81

Re: neautozinovai

Rolandas, 23 parašė:
Vilius, 21 parašė:

sita reiskini galima itin lengvai pastebeti naujuose solaris autobusuose;)

Tie solaris tai cia ne troleibusai? bent jau vilniuje

na kaune tai autobusai vazineja, raudoni tokie (jei dar nesubyrejo visi:D))

82

Re: neautozinovai

Aleksandras, 21 parašė:

juk riedant ant laisvo variklis sukasi laisva eiga, vadinasi ryja minimaliai kuro, kiek ten ant laisvo to kuro suvalgysi. o ijungus kad ir penkta pavara, ratai vis tiek priverciamai suka varikli, vadinasi jis turetu kazkiek daugiau siurbti ir kuro. as taip mastau, bet gal tiesiog kazko nezinau.

o tu pastebejai kokias apsukas rodo tachometras, leidziantis nuokalne, ijungus auksciausia pavara ir nedideliu greiciu? wink big_smile

83

Re: neautozinovai

Egidijus, 24 parašė:
Aleksandras, 21 parašė:

juk riedant ant laisvo variklis sukasi laisva eiga, vadinasi ryja minimaliai kuro, kiek ten ant laisvo to kuro suvalgysi. o ijungus kad ir penkta pavara, ratai vis tiek priverciamai suka varikli, vadinasi jis turetu kazkiek daugiau siurbti ir kuro. as taip mastau, bet gal tiesiog kazko nezinau.

o tu pastebejai kokias apsukas rodo tachometras, leidziantis nuokalne, ijungus auksciausia pavara ir nedideliu greiciu? wink big_smile

deja, vietoj tachometro pas mane laikrodis big_smile tarp kitko, jau issiaiskinom.. smile

84

Re: neautozinovai

tau pasiseke wink big_smile big_smile big_smile

85

Re: neautozinovai

Oho, tema numirus jau metus ir du menesius smile Atkasim smile

Siandien kol parejau namo, pastebejau, kad nemazai vairuotoju vaziuoja be sviesu. Tokiu bjauriu oru, per lietu, dar savo tamsiu spalvu masinom, tai tikrai pavojinga. Ta tema prisiminiau, kai sia vasara lankiau A kategorijos kursus su visa klase, destytojas numete tokia fraze, kad sviesu istatymas priimtas todel, kad kuro pardavinetojai uzsidirbtu daugiau pinigu, nes atseit su ijungtom sviesom automobilis ryja daugiau kuro ?!? Jei kas nors sugebes man paaiskint kokiu budu ijungus sviesas padideja kuro suvartojimas, iteiksiu medali.

P.s. Tuo paciu galiu padaryt antireklama. Neikit laikyt teisiu firmoj Adpilis. Direktorius kaimietis, nusisneka daug, issiblaskes, apgaudineja ir pan. Norejosi kuo greiciau is ten pabegt.

86

Re: neautozinovai

na Automanai profesoriai ir kiti pažngūs žmonės šitoje srityje, noriu paklausti.
> turiu as mitsubishi colt 97metų. na su juo man rodos viskas gerai,
> kai užvedu aš ją (ka vairiklis šaltas būna) tai apsukos pakyla mazdaug iki 1500 o paskui nusileidzia iki 1000 aš manau, kad dėl to nes variklis dar nepašilęs. ar aš klystu ir reikėtų į servisą važiuoti piniginę ploninti :?
> ačiū už atsakymą. :-)

87

Re: neautozinovai

Linas, 20 parašė:

na Automanai profesoriai ir kiti pažngūs žmonės šitoje srityje, noriu paklausti.
> turiu as mitsubishi colt 97metų. na su juo man rodos viskas gerai,
> kai užvedu aš ją (ka vairiklis šaltas būna) tai apsukos pakyla mazdaug iki 1500 aš manau, kad dėl to nes variklis dar nepašilęs. ar aš klystu ir reikėtų į servisą važiuoti piniginę ploninti :?
> ačiū už atsakymą. :-)

Taip ir turi buti..neklausk servise tokiu dalyku jei nenori buti isjuoktas..:D

88

Re: neautozinovai

Tomas, 27 parašė:
Linas, 20 parašė:

na Automanai profesoriai ir kiti pažngūs žmonės šitoje srityje, noriu paklausti.
> turiu as mitsubishi colt 97metų. na su juo man rodos viskas gerai,
> kai užvedu aš ją (ka vairiklis šaltas būna) tai apsukos pakyla mazdaug iki 1500 aš manau, kad dėl to nes variklis dar nepašilęs. ar aš klystu ir reikėtų į servisą važiuoti piniginę ploninti :?
> ačiū už atsakymą. :-)

Taip ir turi buti..neklausk servise tokiu dalyku jei nenori buti isjuoktas..:D

na man negėda prisipažinti, kad aš visiškas nevykelis šitoje srityje, na todėl ir klausiu tų žmonių , kurie deklaruoja žiną apie automibilius smile

89

Re: neautozinovai

Aleksandras, 22 parašė:

Oho, tema numirus jau metus ir du menesius smile Atkasim smile

Siandien kol parejau namo, pastebejau, kad nemazai vairuotoju vaziuoja be sviesu. Tokiu bjauriu oru, per lietu, dar savo tamsiu spalvu masinom, tai tikrai pavojinga. Ta tema prisiminiau, kai sia vasara lankiau A kategorijos kursus su visa klase, destytojas numete tokia fraze, kad sviesu istatymas priimtas todel, kad kuro pardavinetojai uzsidirbtu daugiau pinigu, nes atseit su ijungtom sviesom automobilis ryja daugiau kuro ?!? Jei kas nors sugebes man paaiskint kokiu budu ijungus sviesas padideja kuro suvartojimas, iteiksiu medali.

P.s. Tuo paciu galiu padaryt antireklama. Neikit laikyt teisiu firmoj Adpilis. Direktorius kaimietis, nusisneka daug, issiblaskes, apgaudineja ir pan. Norejosi kuo greiciau is ten pabegt.

Tixliai paaiskinti negaliu, bet..Tox bajeris kad veikiant kondicionieriui degalu sanaudos padideja priklausomai nuo variklio galios tai yra tikrai girdetas..Manau delto kad varikliui atsiranda papildomas darbas tai yra kondicionieriaus dirza sukt..Taiva ir su ijungtom lempom kazkas panasaus su generatoriaus papildomu darbu..Tik cia jau tikrai yra nezymus padidejimas sanaudu ir logikos tame nematau..:D

90

Re: neautozinovai

siaip as nemanau, kad generatorius yra atjunginejamas. dar negirdejau tokio dalyko ir po kapotu tokio irenginio neteko pastebet. man atrodo uzvedus varikli jis sukasi nuolat ir krauna akumuliatoriu. ir nesvarbu ar kas nors vartoja ta elektra ar ne, generatorius sukasi nuolat, todel as logiskai primetu, kad negali naudoti daugiau kuro.
O del kondicionieriu ir as girdejau kazka, dar kiek pamenu mythbusters dare apie tai eksperimenta.

91

Re: neautozinovai

Kas labiausiai įtakoja kuro sąnaudas

1. Vėlyvas degimas. Netinkamai sureguliuotas uždegimo kampas 1 laipsniu kuro
    sąnaudas didina 1%.
2. Neteisingas tarpas tarp žvakės kontaktų, arba neįvykusi kibirkštis
    (trūkčiojimas) didina kuro sąnaudas iki 10%.
3. Trumpos šviesos didina kuro sąnaudas 5%, ilgosios - 10%.
4. Važiavimas šaltu varikliu - 20%.
5. Stiprus išdilimas cilindrų arba vožtuvų grupėje. Kiekviena sumažinta
    atmosfera („kompresiometro“ parodymais), didina kuro sąnaudas 10%.
6. Aušinimo skysčio temperatūra mažesnė, nei nustatytoji, apskaičiuotoji
    (termostato problema) - kuro sąnaudos didėja 10%.
7. Alkūninio veleno arba vožtuvų velenėlio išdilimas-10%.
8. Sankabos išdilimas- 10%.
9. Uždegimo mišinio paskirstymo mechanizmo išdilimas arba neteisingai
    sureguliuoti vožtuvai - 20%.
10. Pertempti ašių guoliai (prasta rida) -15%.
11. Nesureguliuotas ratų suvedimas - 10%.
12. Sumažintas slėgis padangose iki 9%, kekvienam 0.5kg./cm2.
13. 100kg. + 10%. Bagažinė ant stogo - 5%, krauta - 40%, puspriekabė - 60%.
14. Važiavimo stilius - iki 50%.
15. Nereguliarus oro filtro keitimas (rekomenduojama kas 5000km.) kuro
      sąnaudos didėja iki 10%.
16. Maitinimo sistemos problemos (karbiuratorius, kuro siurblys) iki 50%.
17. Žemo oktano degalų naudojimas (niekad nežinai ką pili) iki 5%.
18. Deformuoti varikliai su sumažintu suspaudimo laipsniu iki 10%.
19. Priešprešis vėjas iki 10%.
20. Važiavimas „trasoje“ pažeminta pavara iki 10%.

92

Re: neautozinovai

na, kad jau tema ne autozinovams, vadinasi mano klausimelis cia irgi tiks.  sustojus ant laisvo pradeda sokinet variklio apsukos.  kas gali paaiskint?  ar varyt tiesiai i servisa?

93

Re: neautozinovai

Taip pas mane irgi kazkas panasaus pradeda darytis bet labai nezymiai..Idomu kox auto? pas elektronikus reik mynt pajunx prie kompo pagal ECU kodus matys kur erroras.. Greiciausiai gedimo pasalinimas ar kazkurio galbut datciko pakeitimas nebus labai brangu..o diagnostika 40-60 lt..Siaip galima ir paciam uztrumpinus tamtikra fyske ta koda nuskaityti..bet aisku nezinant to geriau nedaryt..:D

94

Re: neautozinovai

pas mane focus-as, benzininis, o apie visa kita aplamai nenusimanau.

95

Re: neautozinovai

Ir dar automatas 2.0 L is USA?:D Nepirkit situ niekad..O siaip jo mynk tik i Vista jei europinis focusas..o jei kaip sakiau is usa tai girdejau kad lyg ir kiti meistriukai sugeba atlikt kompo diagnostika..

96

Re: neautozinovai

Nei automata, nei amerikinis...  bet kokiu atveju, thanks uz info.

97

Re: neautozinovai

ar ECU kodavima reiktu nuskaityti cia jau klausimas.. tiesiog uztektu klaidas nustkaityti,ir jai pasiseks bus pigiai,jai nepasiseks kainuos truputi....

98

Re: neautozinovai

kaip del tu generatoriu.. jai imtuvas reikalauja daugiau energijos,tai generatorius turi daugiau jos gaminti,daugiau energijos=sukesnis generatoriaus sukimas=dideja kuro sanaudos...
pvz variklio laisvosios apsukos 700 per min    ijunkite visus imtuvus kokius tik turite,variklis sulietes,kompas prades daugiau kuro purksti,kad vistiek palaikytu savo 700 apsikimu....
oro kondicionierius tikrai padidina kuro sanaudas!!!!!!
o to kazkokokio mokytojo kur taip garsiai apie medali kalbejo,reiktu paklausti,jai su armatura per galva trenksiu kuris batu raistukas atsiris???

99

Re: neautozinovai

Viktoras, 25 parašė:

kaip del tu generatoriu.. jai imtuvas reikalauja daugiau energijos,tai generatorius turi daugiau jos gaminti,daugiau energijos=sukesnis generatoriaus sukimas=dideja kuro sanaudos...
pvz variklio laisvosios apsukos 700 per min    ijunkite visus imtuvus kokius tik turite,variklis sulietes,kompas prades daugiau kuro purksti,kad vistiek palaikytu savo 700 apsikimu....
oro kondicionierius tikrai padidina kuro sanaudas!!!!!!
o to kazkokokio mokytojo kur taip garsiai apie medali kalbejo,reiktu paklausti,jai su armatura per galva trenksiu kuris batu raistukas atsiris???

pagaliau logiskas ir pagristas atsakymas. greiciausiai tu busi teisus. :::859

100

Re: neautozinovai

Aleksandrai medalio nereikia smile