1

Tema: Daktarų neapdairumas kainuojantis gyvybes ir sukeliantis fobijas

Sveiki, norėjau pasidalinti istorija ir galbūt išklausyti kitų žmonių nuomones ar istorijas.

Chirurgo neapdairumas pražudė mano močiutę - mamos mamą.

Mano močiutė buvo nuostabi moteris. Sovietiniais laikai ji buvo karo policijoje, buvo nuostabi šaulė, ir kaip vėliau sužinojau - stalo teniso čempionė. Kadangi aš augau be tėvo, močiutė buvo kaip antroji mama. Rūpestinga, mylinti, ir žinoma tapkę paimdavo jei nebuvau labai geras big_smile
Mano pagarba jai yra milžiniška. Aš turiu labai gerą atmintį, ir niekada nemačiau jos išgėrusios, ar dar kitaip prisitraukiančios "nešlovę". Ji gimė 1951 metų sausį, ir iškeliavo anapilin 2000 metų rugsėjį - būdama vos 49 metų.

Mano močiutė dirbo vyriausiąja meistre Alytaus santechnikų firmoje kurios visgi čia neminėsiu.
Ji buvo paguldyta į Alytaus Vinco Kudirkos ligoninę, ir turėjo tulžies pūslės akmenų pašalinimo operaciją 1999 metų pradžioje. Po to atsirado komplikacijos, ir buvo skubiai daroma dar viena operacija, kurios priežasties mums aiškiai niekas nepasakė, arba kaip vėliau išsiaiškinome - slėpė. Tačiau iš išrašų bei pažystamų seselių (alytus - mažas miestas, dauguma žmonių yra kaimynai, ir mano močiutė buvo labai gerai žinoma tarp žmonių) sužinojome kad operacija buvo reikalinga pašalinti kažkokį plastikinį spaustuką, kuris užspaudžia kažkokį latakėlį, bet buvo pamirštas išimti po pirmosios operacijos. Tai sukėlė toksinų išsiliejimą į vidaus organus, o ta problema išsirutuliojo į skysčių kaupimąsi pilve. Po antrosios operacijos ir mėnėsio ar dviejų, mano močiutės būklė blogėjo,  jie patvirtino kasos vėžį. Kauno klinikose daktaras iš užsienio (nepamenu kurios šalies) po pokalbio su mano mama, būgštavo kad alytaus chirurgo aplaidumas, ir išsilieję toksinai sukėlė labai greitai progresuojantį vėžį. Chemoterapija nepadėjo. Mano močiutė kuri buvo sveika, stipri moteris, "pilnoko" sudėjimo - pavirto į oda aptrauktą skeletą vos per 3-4 mėnesius. Daktarai davė jai ne daugiau kaip tris mėnėsius, bet ji turėjo neįtikėtinai stiprią širdį, ir išsilaikė apie 8 mėnėsius, nors paskutinės savaitės nebuvo labai geros, nes metastazės pasiekė smegenis ir ji dažnai  šnekėdavo kažką nesuprantamo, ar neatpažindavo mūsų. Galiausiai 2000 rugsėjo 11 dieną mane mama pažadino apie penktą ryte kad močiutė nekvėpuoja.

Mes bandėme kapstytis, duoti į teismą ligoninę, bet išrašai, įrodymai, operacijų priežastys - viskas dingo. Kadangi informacija buvo laikoma popieriuose vis dar, ir ne kompiuteriuose, buvo tiesiog apkaltinta kad popieriai kažkur "pasiklydo ar nusimėtė". Nieko negalėjome įrodyti ir visa istorija taip ir nusiplovė. Man tada tebuvo 12 metų. Nebuvau dar taip gerai pažystamas su korupcija ir nesupratau per kokį atsiprašant "šūdą" mano mama turėjo pereiti bandat suvaldyti šitą betvarkę.

Po viso šito aš turiu nelabai racionalią fobiją operacijoms. Pas daktarus neinu nebent mane jau visiškai prispiria ir reikia aiškintis kodėl krauju spjaudaus (sena istorija, jau sutvarkyta). Bet va prie ko priveda daktarų aplaidumas. Dėkui už dėmėsį, ir galite gal pasidalinti savo patirtimi.

2

Re: Daktarų neapdairumas kainuojantis gyvybes ir sukeliantis fobijas

Skaudu, bet jūsų atvejis nėra vienintelis. Ir ne tik LT taip vyksta. Žmonija gyveno ir gyvena pagal devizą, kas turtingesnis, tas teisesnis. Senovėje žmonės tiesiog mirdavo. Dabar bandoma gydyti...Vakaruose yra išvystytas be privalomojo, taip vad.valstybinio, dar ir privatus sveikatos draudimas. Tuomet aptarnavimo kokybė kiek geresnė. Esmė įstatymuose ir jų laikymęsi. Kaip žmonės išsireikalauja, taip turi. Pas mus dar vis tęsiasi carinis ir sovietinis korupcijos šleifas, gydytojai, teisininkai ir pnš.laikosi iš kartos į kartą vos ne paveldimų postų, tai ko norėt. Visi žinom, kas ir kaip įstodavo į " mediciną".
Niekas nieko nedovanos, kiek išsireikalausim, tiek ir turėsim.

3 (redagavo Frenkas 2022-05-11 13:59)

Re: Daktarų neapdairumas kainuojantis gyvybes ir sukeliantis fobijas

Manau žmonės nėra robotai ir visada pasitaiko klaidų, juk mechanikai, konditeriai, sportininkai, programuotojai, verslininkai, biologai visi padaro klaidas. Juk medikai ne dievai kad nedarytu klaidu tai dar viena profesija, o pasakymas bet juk jie daktarai dirba su zmogaus gyvybę tai tuščias teiginys, nes rezultate jie vistiek žmonės o žmonės daro klaidas. Daktarai dar labai mazai klaidu realiai daro lyginant su kitom sritimi tikrai nėra blogiausias variantas dar tik žinoma nesmagu kai negeba savo klaidu pripazinti. Aš manau jeigu daktaru klaidos butu finansuojamos valstybės butu kita situacija, bet daktarai kai turi už savo klaidas milijonus mokėti pacientui tai toks ir darbas kai dėl vienos klaidos gali 20 metu triūsas sugriūti per dieną vien todel nes esi zmogus ir esi klystantis.

4

Re: Daktarų neapdairumas kainuojantis gyvybes ir sukeliantis fobijas

Žmogelis atėjo pas chirurgą ir prašo grąžinti kyšį, nes operacijos metu mirė jo žmonytė. Negrąžino svolačius big_smile

5

Re: Daktarų neapdairumas kainuojantis gyvybes ir sukeliantis fobijas

nu baisu baisu. Nu tai jo klysta. Bet kad tos klaidos irgi gali but is nuovargio. Kiek apkrauna arba patys turi apsikrauti daktarai kad uzdirbti. Algos per mazos matyt. Bet jei jau suklydo nu tai bent turetu patekt tai i viesuma, kad zmones atitinkamai galetu bent isvengti to daktaro jei reik rimta operacija daryt, ir jo paslaugomis naudotis nebent nera kitos iseities.

6

Re: Daktarų neapdairumas kainuojantis gyvybes ir sukeliantis fobijas

Turėtų ir LT veikti privatus sveikatos draudimas, kuris papildytų privalomąjį ir tuo pačiu sumažėtų šešėlinės, kyšinės pajamos ir padidėtų legalios medikų.

7

Re: Daktarų neapdairumas kainuojantis gyvybes ir sukeliantis fobijas

Ieva parašė:

Turėtų ir LT veikti privatus sveikatos draudimas, kuris papildytų privalomąjį ir tuo pačiu sumažėtų šešėlinės, kyšinės pajamos ir padidėtų legalios medikų.

Be šansų. Korupcija įaugusi į lietuvių širdis, sielą ir smegenis big_smile

8

Re: Daktarų neapdairumas kainuojantis gyvybes ir sukeliantis fobijas

Laimutė parašė:
Ieva parašė:

Turėtų ir LT veikti privatus sveikatos draudimas, kuris papildytų privalomąjį ir tuo pačiu sumažėtų šešėlinės, kyšinės pajamos ir padidėtų legalios medikų.

Be šansų. Korupcija įaugusi į lietuvių širdis, sielą ir smegenis big_smile

Turi pasikeist kelios kartos, tuomet pasikeis ir mados.

9

Re: Daktarų neapdairumas kainuojantis gyvybes ir sukeliantis fobijas

Gal ne visai i tema, bet yra toks posakis: geriau numirti desimt metu anksciau nei desimt minuciu veliau. Tad, jokiu daktaru, tiesa pasakius, mano medicinine kortele tuscia.