1 (redagavo Valdas 2022-03-11 16:22)

Tema: Optimistai, realistai ir pesimistai

Sakyčiau, kad tai įgimti smegenų veikimo būdai. Taip ar ne ir kuriuo iš jų esate jūs?
Bei su kuriais iš jų sutariate, o su kuriais ne?

Optimistas: 'Viskas gerai'.
Realistas: 'Viskas taip, kaip yra'.
Pesimistas: 'Viskas blogai'.

2 (redagavo Frenkas 2022-03-11 16:57)

Re: Optimistai, realistai ir pesimistai

Su visais sutariu.
Manau kad tai labiau asmenybes tipas pasireiškiantis per smegenų veikimą.
Kaip ir asmenybes tipai šie tipai gyvenimo eigoj keičiasi. Nes ir smegenys nuolat atsinaujina. Tuo labiau kad asmenybė yra labai lengvai koreguojama.
Kalbu iš asmenines patirties big_smile

3

Re: Optimistai, realistai ir pesimistai

Ryte optimistė, dieną realistė, o vakare pesimistė. Aišku, pajuokavau. Realybėje nieko nėra grynu pavidalu, čia tik sąvokos, žodžiai, kurie realiai nieko nesako. Bent aš taip galvoju. Visi mokam juoktis, liūdėt ir realiai vertint situacijas, tik ne vienodai objektyviai.

4 (redagavo Valdas 2022-03-11 17:27)

Re: Optimistai, realistai ir pesimistai

Be abejo, ne vien kažkuris elgesys visą laiką, visoks elgesys įvyksta dienos eigoje, bet kaip pagrindinė smegenų veikla: vertinti optimistiškai, galvoti, kalbėti apie teigiamus dalykus, teigiamai, ar viską vertinti realistiškai, ar dažniausiai galvoti apie tai, kas būna neigiamo bei kad taip gali būti.

Aš save laikau realistu ir sutariu su jais bei labiau sutariu su pesimistais, ir nelabai sutariu su optimistais, nes nepatinka tai, kad tai, kas realu ir kas neigiama (kas reiškia, kad tai būtų gerai pakeisti), jie vertina optimistiškai, tarsi paversdami tikrovę fantazija. Va, aš rūkau, gyvensiu ilgiau, nes rūkyta mėsa ilgiau išsilaiko, o realistas klauso ir galvoja bei sako: šimtai vėžius sukeliančių medžiagų, ligos ir mirtis. O pesimistas galvotų: kam mesti, jei vistiek mirsim. :::034

5 (redagavo Frenkas 2022-03-11 17:35)

Re: Optimistai, realistai ir pesimistai

Bet matai bėda tame kad optimistas kartais o ir daznai gali būt teisus o realistas neteisus.
Gali tikrai tokiu atveju būti, nes realistas tikrai vistiek realiai nieko nesupranta jam tik taip atrodo.
Kitaip tariant realistas yra optimistas savo supratingumo matavime big_smile

6 (redagavo Valdas 2022-03-11 17:53)

Re: Optimistai, realistai ir pesimistai

Visi būna kažkiek neteisūs. Optimistas mato teigiamą tikrovės pusę plius nusifantazuoja apie realizmą bei pesimizmą, pesimistas mato neigiamus dalykus plius nusifantazuoja realizme ir optimizme, o realistas analizuoja realybę. Todėl kas labiau nesupranta, tai optimistai ir pesimistai. :::034 Jie kaip abi svarstyklių lėkštės: viena visada viršuje, kita apačioje, o realistai yra juos abu laikantis pagrindas.

7 (redagavo Valdas 2022-03-11 17:57)

Re: Optimistai, realistai ir pesimistai

O pagal elgesį sakyčiau, kad optimistai stumia visus pirmyn, realistai būna vietoje, o pesimistai traukia atgal.

8

Re: Optimistai, realistai ir pesimistai

Na kur optimistai tikrai supranta daugiau uz realistus tai laimės generavime big_smile ir manau tai pati svarbiausia sritis big_smile

9

Re: Optimistai, realistai ir pesimistai

Kam piliulių nuo pesi... pesimizmo? smile

10 (redagavo Valdas 2022-03-11 21:55)

Re: Optimistai, realistai ir pesimistai

Tai apgaulinga sritis, nes optimistai būna laimingi, ir kai būna nelaimingi, o tai yra savęs apgaudinėjimas, nepakeičiant to, dėl ko tokie yra, todėl degraduojant toliau. O realistai būna laimingi, kai tikrai yra laimingi, o taip yra, kai tikrai yra gerai. Vytautas Šapranauskas buvo optimistas ir šia prasme, man optimistų labai gaila, nes jie žlunga juokdamiesi ir juokiasi kentėdami, ir kas iš to? Mirtina kaukė ant kėdės. Todėl džiaugiuosi, kad esu realistas, nes kai kažkas blogai, tai nevaizduoju, kad gerai, o surandu kas blogai, pakeičiu, ir būna gerai. O tas jų optimistinis linksmumas ir žiūrėjimas vien į teigiamus dalykus arba vien teigiamai, todėl praleidžiant visa kita, kas su jais vyksta - man yra jų kaukė, kurią realistas permato kiaurai, nes jis žiūri, kaip iš tiesų yra. smile

Gerai, kad optimistai būna laimingesni tų jausmų prasme, bet reikia suprasti, kad realistui nereikia to, ko reikia optimistui, šia prasme. Realistui reikia būti realistu, o optimistui optimistu, todėl niekas nieko nepraranda ir neįgyja daugiau, nes kiekvienam reikia savaip skirtingai. smile

11

Re: Optimistai, realistai ir pesimistai

jo kaip ir visos diskusijos taip ir sita reziume - yra kaip yra ir yra kaip turi but big_smile

12

Re: Optimistai, realistai ir pesimistai

Būtent. smile Bet gal dar ką nors galima iš to išgauti.

13

Re: Optimistai, realistai ir pesimistai

Sakykime yra optimistai, pesimistai Ir dar kokie istai. Bet vistiek tai visuose zmonese bus sioks toks nuokrypis. Sitos sąvokos tik bendrinės nes kiekvienas atvejis vis kitas. Nes nėra visatoj nieko kas butu tas pats. Kiekviena dulkele ir molekule skirtinga bet žmogus kad +- ivardintu sugalvojo va čia bus tai, o čia bus tai big_smile

14

Re: Optimistai, realistai ir pesimistai

Siūlykit kitą temą. :::001

15 (redagavo Valdas 2022-03-12 17:15)

Re: Optimistai, realistai ir pesimistai

Sakykim, yra realistai, pesimistai ir fantazistai. Pastarieji pilsto pasakas, kad nėra taip, kaip yra. Molekulė jam kiekviena skirtinga. Ar tu supranti, kuo skiriasi dušas nuo kavos? :::034

16

Re: Optimistai, realistai ir pesimistai

Gal tu Ieva turi kokią temą?

17

Re: Optimistai, realistai ir pesimistai

Frenkas parašė:

Sakykime yra optimistai, pesimistai Ir dar kokie istai. Bet vistiek tai visuose zmonese bus sioks toks nuokrypis. Sitos sąvokos tik bendrinės nes kiekvienas atvejis vis kitas. Nes nėra visatoj nieko kas butu tas pats. Kiekviena dulkele ir molekule skirtinga bet žmogus kad +- ivardintu sugalvojo va čia bus tai, o čia bus tai big_smile

Puiku. Vadinasi aš esu istė smile

18 (redagavo Frenkas 2022-03-12 18:41)

Re: Optimistai, realistai ir pesimistai

Valdai paaiskink kuo skiriasi dušas nuo kavos? big_smile žiūrėk gal fantazistai ir yra tikrieji realistai? Jie supranta kad nieko nežino ir todėl daro vieną dalyką ką galime gyvenime realiai apčiuopiamo tai valdo savo emocijas? big_smile valdas tikrai ne fantazistas nes jis buvo prisiartines atomus savo akimis ninonanometrais ir jis tikras realistas jis pamatęs ir žino kaip yra kad jos visos vienodos big_smile koks fantazizmas sklinda iš paties Valdo lūpų big_smile as tau sakau tu labai didelis optimistas savo įsivaizduojamame realizme big_smile

19 (redagavo Valdas 2022-03-12 19:29)

Re: Optimistai, realistai ir pesimistai

Aš nerašiau, kad visos molekulės vienodos, o kad ne visos skirtingos. H2O ir H2O yra vienodos ir taip toliau, o tau visos molekulės skirtingos. Tu tikrai nevaldai savo emocijų, nes kazkoks perdėtas marazmas gaunasi iš tavo elgesio. :::034 Fantazistas fantazuoja, kad nieko nesupranta, todėl fantazuoja, kad jis realistas? Tau dušas nepadeda. Prauskis įmerkęs galvą į bliūdą su kava ir suprasi, kuo skiriasi. :::034

20

Re: Optimistai, realistai ir pesimistai

visos H2O molekules vienodos? 100 procentu zinai? ar fantazuoji? big_smile