1

Tema: Mano kelione y Airija

Sveiki,
kazkas jau cia uzvede tema apie UK, o as apie Airija daugiau noreciau isgirsti. Pernai prisistudentavau, tai nusprendziau begt is musu brangiosios tevynes, dar viena prota nutekint... smile iskeliauju vasario pabaigoj.. tiesiai i Airija. Taigi koki patarimai? Ko tureciau nepamirst ysimest y lagamina, kiek euru i kisenius prisikraut, su kokiais sunkumais galima susidurt ieskant darbo ir tt... gyvenama vieta yra, su anglu kalba problemu kaip ir nera...

laukiu minciu wink

p.s. artejant tai minutei, kai lektuvas pakils virs lietuveles, vis apsilankysiu cia, pasisemt minciu ir ikvepimo big_smile o ysikures ten, airijoj, uzsuksiu cia pasipasakot, papasakot kas per bedos ir kas per dziaugsmai ten... gal kam nors kada nors pravers sita info wink

2

Re: Mano kelione y Airija

uhu
Del darbo tai neturint nelabai patartina vaziuoti, darbo rinka dabar cia ganetinai uzpildyta. Bet:
Butinai iskart pasidaryk kelis skirtingus CV (su skirtingomis darbo patirtimis, pvz.:barmeno,administratotiaus,klynerio...enyvaj)
Del Euru: kambario nuoma 50-70E (Dubline), maistas na jai labai taupant i diena iseina sutilpt i 5-6E, be darbo busi maziausiai 2sav (jai niekas nepade susirasti). Vat rubu baisiai siltu neprisidek, geriau skety ir neperslampamu, nes lija kas 2-3is dienas, kartais visa savaite. Temperatura Vasary turetu butu apie 1-3C.
O del kalbos tai ji siek tiek skiriasi, kalba cia visi kaip su sulauzytais zandikauliais, tai net ir puikiai mokedamas nesitikek, kad iskart susikalbesi, kiek pastebejau visi katik atskride turi problemu su kalba....

3

Re: Mano kelione y Airija

As patarciau iskart apsiziuret kokius darbus galetum dirbt, pasidaryt atitinkamus cv kiekvienam atvejui. As asmeniskai siuntinejau visooms mane dominancioms firmoms Corke laiskus, kol dar buvau lietuvoj, sakydamas kad atvaziuosiu i airija tada ir tada ir butu malonu pasisneket del darbo. GAvau idomui atsakymu dar Lietuvoj, nuvaziaves pirma diena i pokalbi, antra diena jau i darba.. Taip kad apsiziurek viska is anksto, kas kur yra ir kur tavo lietuvskas protelis gali praversti:)

pasiimk cigareciu, jei nerukai parduosi ir bus puse bilieto atpirkta:) drabuziu ir batu daug neimk, cia pigesni:)

4

Re: Mano kelione y Airija

http://forumas.ieskok.lt/imgload/55
sveiki...as gyvenu dabas airijoje..atvaziavau vasaros pradzioje...gerai kad pas tevus..nes darbo teko ieskoti 2menesius..mano anglu kalba buvo pakankama, bet zinai..jie turi savo tarme ir savo zodzius ir ta yrai tikrai sunku..bet isidarbinau...gyvenu su tevais tai problemu neturiu..:::352:::352:::352

5

Re: Mano kelione y Airija

Renalda, 19 parašė:

http://forumas.ieskok.lt/imgload/55
sveiki...as gyvenu dabas airijoje..atvaziavau vasaros pradzioje...gerai kad pas tevus..nes darbo teko ieskoti 2menesius..mano anglu kalba buvo pakankama, bet zinai..jie turi savo tarme ir savo zodzius ir ta yrai tikrai sunku..bet isidarbinau...gyvenu su tevais tai problemu neturiu..:::352:::352:::352

na vasara tai istiesu buvo dideles problemos su darbu, laisvu vietu atsirado tik rudionio pradzioje.....
Baisiai dauk lenku privaziave big_smile nesveikau jau netgi sakyciau big_smile big_smile
As irgi visa vasara bu darbo buvau...

6

Re: Mano kelione y Airija

o tu lenku cia tiek priviso per tuos pus antru metu kiek as cia gyvenu .kai atvykom issinuomavom tokiam kurortiniam kaimeli esančiam  wicklow cuonty ,buvom vieninteliai uzsienieciai , dabar beveik visi namai aplinkui lenku prikimsti ir ten ju gyvema nesveikai vienam name ,tokia savijauta ,kad gyventum Lenkijoj big_smile

7

Re: Mano kelione y Airija

del padeties airijoj, tai aisku... su laiku, cia bus lenku salis... turbut nevienas lietuvis juos noretu priklut skersgatvy...:) nesveiku yra, aisku buna isimciu, bet tox saves zeminimas ir gyvenimas pastoviai barakuose... nieko gero. Pasiruosk blogiausiam cia vaziuodamas, jei susirasi darba, busta...isgyvensi... geras budas uzsigrudinti, nes nevienas jau is cia isvaziavo be pinigu, su skolom ir pavaziavusia krysa...:)palinkesiu sekmes wink

8

Re: Mano kelione y Airija

labas visi cia laurynas as cia pirma karta neutral

9

Re: Mano kelione y Airija

Sveiki! o taksi brangus Dubline? :-)

10

Re: Mano kelione y Airija

sveiki:)o as tai vat jau namo vaziuosiu per kaledas...visam laikui...2 metai jau cia,jei iki kaledu,ty 3ius metus,istempsiu,tai bus lb gerai...angliskai laisvai susikalbu,pinigu tikrai daug uzdirbu,bet noriu jau namo visam laikui...mano nuomone tai geriausia cia 3-12men pabuti,pasispausti,pasitaupyti ir vaziuoti i lietuva...o jei gyventi(kaip as paskutinius 2 metus),tai vadinasi ir netaupyti ir gerai laika leisti ir t.t...o tai galima butu padaryti ir lietuvoje...galvoju db kas bent siek tiek smegeneliu turi arba netingi dirbti,gali normaliai gyventi ir lt...tikiuosi taip atsitiks ir su manim greitu laiku...galite palinketi man sekmes...vat...:)

11

Re: Mano kelione y Airija

taksi cia nera brangus..mazdaug 1eu/km.. o del lenku turbut cia ne as viena turejau problemu? pas mus jie buvo atvaziave su plakatais kad dirbs po 2 eu i valanda..buvom beveik gyvi juos uzmust..

12

Re: Mano kelione y Airija

Renata, 19 parašė:

taksi cia nera brangus..mazdaug 1eu/km.. o del lenku turbut cia ne as viena turejau problemu? pas mus jie buvo atvaziave su plakatais kad dirbs po 2 eu i valanda..buvom beveik gyvi juos uzmust..

Kurioj cia vietoj big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile

13

Re: Mano kelione y Airija

Patarimas,eik airijoj i darbo agenturas ir pildyk prasymus del darbo-ir toj skilti kur darbo patirtis meluok kiek tik leidzia tavo fantazija;) Ir dar nebijok lenku nes dauguma ju nezino anglu kalbos,tat tau bus pirmenybe,sekmes:)!

14

Re: Mano kelione y Airija

taksi tikrai nera pigus! kada taip buvo? na nebent vaziuotum nuo vieno miestelio krasto iki kito, tai 7e. o siaip man iki aero nuvaziuot 50e!
p.s. gyvenu 12 myliu nuo Dublino.

15

Re: Mano kelione y Airija

Renata, 19 parašė:

taksi cia nera brangus..mazdaug 1eu/km.. o del lenku turbut cia ne as viena turejau problemu? pas mus jie buvo atvaziave su plakatais kad dirbs po 2 eu i valanda..buvom beveik gyvi juos uzmust..


Lenkus vyt is cia seniai laikas :::123

:{}:::123:::123

16

Re: Mano kelione y Airija

joooo smile o gal kas is siaures airijos ?:) pvz Newry smile nu cia roi ir ni sankirta big_smile beje lenkai valdo ! is manes lenkas nukniso lengva gera darba sad as tai lenkus pamatau pyzdavotis pradedu big_smile pamaciau lenkas avarija padare tai eidamas sakiau polish w.... cant drive ir etc... big_smile jie i nervus as su airiais i juokus ;D taip juos reik skreusti:) o del plakatu skaiciau:D Londone jie taip daro smile ir beje 2eurai /h ? smile hmmm tai skaitykym 1sv./h pas mane ? :DDD **** jie mirtu badu :DD beje zinau kelis lenkus pas mane s.airijoje jie dirba uz 120sv i savaite smile apie 5-6dienas su virshvalandziais smile siaip kas jiems ?? ekonomikos lygis lenkijoi zemiau uz nei sovietske manau kur uz 2svarus man atrodo prisgertum prisivalgytum ir t.t big_smile Renata o kai tau lenkai ikyres sakyk jiems Pyzius s mesai {cepelinai} arba bulka s mesai[koldunai] big_smile

17

Re: Mano kelione y Airija

As airijoj jau 5 menesiai is ju dirbu tik 3,5.Nes airija uzversta emigrantais o ypac lenkais. Patariu meluoti CV kuo daugiau tuo geriau ir taip pat meluoti per interviu, kuo daugiau meluosi apie savo patirti ir buvusiu darbu sudetinguma ir kokia dydele atsakomybe buvo uzgulia tavo peciai, tuoj daugiau sansu gauti darba! Patikekit bandziau nemeluoti ir ejau su savo tikru CV: studentas is lietuvos turejas keleta darbu lietuvoj,bla bla bla.
Bet niekam to nereikia ir niekas nepaskambino kol "nepagrazinau" savo CV. Galiu pasakyti viena: tikslas pateisina priemones!!!

                                     P.S.
Jei nemeluosi, tai padarys lenkas ir gaus tavo darba smile

18

Re: Mano kelione y Airija

tomas smile kas tiesa tai tiesa big_smile kaip ir as neseniai sumasciau kad reik apgaut kad dirbau konsultantu ir t.t :DD po isisuntimo cv kita diena skambutis :DD bet as apsimiegojs buvau tai nieko neikirtau sad( beje galk kas zino darba su it ( pc, ju komponentu, programines yrangos pardavimas, pc tvarkimas)?:))) arba gera kad butu groundworker ? smile) nes ner man labai daug laiko ieskoti big_smile atlygis GARANTUOTAS wink

19

Re: Mano kelione y Airija

jo as irgi lenku nekenciu, jei sugalvosit duot jiems i snuki , tai uzvoskit ir us mane, isanksto dekingas. big_smile

20

Re: Mano kelione y Airija

sveiki,vertinu visas issakytas nuomones...kas liecia airija,na pagal jus nepasigyrus,as jau kaip ir veteranas,5metukai....vis delto...as tik tiek pasakysiu...na,duok dieve...3-5metuku...airijai...ir dauguma...musu pasuks namo...LT.nes visai tai galima paliginti su vokietyje...kazkada ir ten buvo gerai.........