1

Tema: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Kadangi man liko metai su puse iki vidurines baigimo, jau rimtai pardedu mastyti ne tik apie specialybe, bet ir apie vieta kur noreciau studijuoti. Girdejau labai daug atsiliepimu ir apie Vilniu ir apie Kauna ir butu labai gerai isklausyti tu kurie tikrai is savo patirties gali pasakyti kur geriau? O gal nera skirtumo? Padekit busimai studentei;)

2

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

kaune... kaune... tik kaune.....

3

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

as kai rinkausi kur studijuoti, rinkausi pagal sepecialybe, o ne pagal miesta... istojau i kauna, nes i vilniu butu pritruke balu... jei buciau rinkusis miesta, tai buciau sedejus sau seniausiai vilniuj big_smile

4

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

geriausia ten kur tavo pasirinktos specialybes aukstasis yra, jei tai vilnius - puiku. is patirties galiu pasakyt jau geriau stot i unika nei i kolegija, nes paskui dar papildomus metus turesi varyt del islyginamuju studiju

5

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Na vat del to kad geriau Universitetas tai zinau, todel as jau galima sakyti tvirtai nusprendus stoti butent ten;) Tik vat del miesto nezinau, problema ta, kad mano norima specialybe yra ir ten ir ten big_smile

6

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

as svajojau apie kauna ir db esu laimingiausias vaikas zemej kad cia esu:D tik siaip specialybes reik ziureti, o ne miestus:)

7

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

nius, pirma rasyk vilniu, po to kauna, ka zinau kodel... bet daryl taip. nes vilnius, vis tiek sostine, ten daugiau visko pamatysi wink ir siaip ten maloniau bus....

8

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

čia neišsprendžiamas ginčas dėl Vilniaus ir Kauno. manau, kad gerai ir ten, ir ten, tik reikia priprast smile pati studijuoju Vilniuje. čia pripratau ir į Kauną tikrai nenorėčiau smile nors ir nenorėjau..

9

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Niu pritariu, kai pripranti visur gerai wink Bet kol reikia apsispresti tai ojojoi....

10

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Eglė, 17 parašė:

Na vat del to kad geriau Universitetas tai zinau, todel as jau galima sakyti tvirtai nusprendus stoti butent ten;) Tik vat del miesto nezinau, problema ta, kad mano norima specialybe yra ir ten ir ten big_smile

o tu manai, jog lengvai istosi i pirmaja specialybe sarase? na, as tai rasyciau ir kauna ir vilniu, nes jei vienur truks balu, gausi norima specialybe kitur, bet pirmenybe teikciau vilniui big_smile

11

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Diana, 17 parašė:
Eglė, 17 parašė:

Na vat del to kad geriau Universitetas tai zinau, todel as jau galima sakyti tvirtai nusprendus stoti butent ten;) Tik vat del miesto nezinau, problema ta, kad mano norima specialybe yra ir ten ir ten big_smile

o tu manai, jog lengvai istosi i pirmaja specialybe sarase? na, as tai rasyciau ir kauna ir vilniu, nes jei vienur truks balu, gausi norima specialybe kitur, bet pirmenybe teikciau vilniui big_smile

Tai as ta jau puikiai zinau, kad rasyt reik ne viena, su sitais dalykais smulkiai susipazinus wink as vat kazkaip irgi paskutiniu metu galvoju , kad reik ir ta ir ta rasyt.... :::734

12

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

nu tai cia faktas smile nenoriu liudint, bet rodos jau kai tu stosi, begales irasyt 2 specialybes... bent tokie planai, nezinau ar jau patvirtinta.

13

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Diana, 17 parašė:

nu tai cia faktas smile nenoriu liudint, bet rodos jau kai tu stosi, begales irasyt 2 specialybes... bent tokie planai, nezinau ar jau patvirtinta.


As apskritai zadu rasyt y kokius du universitetus atskirai, ne per lama, nes taip geresnes galimybes ystot y valstybes finansuojama. Na tarkim tu parasysi koky VGTU pirmu numeriu o KTU antru, ir taip gaunasi , kad aptenkti y VGTU dalinai finansuojama, taciau galbut y KTU butum patekes y visiskai finansuojama, taciau y antra parasyta niekas jau neziuri... taigi neapsimoka big_smile:D

14

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Egle, o taip tikrai galima daryt? is kur pas tave tokia informacija?
be to, jei stoji i VGTU, o KTU tik antras, tai vadinas labiau norejai i VGTU, tai ir turi dziaugtis tuo ka turi.

15

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Diana, 17 parašė:

Egle, o taip tikrai galima daryt? is kur pas tave tokia informacija?
be to, jei stoji i VGTU, o KTU tik antras, tai vadinas labiau norejai i VGTU, tai ir turi dziaugtis tuo ka turi.


Niu jo cia tai tiesa.. big_smile vat visa beda ir buna tame kai reikia apsispresti kur labiua nori big_smile:D o informacijos tai as daug tuliu, visai salia turiu du informatorius big_smile:D kaip sakant snipai is pacios studento virtuves tongue big_smile:D:D gerai cia pasakiau big_smile:D beto labai daug tuo domiuosi tongue big_smile

16

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Ale koky negrazu liezuvy antra uzdejo, ot rupuzes :::018 big_smile:D

17

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

seip didelis skirtumas. vilnius labiau judantis miestas (aktualu jauniems zmonems). del mokymosi lygio tai jau 50x50 smile

18

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Abu miestai turi savų pliusų ir savų minusų, renkiesi universitetą, o ne miestą, tai pagal tai ir orientuokis... Jei humanitariniai/socialiniai mokslai traukia, tai ypatingai rekomenduočiau VDU, jau iki šiol man jame esanti išsiskirianti iš kitų universitetų sistema itin patiko, o dabar, dar ir pasikeitus rektoriui, ji bus dar kardinaliai tobulinama... Žodžiu, jei sudomino - lįsk kol gali, nes po metų - kitų tikrai pasunkės stojimas į čia (nors ir taip nepasakyčiau, kad lengva įstoti (neskaitant gamtos mokslų ir informatikos).

19

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Dainius, 20 parašė:

Abu miestai turi savų pliusų ir savų minusų, renkiesi universitetą, o ne miestą, tai pagal tai ir orientuokis... Jei humanitariniai/socialiniai mokslai traukia, tai ypatingai rekomenduočiau VDU, jau iki šiol man jame esanti išsiskirianti iš kitų universitetų sistema itin patiko, o dabar, dar ir pasikeitus rektoriui, ji bus dar kardinaliai tobulinama... Žodžiu, jei sudomino - lįsk kol gali, nes po metų - kitų tikrai pasunkės stojimas į čia (nors ir taip nepasakyčiau, kad lengva įstoti (neskaitant gamtos mokslų ir informatikos).

Labai Daniuk aciu, sita informacija tai mane labai sudomino, nes butent y socialine arba humanitarine srity ir zadu stoti, ir kaip tik masciau apie VDu, taciau apie si universiteta gana mazai zinau... Sudominai tu cia db mane labai... O gal galetum truputy issamiau papasakot kas tau toje mokymo sistemoje patinka ir kuo ji isskirtine, labai ydomu, buciau be galo dekinga :::858:::024

20

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Gerai, papasakosiu smile Pirmas dalykas, tai liberalumas - pats renkiesi kokius būtent dalykus nori studijuoti, šalia savo privalomų specialybinių dar gali prisirinkti visą krūva dalykų iš įvairių grupių (menai, gamtos mokslai, socialiniai, galybė įvairiausių kalbų (kai kurios iš jų mokamos, bet 200lt už 5kart per savaitę visą semestrą yra tikrai maža suma už galimybę išmokti kalbą), patinka kaupiamojo balo sistema, taikomas visiems dalykams išskyrus kalbas - jos esmė - per semestrą būna dažniausiai 3 atsiskaitymai iš kurių ir susideda tavo balas. Tai yra tarkim koliokviumas, namų darbas ir egzaminas. Procentinis pavyzdinis pažymio pasiskirstymas būtų 30% / 20% / 50%. Taigi, tarkim jei gauni iš koliokviumo 10, iš namų darbo irgi 10, tai jau turi kaupiamąjį balą 5 (3+2), o 5 yra yra mažiausias teigiamas, taigi iš esmės jau netgi gali nebelaikyti egzamino, bet tokiu atveju tavo galutinis pažymis ir liks 5. Jei iš egzamino gauni tarkim 8, tai prie tavo kaupiamojo balo 5, kuris susideda iš namų darbo ir koliokviumo (gali būti tarkim, kad ir 2 koliokviumai po 25% ir t.t.), tai prie jo pridedi 4 (8 * 50% = 4) ir tavo galutinis pažymys yra 9. Tokia sistema man atrodo geresnė už daugkartinį atsiskaitinėjimą. Tiesa, egzamino perlaikyti negalima. Na, bet nėra sunku pasidaryti gerą kaupiamąjį balą ir egzaminas tokiu atveju nulemia tik 50% galutinio pažymio. Dar vienas šaunus dalykas - paskaitų lankymas. Absoliučiai neprivalomas (neskaitant kalbų). Ėjimas į jas priklauso tik nuo tavo paties sąžinės ir noro. Jei jauti, kad gali mokytis savarankiškai - prašom, neik. Jei manai, kad ne - eik. Tai turbūt kaip ir svarbiausius dalykus susakiau, kurie man imponuoja. Ai, dar smagus dalykas, kad pačiam centre univeras, viskas vietoj smile