1

Tema: Padėkit. Kaip susidėliot ateinančių mokslo metų tvarkaraštį.

Tai va, Brangieji.... Esu 10-tokė ir dabar reikia pasirinkt kokius dalykus mokytis 11 ir 12 klasėse.
Esu visiškai pasimetus. Svajojau apie mediciną, bet kuo toliau, tuo vis labiau pradedu abejot, kad ištempsiu bent jau tuos 7 metus, be to financai riboti... Patarkit kokias pamokas imt, kad ateity būtų kuo platesnis pasirinkimas, nes dabar visiškai jokių minčių nekyla, kokią galėčiau pasirinkt profesiją.
Labai mėgstu biologiją, fiziką, anglų, na chemiją šiek tiek. Truputį prasčiau su matematika, bet labiau pasistengus padėtį galėčiau pataisyt. Dar viena bėda - daugelyje specialybių reikalinga istorija. Aš jos labai nemėgstu ir tikrai nelaikysiu egzamino.... Padėkit, gal iš savo patirties ką nors galit patart????

2

Re: Padėkit. Kaip susidėliot ateinančių mokslo metų tvarkaraštį.

zinai, sunku kazka tau patart, nes tu pati turi issirinkti..juk tavo ateitis prkilauso nuo to..tavo vietoj paimciau knygute  "kur stoti" pavartyciau ja..ir nuspresciau.. arba yra tokia knyga kur visos profesijos aprasytos ir nusprestum.. smile sekmes

3

Re: Padėkit. Kaip susidėliot ateinančių mokslo metų tvarkaraštį.

Man tas pats:) Esu desimtoke, praeita savaite jau pasirinkau dalykus. Kaip ir tu labai nemegstu istorijos, kurios daug kur reikia ir nesiruosiu laikyti egzamino. Todel A lygiu pasirinkau Lietuviu, anglu, matematika, fizika ir informatika. Tuo labiau, jeigu tau fizika patinka. Ir manau, kad stosiu i inzinerija. Bet del stojimo dar neapsisprendziau. Bet manau, kad pasirinkus siuos dalykus neturetu buti dideliu problemu stojant:)

4

Re: Padėkit. Kaip susidėliot ateinančių mokslo metų tvarkaraštį.

Tiesa ta, kad 99proc. dešimtokų realiai neturi (ir negali turėti) supratimo apie tai, kas iš tiesų laukia aukštojoj mokykloj, o juo labiau ją baigus. Dar daugiau, 11-12 klasėj situacija paprastai mažai tesikeičia smile Visi tie formalumai, kurių pripilta "Kur stoti" ir šiaip studijų programų anotacijose, informacijos tesuteikia tiek, kaip kad jei prieš važiuojant į Burundį jums pasakytų, kad jis Afrikoj.
Galiu pasakyti tik tiek: RINKITĖS TAI, KAS PRIE ŠIRDIES, ką mokantis nereikia savęs kankinti, kas teikia malonumą. Spjaukit į bet kokius įkalbinėjimus "galvoti apie ateitį" - niekas nežino, kas darysis darbo rinkoj ar jūsų pačių gyvenime po tų 6 ar daugiau metų, bet bent jau KITUS 2 metus sau pasilengvintumėt nesirinkdamos nemėgstamų dalykų.
Žinokit, tik universitete pradedi bent kiek žmoniškiau suvokti, kas esi ir ko iš tiesų nori, atrandi naujų interesų, sferų, kurios, pasirodo, limpa prie charakterio, nors niekad pagalvojusi nebūtum smile
Nuoširdžiai patariu: kuo mažiau racionalaus išskaičiavimo su visokiom perspektyvom ir galimom algom gavus diplomą, tik elementarus simpatijų atsirinkimas. Na, nebent manot, kad nesvarbu kur,kaip, svarbu tik finansiškai aptekus būti.
Be to, pasirinkimas juk ne galutinis, mokslo metų eigoje galima koreguoti, jei kažkas ima nepatikti.
Sėkmės!

5

Re: Padėkit. Kaip susidėliot ateinančių mokslo metų tvarkaraštį.

pritariu Martynai, trumpai drutai, rinkites tuos dalykus, kurie patinka, o kurie nepatinka imkit b lygiu arba nesirinkit.

6

Re: Padėkit. Kaip susidėliot ateinančių mokslo metų tvarkaraštį.

Martyna, tavo zodziai aukso verti. Pati esu dvyliktoke. Istorijos nemegstu kaip ir cia pasisakiusios merginos. Laikau lietuviu valstybini, anglu, informatika ir matematika mokyklinius... Na su matematika man ir sunku... Bet gal kazkaip...O fizika as mokysiuos, jei istosiu ten kur noriu... Tas baugina, kad du metus, a sjos nesimokiau vidurineje neutral Manau, kad nekankinkit saves, rasit kur stot ir be istorijos egzamino smile

7

Re: Padėkit. Kaip susidėliot ateinančių mokslo metų tvarkaraštį.

na, istorijos as labai nemegau, bet mokiausi ir A lygiu, nes norejau stoti i vadyba arba ekonomika << nes daugiau manes niekas netrauke :? isskyrus archutektura, bet ten su daile buciau susikirtus.. tai va.. kad ir kaip nemegau, bet turbut gabi esu visoki suda mokytis ;D taigi, issilaikiau ta istorija 45% dar butu adugiau 5 ir buciau raudona gavus ;D deja... nu nesvarbu...
na, istojau i ekonomika.. pirmus du metus tokiu nesamoniu prisimokiau, kad vajeee vajeee siaubas.. nesamone visiskai. puse destytoju isviso issluoti is uniko reikia.. visiskai pievas desto, bet bendra supratima duoda << turbut tik to ir reikia big_smile)
jau daugiau nei pusmeti dirbu darba, apie koki galima sakyti ir svajojau big_smile) na, tikiuosi pasistengus galima ir daugiau pasiekti, bet apie tokia pradziu pradzia tikrai svajojau (gera komanda, patinkantis darbas, sunkus, bet mielas) >> manau neprasoviau pasimokinus istorija, kad pasiekciau tai ko noriu ..
>>> jei nori medicinos :V hm. reikes biologijos ir chemijos.. ir valstybiniu << bet kaip Martyna sake, visas supratimas ateina tik gal i koki 3-4 studijavimo kursa.. na, o gal tiksliau, kai pradedi ieskotis darbo,kai ji susirandi. dirbi, ir supranti, ar tikrai tu to norejai, ar ieskojai :?
>>> na, as pvz, tikrai galiu pasakyti, kad nesuklydau.. nes nebegalvoju >>oi, ryt i darba << siaip, tik kad sunku keltis kartais tingisi, nes esi pavarges, o ne del to, kad oi, vel TAS darbas

>> na, sekmes renkantis wink o atsakyti i klausimus, gali tik tu pati smile

8

Re: Padėkit. Kaip susidėliot ateinančių mokslo metų tvarkaraštį.

he.... oi kaip sparčiai artėja tas laikas, kai reiks grąžint užpildytus tvarkaraščius..... neutral turbūt rinksiuos tai kas patinka ir viskas, o kaip toliau susiklostys gyvenimas parodys. smile ačiū už patarimus wink

ale tik va, įdomu, kodėl istorijos taip niekas nemėgsta big_smile big_smile

9

Re: Padėkit. Kaip susidėliot ateinančių mokslo metų tvarkaraštį.

tingiu rasyt litanijas big_smile rinkis kas patinka, o kitka B lygiu...ir, aisku, ziurek ko reiks stojant, o istorijos tai tikrai daug kur reikia tongue todel sakau! mokykloj irgi istorijos nemegau ir todel, kad mokytoja tokia ... buvo hmm bet pamirskim...pasirinkau ja B lygiu, ir laikiau egzamina...beje, laikiau 5 egzaminus, o "vdrug" pravers kaip sakant big_smile ir ne kiek nesigailiu neutral o baimes akys buvo dideles, nes mokiaus tai as nekaip, su matematika isvis ne kas buvo, bet cia jau nuklydimas nuo temos :::236
is pacio ryto ne kazin ka priveliau :::008

10

Re: Padėkit. Kaip susidėliot ateinančių mokslo metų tvarkaraštį.

istorijos as nemegau del to, kad ten reikejo skaityt ir isimint gerai visas datas <, as lb jas maisiau.. man dzin buvo, kas su kuo ir kur kariavo.. gal dbr siaip del idomumo paskaityciau.. bet kad tie istorijos vadoveliai neidomiai parasyti: priezastys, pasekmes ir eiga. viskas.. lb neidomiai
vienintele istorija, kuri patiko, tai senoves istorija << ten kazkas idomaus.. o karai manes nedomino

11

Re: Padėkit. Kaip susidėliot ateinančių mokslo metų tvarkaraštį.

Nijolė, 21 parašė:

istorijos as nemegau del to, kad ten reikejo skaityt ir isimint gerai visas datas <, as lb jas maisiau.. man dzin buvo, kas su kuo ir kur kariavo.. gal dbr siaip del idomumo paskaityciau.. bet kad tie istorijos vadoveliai neidomiai parasyti: priezastys, pasekmes ir eiga. viskas.. lb neidomiai
vienintele istorija, kuri patiko, tai senoves istorija << ten kazkas idomaus.. o karai manes nedomino


man LYGIAI tas pats buvo;D kol apie graikijas ir egiptus dar idomu o toliau veee.. bet va dabar kartais idomu pasidaro kur ten kas ir kaip buvo, kai nugirstu kazka. tik kad va nepavyksta nieko iskapstyt is atminties:::041
bet vis delto istorija as mokiausi, ir A lygiu, ir ariau kaip reikiant nes su mano kruva viiisiskai skirtingu pomegiu ir potraukiu ivairiom specialybem tai buvo neimanoma isivaizduot kur as sumastysiu stot, o istorijos Lietuvoj tikrai daug kur reikalauja susijus ar nesusijus su specialybe.. taip kad nors ir baisiai jos nekenti, bet jei zadi studijuot Lietuvoj pasikankink tuos du metus, kad paskui nereiktu grauztis. vis tiek mokykla kankyne ar siaip ar taip, paskui univere jau turetu but smagu jei pataikysi kur patinka=)
o visa kita tikrai rinkis pagal tai kas labiau prie sirdies, ka smagiau mokytis. geriau nebandyk atsirinkinet pagal kazkokias ateities specialybes, nes paskui nuomone dar oooi kaip gali pasikeist, tuo labiau kad nezinai tiksliai ko nori.

12

Re: Padėkit. Kaip susidėliot ateinančių mokslo metų tvarkaraštį.

Auste, 20 parašė:
Nijolė, 21 parašė:

istorijos as nemegau del to, kad ten reikejo skaityt ir isimint gerai visas datas <, as lb jas maisiau.. man dzin buvo, kas su kuo ir kur kariavo.. gal dbr siaip del idomumo paskaityciau.. bet kad tie istorijos vadoveliai neidomiai parasyti: priezastys, pasekmes ir eiga. viskas.. lb neidomiai
vienintele istorija, kuri patiko, tai senoves istorija << ten kazkas idomaus.. o karai manes nedomino


man LYGIAI tas pats buvo;D kol apie graikijas ir egiptus dar idomu o toliau veee.. bet va dabar kartais idomu pasidaro kur ten kas ir kaip buvo, kai nugirstu kazka. tik kad va nepavyksta nieko iskapstyt is atminties:::041
bet vis delto istorija as mokiausi, ir A lygiu, ir ariau kaip reikiant nes su mano kruva viiisiskai skirtingu pomegiu ir potraukiu ivairiom specialybem tai buvo neimanoma isivaizduot kur as sumastysiu stot, o istorijos Lietuvoj tikrai daug kur reikalauja susijus ar nesusijus su specialybe.. taip kad nors ir baisiai jos nekenti, bet jei zadi studijuot Lietuvoj pasikankink tuos du metus, kad paskui nereiktu grauztis. vis tiek mokykla kankyne ar siaip ar taip, paskui univere jau turetu but smagu jei pataikysi kur patinka=)
o visa kita tikrai rinkis pagal tai kas labiau prie sirdies, ka smagiau mokytis. geriau nebandyk atsirinkinet pagal kazkokias ateities specialybes, nes paskui nuomone dar oooi kaip gali pasikeist, tuo labiau kad nezinai tiksliai ko nori.

o as mokiausi istorija, nes musu buvo afigena istorijos mokytoja.. Genovaitė Pruckuvienė.... ;]

13

Re: Padėkit. Kaip susidėliot ateinančių mokslo metų tvarkaraštį.

Aleksandras, 23 parašė:
Auste, 20 parašė:
Nijolė, 21 parašė:

istorijos as nemegau del to, kad ten reikejo skaityt ir isimint gerai visas datas <, as lb jas maisiau.. man dzin buvo, kas su kuo ir kur kariavo.. gal dbr siaip del idomumo paskaityciau.. bet kad tie istorijos vadoveliai neidomiai parasyti: priezastys, pasekmes ir eiga. viskas.. lb neidomiai
vienintele istorija, kuri patiko, tai senoves istorija << ten kazkas idomaus.. o karai manes nedomino


man LYGIAI tas pats buvo;D kol apie graikijas ir egiptus dar idomu o toliau veee.. bet va dabar kartais idomu pasidaro kur ten kas ir kaip buvo, kai nugirstu kazka. tik kad va nepavyksta nieko iskapstyt is atminties:::041
bet vis delto istorija as mokiausi, ir A lygiu, ir ariau kaip reikiant nes su mano kruva viiisiskai skirtingu pomegiu ir potraukiu ivairiom specialybem tai buvo neimanoma isivaizduot kur as sumastysiu stot, o istorijos Lietuvoj tikrai daug kur reikalauja susijus ar nesusijus su specialybe.. taip kad nors ir baisiai jos nekenti, bet jei zadi studijuot Lietuvoj pasikankink tuos du metus, kad paskui nereiktu grauztis. vis tiek mokykla kankyne ar siaip ar taip, paskui univere jau turetu but smagu jei pataikysi kur patinka=)
o visa kita tikrai rinkis pagal tai kas labiau prie sirdies, ka smagiau mokytis. geriau nebandyk atsirinkinet pagal kazkokias ateities specialybes, nes paskui nuomone dar oooi kaip gali pasikeist, tuo labiau kad nezinai tiksliai ko nori.

o as mokiausi istorija, nes musu buvo afigena istorijos mokytoja.. Genovaitė Pruckuvienė.... ;]

vien jau vardas afigenas;D as tai turejau griezta istorike. bet tokia kuri tempdavo mus i visokius projektus, nuvilkdavo o paskui mes dziaugdavomes kad nuvilko;D vat tikrai dar dalyku pasirinkimas lb nuo mokytoju priklauso.. jei reik art ir dar mokytoja smegenis kepina tai uzsimusimas

14

Re: Padėkit. Kaip susidėliot ateinančių mokslo metų tvarkaraštį.

is tikro kas patinka ta ir rinkiesi, o po metu jei netis pakeisti galesi ir turesi wink

15

Re: Padėkit. Kaip susidėliot ateinančių mokslo metų tvarkaraštį.

Aleksandras, 23 parašė:


o as mokiausi istorija, nes musu buvo afigena istorijos mokytoja.. Genovaitė Pruckuvienė.... ;]

Šito juoko nesupratau... bet panašu, kad kažkokiu būdu turėjom garbės pažinti tą pačią mokytoją smile man irgi daugiausia dėl jos istorija graži atrodė

16

Re: Padėkit. Kaip susidėliot ateinančių mokslo metų tvarkaraštį.

niekada istorijos nesimokinau,visada nusirasinejau,niekada nepagavo,va kas idomiausia,pokol spargalke pasidarydavau,trumpam ismokdavau,seip sakyciau,man gyvenime istorijos mazai prireikia,labiau matieka,rasyba (vis dar tobulinu) uzsienio kalba,ir logiskas mastymas,viskas ko reikia norint isgyventi,siekti tikslu,ir tobuleti smile