motiną galėčiau mylėti tik vieną moterį, tačiau tavo atveju gal yra kitaip - viskas gerai jeigu manai, kad galėtum suvaldyti procesus. aš vargstu su savo tradicinių pažiūrų idealu -dauguma vargsta, nors beveik dauguma gyvena neištikimybės principu net ir po santuokos, net nzn kas būtų jeigu būtų apibrėžtas naujaip sakykim 5 asmenų santykiai, bijau, kad dvasiniu požiūriu būtų blogai, tačiau išskirtiniais atvejais, pvz kaip tavo, manau jūs drasiai su esama žmona galit išsiskirti ir visose religijose skyrybos palaiminamos jeigu negalima susilaukti palikuonių(kiek pamenu) ir ieškoti naujų partnerių, arba gal galima būtų jums ir taip ieškoti partnerių dar neišsiskyrus, gražu būtų jeigu nei vienas neliktų užgautas.

32

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Laimutė parašė:
Ieva parašė:

Kas yra tas normalumas... Vienam viena, kitam kita normalu. Kas ta išdavystė? Išdavė priešui, kad tave sušaudytų, sunaikintų?
Puiku, jeigu antra pusė pasakytų, kodėl kilo noras nueit į šoną. Tuomet gal būtų galima kažką pakeisti....Jeigu mylim, tai galim ir atleisti, ir paleisti, nes mums rūpi mūsų ir to žmogaus gerovė.

kazkodel laikosi visi uz sio mazochistinio pasakymo "jei myli gali paleisti, nes nori jam gero".  absurdas. as niekada nepaleisiu jei myliu, o padarysiu viska, kad nekiltu net mintis iseiti. paleidzia tie kam vienodai ir kurie nesugeba pakankamai myleti. meile be egoizmo, nieko neverta. na, o kalbetis reikia apie viska atvirai ne tada kai jau kazkam kyla noras "pasivaikscioti" po svetima darzeli, o pries tai.

O kas Laimute, jeigu myli įprastine egoistine meile 2 dzentelmenai vieną moterį, vadinasi vienas apsigavo ar pavėlavo, o gal derėtų konkurentą atgrasinti smurtu?

33

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Džentelmenai nenaudoja smurto.

34

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

poliamorija - lotyniskai "bekiausikus bovyrikus leistikus tratintitus jo zmonitus "
reiksme - supisti bevaliai hedonistai kurie nori dulkinti viska ir neprisiimt atsakomybiu o tada reikalauja tolerancijos.

35

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Vytautai, jei viską padarei ir jį pasirinko ne tave...kuo greičiau pamiršti. Antra vertus, moteris, kuri renkasi iš dviejų ar trijų niekada nebus patikima. Pasitaikius pirmam geresniam už pasirinktą, bėgs pas jį.

36

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Best in The World parašė:

poliamorija - lotyniskai "bekiausikus bovyrikus leistikus tratintitus jo zmonitus "
reiksme - supisti bevaliai hedonistai kurie nori dulkinti viska ir neprisiimt atsakomybiu o tada reikalauja tolerancijos.

Prajuokinai iki ašarų:::044

37

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

nesuprantu, aš niekad nebuvau labai liberalių pažiūrų ta prasme kad visi gali daryti ką nori...  esu girdėjas gandus, kad tuo keliu lengva patekti pragaran. tačiau kas smerkia konkrečiai Rolandą ... - jis lyg minėjo, kad jiems su žmona nepavyksta susilaukti vaikų, tad gerbkim jo atvirumą šiuo klausimu. na ir labai koncervatyvios pažiūros kartais yra blogai, nors iš esmės gal nei liberalai nei koncervatoriai nėra visiškas blogis, dar geriau nei tiems nei aniems priklausyti, bet stengtis mastyti patiems.

38

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

manau, kad mes tol liberalai arba konservatoriai kol tai musu paciu nepaliecia. iprate spresti pagal save ir tik is savo kampo. patarti, zinoma, labai sunku, o nenuteisti uz nuomones neatitikima - tuo labiau.  dazniausiai as pasisakau remdamasi  savo patirtimi, taciau tai nereiskia, kad tai veksminga. visvien kekvienas lips ant savo greblio.
Rolando atviruma gerbiu tik jo norimo sprendimo budas man nelabai. jei is tikruju tai tik vaikuose problema, yra du keliai, arba isivaikinti, jei tai jo neigalumas, arba skirtis ir tuoktis su galincia duoti jam palikuoniu. ir jis tai puikiai zino, bet as manau, kad tai kitame reikalas.

39

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Laimutė parašė:

manau, kad mes tol liberalai arba konservatoriai kol tai musu paciu nepaliecia. iprate spresti pagal save ir tik is savo kampo. patarti, zinoma, labai sunku, o nenuteisti uz nuomones neatitikima - tuo labiau.  dazniausiai as pasisakau remdamasi  savo patirtimi, taciau tai nereiskia, kad tai veksminga. visvien kekvienas lips ant savo greblio.
Rolando atviruma gerbiu tik jo norimo sprendimo budas man nelabai. jei is tikruju tai tik vaikuose problema, yra du keliai, arba isivaikinti, jei tai jo neigalumas, arba skirtis ir tuoktis su galincia duoti jam palikuoniu. ir jis tai puikiai zino, bet as manau, kad tai kitame reikalas.

Tikrai taip, keistas jo požiūris galimo sprendimo, gal lengviau jam būtų patapti musulmonu ir vesti keletą moterų, jie gal tokie pavydūs nėra kito laimei:). arba dar geriau - tapti karaliumi ar imperatoriumi, tada kogero visi bijotų kažką sakyti ir už akių, net jeigu ir tarną pasiimtum pasibarškint dėl įvairovės. xD

40

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Arba pakviest pas save gyvent pora draugu, kaimynu... zmona jau yra smile