1

Tema: "Priverstines knygos "

Ka manote apie knygas,kurias užduoda  perskaityti kiti pvz: mokytojai, rektoriai ir t.t tai gerai ar blogai?ar privestines knygos duoda naudos?

2

Re: "Priverstines knygos "

Na,man tai  duoda.Nes is tikro,knygas rekomenduoja zmones,kurie si ta nusimano apie gera ir vertinga literatura.Kai kurios knygos is tikro sudomina,na beabejo yra ir tokiu,kurios mano nuomone jokios naudos neduoda,ir kurias vos tik perskaiciusi uzmirsti.

3

Re: "Priverstines knygos "

Nemegau skaityti knygu..Mokykloje pamenu viena knyga tik is uzduotu perskaiciau kazkokia apie meile dziaza ir vyna ar alu nepamenu tixliai..:D Kazkaip prasisukdavau kai reikedavo rasinelius rasyt, perskaites tik knygos aprasyma..:D Literatura visada buvo nemextama sritis..O univere nei vienos neperskaiciau..
O ar yra naudos? Nzn..turbut yra kazkiek, juk veltui nemanau kad jas uzduoda..bet kadangi ju neskaiciau, tai nejauciu nei naudos nei nenaudos..

4

Re: "Priverstines knygos "

"Priverstinių knygų" nėra, yra tik tavo prievarta sau jas skaityti. Neabejoju, kad jei prieš paimdama į rankas knygą galvoji, kaip čia tau ją privalu perskaityti ir stengiesi tik kuo greičiau pabaigti, tai naudos nebus. Kartais gal tiesiog nelieka laiko kaip reikiant perskaityti, tai, manau, naudinga iš anksto žinoti tą sąrašiuką ir sau kai norisi paskaitinėti+pasidomėti autoriais, kritikų komentarais. Gal taip šiek tiek galima pergudrauti tą prievartą smile
Apskritai kaip laiko patikrintos, galvotų žmonių parašytos ir įvertintos knygos gali būti blogai? smile Sakau, blogai yra tik tavo paties nusiteikimas prieš skaitant.

5

Re: "Priverstines knygos "

As saves kartais paklausdavau: Kodel man absoliuciai neidomu skaityti ta knyga, kuri uzduota? Atsakydavau sau, kad gal neesu pakankamai prie jos pribrendes. Dabar ji neidomi, o po keliu metu pati idomiausia. Stai dabar skaitau knyga kurios pries kelerius metus i rankas negalejau paimti, o dabar ji tikrai vertinga ir idomi. Siaip nemanau, kad tai kas uzduoda visiems - visiems tiks ir bus reikalinga. Visi zmones skirtingi, vieni megsta viena kiti kita. As gan neigiamai ziuriu i tuos grieztus sarasus, kad reikia perskaityt konkreciai ta ir ta. As geriau perskaitysiu knyga ne is saraso, (ka ir darydavau) bet patirsiu malonuma ir gausiu naudos, vietoj to, kad kankinciausi prie tariamai man reikalingos. Cia tarkim jei groji pianinu ir dievini Shopena, o tau uzduoda ismokti Mocarta, kurio tu tiesiog nekenti (cia tik pavyzdys.Jokio asmeniskumo). Tada eini pas mokytoja ir pasakai: jei galima as grosiu kita, nes man tas labiau patinka. Galiausiai, sutinku, kad yra knygu, kurias reikia tureti galvoje, norint buti issilavinusiu zmogumi, bet tu knygu skaicius priklauso absoliuciai nuo paties zmogaus, o ne nuo kazko kito, kas tas knygas uzduoda.

6

Re: "Priverstines knygos "

pamenu as lb nervinavausi kai vidurineje uzdave perskaityti A.Škėmos "Baltą drobulę" o paėmęs ją i rankas net nepajutau kaip perskaičiau ir lb lb patiko smile

7

Re: "Priverstines knygos "

vienintele knyga, kurios nekenciau tai don kichotas. gyvenime as jos daugiau neskaitysiu, nes skaiciua ir nesupratau apie ka.. perskaiciua visa knyga, o kai reikejo rasyt interpretacija :::123 parasiau, nes ta knyga kosmosas, o ne knyga

8

Re: "Priverstines knygos "

as apskritai esu megejas skaityt nuo vaikystes.. namuose visas pasaku knygas perskaiciau mazas budamas. todel negaliu objektyvios nuomones pateikt.

o ka noreciau pasakyt, tai mano klasiokas kazkurioj klasej atsiskaite lietuviu mokytojai isgalvota knyga big_smile susigalvojo autoriu, nepamenu koki, amerikietiska big_smile o knyga buvo "kaliniu sala" big_smile papasakojo savo sugalvota istorija big_smile nors mokytoja myke, kad pirma karta girdi toki autoriu ir knyga, bet astuoneta berods jis gavo big_smile va cia tai isradingumas ;]

9

Re: "Priverstines knygos "

Linas, 19 parašė:

pamenu as lb nervinavausi kai vidurineje uzdave perskaityti A.Škėmos "Baltą drobulę" o paėmęs ją i rankas net nepajutau kaip perskaičiau ir lb lb patiko smile

>>>>>>>>>>>>> kankinuosi su sia knyga todel ir gme si tema...>>>>
siaip as nesu labai nusteikusi pries tokias knygas bet va kaip pernai buvo visa ta sarasai kuri butinai reikejo persakityti persakaicius r ka mokytojai pasidare nebereikalingos kai pradejome analizuoti...is tiesu tada labai nervinausi nes visa laika nustumdavau kitas knygas i sali kad jas perskaiyciau...:)

10

Re: "Priverstines knygos "

Vaiva, 18 parašė:
Linas, 19 parašė:

pamenu as lb nervinavausi kai vidurineje uzdave perskaityti A.Škėmos "Baltą drobulę" o paėmęs ją i rankas net nepajutau kaip perskaičiau ir lb lb patiko smile

>>>>>>>>>>>>> kankinuosi su sia knyga todel ir gme si tema...>>>>
siaip as nesu labai nusteikusi pries tokias knygas bet va kaip pernai buvo visa ta sarasai kuri butinai reikejo persakityti persakaicius r ka mokytojai pasidare nebereikalingos kai pradejome analizuoti...is tiesu tada labai nervinausi nes visa laika nustumdavau kitas knygas i sali kad jas perskaiyciau...:)

>> na aš retokai skaitau knygas smile bet va toji A.Škėmos man labai aptiko smile
> tu pamegink paskaityti kritikų sapaliones apie šią knyga gal aiškiau pasidarys tau wink
>> o as mokykloje prasisukdavau knygų neskaitęs , o tik recenzijas perskaitydavau ir kai kurių kritikų darbus ir interpretacijas :::b18

11

Re: "Priverstines knygos "

tai kad as jau taip ir padariau..zinai kaip buna kai knyga "neuzkabina"tai net neprisiruosiu ja skaityti...upss

12

Re: "Priverstines knygos "

galiu pasakyti tik tiek kad bent jau literatura kuri man reikalingai t.y. apie aplinkos projektavima, augalus ir kt. mazai turi naudos, nes augalai kurie ten apibudinami nera pritaikyti musu salygoms ir tai klaidina zmones, o tokiu verstu is uzsienio kalbu knygu musu knygynuose, ar parduotuvese, pakankamai daug

13

Re: "Priverstines knygos "

As tupriverstiniu neskaitau. Megstu pati rinktis tai kas man patinka smile

14

Re: "Priverstines knygos "

manau kad priverstines knygos neduoda jokios naudos, as skaitau knygas kurios man patinka o tas priverstines paskaitineju , nes reikia atsiskaityti , bet po kokio menesiuko paklaustu ,tai tikrai neprisiminciauka ten rase ...

15

Re: "Priverstines knygos "

priverstines knygos kartais buna visai idomios... kartais net tampa visai nepriverstinai skaitomos... kai dalykas idomus, tokio dalyko kaip "tai reikia" nera... o del mokyklos literaturos - skaiciau reikejo ar nereikejo... man tai nebuvo problema... problemu buvo ten, kur tu "priverstiniu" knygu nebuvo smile

16

Re: "Priverstines knygos "

priverstines kygos manau gerai tiems kurie aplamai nezino kur biblioteka randasi smile o tie zmones kurie biblioteka vos ne parduotuve i kuria einam nusipirkti maisto big_smile

17

Re: "Priverstines knygos "

Kaip tik tokią mintį buvau iškėlusi savo kalboje ;> Iš tiesų,manau, kad tai nėra labai gerai, nes sakykim yra tokių moksleivių, kurie ne itin mėgsta skaityti. Jiems užduoda kokią knygą skaityti ir jie priversti tai daryti. Ir tai suvaržo, o jeigu dar ir knyga jam atrodo neįdomi, jo nuomonė pasidaro tokia apie visas knygas. Daugmaž.

18

Re: "Priverstines knygos "

Smegenys kaip ir raumenys turi buti lavinami... Fizine jega kaip ir protas neatsiranda is niekur... Kiekviena knyga tai lyg treniruote, tobulinanti musu mastysena... skaitymas butent lavina greita informacijos suvokima bei interpretavima, gebejyma greitai bei objektyviai transformuoti savo mintis i (verbalios, spausdintines) formos mediuma. Kas geriau lavina prota jei ne knygos?

19

Re: "Priverstines knygos "

Alfredas, 23 parašė:

Smegenys kaip ir raumenys turi buti lavinami... Fizine jega kaip ir protas neatsiranda is niekur... Kiekviena knyga tai lyg treniruote, tobulinanti musu mastysena... skaitymas butent lavina greita informacijos suvokima bei interpretavima, gebejyma greitai bei objektyviai transformuoti savo mintis i (verbalios, spausdintines) formos mediuma. Kas geriau lavina prota jei ne knygos?

kalbama ne apie tai, kad reikia nustot skaityt, o apie tai, kad nepatinka skaityt tai, kas brukama prievarta.... smile Iki šiol turiu savo "juodąjį" sąrašą, į kurį įtrauktos tos knygos, kur nei malonumo, nei proto mankštos - nieko nebuvo...:::028 O perskaityt reikėjo... Gerai, jeigu kaip Linui, pradedi skaityt ir "užsikabini"... o jeigu ne? :::127

20

Re: "Priverstines knygos "

Diva, 34 parašė:
Alfredas, 23 parašė:

Smegenys kaip ir raumenys turi buti lavinami... Fizine jega kaip ir protas neatsiranda is niekur... Kiekviena knyga tai lyg treniruote, tobulinanti musu mastysena... skaitymas butent lavina greita informacijos suvokima bei interpretavima, gebejyma greitai bei objektyviai transformuoti savo mintis i (verbalios, spausdintines) formos mediuma. Kas geriau lavina prota jei ne knygos?

kalbama ne apie tai, kad reikia nustot skaityt, o apie tai, kad nepatinka skaityt tai, kas brukama prievarta.... smile Iki šiol turiu savo "juodąjį" sąrašą, į kurį įtrauktos tos knygos, kur nei malonumo, nei proto mankštos - nieko nebuvo...:::028 O perskaityt reikėjo... Gerai, jeigu kaip Linui, pradedi skaityt ir "užsikabini"... o jeigu ne? :::127

WTF???