41

Re: Ar tikit Dieva?

tikiu

42

Re: Ar tikit Dieva?

kaip kažkas kažkada yra pasakęs: "yra tik vienas dievas turintis šimtus vardų"
o aš galiu pridėti, kad Japonijoje sintoizmo religijoje yra apie 8,000,000 dievų..
senovės Roma, helenų žemės, actekai.. ir tai tik lašas jūroje, negali būti vienos "teisingiausios" religijos, jos viena kitą atstoja.. religija priklauso tik nuo tavo gyvenimo būdo ir pažiūrų..
man Dievas esu aš.. tiesiog mane tėvai išmokė, kad nėra dievo, yra tik visagalis kosmosas.. skamba juokingai, bet jau toks mano požiūris.. dievas gyvena kiekviename iš mūsų.. wink

43

Re: Ar tikit Dieva?

Citata is mano pripazystamos bilijos big_smile jodoji biblija 5dalis 2 pastraipa wink

1. Pažvelkite į nukryžiuotąjį. Ką jis simbolizuoja? Mirtinai išbalusį bejėgiškumą, kabantį ant medžio gabalo.
2. Aš viską įžvelgiu. Stovėdamas prieš jūsų pasipūtėliškų moralės dogmų viduje supuvusius, o iš išorės lakuotus fasadus, aš rašau ant jų aistringos paniekos raidėmis: “Praregėkite pagaliau, nes visa tai - apgaulė!”
3. Burkitės aplink mane jūs, paniekinusieji mirtį, ir pati žemė taps jūsų! Įsisavinkite ją ir valdykite!
4. Per ilgai numirėlio rankai buvo leista sterilizuoti gyvąją mintį!
5. Per ilgai teisinga ir neteisinga, gėris ir blogis buvo melo pranašų iškraipyti!
6. Nė viena konfesija neturi būti priimama dėl to, kad ji “dieviškos prigimties. Religijomis turi būti abejojama. Nė viena moralės dogma negalima tikėti, nė viena apsisprendimo taisyklė neturi būti sudievinta. Moralės kodeksuose nėra pradinio šventumo. Jie, kaip ir tolimos praeities mediniai stabai, yra žmogaus rankų darbo vaisius, o tai, ką žmogus sukūrė, jis gali ir sunaikinti!
7. Labai protinga neskubėti į bet ką įtikėti, nes tikėjimas vienu melagingu principu yra visokios paikystės pradžia.
8. Bet kurio naujo tikėjimo pagrindinė pareiga išugdyti naujus žmones, kurie apibrėš jo laisves, užtikrins materialinę sėkmę ir įpirš surūdijusias sklendes ir mirusių papročių grandines, trukdančias sveikam vystymuisi. Teorijos ir idėjos, kurios mūsų protėviams teigė gyvenimą, viltį ir laisvę, dabar mums gali reikšti griūtį, pavergimą ir gėdą!
9. Mat kaip viskas aplink keičiasi, taip ir nė vienas žmonių idealas negali likti nekintantis!
10. Kur ir kada tai bebūtu, melas, pasodintas į sostą, tebūnie be jokio gailesčio nuverstas, nes po apgaulės našta niekam neįmanoma suklestėti.
11. Tat tegul tebesilaiką sofizmai praranda sostą, tebūnie išrauti, sudeginti ir sunaikinti, nes jie yra nuolatinė grėsmė visai minties ir veiklos didybei!
12. Jeigu įrodyta, kad bet kuri paskelbta “tiesa” iš tikrųjų yra tuščias prasimanymas, tebūnie ji be ceremonijų išmesta į kosminę tamsą, priskirta mirusiems dievams, mirusioms imperijoms, mirusioms filosofijoms ir kitam beverčiam šiukšlynui bei atliekoms!
13. Pats pavojingiausias iš viso viešpataujančio melo yra šventas pašventintas, privilegijuotas melas, - melas, kuris visiems yra tiesos šablonas. Jis gimdo kitas visuotines klaidas ir suklydimus. Jis yra hidragalvis absurdo medis su tūkstančiu šaknų. Jis yra visuomenės vėžys!
14. Melas, apie kurį žinoma, kad jis melas, jau pusiau išrautas bet su melu, kurį netgi mąstantis žmogus laiko tiesa, su melu įskiepytu mažam vaikui ant motinos kelių, kovoti pavojingiau negu su plintančiu maru!
15. Visuotinai paplitęs melas yra galingiausias asmeninės laisvės priešas. Su juo galima elgtis tik vienaip: išpjauti jį iki pat šerdies kaip nelemtą piktžaizdę, sunaikinti jo šaknį ir šaką, sunaikinti, kol ji to nepadarė su mumis!

44

Re: Ar tikit Dieva?

man aptiko tą knygą skaityt, gaila, kad tik labai mažu tiražu buvo išleista ir netūrėjau galimybės jos nusipirkti.. hmm  tongue

45

Re: Ar tikit Dieva?

hmm, neskaites, bet speju - satan.lt broliuku knygute?

46

Re: Ar tikit Dieva?

jap pas juos yra puse knygos elektroninem varijante:-)

47

Re: Ar tikit Dieva?

norint atsakyti i si klausima reikia nemazai pasamprotauti bei "apsizvalguti"aplink... visu pirma pazvelkti i musu planeta ir i ta fakta kad ji idealiai sukurta... planetos dydis, ozono sluoksnis... zeme turi idealu duju misini kuri leidzia givybei egzistuoti. zeme besisukdama aplink saule visada islaiko butent idealu atstuma kuris neleidzia mum susalti ar sudegti. Pazvelgus i saule, kitas planetas... zinoma i zeme ir jos aspektus galima teigti kad zeme butent pritaikyta musu egzistavimui... ir tai tikrai daugiau nei "gamtos desniai"... kitas dalykas tai musu kunas, smegenu konstrukcija bei paskirtis... atmintis, mastymas, jausmai, emocijos... is kur tokia galia? smegenys kontroliuoja musu sirdies veikla, kvepavima, alki, raumenu judesius, bei visus kitus fiziunius pojucius bei funkcijas. Ar tai tik biologine priezastis, kad musu kunai yra genealiai sukurti? visos musu emocijos... gebejymas isreiksti jausmus... svajoti... planuoti... galu gale smprotauti ir komunikuoti su kitais zmonemis... Is kur mes tokie? mano manymu zmogus kuris palieka dieva sone ir bando sapmprotauti apie katik mano isvardintus dalykus lieka tik su vienu atsakymu... kad viskas atsirado is niekur, kad niekas neprisidejo prie zemes bei zmogaus dizaino, ir mes bei viskas kas supa mus atsirado "fortunai nusisypsojus"... Mokslininkai per amzius isrado nemazai "tiesu" apie zemes bei zmogaus atsiradima bei egzistavima... viena is tu teigiamu "tiesu" tai mano septintos klases istorijos vadovelis su nuotrauka kaip is driezo palaipsniui issivysto zmogus... posiai dienai mokslines technologijos progresuoja, taip atrasdamos nauju "moksliniu faktu" apie zeme bei zmogaus atsiradima ir kas keisciausia, kad tyrimai ne atitolina mokslininku mintis nuo dievo, bet priesingai, privercia susimastyti, kad zeme bei zmogus buvo sukurti, o ne susiformave is dvieju skirtingu anglevandeniu is kuriu atitinkamai atsirado vyras bei moteris. Kaip bebuti sitie objektyvus faktai nera viskas. Istoriniai parodymai susije su dievu, jezaus veikla zemeje, bei bilijonai zmoniu kurie tiki i dieva... kad ir kaip skeptiskai beziuretume i tai, nemanau kad galetume absoliuciai teigti kad tie zmones yra neteisingi... dabar skaitydam ka as rasaui tikriausiai susimastote, giliai mintyse ir klausinejate saves, jauciate alki atsakymui i klausima "ar dievas egzistuoja?". Tas alkis yra sukurtas dievo mumyse, tik ji uzgozia musu aklumas kasdieniame gyvenime bei alkis zemiskiem dalykam, kurie galu gale vistiek nepasotins musu... Kas liiecia kitas religijas tai nei buddha nei muchamedas nepasivadino dievu. Taciau Jezus pasisake esas dievas ir jo darbai zemeje atspindi dieviskas savybes, tas savybes apie kurias as kalbejau pirmoje sio argumento dalyje... Jezus taippat pasake kad tas kuris mate mane mate mano teva ir tas kuris tiki manimi, tiki ir mano tevu... Jei bent kiek giliau pazvelgtumem i kitas pasaulio religijas rastume begalyme priestaravimu, perrasytu rastu, pakeistu "tiesu"... kai biblija yra ideali savo turiniu kurio negali paneigti net kitu religiju atstovai ar netikintys zmones... dievas nevercia musu tiketi juo, nors tikrai geltu... vietoj to jis suteikia mum pakankamai argumentu bei faktu kurie irodo jo egzistavima... ir mes visi turime visiska laisve pazinti dieva arba nugyventi toki gyvenima koki dabar gyvenam... is asmenines patirties patarsiu kad nuodeme ir tikejymas viename neegzistuoja... taciau jei dievas egzistuoja tai tiek rojus tiek pragaras irgi egzistuoja... taigi broliai ir seses pasistenkim... noriu jus visus matyti rojui...:)

48

Re: Ar tikit Dieva?

dievu tikejau, kai buvau mazyte, bet paaugau ir kazkas ismuse man ta tikejima. kodel netikiu, nzn.. kazkuo tikiu, bet ne tuo dievu, kuris piesiamas biblijoj..

49

Re: Ar tikit Dieva?

Martynai, biblijoje yra daug vietu, kur ji priestarauja pati sau. ar ja esi skaites ir analizaves?...
Nijole, tas nebetikejimas dievu (bibliniu) galejo atsirast atejus i mokykla kur pateikiamos kitos zemes atsiradimo teorijos.
siaip daug kas sakydami jog tiki dievu pamirsta pamineti ar tikrai tuo minimu biblijoje tiki... nes buna kad pasako jog dievu tiki, bet nepripazysta baznycios apeigu...

50

Re: Ar tikit Dieva?


siaip daug kas sakydami jog tiki dievu pamirsta pamineti ar tikrai tuo minimu biblijoje tiki... nes buna kad pasako jog dievu tiki, bet nepripazysta baznycios apeigu...[/quote]
butent!
buna kad pasako jog dievu tiki  bet nepripazysta baznycios apeigu.:)

51

Re: Ar tikit Dieva?

ir bent mano aplinkoj labai daznas sis reiskinys.. smile

52

Re: Ar tikit Dieva?

mano irgi ir as pats neisimtis:)

53

Re: Ar tikit Dieva?

;D tai tu masai biblijini dieva su hm... net nzn kaip pavadinti, gal visagaliu, nors zinai, kad tai klaidinga?

54

Re: Ar tikit Dieva?

:::819

55

Re: Ar tikit Dieva?

nu prasom zodziais reikstis big_smile

56

Re: Ar tikit Dieva?

Diana, 17 parašė:


Nijole, tas nebetikejimas dievu (bibliniu) galejo atsirast atejus i mokykla kur pateikiamos kitos zemes atsiradimo teorijos.
siaip daug kas sakydami jog tiki dievu pamirsta pamineti ar tikrai tuo minimu biblijoje tiki... nes buna kad pasako jog dievu tiki, bet nepripazysta baznycios apeigu...


netikejima dievu atsirado gal 7-8 klasej, kai kose pradejo galvelej kitokia krestis big_smile
siaip gal cia daugiau aplinka prisidejo,.. mano seima irgi nelabai tiki dievu, net mociute i baznycia neina, nes sako, kad ten nesamones kalba ir t.t. (neisizeiskite, tie, kurie tiki dievu)...
dabar dar pamasciau :? gal cia istikruju tokia mano ir mano seimos nuomone itakojo baznycia ir "nenusideje geruoliai" (kai kurie) kunigeliai, placiai pagarseje savo zygdarbiais.. nzn...
kaip jau sakiau, tikiu kazkuo, kad kazkas yra, kas vis delto cia ta pasauli priziuri ir reguliuoja kazkokius desnius ir pam param, tai gal ir yra tas dievas :? apskritai, gal dievu galime laikyti ta objekta, kuriuo tikime, nesvarbu, ar ji garbiname baznycioj, ar siaip jo negarbiname ir jam nesimeldziam, bet kazkuo tikime.... nzn :?

57

Re: Ar tikit Dieva?

zinai, cia labai maiso, kad dievu vadinamas biblijinis dievas, kitose religijose tai tiesiog vardus turi garbinamieji... siaip mano seima irgi netikinti ir ko tik negalima cia prisiklausyti... na mociute tai tiki dievu.... bet siaip gi as ne su ja gyvenu... dauguma manau kazkuo tiki, bet to nenori pripazint vien del to kad tikejimas is karto gretinamas su krikscionybe...

58

Re: Ar tikit Dieva?

jop, visiskai teisingai pasakei. kai manes klausia ar tikiu dievu, sakau ne.. bet kadangi mes esame krikscioniska tauta ar salis (nzn kaip cia :? ) tai todel ir siejame si klausima su tuo bibliniu dievu...