41

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Elle parašė:

Arba pakviest pas save gyvent pora draugu, kaimynu... zmona jau yra smile

ooo štai ir Rolando žmona apsireiškė big_smile

42

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Gerą temą čia drėbtelėjo big_smile Gyvena berods Jutos valstijoje tie mormonai ar kaip juos ten.. dalinasi vyrais ir moterim

43

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Vytautai big_smile jei as Rolandelio zmona, tai tu mano tryliktas sugyventinis smile beliko tau zmona surast smile bet tu teisingam kely - ieskok'e big_smile

44

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Elle parašė:

Vytautai big_smile jei as Rolandelio zmona, tai tu mano tryliktas sugyventinis smile beliko tau zmona surast smile bet tu teisingam kely - ieskok'e big_smile

na taip, jau bene 20 metų teisingame kelyje - ieškok'e. Jau kas tiesa tas tiesa:D. mokam mes būti žiaurūs, oi mokam, jau kur talentai, tai jau talentai.
Nesuprantu žmonės, ko jūs pergyvenat dėl kitų pasirinkimų būti laimingais aniems žinomais būdais? juo labaiu, kad tų pasirinkimas tiesiogiai neįtakoja jūsiškio gyvenimo? man Rolando išsivaizduojamas šeimos modelis irgi yra keistas, tačiau labai norėčiau, kad jam būtų suteiktos sąlygos pateikti saviškį modelį kuo objektyviau... vien dėl to, nes aš linkiu kiekvienam būti sąmoningam, o nekaustomam nepagrystų baimių... ankstesniais savo komentarais norėjau parodyti, kad tam tikromis sąlygomis poligamija veikdavo ganėtinai hormoningai(išskyrus komentaru apie apsireiškusiąja Elle... ir...:)), tačiau abejoju ar tai įmanoma vakarietiškoje kultūroje šiais laikais, dar paminėjau musulmonus...buvo galimybė išklausyti Rolandą, iš anksto jo nesmerkiant, o bandant diskutuoti - gretinant alternatyvas ir panašiaišiai... tiesa mano nuomone poliamorija yra dar blogiau negu poligamija, nors iš tikro taip gal ir nėra, bet iš Rolando informacijos jau kogero nebegausime šioje temoje. Manau, kad daugumos čia esančių vaizudotė yra dar labiau sugedusi negu Rolando, gal ne tradicinės šeimos perspektyvoje, bet imant bendrai...

45

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

manau, kad nei Rolando, nei daugumos cia vaizduote nesugedusi, bet jis pats gerokai pasimetes, nelabai laimingas ir nepatenkintas savo gyvenimu. ko gero susikaupe nemazai problemu, todel nenuostabu, kad tuomet ir kyla panasios idejos ir  svajones. nenuostabu, kad ilgimasi gerio, paprastumo, laisves...tolerantiskumo ir visapusisko bendraminciu pritarimo. ne jis vienas, cia, taip galvojantis, tik kiti nepakankamai drasus, kad apie tai prabiltu. kuris jau vyras nesvajoja apie lengvai gaunama seksa kada nori ir su kuo nori. kuris jau cia nenori darnios seimos be streso ir problemu... ir jei tai imanoma pasiekti didesneje ar mazesneje "meiles komunoje" , kodel gi ne...pirmyn. reikia siekti savo svajoniu kol dar yra laiko.

46

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Laimutė parašė:

manau, kad nei Rolando, nei daugumos cia vaizduote nesugedusi, bet jis pats gerokai pasimetes, nelabai laimingas ir nepatenkintas savo gyvenimu. ko gero susikaupe nemazai problemu, todel nenuostabu, kad tuomet ir kyla panasios idejos ir  svajones. nenuostabu, kad ilgimasi gerio, paprastumo, laisves...tolerantiskumo ir visapusisko bendraminciu pritarimo. ne jis vienas, cia, taip galvojantis, tik kiti nepakankamai drasus, kad apie tai prabiltu. kuris jau vyras nesvajoja apie lengvai gaunama seksa kada nori ir su kuo nori. kuris jau cia nenori darnios seimos be streso ir problemu... ir jei tai imanoma pasiekti didesneje ar mazesneje "meiles komunoje" , kodel gi ne...pirmyn. reikia siekti savo svajoniu kol dar yra laiko.

labai taikliai pasakei Laimute, kiaurai tu čia visus matai, aš irgi vienas iš tų nesusipratusių drąsuolių...;) kartais su tavo nuomone nesutinku, tačiau šį kartą labai taikliai pakomentavai;). viskas ką jis išsivaizdavo reliai jau egzistuoja - daug melės šeimoje, t.y. tradicinėje - vieno partnerio, su visu pasauliu palaikyti šiltus santykius irgi labai malonu.... gal kažkas pasakys, kad tai neįmanoma - sutiksiu, tačiau jeigu kažkas pasakys, kad visgi įmanoma - irgi sutiksiu. kurią pusę dažniau pasirinekam- mūsų pačių valia. gero vakaro visiems;), atsiprašau, jeigu kažką užgavau.

47

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Elle parašė:

Tokio tipo organizacijos vadinamos sektos. O zmonai - sekmes smile

Geriausias komentaras šitoj temoj big_smile

48

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Tai vistik yra  kažkoks slaptas susitarimas - šeimos kodeksas, kuris laikosi būtent ant moterų iniciatyvos, o tada gaunasi, kad vyrai kai vyrai numiršta deja...

Laimutė parašė:

Man tai savigarba neleistų būti su žmogumi, kuris išduoda. Pavydu tai nepavadinsi. Kiekvienas melas, nors ir koks nekaltas jis būtų, žeidžia mane iki gilumų. Esant kartu turi būti visiškas abipusis pasitikėjimas. Jei to nėra, nėra ir šeimos, partnerystės, draugystės. Moterys, toleruojančios melą ir išdavystę negerbia nei savęs nei šeimos kodekso.

49

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Kodėl slaptas? Jis viešas, ceremonija būna vieša, prie pulko liudininkų. O ką ten toliau parašėt, redaguokit, nes nesuprantama apie tą vyrų mirtį. Mirtingi visi.

50

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Taip norėtusi, kad nebūtu tokio pasipriešinimo visuomenės, nes dalis žmonių ir tame tarpe labai labai artimų visų pirmą pagalvoja - o ką kiti pagalvos, ką kiti pasakys. Daug žmonių labai bijo prisipažinti, gyventi sau, eiti nauju keliu.
Šioje diskusioje rodos atsirado supratimas ir tai džiugina, nes atsiranda tikėjimas, kas bus kas išdrys eiti naujai į nežinomybę, į išbandymus, neapibrėžtumą ir į save.

Vytautas parašė:
roland parašė:

Šeima kurioje pagrindas - tikra meilė. Kurioje laisvė koreliuoja su atsakomybe. Kurioje nėra vietos pavydui, pasisavinimui, kurioje meilė apibrėžiama kaip mokė Jėzus.
Jėzus nekvietė mūsų kurti šeimas, nes jose vyrauja prisirišimai, pasisavinimai, dažnai sutinkamos melagystės, išdavystės, neištikimybės, o tai ką įprastai žmonės pasižada prie altoriaus- buna tuščiai pamiršta.

Žinau, kad įmanoma mylėti daugiau nei vieną žmogų, mylėti tyrai ir nesisavinant jo, džiaugtis, kad kitam gera ir tiesiog stebėti. Manau, kad įmanoma sukurti tvarią šeimą kurioje daugiau nei du suaugę žmonės dalinasi viskuo ką turi - dėmesiu, meile, maistu, namais, erdve, turtu ir visa kita materija.

Žinau, kad tame gali būti dar daugiau darbo su savimi, gali iškilti į paviršių daugiau vidinių konfliktų ir išgyvenimų, su kuriais teks dirbti kiekvienam šeimos nariui savarankiškai, bet žinau, kad tai daug nuostabesnė šeima, kurioje teks būti pasitempusiam ir prisižiūrinčiam, teisingam, išmintingam ir geram.
Man kaip ir visiems vyrams labai patinka džiaugtis patekinta ir laiminga moterimi, bet jos jau taip sutvertos, kad seksualiai turi daug didesnį potencialą ir apetitą. O, kad man kaip ir visiems vyrams bus būtinybė užkariauti naujas teritorijas, pasidžiaugti kita šeimos nare - žmona. Tokiu būdu vyrai turi galimybę išlikti vyriškais vyrais, o moterys moteriškomis moterimis neapsikraunant visų buities rutinini darbų, o juos pasiskirstant tarpusavyje.
Taip pat didelis pliusas yra meterialios didesnės šeimos galimybės. Jei vyrai gabūs ir motyvuoti, kartu galima pasiekti labai rimtų rezultatų tiek sudėjus pinigus į bendrą katilą, o dar daugiau, jei kuriant bendrą verslą kuriame pasitikėjimas ir darbų pasiskirstymas būtu pirmenybė.

Ištrauka iš biblijos apie meilę:
1 Kor 13,4-8
4 Meilė kantri ir maloni, meilė nepavydi; meilė nesigiria ir neišpuiksta.
5 Ji nesielgia nepadoriai, neieško savo naudos, nepasiduoda piktumui, nemąsto piktai,
6 nesidžiaugia neteisybe, džiaugiasi tiesa;
7 visa pakenčia, visa tiki, viskuo viliasi ir visa ištveria.
8 Meilė niekada nesibaigia. Baigsis pranašystės, paliaus kalbos, išnyks pažinimas.

Labai norėčiau rasti bendraminčių kuriems patinka tokia idėja. Kviečiu susitikti, bendrauti gyvai.
Apie mane - aš gimiau vyriškame kūne prieš 31metus. Visad buvau savarankiškas ir dirbau sau. Aišku galėčiau sau leisti išlaikyti ir daugiau nei vieną moterį, bet bendra didelė mylinti, sąmininga ir supratinga šeima man daug aktualiau. Turiu žmoną ir kartu esame jau daug metų. Aš ją labai myliu, bet nežinau, ar ji pajėgs būti šalia tokioje šeimoje.

Tokio tipo šeimas girdėjau vadina - poliamorija, dar kitaip aš pavadinčiau - komuna. Tai šeima, kur vaikus prižiūrėsime kartu, kur materialus pasaulis nė kiek nėra svarbesnis už vidinį - dvasinį.
Žinau, kad tai labai neįprasta ir visuomenei dar nesuprantama, bet tai gali būti labai geras ir gražus žingsnis į ateiti, kai kitos šeimos ims kartoti it bandyti šį šeimos modelį vis dažniau.

Tokioje šeimoje naudų yra dar daugiau - didelė šeima, tai daugiau vyrų ir moterų, o tai reiškia, kad esant reikalui gintis nuo išorinio pasaulio daug lengviau.
Taip pat seksualinis aspektas - šeimos nariai gali patekinti pilnai savo norus ir fantazijas. O juk tai irgi labai svarbu. Kiekviena moteris mano šeimoje gali rinktis ar nori sugulti su manimi, lygiai tas pats galioja ir kitiems vyrams.
Bet ne seksas būtu pagrindas- o naujas tvarus šeimos modelis, nes vyrui neteisingas seksas - sėklos išleidimas stipriai per daug kainuoja, tad svarbu sąmoningumas ir sugebėjimas kaupti energiją ir energetiniai mainai.

Atsakomybė - pati svarbiausia dalis - kiekvienas žmogus prisideda prie šeimos atmosferos kūrimo. Taip pat ir dėl materiali dalykų. Seksas tai naujos gyvybės atvedimo į žemę žaidimas. Tad jei jau mylimės kartu, tai suprantame, kad sąmoningai kviečiame naujas sielas gimti šioje šeimoje ir teks rūpintis ir prižiūrėti ir mylėti visus šeimos vaikus visą laiką kol šie suaugs ir subres ir iki savo gyvenimo pabaigos, nesvarbu ar tai tavo ar kito šeimos nario vaikas, juk tu esi tave kasdien, tu j auklėji ir prižiūri.

Vaikai - ne visos šeimos susilaukia vaikų. Mes taip pat kol kas nesusilaukėme vaiko, gal tai nelemta mums dviese, bet gali būti, kad kita moteris pagimdys man vaikų ar kitas vyras pakvies vaiką su mano mylimąja ir tai yra galimybė visiems būti tėvais ir realizuoti save tėvystėje.

OOOOpa, gailiuosi, kad ne aš sukūriau šitą temą:D, esi drasus žmogus. ši idėja yra kelianti labai daug diskusijų, truputį sudvejojau savo vertybėmis... galvoju ir kodėl aš vis dažnai pagalvoju apie veiksmą vienu kartu su bent pora moterų:D. Neisižeisk, tačiau į tokias mintis nežiūriu rimtai idealistine prasme. - šis modelis panašus sakykim į bičių šeimą - daug tranų viena motinėlė, daug bičių darbininkių... tiesa karalius Saliamonas irgi turėjo daug žmonų... o Musulmonai ir šiomis dienomis gali turėti kelias žmonas, bet turi sugebėti jas visas išlaikyti. Tavo apibūdintame modelyje nėra apibrėžta hierarchija, viskas labai gerai jeigu visi šeimos nariai būtų vienodo lygio, deja abejoju ar tai įmanoma, todėl kažkaip intuityviai piešiasi vaizdas, kad poros asmenų šeima su vaikais būtų aukščiausias lastelės branduolys aplink kurį turėtų vertai suktis visa visata, kaip elektronai aplink branduolį. lengviausia gal būtų palenkti esamas tradicijas savo pusėn ir vadovautis jomis, šeimas turėtų stiprinti bendruomeninės veiklos, pvz kaip dvasiniu požiūriu išpažystamos religijos ir jų praktikos bei giminų gilios tradicijos, deja šiais laikais sąmoningai tų tradicijų įsisamonusių yra visiška mažuma arba dažnai iškreiptais požiūriais(mano asmenine nuomone). aš smarkokai įsimyliu beveik kas 3metus, tik nzn dėl to džiaugtis ar liūdėti, tikriausiai nei taip nei ne, bet tuo pat metu kaip savo vaikų motiną galėčiau mylėti tik vieną moterį, tačiau tavo atveju gal yra kitaip - viskas gerai jeigu manai, kad galėtum suvaldyti procesus. aš vargstu su savo tradicinių pažiūrų idealu -dauguma vargsta, nors beveik dauguma gyvena neištikimybės principu net ir po santuokos, net nzn kas būtų jeigu būtų apibrėžtas naujaip sakykim 5 asmenų santykiai, bijau, kad dvasiniu požiūriu būtų blogai, tačiau išskirtiniais atvejais, pvz kaip tavo, manau jūs drasiai su esama žmona galit išsiskirti ir visose religijose skyrybos palaiminamos jeigu negalima susilaukti palikuonių(kiek pamenu) ir ieškoti naujų partnerių, arba gal galima būtų jums ir taip ieškoti partnerių dar neišsiskyrus, gražu būtų jeigu nei vienas neliktų užgautas.

51

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Iš tikrųjų jau nesitikėjau šioje vietoje supratimo, tai daugiau ir nesilankiau šioje vietoje,
aš šį procesą matau kaip neįprastą, su daugiau iššukių ir išbadyndymų, bet tuo pačių rimtese patirtimi šioje reinkarnacijoje.

Vytautas parašė:
Elle parašė:

Vytautai big_smile jei as Rolandelio zmona, tai tu mano tryliktas sugyventinis smile beliko tau zmona surast smile bet tu teisingam kely - ieskok'e big_smile

na taip, jau bene 20 metų teisingame kelyje - ieškok'e. Jau kas tiesa tas tiesa:D. mokam mes būti žiaurūs, oi mokam, jau kur talentai, tai jau talentai.
Nesuprantu žmonės, ko jūs pergyvenat dėl kitų pasirinkimų būti laimingais aniems žinomais būdais? juo labaiu, kad tų pasirinkimas tiesiogiai neįtakoja jūsiškio gyvenimo? man Rolando išsivaizduojamas šeimos modelis irgi yra keistas, tačiau labai norėčiau, kad jam būtų suteiktos sąlygos pateikti saviškį modelį kuo objektyviau... vien dėl to, nes aš linkiu kiekvienam būti sąmoningam, o nekaustomam nepagrystų baimių... ankstesniais savo komentarais norėjau parodyti, kad tam tikromis sąlygomis poligamija veikdavo ganėtinai hormoningai(išskyrus komentaru apie apsireiškusiąja Elle... ir...:)), tačiau abejoju ar tai įmanoma vakarietiškoje kultūroje šiais laikais, dar paminėjau musulmonus...buvo galimybė išklausyti Rolandą, iš anksto jo nesmerkiant, o bandant diskutuoti - gretinant alternatyvas ir panašiaišiai... tiesa mano nuomone poliamorija yra dar blogiau negu poligamija, nors iš tikro taip gal ir nėra, bet iš Rolando informacijos jau kogero nebegausime šioje temoje. Manau, kad daugumos čia esančių vaizudotė yra dar labiau sugedusi negu Rolando, gal ne tradicinės šeimos perspektyvoje, bet imant bendrai...

52

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Tai ne tiek su vaizduote susiję kiek su vidiniu jautimu ir žinojimu. O kaip nebūti pasimetusiam, jei tokio kaip pavyzdžio nėra ir ši samonė su šiuo kūnu turi praktiškai limituotą laiką ir galimų bandymų skaičių. Tai reiškia be galimybės suklysti, be rimtesnių susivėlimų

Laimutė parašė:

manau, kad nei Rolando, nei daugumos cia vaizduote nesugedusi, bet jis pats gerokai pasimetes, nelabai laimingas ir nepatenkintas savo gyvenimu. ko gero susikaupe nemazai problemu, todel nenuostabu, kad tuomet ir kyla panasios idejos ir  svajones. nenuostabu, kad ilgimasi gerio, paprastumo, laisves...tolerantiskumo ir visapusisko bendraminciu pritarimo. ne jis vienas, cia, taip galvojantis, tik kiti nepakankamai drasus, kad apie tai prabiltu. kuris jau vyras nesvajoja apie lengvai gaunama seksa kada nori ir su kuo nori. kuris jau cia nenori darnios seimos be streso ir problemu... ir jei tai imanoma pasiekti didesneje ar mazesneje "meiles komunoje" , kodel gi ne...pirmyn. reikia siekti savo svajoniu kol dar yra laiko.

53

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Nesekme ivyko reinkarnacijos metu smile Go back one page smile

54

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

roland parašė:

Tai vistik yra  kažkoks slaptas susitarimas - šeimos kodeksas, kuris laikosi būtent ant moterų iniciatyvos, o tada gaunasi, kad vyrai kai vyrai numiršta deja...

Laimutė parašė:

Man tai savigarba neleistų būti su žmogumi, kuris išduoda. Pavydu tai nepavadinsi. Kiekvienas melas, nors ir koks nekaltas jis būtų, žeidžia mane iki gilumų. Esant kartu turi būti visiškas abipusis pasitikėjimas. Jei to nėra, nėra ir šeimos, partnerystės, draugystės. Moterys, toleruojančios melą ir išdavystę negerbia nei savęs nei šeimos kodekso.

Roland, nejaugi tikrai manai, kad vyro atvirumas, absoliutus lojalumas ir ištikimybė žmonai padaro jį nevyrišku? Kaip Tu išsireiškei " vyras miršta kaip vyras" ir kodėl tai tik moterų iniciatyvos, juk vyrams ne mažiau svarbus šeimos kodeksas ir ištikimybė. Visa tai kategoriškai kertasi su tavo puoselėjamu šeimos modeliu, bet ištikimybė galioja visuose šeimos modeliuose ir tai nebūtinai turi būti tik kūniška ištikimybė. Kalba juk eina apie santykių pagrindus. Jie galioja visur.

55

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Elle parašė:

Nesekme ivyko reinkarnacijos metu smile Go back one page smile

Nu... panašu, todėl nevalia  gaišti nė minutės :::010

56

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Manau pas vyrs kitaip surėdyta. Ištikymybė absoliuti kaip vertybė gali būti ir turi būti bet tai pasijaučia tik priarėjus prie ribos, kai yra daug pasirinkim, pasiūlymų, bet pasiliekam prie tikrų dalykų, o ne kasdienės rutinos sąlygomis kai visad miegam ten pat, su tuom pačiu ir visi tokiu pačiu būdu susiskirstę...

Laimutė parašė:
roland parašė:

Tai vistik yra  kažkoks slaptas susitarimas - šeimos kodeksas, kuris laikosi būtent ant moterų iniciatyvos, o tada gaunasi, kad vyrai kai vyrai numiršta deja...

Laimutė parašė:

Man tai savigarba neleistų būti su žmogumi, kuris išduoda. Pavydu tai nepavadinsi. Kiekvienas melas, nors ir koks nekaltas jis būtų, žeidžia mane iki gilumų. Esant kartu turi būti visiškas abipusis pasitikėjimas. Jei to nėra, nėra ir šeimos, partnerystės, draugystės. Moterys, toleruojančios melą ir išdavystę negerbia nei savęs nei šeimos kodekso.

Roland, nejaugi tikrai manai, kad vyro atvirumas, absoliutus lojalumas ir ištikimybė žmonai padaro jį nevyrišku? Kaip Tu išsireiškei " vyras miršta kaip vyras" ir kodėl tai tik moterų iniciatyvos, juk vyrams ne mažiau svarbus šeimos kodeksas ir ištikimybė. Visa tai kategoriškai kertasi su tavo puoselėjamu šeimos modeliu, bet ištikimybė galioja visuose šeimos modeliuose ir tai nebūtinai turi būti tik kūniška ištikimybė. Kalba juk eina apie santykių pagrindus. Jie galioja visur.

57

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

pas rusus yra toks pasakymas: "mama, radi menia obratno"
ir vyrai išties instiktyviai bando ir bando per tą vietelę sugryžti, bet nepavyksta...

Elle parašė:

Nesekme ivyko reinkarnacijos metu smile Go back one page smile

58

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Rolandeli, as tikiu, kad tam tikrais momentais vyrai gali galvoti apie kazkokias problemas, kitas moteris... bet kad galvotu, kaip per ta vieta sugrizt i buvusia reinkarnacija - neteko. Chrienovai tau but istrigusiam santuokoj, kur akivaizdziai paskubejai zenytis smile dabar visokias filosofijas kurt tenka, zmones linksmint sad

59

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

roland parašė:

pas rusus yra toks pasakymas: "mama, radi menia obratno"
ir vyrai išties instiktyviai bando ir bando per tą vietelę sugryžti, bet nepavyksta...

Elle parašė:

Nesekme ivyko reinkarnacijos metu smile Go back one page smile

Čia jau reikia psichologo pagalbos.

60

Re: Tvari didelė laiminga šeima - poliamorija

Ieva parašė:

Čia jau reikia psichologo pagalbos.

kam taip kritiskai apie save?