1

Tema: Karo prievolė

Labas karininkai... big_smile Pagaliau atėjo metas man staigiai apsispresti eiti ir atlikti privalomą karinę tarnybą ar eiti savanoriais į kažkokią krašto apsauga ar kaip ten ji vadinama.. žodžiu su visu tuo buvau supažindintas tik šiandien ir tai ne iki galo.. dėl to dar eisiu į karinį komisarijatą pasigilninti ir apsispresti... Kiek žinau jau iš šeniau ir dabar, kad privaloma yra ištarnauti vienrius metus.. o tais savanoriais trėjus metus.. Skirtumas tas, kad privalomam teks tarnauti ištisus metus, su keliom ten paleidimo dėnelėm.. o čia tik kas antrą savaitgalį už kuriuos bus dar net ir mokami pinigai.. žodžiu per metus kažkas apie 18 dienų kiek girdėjau išeis.. ir visą kitą laiką gali mokytis arba dirbti.. stichinės nelaimės atvėju žinoma tokie savanoriai šaukiami į pagalbą big_smile na tai ką aš žinau dabar.. gal kas galit pakomentuoti suteikti man daugiau informacijos ar panašiai? smile

2

Re: Karo prievolė

Na as pati nesu su tokiais dalykais nei susidurus nei susipazinus bet is to ka tu parasei tikrai atrodo logiska eiti i savanorius. Turesi ir sau daugiau laiko, ir aplinka bus malonesne tarp savanoriu. Nereikes svaistyti visu metu armijoje.

3

Re: Karo prievolė

Tai taip aš irgi manau.. tik tikiuos suspėti užsirašyti per šią savaitę.. Šiandien nespėjau, tai ryt iškarto bėgsiu į komisarijatą.. Sakė, kad skubos tvarka dar galima suspėti.. smile Nes medicininė apžiūra jau šį mėnesį.. ech.. gaila, kad tik dabar paskutinę akimirka apie tai tebuvau informuotas.. Tikiuosi pasiseks.. smile

4

Re: Karo prievolė

priklauso dar ir nuo to ar turi drauge, nes jei turi ir nenori jos prarasti tai geriau neiti !!!

5

Re: Karo prievolė

Na, kad kiekvienas vyras turi atlikti privaloma karine prievole.. kaip sakoma iseiti vyriskumo mokykla.. I armija neima tik tuos kas turi sveikatos problemu, studijuoja aukstosiose mokyklose arba turi seima su kazkiek vaiku kuriuos jis turi islaikyti... Kitu atveju nuo 18 iki 26 metu vyrai imami.. net is darbo istraukiami, jeigu kur dirba.. cia baisi prievarta.. Na cia planuoja jau daryti profesionalia kariuomene.. tada i armija bus imami ne visi vyrai ar kazkaip ten.. bet kada tas bus tai neaisku.. big_smile

6

Re: Karo prievolė

m! matai kaip tu gali rinktis ?

7

Re: Karo prievolė

rinkis savonorius mano brolis ejo kazkada..tai buvo geriau negu kad privalomoi :]

8

Re: Karo prievolė

Na taip ir padariau.. tik dar daugybe poperizmo reikia pabaigti uzpildyti.. praeiti medicinini ir panasiai.. Pasirinkti siaip nelengva, mane gerokai iskamantinejo ir perzvelge, ne visus praleidzia i tuos savanorius kaip ten nuotaikos jiems pasitaiko.. big_smile gerai, kad man pirmas kursas dar tik.. sakau kaiptik baigsiu mokslus ir tarnyba, tada nebereiks dar beiti metus i armija.. siaip ne taip pagalvoje sutiko.. smile Pagazdinimu dar gavau jeigu blogai tarnausiu savanoriuose man bus pirmenybe i normalia armija big_smile Na man tai nebaisios atrodo tos pratybos ir visa kita, net idomu.. norisi ismeginti save ir prisilaikyti fizine forma, bet nekzodel netraukia praleisti visus dvylika mensiu kazkur izoliuotam.. kur ta musu laisve? big_smile

9

Re: Karo prievolė

kiek zinau jai niekas nepasikeite.tai po treju metu savanorio tarnybos dar reikia egzamyna laikyti. 

10

Re: Karo prievolė

Egzamina? smile Hmm.. negirdijau paie toki.. big_smile

11

Re: Karo prievolė

taip kai atitarnauji trejus metus. norint gauti karyni reikia laikyt egzamyna

12

Re: Karo prievolė

Na negi cia jau tokia baisi prievole tarnauti :\ galima butu kaip nors ir prasisukt big_smile

13

Re: Karo prievolė

Vytai , su tais savanoriais tu ten atsargiai. Viska giliai issianalizuok ir issiklausinek. Cia juk truputi kitokia tarnyba, t.y tu savanoris, ir po tu triju meteliu tau gali viskas tuo nesibaigti. na taip karine tarnyba tau uzskaitys, ir galbut jei pasizymesi gausi koki tai laipsni. Taciau gali but, kad tau ir veliau teks i metus keli budejimai naktiniai kur kariniam dalinyje, ir per metus pora mrsbrasoku savaitei. Pazystamas mano vienas savanoris, na jis patenkintas, nes jam ten pavyko be issilavinimo pakliuti, na gauna tu pinigeliu uz budejimus ir panasiai. Bet visgi tai ne sauktinis, kur atitarnavai ir laisvas iki karo pradzios, o tave gales mobilizuoti tik kokiems neramumas kilus. Kad ir tarkim kokiu riausiu malsinti.

14

Re: Karo prievolė

kai gauni karini ir iseini is skato taves negali pasaukt tarnybai tik jai kiltu karas .iki 50 metu visi atitarnave yra pervedami i rezerva.is rezervo ir ima ekstra atveju

15

Re: Karo prievolė

Tai kas tame egzamine buna nesuprantu..? big_smile Fizinis testas? Teorija gal dar sakyk kokia? big_smile
Na labai viliuos kad karo nebus.. big_smile o del tokiu riausiu, tai jeigu manes jau po tu 3 metu nemus Lietuvoje.. nemanau kad cia galetu buti nuobauda.. nera taves tai nera.. big_smile Is kur kas ka galejo zinoti.. o zmogaus laisves visam gyvenimui manau negali apriboti.. smile

16

Re: Karo prievolė

Gerbiami vaikai, nenorit tarnaut - mokinkites. O jei norit tarnaut, patariu, neprasigerkit ten. NEs tvarkos ten nera. wink

17

Re: Karo prievolė

Čia apie savanorius kalbi, kad tvarkos nėra? big_smile

18

Re: Karo prievolė

egzaminai yra teorija ir praktika

19

Re: Karo prievolė

ir kas ten tokio baisaus ?na dabar nera jau ,,,1m palyginus kas buvo seniau sovietu sajungoj 3m ir kazkokiam sabakstyne:)

20

Re: Karo prievolė

Nors pats nebuvau, bet draugų turiu ir kiek žinau, savanoriai - FTW! Išmoksi pasitikėjimo savimi ir meilės Tėvynei, šaudyt šautuvu, apgint šeimą ir bobutes viešam transporte praleist! Be to, šaudymas ir neblogi pinigai, privalomai pagerinta fizinė būklė... Ir gali užsiimt laisvu laiku pašaline veikla - studijomis, darbu...