21

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Dainius, 20 parašė:

Gerai, papasakosiu smile Pirmas dalykas, tai liberalumas - pats renkiesi kokius būtent dalykus nori studijuoti, šalia savo privalomų specialybinių dar gali prisirinkti visą krūva dalykų iš įvairių grupių (menai, gamtos mokslai, socialiniai, galybė įvairiausių kalbų (kai kurios iš jų mokamos, bet 200lt už 5kart per savaitę visą semestrą yra tikrai maža suma už galimybę išmokti kalbą), patinka kaupiamojo balo sistema, taikomas visiems dalykams išskyrus kalbas - jos esmė - per semestrą būna dažniausiai 3 atsiskaitymai iš kurių ir susideda tavo balas. Tai yra tarkim koliokviumas, namų darbas ir egzaminas. Procentinis pavyzdinis pažymio pasiskirstymas būtų 30% / 20% / 50%. Taigi, tarkim jei gauni iš koliokviumo 10, iš namų darbo irgi 10, tai jau turi kaupiamąjį balą 5 (3+2), o 5 yra yra mažiausias teigiamas, taigi iš esmės jau netgi gali nebelaikyti egzamino, bet tokiu atveju tavo galutinis pažymis ir liks 5. Jei iš egzamino gauni tarkim 8, tai prie tavo kaupiamojo balo 5, kuris susideda iš namų darbo ir koliokviumo (gali būti tarkim, kad ir 2 koliokviumai po 25% ir t.t.), tai prie jo pridedi 4 (8 * 50% = 4) ir tavo galutinis pažymys yra 9. Tokia sistema man atrodo geresnė už daugkartinį atsiskaitinėjimą. Tiesa, egzamino perlaikyti negalima. Na, bet nėra sunku pasidaryti gerą kaupiamąjį balą ir egzaminas tokiu atveju nulemia tik 50% galutinio pažymio. Dar vienas šaunus dalykas - paskaitų lankymas. Absoliučiai neprivalomas (neskaitant kalbų). Ėjimas į jas priklauso tik nuo tavo paties sąžinės ir noro. Jei jauti, kad gali mokytis savarankiškai - prašom, neik. Jei manai, kad ne - eik. Tai turbūt kaip ir svarbiausius dalykus susakiau, kurie man imponuoja. Ai, dar smagus dalykas, kad pačiam centre univeras, viskas vietoj smile


Niugi tu paziurek, as net neysivaizdavau, kad ten taip fainai... :::742 Patiko man cia labai wink Labai Dainiuk aciu uz tikrai svarbia informacija, labai pades, manau, man sitas big_smile Beja o jei nepaslaptis ka pats studijuoji? :::858

22

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Filosofija / Istorija / Etnologija, HMF.

23

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Aisku tongue as tai mastau mastau ir niekaip negaliu tiksliai apsispretsi kur stoti... Liko 1.5 metu ir taip metaus... big_smile:D

24

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Nu aš tai gal pora mėnesių iki egzų sugalvojau kur tiksliai smile

25

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Ir kaip nesigaili dabar?Nepasikeite nuomone? big_smile

26

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Nea, stočiau ten pat, jei vėl reiktų smile

27

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Niu tai sveikinu tave, kad tau taip pasiseke pasirinkti wink Tikekimes, kad ir as nesuklysiu smile

28

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Niugi, o kur daugiau nuomonių... :::817

29

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Eglė, 17 parašė:

Kadangi man liko metai su puse iki vidurines baigimo, jau rimtai pardedu mastyti ne tik apie specialybe, bet ir apie vieta kur noreciau studijuoti. Girdejau labai daug atsiliepimu ir apie Vilniu ir apie Kauna ir butu labai gerai isklausyti tu kurie tikrai is savo patirties gali pasakyti kur geriau? O gal nera skirtumo? Padekit busimai studentei;)

30

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

geriau yra kaune bent jau man kai stojau pirmiau daviau i vilniu bet pasimokes kaune dziaugiuosi kad istojau i kauna bent jau man tai kaunas daug labiau patinka negu vilnius

31

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

O Giedriau, gal galėtum konkrečiau papasakoti kodėl tau Kaune labiau patinka..? wink

32

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

As mokausi kaune ir labai del to dziaugiuosi wink

33

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

stoti i kauna, tas pats, kas eiti mokytis i koki kaima ar dar gilesni uzkampi karviu melzt big_smile cia mano vilnietiskas patriotizmas sneka. o del univeru, tai ir ktu ir vdu yra geri univerai. ir reikia rinktis tikrai ne pagal miesta, o tai ka nori mokytis, nes bet kur gyvendama priprasi. na nebent as negaleciau kaune gyvent.. big_smile

34

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Na aisku, pagyvenus Vilniuje i Kauna nebesinori, taciau as rinkausi pagal universiteta ir tikrai nestociau i joki kita. Todel visiems abejojantiems patarciau rinktis universiteta, o svarbiausia specialybe, kuria tikrai noretum mokytis, nes kitaip bus labai sunku...

35

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

as manau, kad kaune, nes tau arciau bus vazineti,vienas mano kolega is sakiu yra, tai studijuoja kaune, ir yra laimingas, nes jam kasdien reikia i kns vaziuoti

36

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Aleksandras, 21 parašė:

stoti i kauna, tas pats, kas eiti mokytis i koki kaima ar dar gilesni uzkampi karviu melzt big_smile cia mano vilnietiskas patriotizmas sneka. o del univeru, tai ir ktu ir vdu yra geri univerai. ir reikia rinktis tikrai ne pagal miesta, o tai ka nori mokytis, nes bet kur gyvendama priprasi. na nebent as negaleciau kaune gyvent.. big_smile

Niu ne su viskuo sutinku, bet tebunie.... big_smile

37

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Daiva, 21 parašė:

Na aisku, pagyvenus Vilniuje i Kauna nebesinori, taciau as rinkausi pagal universiteta ir tikrai nestociau i joki kita. Todel visiems abejojantiems patarciau rinktis universiteta, o svarbiausia specialybe, kuria tikrai noretum mokytis, nes kitaip bus labai sunku...

Na tas teisybe... Svarbiausia specialybe... Na bet sunkoka kai ta specialybe yra ir ten ir ten...  :::027

38

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Paulius, 20 parašė:

as manau, kad kaune, nes tau arciau bus vazineti,vienas mano kolega is sakiu yra, tai studijuoja kaune, ir yra laimingas, nes jam kasdien reikia i kns vaziuoti

Na dėl artumo tai tiesa, daug arčiau... Bet matai man tai ne kliūtis... Kiekvieną dieną važinėti nesiruošiu, na nebent dėl taupumo, į Kauną važinėti būtų pigiau... Vat... Labai sunku apsispręst... tongue O beja kuo kolega vardu, gal pažįstam..? wink

39

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

Nenoriu taves nuteikineti pries viena ar kita miesta, bet pasakysiu savo pastebejimus..Visi sako, kad Vilnius tolerantiskesnis miestas, nei Kaunas ir as visada tuo tikejau, taciau kai viena karta nuvaziavus, vos islipus is autiko mane su draugem uzsipuole kazkokie vaikinukai ilgais plaukais ir grandinem apsikarste, tai iskart supratau, kad tolerancijos ten tikrai nera(arba cia mums taip pasiseke ant tokiu pataikyti:)). Ir dar, pagal statistika, Kaune nusikalstamumas mazesnis nei Vilniuje.

40

Re: Kur geriau studijuoti Kaune ar Vilniuje? Ar didelis skirtumas?

as pvz stojau i VU (kaune), nes rinkausi universiteta, o i vilniu istoti mano balai butu siek tiek per mazi i norima specialybe... ir jau geriau rinktis tikrai norima specialybe ir universiteta, o ne miesta, nes kai baigsi mokslus, galesi ir persikraustyti ir t.t. nzn, kaip man likimas susiklostys, bet viliuosi baigus kaune, susirasti darbuka vilniuj wink
>> o del to tolerantiskumo :? tai ka zinau.. visur visokiu pilna, tik va, kaune tuos paslemekus pastebi dazniau, nes nori juos pastebeti kaip tuos nenaudelius, o vilniuj jie butu - tik dar vieni kitokie zmones ;D