1

Tema: Kalėdų proga, kas tos koliados ir kam jų žmonėms prireikė?

Taigi, kaip atsiranda šventės, kodėl žmonėms to reikia? Kodėl istoriškai kalėdų senelio kaip ir nebuvo, o tik diedas su rykšte?

2

Re: Kalėdų proga, kas tos koliados ir kam jų žmonėms prireikė?

Ieva parašė:

Taigi, kaip atsiranda šventės, kodėl žmonėms to reikia? Kodėl istoriškai kalėdų senelio kaip ir nebuvo, o tik diedas su rykšte?

Su rykšte ar su dovanų maišu, bet vistiek jis buvo.

3 (redagavo Ieva 2021-12-26 16:11)

Re: Kalėdų proga, kas tos koliados ir kam jų žmonėms prireikė?

Laimutė parašė:
Ieva parašė:

Taigi, kaip atsiranda šventės, kodėl žmonėms to reikia? Kodėl istoriškai kalėdų senelio kaip ir nebuvo, o tik diedas su rykšte?

Su rykšte ar su dovanų maišu, bet vistiek jis buvo.

Įdomu, kodėl žmonėms to reikėjo?

4

Re: Kalėdų proga, kas tos koliados ir kam jų žmonėms prireikė?

Ieva, o kodėl žmonėms apskritai reikia pasakų? Kodėl vaikai gąsdinami pelkių vaiduokliais? Kodėl tęsiasi tradicijos....

5

Re: Kalėdų proga, kas tos koliados ir kam jų žmonėms prireikė?

Laimutė parašė:

Ieva, o kodėl žmonėms apskritai reikia pasakų? Kodėl vaikai gąsdinami pelkių vaiduokliais? Kodėl tęsiasi tradicijos....

Gal, kad nebijotų pasiruošti gyvenimo sunkumams, negandoms, mirčiai...Dabar tik nusaldinama viskas kaip ir tas Senelis su cukraus vatos barzda. Gal todėl ir žmonės bijo sunkumų, atsakomybės. Nežinau.

6

Re: Kalėdų proga, kas tos koliados ir kam jų žmonėms prireikė?

Ieva parašė:
Laimutė parašė:

Ieva, o kodėl žmonėms apskritai reikia pasakų? Kodėl vaikai gąsdinami pelkių vaiduokliais? Kodėl tęsiasi tradicijos....

Gal, kad nebijotų pasiruošti gyvenimo sunkumams, negandoms, mirčiai...Dabar tik nusaldinama viskas kaip ir tas Senelis su cukraus vatos barzda. Gal todėl ir žmonės bijo sunkumų, atsakomybės. Nežinau.

Kažkam Kalėdų senelis religija. Kam reikia žmogui religijos? Dabar juk ir Kristaus egzistencija abejojama. Gal tai tas pats kaip ir pelkių baubas kurio reikia bijoti, kad neiti į pelkę, nes gali nuskęsti.

7

Re: Kalėdų proga, kas tos koliados ir kam jų žmonėms prireikė?

Laimutė parašė:
Ieva parašė:
Laimutė parašė:

Ieva, o kodėl žmonėms apskritai reikia pasakų? Kodėl vaikai gąsdinami pelkių vaiduokliais? Kodėl tęsiasi tradicijos....

Gal, kad nebijotų pasiruošti gyvenimo sunkumams, negandoms, mirčiai...Dabar tik nusaldinama viskas kaip ir tas Senelis su cukraus vatos barzda. Gal todėl ir žmonės bijo sunkumų, atsakomybės. Nežinau.

Kažkam Kalėdų senelis religija. Kam reikia žmogui religijos? Dabar juk ir Kristaus egzistencija abejojama. Gal tai tas pats kaip ir pelkių baubas kurio reikia bijoti, kad neiti į pelkę, nes gali nuskęsti.

Būtent. Galim nuskęsti, jeigu nemokam eit per pelkę arba jos nepažįstam.Gal taip apsaugom vaikus ir vaikiškus suaugėlius.

8

Re: Kalėdų proga, kas tos koliados ir kam jų žmonėms prireikė?

Gal... Bet  man peršasi mintis, kad masei patinka būti lenkiamai. Didžiausia dauguma nesistengia savarankiškai mąstyti ir priimti sprendimus. Tiems yra kur kas paprasčiau pasirinkti religiją. Kokia religiją ne paimti, kekviena yra kelrodis tikintiesiems.

9

Re: Kalėdų proga, kas tos koliados ir kam jų žmonėms prireikė?

Kaip G.Jung rašė, kad jeigu ir nebūtų dievo, jį reikėtų sugalvoti, nes žmogus turi tokį poreikį. Ypač tas, kuris savęs, kaip tokio neįsisąmoninęs ir nepažįsta. Čia aš pridėjau. Religija, tai kaip institucija, kuri pretenduoja į dvasinę kontrolę, bet, deja, ten irgi darbuojasi žmonės. Manau, kad reikia daugiau psichologijos mokslo žinių, kad geriau pažintume save. Tik gal ne visiems institucijų atstovams tai naudinga, nes netektų pajamų.

10 (redagavo Laimutė 2021-12-26 22:54)

Re: Kalėdų proga, kas tos koliados ir kam jų žmonėms prireikė?

Ieva parašė:

Kaip G.Jung rašė, kad jeigu ir nebūtų dievo, jį reikėtų sugalvoti, nes žmogus turi tokį poreikį. Ypač tas, kuris savęs, kaip tokio neįsisąmoninęs ir nepažįsta. Čia aš pridėjau. Religija, tai kaip institucija, kuri pretenduoja į dvasinę kontrolę, bet, deja, ten irgi darbuojasi žmonės. Manau, kad reikia daugiau psichologijos mokslo žinių, kad geriau pažintume save. Tik gal ne visiems institucijų atstovams tai naudinga, nes netektų pajamų.

Būtų labai gerai jei mokyklose dėstytų psichologijos pamokas nuo pirmos klasės.

11

Re: Kalėdų proga, kas tos koliados ir kam jų žmonėms prireikė?

Grįžtant prie temos, manau, kad šventės reikalingos. Be jų kentėtų socialumas. Jau dabar aš tai jaučiu, nes vėl uždaryta klubai. Namuose irgi gerai, bet vistiek ne tas be draugų.

12

Re: Kalėdų proga, kas tos koliados ir kam jų žmonėms prireikė?

Laimutė parašė:
Ieva parašė:

Kaip G.Jung rašė, kad jeigu ir nebūtų dievo, jį reikėtų sugalvoti, nes žmogus turi tokį poreikį. Ypač tas, kuris savęs, kaip tokio neįsisąmoninęs ir nepažįsta. Čia aš pridėjau. Religija, tai kaip institucija, kuri pretenduoja į dvasinę kontrolę, bet, deja, ten irgi darbuojasi žmonės. Manau, kad reikia daugiau psichologijos mokslo žinių, kad geriau pažintume save. Tik gal ne visiems institucijų atstovams tai naudinga, nes netektų pajamų.

Būtų labai gerai jei mokyklose dėstytų psichologijos pamokas nuo pirmos klasės.

Būtent, gal net ir darželiuose. Yra toks mažiems dalykas, pasaulio pažinimas, bet savęs pažinimui ten minimumas.

13

Re: Kalėdų proga, kas tos koliados ir kam jų žmonėms prireikė?

Laimutė parašė:

Grįžtant prie temos, manau, kad šventės reikalingos. Be jų kentėtų socialumas. Jau dabar aš tai jaučiu, nes vėl uždaryta klubai. Namuose irgi gerai, bet vistiek ne tas be draugų.

Be abejo. Maro metais irgi būdavo visko. Gal ir tada visokie virusai siautėjo.

14

Re: Kalėdų proga, kas tos koliados ir kam jų žmonėms prireikė?

Be šansų. Juk tūpą liaudį lengviau lankstyti. Netgi kryptingas lavinimas vos juda į priekį.   Brukami ir toliau dalykai, kurių niekada gyvenime neprisireiks.

15

Re: Kalėdų proga, kas tos koliados ir kam jų žmonėms prireikė?

Ieva parašė:
Laimutė parašė:

Grįžtant prie temos, manau, kad šventės reikalingos. Be jų kentėtų socialumas. Jau dabar aš tai jaučiu, nes vėl uždaryta klubai. Namuose irgi gerai, bet vistiek ne tas be draugų.

Be abejo. Maro metais irgi būdavo visko. Gal ir tada visokie virusai siautėjo.

Taip, žinoma. Siautėjo ir siautes. Visokie karantinai jų neišnaikins. Gali tik prislopinti. Skiepai, imuninės sistemos stiprinimas gal ir padės.

16

Re: Kalėdų proga, kas tos koliados ir kam jų žmonėms prireikė?

gerai kad atsirado jezus,tai ta ivyki galima ir atsvest.

17

Re: Kalėdų proga, kas tos koliados ir kam jų žmonėms prireikė?

Kaledu senelis atnesa dovanu tik geriems vaikams.
Tevams turbut lengviau pagrasint playstation'u nei pelkiu pabaisa xD

18

Re: Kalėdų proga, kas tos koliados ir kam jų žmonėms prireikė?

Best in The World parašė:

Kaledu senelis atnesa dovanu tik geriems vaikams.
Tevams turbut lengviau pagrasint playstation'u nei pelkiu pabaisa xD

Esmė ta pati.

19

Re: Kalėdų proga, kas tos koliados ir kam jų žmonėms prireikė?

Best in The World parašė:

Kaledu senelis atnesa dovanu tik geriems vaikams.
Tevams turbut lengviau pagrasint playstation'u nei pelkiu pabaisa xD

na jeigu man kaledu senis atnestu nauja iphone tai ir as pabuciau geras vaikas) pelkiu pabaisom irgi tikiu tik jos pelkese o as namuose) kadangi as i ju valdas nelendu tai jos mane ir neskriaudzia

20

Re: Kalėdų proga, kas tos koliados ir kam jų žmonėms prireikė?

šventės, įvairios tradicijos labai reikalingos sociualizacijai. nūdienos švenčiamos šventės ir tradicijos labai nustekentos prasmės atžvilgiu, todėl daug gerbiamų psichologų iš vis yra nusprendę nebešvesti jokių progų, gimtadienių, naujų metų... gal ir gerai nes suaugusiam tai eilinės pjankės, bet deja mes tie suauge nelabai mokam socializuotis nepavartoja kažko, ok aš tai moku, bet kiti tai tikrai ne big_smile. psichologai kogero pasinėre į proto mechanizo veikimo įpatumus. kalbant apie pažangiausias psichologijas ir mokslo pasiekimus, ko visi siekia, naujos religijos sąmoningai - tai "tausojimo", viskas gerai, tikslai kilnūs, tačiau iššūkiai su skurdu, pandemija, galų gale pačio vadinamo moklso pasiekimai kaip tik ir išaukė šią krizę, dėl ko ir turėtume siekti tausojimo, dar jeigu tiksliau daugumos žmonių žemas sąmoningumas iššaukia daugumą jeigu ne visas negandas... kas dirba link samoningumo, privalo sau atsakyti į labai daug klausimų, tame tarpe egzistencinių, vienas iš svarbesnių - "visa yra chaotiška ar harmoninga...?" skeptikai veikiausiai pripažins, kad kaip ir chaosas, dabartiniai "optimistai" labai sunkiai stengiasi save įtikinti, kad visgi harmonijos yra, tačiau sunku tai ilgai daryti jeigu nėra tai daroma vardan "didesnio gėrio". tačiau yra išsigelbėjimas- žmonija turi gana nemažai religijų ir sektų kuriose  didysis gėris sąlyginai aiškiai įvardinamas... geriausia iš šių yra kur daugiausia meilės ir savitrpio supratimo, sveikos savikontrolės, bei Dievo atradimas savyje bei kituose. tam būtinai reikalingos tradicijos, bei socializacija tarp panašių vienas į kitą, aš pats esu vienas iš tų kur ir "pastumiu" ant religijų ir ginu jas, bet manau to reikia ir lojaliausiems to reikalo atstovams, ne vien dėl to kad samoklo teorijų atstovai sutriktų, bet kritiškas protas to reikalauja.