1

Tema: Nereikalingi žmonės

aptarimas ir kritika

2

Re: Nereikalingi žmonės

pirmas 15 min žiūrėjau ir nesupratau kas vyksta. ar kūrėjams pristigo biudžeto, ar kūrybos, ar tiesiog reikėjo padaryt iš tos medžiagos, ką turi, kuo daugiau gryno filmo laiko.
kai kurios scenos per daug užtęstos, atrodo, jei kažkokį daiktą, kurį režisierius nori parodyti žiūrovui, rodytų ne 2s, o dalį sekundės, taip sužadintų įdomumą ir nuostabą.
filmo pradžią apskritai galima suskirstyti į daug trumpametražių filmų, kurių kiekvienas būtų tikrai fainai, bet juk čia reikia kartu apjungti viską.
techniniai dalykai - kai išgirdau, kad mamontovas kūrė muziką šitam reikalui, galvojau bus viskas ore. bet įdomu būtų sužinoti, aks dirbo prie garso režisavimo, negi mūsų šaly nėra tam atsidavusių žmonių? nes išties.
taigi, filmo pradžią žiūrėjau su daugybe minčių, kaip galima būtų viską pataisyti smulkiomis detalėmis, kurios reikalautų labai nedaug pastangų.
vaizdas - kamera nuolatos juda tokiu principu, kaip kad kokiam holivudiniam siaubo filme rodomas tykantis monstras pirmu asmeniu. na tai gal dar nieko, tačiau keletoje vietų, kadangi montuotos skirtingos scenos, jaučiasi vaizdo staigus peršokimas, kuris atitraukia nuo filmo ir priverčia pamanyt, o kas čia buvo?

vaidyba. smoryginas - genijus. idealiai suvaidino, tiesa, buvo akimirkų, kur ne iki galo natūraliai, bet labai mažai, palyginus su kitais aktoriais, kur tiesiog negali tikėti jų žodžiais.

TAČIAU. turiu pagirti 50proc. filmo nuo vidurio iki pabaigos. atrodo, lygtai tiek filmavimo grupė, tiek aktoriai apšilo ir pradėjo daryti tai, kam jie ir samdyti smile

apskritau, kaip lietuviškam filmui, galbūt ir neblogai, tačiau yra kur tobulėti ir labai daug. buvo scenų, kurias nufilmavus kitu kampu, žiūrovas tiesiog būtų prikaustytas žvilgsniu, o ne galvotų, kad scena bereikalingai užtęsta.

tiek kol kas, pavargau rašyt. čia, žinoma, mano nuomonė, gal kas nors mano kitaip smile

3

Re: Nereikalingi žmonės

Gediminai, tu filma perziurejai 15 min o tiek daug pripaisiai, kiek filmu  beperziurejes  dauguma  filmu neimanoma suprast... siulau ziuret iki galo filmus del esmes supratimo , na o jeigu  tau nepatiko  aktorius ar dar kas  tai neziurek bet kam kritikuot jei pilno fimo nemates, jug neesi kos rezisieriu ar filmu operatorius kuris apie filmus zino viska...

4

Re: Nereikalingi žmonės

ar as sakiau kad nemaciau? smile tu manai, kad nuejau i kina ir po 15min isejau is filmo? big_smile:D:D kam as filmo pabaiga pagyriau kaip tu manai? smile atidziau skaityk smile

5

Re: Nereikalingi žmonės

na, as sita filma ir sakiau begsiu ziuret, jei tik spesiu big_smile)  jau kai pamatysiu, tai resiu ir savo nuomone.. nes as lietuvisku kinu dar labai irgi netikiu, bet laukiu tos akimirkos, kada lietuviu aktoriu Zodziais bus galima tiketi :::920

6

Re: Nereikalingi žmonės

Na,paskaičius Gedimino komentarus-tai truputį sumažėja noras apsilankyti tam filme,bet ačiū Dievui visiškai nedingsta.:)
O dėl to,kad jaučiamas pradžios ir pabaigos skirtumas-tai visiškai nieko keisto,juk filmas buvo kuriamas 2 metus.
P.S.panele, Nijole,aš kažkada pamačiusi jūsų nuotraukas, pagalvojau,kad jūs mano antrininkė-lyg būtų mano nuotraukos,kurių dar nemačiau:D gal mes giminės?:?

7

Re: Nereikalingi žmonės

tiesa, kas eis i filma atsedekit iki titru pabaigos wink nes 4/5 zmoniu taip ir nedaziurejo iki galo, arba ziurejo nuo laiptu big_smile

8

Re: Nereikalingi žmonės

tu čia nejuokauji????

9

Re: Nereikalingi žmonės

nejuokauju smile visi kaip visada skuba isbegt lauk, bet man kilo itarimas, kodel sviesu per titrus neuzdega, tai ir likau smile

10

Re: Nereikalingi žmonės

na,m rytoj, jei mane priims, tai einu to filmo ir as paziureti, ryt ir laukit mano beveik objektyviu komentaru..
>> man tai noras paskaicius Gedo komentara ziureti si filma, nepranyko..
>>>>Rutele..nu zinok 2 kart ziurejau.. ziurejau ziurejau.. ir nieko panasaus tarp musu nematau. nebent plaukuciai kai kur ir skruostai.. nu daugiau kad ir kaip noriu.. nematau :::921

11

Re: Nereikalingi žmonės

Nijolė, 21 parašė:

>>>>Rutele..nu zinok 2 kart ziurejau.. ziurejau ziurejau.. ir nieko panasaus tarp musu nematau. nebent plaukuciai kai kur ir skruostai.. nu daugiau kad ir kaip noriu.. nematau :::921

na aš šiuo klausimu išliksiu neutralioj pozicijoj

kas nors dar matėt filmą, kaip įspūdžiai?

12

Re: Nereikalingi žmonės

Mačiau premjerą - kategoriškai palaikau Gedimino nuomonę. Pirmas 15 minučių tai maniau, kad susirgsiu jūros liga nuo operatorių darbo. Užknisa tas buitinės kameros efektas. Filmo siužetas šiek tiek primena meksikiečių muilo operą... Michelevičiūtė galėjo filme ir nevaidinti: tokios neįtikimos vaidybos paieškoti reiktų. Ta pati Daiva T-Budrė būdama ne aktore atrodė įtaigiau...

13

Re: Nereikalingi žmonės

big_smile) big_smile) tai ka, vaikai, naujai iskepta sio filmo ziurove esu big_smile) ir pavalgiau, tai galiu jau sakyti kazka :-)
>> pritarsiu Divai ir Gedukui del kameros.. tikrai jie gal truputi kokio brendzio priragavo pries laikydami kameras, nes tie judeseliai tai mane ir sunervino..
na pradzia.. tai tokia ir man neaiski pasidare, jau apie viduri ir pabaiga visa filmo ideja man paaiskejo, bet ir kazkaip idomiai - visi veikejai tarpusavy kazkuo susije... bet kazkaip iki galo konkreciai nesupratau.. tas berniukas tos beprotes vaikas is tikruju ar ne :? nes kai vaiku namu direktore pradejo staugt ant jos, tai net susimasciau :? ir sedziu ir galvoju, kaip is tikruju yra, ar ta durnele susigalvojo, ar istikruju su Benu (ar koks ten Smorigino veikejo vardas) prisidirbo :V
>> kitas klausimas << as blogai nuskaiciau titrus ar ne :? erica jennigs vaidino sesele < :::921 neatpazinau big_smile
maniau, kad mamontovas daugiau veiksmo ines i filma, bet kaip visada - liko paslaptingas ir tylus
--> siaip filmas turbut vertas pagyrimo.. tikrai toks nekuklus zingsnis i prieki lietuviskam kinui << prisipazinsiu.. maniau, bus blogiau :::818 o siaip toks ramus, pilnas pamastymu filmas << toks tikras lietuviskas, gal liudnokas arba norintis buti su GILIA MINTIM :-)
>> antrakart turbut neiciau.. bet rekomenduociau tam, kas nebuvo... ypatingai idomus nera.. bet verta paziuret, nes made in LT big_smile)



ai.. apie pavadinima << turbut geresnio nesugalvociau nei pati siam filmui.. sedejau ir galvojau apie kiekviena is veikeju.. ne vienas is ju niekam nereikalingas .. tik filmo pabaigoj >> tas vaikas ir micheleviciute.. viskas.. o kiti kaip buvo, taip liko nereikalingais...

14

Re: Nereikalingi žmonės

dar vienas toks gan juokingas pastebejimas - negi lietuviai be ziguliu daugiau nieko negali dauzyt smile aisku ten senus laikus rode tai norm, bet visur kitur tas pats darosi, kad ir pigius lt serialus imant.. smile)
su titrais ir as maciau. ten tikrai ne jennings, ten tokia aktore, tik nepamenu pavardes, kazkokia tv laida atrodo vesdavo.. nes akcentas tai man jautesi

15

Re: Nereikalingi žmonės

Nijolė, 21 parašė:

big_smile) big_smile) tai ka, vaikai, naujai iskepta sio filmo ziurove esu big_smile) ir pavalgiau, tai galiu jau sakyti kazka :-)
>> pritarsiu Divai ir Gedukui del kameros.. tikrai jie gal truputi kokio brendzio priragavo pries laikydami kameras, nes tie judeseliai tai mane ir sunervino..
na pradzia.. tai tokia ir man neaiski pasidare, jau apie viduri ir pabaiga visa filmo ideja man paaiskejo, bet ir kazkaip idomiai - visi veikejai tarpusavy kazkuo susije... bet kazkaip iki galo konkreciai nesupratau.. tas berniukas tos beprotes vaikas is tikruju ar ne :? nes kai vaiku namu direktore pradejo staugt ant jos, tai net susimasciau :? ir sedziu ir galvoju, kaip is tikruju yra, ar ta durnele susigalvojo, ar istikruju su Benu (ar koks ten Smorigino veikejo vardas) prisidirbo :V
>> kitas klausimas << as blogai nuskaiciau titrus ar ne :? erica jennigs vaidino sesele < :::921 neatpazinau big_smile
maniau, kad mamontovas daugiau veiksmo ines i filma, bet kaip visada - liko paslaptingas ir tylus
--> siaip filmas turbut vertas pagyrimo.. tikrai toks nekuklus zingsnis i prieki lietuviskam kinui << prisipazinsiu.. maniau, bus blogiau :::818 o siaip toks ramus, pilnas pamastymu filmas << toks tikras lietuviskas, gal liudnokas arba norintis buti su GILIA MINTIM :-)
>> antrakart turbut neiciau.. bet rekomenduociau tam, kas nebuvo... ypatingai idomus nera.. bet verta paziuret, nes made in LT big_smile)



ai.. apie pavadinima << turbut geresnio nesugalvociau nei pati siam filmui.. sedejau ir galvojau apie kiekviena is veikeju.. ne vienas is ju niekam nereikalingas .. tik filmo pabaigoj >> tas vaikas ir micheleviciute.. viskas.. o kiti kaip buvo, taip liko nereikalingais...

na apie berniuką - tai prisimink tą sceną, kur direktorė Laimai (Daivai T-Budrė) pasako, kad vaiko motina yra Valda ir po to Laima su gudriu planu skambina į Airiją Valdai. Taigi kol nėra mamos visiško atsisakymo įvaikinti vaiko negalima - galima tik globa. Jeigu tokiu atveju dėl įvaikinimo kiltų skandalas - direktorei šakės. Todėl paprasčiau yra įrodinėt, kad priekvailė Valda viską išsigalvojo.

Man labiau patiko ta siužeto vieta, kur Smoriginas yra ir Valdos tėvas, ir jos vaiko tėvas ir dar išgelbėja Norą ir yra jos buvęs vyras, ir dar Laimos meilužis... Pasižymėjo kaip turi būt! Kuo ne meksikietiškas serialas?...

O iš visiškai juokingų vietų tai būtų absoliučiai neįtikima avarijos scena (žiguliuko man pagailo), per kurią Nora netenka kojos - bet kai ją traukia per langą puikiai matosi abi kojos ir dar su pėdkelnėm!! Jėga! smile smile Puiki režisūra... smile

P.S. Erica Jennings titruose buvo kaip įgarsinimo konsultantė. Matyt sufleravo, koks turi būti teisingas airiškas akcentas... smile smile

16

Re: Nereikalingi žmonės

na, siaip del to pigumo, tai true true... kazkaip turbut tikrai apkarpytas biudzetas.. apskritai, ziurejau as i Valda.. ziurejau ziurejau ir tokiu lietuvisku kaimu trenke ji man... nzn...
>> Diva, jau prisiminiau :::920 aciu :H o del Beno tai irgi as susimaklinau.. betgi kodel benas valdos tevas :? as neprisimenu :? na, ji pasakojo mamontovui del to, kad tevas ja ten grabaliojo :? bet as niekur nesurisau, kad jis jos tevas, supratau, kad tik meiluzis :?
>>>>> del noros ;D mane juokas paeme, nes langas tai atidarytas buvo.. duru ji neatsidare, bande is lauko daryti iskisus ranka, bet pro langa islysti nesugebejo... tai kaip cia :::921

17

Re: Nereikalingi žmonės

Diva, 34 parašė:


O iš visiškai juokingų vietų tai būtų absoliučiai neįtikima avarijos scena (žiguliuko man pagailo), per kurią Nora netenka kojos - bet kai ją traukia per langą puikiai matosi abi kojos ir dar su pėdkelnėm!! Jėga! smile smile Puiki režisūra... smile

tai jos koja viena apdege tiek, kad teko paskui amputuot, tai ir turejo ji ten but smile

18

Re: Nereikalingi žmonės

Nijolė, 21 parašė:

na, siaip del to pigumo, tai true true... kazkaip turbut tikrai apkarpytas biudzetas.. apskritai, ziurejau as i Valda.. ziurejau ziurejau ir tokiu lietuvisku kaimu trenke ji man... nzn...
>> Diva, jau prisiminiau :::920 aciu :H o del Beno tai irgi as susimaklinau.. betgi kodel benas valdos tevas :? as neprisimenu :? na, ji pasakojo mamontovui del to, kad tevas ja ten grabaliojo :? bet as niekur nesurisau, kad jis jos tevas, supratau, kad tik meiluzis :?
>>>>> del noros ;D mane juokas paeme, nes langas tai atidarytas buvo.. duru ji neatsidare, bande is lauko daryti iskisus ranka, bet pro langa islysti nesugebejo... tai kaip cia :::921

na dėl Valdos, tai matyt toks užmanymas buvo, kad kaimu trenktų, be to, kad ir šiaip lengvai trenkta... Bet, kaip sakoma, šypsokitės - galėjo būti dar blogiau.... Jos vaidyba dar nebuvo pats blogiausias variantas. smile

Dėl Beno - man taip susidėliojo dėl kelių dalykų: amžiaus skirtumas tarp Valdos ir Beno, jos pasakojimas kunigui apie tėvą, scena lovoje su Benu... Peršasi tokia loginė išvada... smile Nors bala žino kaip ten iš tikrųjų pagal sumanymą turi būt...

19

Re: Nereikalingi žmonės

Gediminas, 22 parašė:
Diva, 34 parašė:


O iš visiškai juokingų vietų tai būtų absoliučiai neįtikima avarijos scena (žiguliuko man pagailo), per kurią Nora netenka kojos - bet kai ją traukia per langą puikiai matosi abi kojos ir dar su pėdkelnėm!! Jėga! smile smile Puiki režisūra... smile

tai jos koja viena apdege tiek, kad teko paskui amputuot, tai ir turejo ji ten but smile

sorry, nesupratau tavo komentaro.... :::026 aš ir nesakau, kad kojos neturėjo būt, bet kad koja sudegtų iki amputavimo, o pėdkelnė liktų sveikut sveikutėlė man dar neteko girdėt... :::607

20

Re: Nereikalingi žmonės

mano nuomone lietuviams dar rejketu pasimokyti kajp kurti filmus, nes jie labaj jau panasus i teatro vaidinimus. Cia tik mano tokia nuomone smile