161

Re: Ką valgote šį vakarą?

Andre parašė:

Grįžus šlapiom kojomir sušalus į ragą kas gali būti skaniau už karštą paprastą sriubytę - vanduo, bulvytė, svogūnas, lauro lapų daug, gvazdikėlių daug, aštrus saldžiarūgštis čili padažas ir lašinių plonos riekelės smile sveika, skanu ir greita smile kad b9tų tirščiau ir dar sveikiau - avižų sėlenos smile

Toks įspūdis, kad būsi pamiršusi apsipirkti big_smile ... lašiniai sveika? Gvazdikėliai į sriubą? Įdomi kombinacija.

162

Re: Ką valgote šį vakarą?

o vargeli - lašiniai vienas iš sveikiausių produktų. Yra net vegetarų, kurie visgi valgo lašinius. TIKRUS. o ne tuos, kur parduotuvėje vakuumuose ar neaišku kur mirkyti....

taip, aš dedu. kam man specialiai virti super duper sveikas arbatas iš lauro lapū or gvazdikėlių, paskui juos gurkšnoti - aš dedu 1,5 l sriubos 6-8 lauro lapus ir tiek pat gvazdikėlių. Kam neskanu, tam, vadinasi,  ir nereikia smile

163

Re: Ką valgote šį vakarą?

Andre parašė:

o vargeli - lašiniai vienas iš sveikiausių produktų. Yra net vegetarų, kurie visgi valgo lašinius. TIKRUS. o ne tuos, kur parduotuvėje vakuumuose ar neaišku kur mirkyti....

taip, aš dedu. kam man specialiai virti super duper sveikas arbatas iš lauro lapū or gvazdikėlių, paskui juos gurkšnoti - aš dedu 1,5 l sriubos 6-8 lauro lapus ir tiek pat gvazdikėlių. Kam neskanu, tam, vadinasi,  ir nereikia smile

Tai taip, kas be ko, skoniai skirtingi. Aš tai išimu lauro lapą iš sriubos jai dar nebaigus virti, nes palieka sriuboje nemalonų kartėlį. Tas kartėlis nieko bendro su pikantiškais skanikliais neturi. Kuo sveiki lauro lapai?
Gvazdikėliai tai nuo parazitų žarnyne gal.
Einu į Google žiūrėti, kuo sveiki lašiniai smile

164

Re: Ką valgote šį vakarą?

Vadinasi reikia storų lašinių. Per delną storio. Tikrų lašininių baltųjų kiaulių, kurias mažai kas neaugina.

165

Re: Ką valgote šį vakarą?

Kiek aš žinau, tai lašinius reikia valgyti žalius, tuomet pasisavinama mažiau blogojo cholesterolio ir vitaminų: A, D ir kt.,kurie tirpsta riebaluose. Virtų ar kepintų lašinių jau kitos savybės, daug blogojo cholesterolio ir riebalų, kurie apsunkina virškinimą ir pnš.

166

Re: Ką valgote šį vakarą?

Ech, žmonės.... trūksta Jums Tikėjimo, Vilties ir Meilės smile

nesvarbu, ką kaip ir kiek valgai, svarbu, kad Tikėtum, kad tai tau naudinga, sveika, kad turėtum Viltį, kad viskas tik į gera ir kad pasaulis pilnas Meilės smile

167

Re: Ką valgote šį vakarą?

Ieva parašė:

Kiek aš žinau, tai lašinius reikia valgyti žalius, tuomet pasisavinama mažiau blogojo cholesterolio ir vitaminų: A, D ir kt.,kurie tirpsta riebaluose. Virtų ar kepintų lašinių jau kitos savybės, daug blogojo cholesterolio ir riebalų, kurie apsunkina virškinimą ir pnš.

Man teko valgyti sūdytų. Iš sūrimo išsitraukėm, pamenu, su kaimyne ir valgėm su česnaku ir juoda duona. Buvo tokie kieti, skaisčios spalvos ir kompaktiški kaip molio luitas su minkšta oda. Labai skanu buvo.
Buvo neįprasta, nes šiaip niekada tokių nevalgydavom mūsų šeimoje. Mama sakydavo, kad fui, žalia mėsa. big_smile

168

Re: Ką valgote šį vakarą?

Andre parašė:

Ech, žmonės.... trūksta Jums Tikėjimo, Vilties ir Meilės smile

nesvarbu, ką kaip ir kiek valgai, svarbu, kad Tikėtum, kad tai tau naudinga, sveika, kad turėtum Viltį, kad viskas tik į gera ir kad pasaulis pilnas Meilės smile

Taip ir yra. Aš jei valgau tą ko labai užsimanau ir man skanu , tikiu, kad sveika smile . Esmių esmė juk saikas smile

169

Re: Ką valgote šį vakarą?

Tie spirgučiai, kur lieka nusėdę išvirus taukus irgi skanu man. Gal irgi sveika, nes ten praktiškai tik riebalų ląstelių membrana ir kolagenas.

170

Re: Ką valgote šį vakarą?

spirgučiai tie - delikatesas smile
Nieko nėr skaniau kaip juos sumaišyti su tarkiais bei svogūnais ir su tokiu įdaru išvirti virtinius smile

171

Re: Ką valgote šį vakarą?

Andre parašė:

oho, praktiškai gurmanas smile
kiek bebandžiau ir kiaušinienių, ir omletų su dilgėlėm ar garšvom - neskanu man... ypač garšvos, brrr... vadinasi, mano organizmui netrūksta šiuose stebuklinguose augaluose esančių mineralų bei kitų gėrybių smile
bet į pavasarines salotas įmaišyti tik ką išsiskleidusių liepos lapų, mmmm.... Tik kur rasti sveikas liepas ir toli nuo kelio...
Ir kiek reikia resursų (finansinių, laiko) tokiems išskirtiniams patiekalams, jei negyveni vienkiemyje ir privalai dirbti....
Siūlyčiau išsivirti spyglių arbatos, kol žiema - tikrai labai skanu smile
O jei bus neskanu, visada galima nemalonų prieskonį nuskalauti viskiu tongue

na taip, gali būti, kad organizmas pagal skanu ir neskanu pasako ko mums reikia, bet dažnai ir po valgio pasako daug ką savijauta. visi jauni lapeliai yra maistingi... aha esu girdėjas ir apie spyglių kokteilius, neva pakaitalas saldumynams, nors nelabai suprantu to logikos. visgi saiko neturiu kartais, kai nesugalvoju nieko vertingesnio kaip kimsti ir drybsoti prie pc, na nieko pavasaris jau cia pat, tikiuosi nebebus laiko man sau pačiam kenkt... o dėl tų taukinių spirgų tai man jie labai neskanūs - mama jų į kugelį deda ir deda, fu... i kugeli reikia dėti rūkytą karką ar bent sparnelius... beja, brolis pamokino - i kugelio košę reikia įdėti taukų, tada kugelis niekad nebus sausas... na ir taip- kas kad gal nesveika, bet labai skanu:))

172

Re: Ką valgote šį vakarą?

tačiau gali būti, kad šiandien valgykloj valgiau tuos taukų spirgus žirnių sriuboje, bet jie buvo traškūs(jeigu tai imanoma), buvo gana skanu...

173

Re: Ką valgote šį vakarą?

Plikyti sausainiai iš grikių miltų. Visai nieko.

174

Re: Ką valgote šį vakarą?

Ryžių sriuba su vištienos kukuliais smile

175 (redagavo Fjord 2023-03-16 16:45)

Re: Ką valgote šį vakarą?

Vytautas parašė:

tačiau gali būti, kad šiandien valgykloj valgiau tuos taukų spirgus žirnių sriuboje, bet jie buvo traškūs(jeigu tai imanoma), buvo gana skanu...

Kokis tu mažiukas atrodai iš drono smile. Ką ten, beržą patiesei?

176

Re: Ką valgote šį vakarą?

toliau tęsiasi taupymo režimas, kai maistas gaminamas namuose iš to, kas yra atsargose ar kam parduotuvėje akcijos, atsižvelgiant į žalumynų trūkumą....
Taigi, sriubos smile
Brokolis, bulvytė, svogūnai, pelėsinis sūris (tas, mėlynas), petražolės, sv0gūnų laiškai, na ir prieskoniai kokių tik geidžia širdis - čili padažas, karis, lauro lapai nuo palangės ir pan. A, dar avižų sėlenos smile Oj, pamiršau pagrindinį - vištienos marinuotos gabalas (kitas eis vakarienei pakepti).

177

Re: Ką valgote šį vakarą?

Kada sūrį dedi, verdant ar pabaigoje ? smile

178

Re: Ką valgote šį vakarą?

likus gal 5 min. iki pabaigos. šiaip nemėgstu sūrių, ypač ant apkepų, pjausnių ir pan. Man jie išvis nelabai. Bet baltieji minkšti pelėsiniai, o kartais tas su mėlynu pelėsiu - skanu smile O šiandieninis gabaliukas buvo šaldytuve užsilikęs, tad apsidrausdama ir paviriau kelias minutes. Jokio sūrio viršuje neplauko, kažkokie melsvai žali sklando, skonis įdomus, netgi, pasakyčiau, gurmaniškas, labai pasiteisino smile

179

Re: Ką valgote šį vakarą?

Andre parašė:

likus gal 5 min. iki pabaigos. šiaip nemėgstu sūrių, ypač ant apkepų, pjausnių ir pan. Man jie išvis nelabai. Bet baltieji minkšti pelėsiniai, o kartais tas su mėlynu pelėsiu - skanu smile O šiandieninis gabaliukas buvo šaldytuve užsilikęs, tad apsidrausdama ir paviriau kelias minutes. Jokio sūrio viršuje neplauko, kažkokie melsvai žali sklando, skonis įdomus, netgi, pasakyčiau, gurmaniškas, labai pasiteisino smile

Va tokie improvizuoti patiekalai dažniausiai ir pavyksta smile

180

Re: Ką valgote šį vakarą?

Fjord parašė:
Vytautas parašė:

tačiau gali būti, kad šiandien valgykloj valgiau tuos taukų spirgus žirnių sriuboje, bet jie buvo traškūs(jeigu tai imanoma), buvo gana skanu...

Kokis tu mažiukas atrodai iš drono smile. Ką ten, beržą patiesei?

labas Laimute, nea, ten jovaras, milziniskas senas jovaras buvo, jau buvo perpuvęs, tai teko guldyti jį.