321

Re: Kava ar arbata?

I tema tai arbata geriausia, nes nedaro priklausomu kaip kava. Nemazai yra kas bando mesti gerti kava ir efektai buna kaip zmogus mestu rukyti, vartoti alkoholi ar net narkotikus

322 (redagavo Valdas 2022-10-19 13:35)

Re: Kava ar arbata?

Kodėl arbata nedaro priklausomu? Ar ne kofeinas sukelia tą priklausomybę?

323

Re: Kava ar arbata?

Valdas parašė:

Kodėl arbata nedaro priklausomu? Ar ne kofeinas sukelia tą priklausomybę?

na šiaip yra arbatų, kuriose yra kofeino, tai ir arbata gali kelti priklausomybę

324

Re: Kava ar arbata?

Gerti arbatas be kofeino ir viskas. Yra ir kavu be kofeino, bet cia skonio reikalas kam arbata, kam kava

325

Re: Kava ar arbata?

geriu ir losiu) losiu ir geriu) ir man viskas ok)

326

Re: Kava ar arbata?

Jevgenijus parašė:

Gerti arbatas be kofeino ir viskas. Yra ir kavu be kofeino, bet cia skonio reikalas kam arbata, kam kava

Jevgenijau, gerk kavą, nes nuo kavos smegenys veikia daug protingiau nei nuo arbatų be kofeino. Blogiausiu atveju arbatą su kofeinu. Kaip absoliuti dauguma žmonių. O kitas arbatas išgersi kada tik norėsi.

327

Re: Kava ar arbata?

svarbiausia su protu ir ne per daug, bet man tai kava nr1. arbatą geriu tik kai sergu arba svečiuose, jei nėra kavos:D

328

Re: Kava ar arbata?

Atradimas toks, kad daug skaniau gerti ne vienos, o kelių rūšių kavą. Aš deduosi 4 šaukštus kavos į puodelį, tada skonio koncentracija yra pakankama, medžiagų kiekis, ir kur kas skaniau įsidėti 2 šaukštus vienokios ir 2 kitokios kavos. Reikės dasipirkti dar 2 rūšis ir gerti įsidedant po 1 šaukštą 4 rūšių kavos. Pats tas. xD

329 (redagavo Valdas 2023-02-25 01:15)

Re: Kava ar arbata?

Kas yra svarbiausia, geriant kavą? Tai, nuo kurios kavos smegenys veikia protingiausiai. Kadangi skiriasi skrudinimo temperatūra, laikas ir pupelių veislės. Ar maltų kavos pupelių kvapo malonumas - sutampa su protingumo rezultatu?

Dabar geriu Lavazza Espresso Classico. Prieš tai geriausia buvo Lavazza Perfect Symphony, bet sakyčiau šita
dar geriau. Dar reikia patikrinti kelias Pellini ir visas Illy. Ir bus patikrintas visas standartinis prekybos centrų asortimentas. Tiesa, dar viena Davidoff.

O kodėl nuo kavos smegenys veikia daug protingiau nei nuo arbatos? Todėl, kad skrudinimo metu pasigamina didelis kiekis acetaldehido, kuris yra ta pati medžiaga, gaunama geriant alkoholį, kurią suskaidžius į acetatą, smegenų ląstelės naudoja kaip benzą. Plius, nėra raminančio l-tianino. Todėl arbata yra kofeinas - smegenų benzas + l-tianinas, o kava = kofeinas + smegenų benzas - l-tianinas. Tokia esmė.

330

Re: Kava ar arbata?

Repo politika - kuo ji geriau už narkotikus?

331

Re: Kava ar arbata?

Gamtoje viskas labai skanu. Pamenu, dar mažutė buvau, kaip vieną žiemą tėtis paėmė mane kartu į medžioklę. Sėdėjau labai, labai tyliai ir nuo gryno šalto oro labai užsimaniau valgyti. Tėtis davė riekutę duonos su lašinukais.
Dar ir dabar jaučiu tą skonį burnoje. Lašinukai atrodė saldūs, buvo šalti ir kieti. Su kiekvienu kąsniu vis skanesni. Nors šiaip jų labai nemėgdavau.

332

Re: Kava ar arbata?

Fjord parašė:

Gamtoje viskas labai skanu. Pamenu, dar mažutė buvau, kaip vieną žiemą tėtis paėmė mane kartu į medžioklę. Sėdėjau labai, labai tyliai ir nuo gryno šalto oro labai užsimaniau valgyti. Tėtis davė riekutę duonos su lašinukais.
Dar ir dabar jaučiu tą skonį burnoje. Lašinukai atrodė saldūs, buvo šalti ir kieti. Su kiekvienu kąsniu vis skanesni. Nors šiaip jų labai nemėgdavau.

Alkis geriausias kulinaras.

333

Re: Kava ar arbata?

Ieva parašė:
Fjord parašė:

Gamtoje viskas labai skanu. Pamenu, dar mažutė buvau, kaip vieną žiemą tėtis paėmė mane kartu į medžioklę. Sėdėjau labai, labai tyliai ir nuo gryno šalto oro labai užsimaniau valgyti. Tėtis davė riekutę duonos su lašinukais.
Dar ir dabar jaučiu tą skonį burnoje. Lašinukai atrodė saldūs, buvo šalti ir kieti. Su kiekvienu kąsniu vis skanesni. Nors šiaip jų labai nemėgdavau.

Alkis geriausias kulinaras.

Tada tai buvo turbūt kažkas kita, nes kiek po to esu lašinių ragavusi, ir gamtoje, ir namie, ir svetur, niekada daugiau to skonio nebejutau.
Alkis geras kulinaras iš dalies sutinku, bet numalšinus alkį vistiek lieka koktus jausmas jei patiekalas buvo neskanus.

334

Re: Kava ar arbata?

Fjord parašė:
Ieva parašė:
Fjord parašė:

Gamtoje viskas labai skanu. Pamenu, dar mažutė buvau, kaip vieną žiemą tėtis paėmė mane kartu į medžioklę. Sėdėjau labai, labai tyliai ir nuo gryno šalto oro labai užsimaniau valgyti. Tėtis davė riekutę duonos su lašinukais.
Dar ir dabar jaučiu tą skonį burnoje. Lašinukai atrodė saldūs, buvo šalti ir kieti. Su kiekvienu kąsniu vis skanesni. Nors šiaip jų labai nemėgdavau.

Alkis geriausias kulinaras.

Tada tai buvo turbūt kažkas kita, nes kiek po to esu lašinių ragavusi, ir gamtoje, ir namie, ir svetur, niekada daugiau to skonio nebejutau.
Alkis geras kulinaras iš dalies sutinku, bet numalšinus alkį vistiek lieka koktus jausmas jei patiekalas buvo neskanus.

Nebent koks sugedęs.

335

Re: Kava ar arbata?

Shameless parašė:
Fjord parašė:

Gamtoje viskas labai skanu. Pamenu, dar mažutė buvau, kaip vieną žiemą tėtis paėmė mane kartu į medžioklę. Sėdėjau labai, labai tyliai ir nuo gryno šalto oro labai užsimaniau valgyti. Tėtis davė riekutę duonos su lašinukais.
Dar ir dabar jaučiu tą skonį burnoje. Lašinukai atrodė saldūs, buvo šalti ir kieti. Su kiekvienu kąsniu vis skanesni. Nors šiaip jų labai nemėgdavau.

Isidavei Sava taa Paslaptyy tongue tongue Dabaa Alkoo be Lasinukuu SPEJUU Nebunaa big_smile big_smile tongue  TIK tam Vokietukui Zirniukuu NEPAMIRSK kaip Sakiau Vakar AS Nepamirstuu kaa Sakauu tongue tongue big_smile OK Kuklus Slaptas Bucinukas big_smile

Mana vokietukas išvis nemėgsta nei žirnių, nei pupų smile
Lašinių valgau tik kai į Lietuvą nuvažiuoju ir tai labai mažai.
Kuklus atgal wink

336

Re: Kava ar arbata?

O, kokie  slaptumai čia...viešame forume. :::010

337

Re: Kava ar arbata?

Ieva parašė:

O, kokie  slaptumai čia...viešame forume. :::010

:::044

338

Re: Kava ar arbata?

Prie durų būtų slaptas.

339

Re: Kava ar arbata?

Shameless parašė:

Joo Viesas bet ne priee DURUU tongue tongue big_smile big_smile big_smile  VEL Nesupratoo Prakeiktoo Begedziooo tongue tongue tongue NUSIBODOT tongue tongue

Viskas gerai, begėdžiuk. Labai miela iš tavo pusės smile

340

Re: Kava ar arbata?

Gilių kava. Pasakiškai skani.