1

Tema: Kaip namote ar verta ZEMAICIAMS duoti ZEmaiciu pilietibe?

As pats esu Žemaitis i noriečiau pilietybis, kaip jus manote?

2

Re: Kaip namote ar verta ZEMAICIAMS duoti ZEmaiciu pilietibe?

durnesnes temos dar nemaciau...

3

Re: Kaip namote ar verta ZEMAICIAMS duoti ZEmaiciu pilietibe?

Viktorai, geriau tautybes norek, o ne pilietybes smile Pats irgi zemaitis smile Bet matai, pilietybe norint gauti, reiketu zemaitija atskira valstybe padaryt (su parlamentu, valstybes banku ir tt). O tautybe kitas reikalas, tai butu tik eilute pase, kuri leistu mum galvas i virsu kelti smile Nors aisku, galima sekti ir skotu pavyzdziu ir po to parlamenta turet.

4

Re: Kaip namote ar verta ZEMAICIAMS duoti ZEmaiciu pilietibe?

na aš esu už visokius etninių kulturų saugojimus, man gražu kai žmonės kalba su akcentu smile (tik suvalkietiškas akcentas man lb nergražus (Nijole nepyk ;D )
> aš esu dzūkas bet nuolat dzukiškai pakabėti nemoku (na galiu ten kelias frazes išlementi smile )
>> aš manau, kad tautiškuma ir kultūrų unikaluma galima saugoti ir ne tokiais kvailais būdais smile

5

Re: Kaip namote ar verta ZEMAICIAMS duoti ZEmaiciu pilietibe?

O man patinka visi akcentai...:p Linai, nevaryk ant suvalkieciu, bo as tau kasas nurausiu :::914
Tema tai tikrai durna, esam lietuviai visi... smile

6

Re: Kaip namote ar verta ZEMAICIAMS duoti ZEmaiciu pilietibe?

Egle, 18 parašė:

O man patinka visi akcentai...:p Linai, nevaryk ant suvalkieciu, bo as tau kasas nurausiu :::914
Tema tai tikrai durna, esam lietuviai visi... smile

deja beja as kaip ir neturiu kasu tongue
>> o taip reiketu suprasti kad jei jau Lietuvis tia jau ir durnas ? :::b02

7

Re: Kaip namote ar verta ZEMAICIAMS duoti ZEmaiciu pilietibe?

Linas, 19 parašė:

Viktorai, geriau tautybes norek, o ne pilietybes smile Pats irgi zemaitis smile Bet matai, pilietybe norint gauti, reiketu zemaitija atskira valstybe padaryt (su parlamentu, valstybes banku ir tt). O tautybe kitas reikalas, tai butu tik eilute pase, kuri leistu mum galvas i virsu kelti smile Nors aisku, galima sekti ir skotu pavyzdziu ir po to parlamenta turet.

kuom zemaiciai geresni uz kitus lietuvius ?

8

Re: Kaip namote ar verta ZEMAICIAMS duoti ZEmaiciu pilietibe?

Linai, ale vistiek uz ko papesht bus!!!:D Nu, ne... tema durna, ne lietuviai...:D

9

Re: Kaip namote ar verta ZEMAICIAMS duoti ZEmaiciu pilietibe?

Aleksandras, 23 parašė:
Linas, 19 parašė:

Viktorai, geriau tautybes norek, o ne pilietybes smile Pats irgi zemaitis smile Bet matai, pilietybe norint gauti, reiketu zemaitija atskira valstybe padaryt (su parlamentu, valstybes banku ir tt). O tautybe kitas reikalas, tai butu tik eilute pase, kuri leistu mum galvas i virsu kelti smile Nors aisku, galima sekti ir skotu pavyzdziu ir po to parlamenta turet.

kuom zemaiciai geresni uz kitus lietuvius ?


Na, as nesakau, kad zemaiciai kazkuo geresni uz lietuvius. Bet manau, kad jei esi zemaitis, tai turi teise, juo vadintis.Juk cia kaip sovietu sajungoj, visiems uzsienieciams buvai rusas, o norejai but lietuviu. Ir dabar, tik labiausiai nusipelne zemaiciai gauna vadinamaji zemaiciu pasa, kuris aisku yra tik simbolinis dokumentas, jokios galios neturintis. Bet zmones juo didzuojasi. Tik gaila, kad niekas beveik zemaiciu kalbos nebemoka, greit is jos liks tik paprasta tarme.

10

Re: Kaip namote ar verta ZEMAICIAMS duoti ZEmaiciu pilietibe?

del kalbos tai sutinku...ir as esu zemaite,didziaja dali gyvenimo ten praleidau,bet kai nuvaziuoju pas mociute i kaima(o ji TIKRA zemaite),tai katais reikia vertimo i lietuviu kalba kai kokia gilia minti ar atsiminimus is jaunystes pasakoja big_smile

11

Re: Kaip namote ar verta ZEMAICIAMS duoti ZEmaiciu pilietibe?

Viktorai, tai gal jau as tada atskirai Mares sali isteigsiu ;D o jus juokdariai .. na, as nnz, as ne zemaite, gal delto nesuprantu tu jusu visokiu idomiai idomiu noru savo kazkokius pasus turet :V juk jau pase turi anstpauda kur gyveni, tai ko tau dar reikia .. atskira pasa sau nusipiesk ant piesimo lapo ir dziaukis.. ka as jums dar galiu sakyt :V

Linas, 20 parašė:

na aš esu už visokius etninių kulturų saugojimus, man gražu kai žmonės kalba su akcentu smile (tik suvalkietiškas akcentas man lb nergražus (Nijole nepyk ;D )
> aš esu dzūkas bet nuolat dzukiškai pakabėti nemoku (na galiu ten kelias frazes išlementi smile )


o tau, Linuk, aukse mano :-) drisciau jums papriestarauti big_smile nes jus, ponuli, zvaigzdute is padebesiu, tai lauziat ta savo kalba tongue ir kaip Egle sako.. jau gali varyt desimta karta i kirpykla sia savaite, pats ka nors darykis su plaukais....nes kai as atvaziuosiu, tai plikas liksi :::b18

12

Re: Kaip namote ar verta ZEMAICIAMS duoti ZEmaiciu pilietibe?

Na matai Nijole, esme tame, kad Lietuva ir Zemaitija visada buvo atskiros kunigaikstystes turincios savo kunigaikscius, vyskupus, kalbas ir tt. Zemaitijos teritorija buvo daug didesne, nei dauguma isivaizduojat , i ja iejo raseiniai(buvusi zemaitijos sostine, kur zemaitijos seimas rinkdavosi), kaunas(kaunais ivairiais metais priskiriamas zemairijai, arba lietuvai ir aisku visa dabartine zemaitijos teritorija).  Daug kas Zemaitija prilygina, Dzukijai ar Suvalkijai. Bet faktas, kad Zemaitija rasto saltiniuose pamineta jau 1219m, o dzukija ir suvalkija atsirado 18-19a is lietuviu(dabar vadinamu aukstaiciais). O dabartine musu(lietuviu) kalba yra paruosta is aukstaiciu(lietuviu) kalbos . I zemaiciu kalba panasumu buvo labai nedaug, nes zemaiciu kalba artimesne latviu, nei lietuviu kalbai. Tik del to, kad dauguma dabar lietuviai, tai naikina zemaiciu kalba, savita kultura ir bijau, kad neuzilgo jos nebeliks. Todel ir galima pamatyt, nemazai pastangu is zemaiciu puses, norint issaugot savita kultura. Tas pats vyksta ir su skotais, jungtineje karalysteje, ar katalonais ispanijoje. Skotai, jau dabar turi savo parlamenta, siek tiek skiriasi ju pinigai, valstybes politika. Planuojama, kad per artimiausius 20 metu skotai atsiskirs nuo jungtines karalystes. Katalonams sekasi kiek sunkiau, kolkas jie turi tik savo kalba, krepsinio rinktine, bet daugiau teisiu kolkas neturi.

13

Re: Kaip namote ar verta ZEMAICIAMS duoti ZEmaiciu pilietibe?

cia geras...respectas tau ,Linai:::035 reikia dar taip  moketi pakovoti uz savo gimta krasta... mokinkites mielieji,,, :::307

14

Re: Kaip namote ar verta ZEMAICIAMS duoti ZEmaiciu pilietibe?

na, Linuk, tu mano didziausio zvaigdisko prieso :::210 :H bendravardi .. istorijos as labai nesimokiau. net nezinau :::818 kaip ten kas ir kodel.. siaip, as irgi uz tai, kad kultura butu  islaikyta ir t.t. gal tikrai, jei zemaitija butu atskira valstybe, butu kitaip, viskas isliktu.. bet man siaip juokinga.. nzn kodel... va palyginai anglija ir skotija su musu lietuva ir zemaitija.. manau, dar musu lietuvele nera tokia stipri, kad galetume kazka rimto cia daryt, kaip kad skotai planuoja... nors kita vertus.. na, tos senesnes valstybes turi gilesnes tradicijas ir kazkokius isitikinimnus.. o musu lietuva.. nzn.. gal tikrai zemaiciai kazkoki tautiskuma jaucia savo krastui.. na, manau net as myliu savo marijampoliuke (kaip kazkas myli savo alytu, kuriame kiaules skraido :::b18 ), kiekvienas myli savo krasta..
>> na, turbut geriausia buti federacine valstybe kaip kad vokietija, hjav, turi savo atskirus bundeslandus ir laimingi gyvena su savo istatymais ir visokiom kitokiom nesamonem. gal tai butu iseitis.. nes tie valtybiu dalinimai tai man geru nekvepia :V

15

Re: Kaip namote ar verta ZEMAICIAMS duoti ZEmaiciu pilietibe?

kad tarme skiriasi, tj nieko nereishkia, na nebent ir jus sijonukus norit neshiot:D tada jau tikrai bus jum ta pilietybe:DDD

16

Re: Kaip namote ar verta ZEMAICIAMS duoti ZEmaiciu pilietibe?

Tai tu, Viktorai, būk Žemaitis širdyje ir savo būdu, o ne paso įrašu.

17

Re: Kaip namote ar verta ZEMAICIAMS duoti ZEmaiciu pilietibe?

na seip matot sios diskusijos buciau nevedes jei nenoreciau jusu nuomes smile kaip matau cia visi protingi viens  uzkita protingesni bet i mano klausima nieks ir neatsaket smile as tik klausiau ar verta duoti? o cia visi ka pradejo aiskint kas yra pilietybe ir panasiai ta ir as zinau bet as ne to klausiau, beje cia truputi reiktu kai kuria informacija patikslinti... netinkama kai kuri... beje atsakom i klausima o neuzsiimam beleatristika wink

18

Re: Kaip namote ar verta ZEMAICIAMS duoti ZEmaiciu pilietibe?

As UZ big_smile big_smile

19

Re: Kaip namote ar verta ZEMAICIAMS duoti ZEmaiciu pilietibe?

Viktoras, 22 parašė:

na seip matot sios diskusijos buciau nevedes jei nenoreciau jusu nuomes smile kaip matau cia visi protingi viens  uzkita protingesni bet i mano klausima nieks ir neatsaket smile as tik klausiau ar verta duoti? o cia visi ka pradejo aiskint kas yra pilietybe ir panasiai ta ir as zinau bet as ne to klausiau, beje cia truputi reiktu kai kuria informacija patikslinti... netinkama kai kuri... beje atsakom i klausima o neuzsiimam beleatristika wink

Mielas, Viktorai Intelektualiuju temu kurejau. << :::b02 na pats turetum susumastyti kad tia yra forumas o forumuose vyksta diskusijos.. o jei nori atsakymo taip arba ne be jokiu nuomoniu pagrindimu tai sudaryk apklausa ir imesk ja i i **** ar koks ten tinklapis ir tada galesi jau analizuoti respondentu nuomones... :V

20

Re: Kaip namote ar verta ZEMAICIAMS duoti ZEmaiciu pilietibe?

na dabar zinosiu anksciau nezinojau sad big_smile