21

Re: Ar tikite i krikscioniskaji dieva?

na...as i krikscioniska dieva netikiu...kaip kakas jau sake tai tik grazi pasakele ir siaip...as tikiu i tai kuo tikejo musu proteviai

22

Re: Ar tikite i krikscioniskaji dieva?

netikiu ir netikesiu kol nepamatysiu smile

23

Re: Ar tikite i krikscioniskaji dieva?

…Nėščios moters įsčiose kalbasi du kūdikiai. Vienas jų tikintis, kitas – ne.

Netikintis: Ar tu tiki į gyvenimą po gimimo?

Tikintysis: Žinoma. Juk akivaizdu, kad po gimimo gyvenimas tęsiasi. Mes esame čia, kad taptume pakankamai stiprūs ir pasiruoštume tam, kas laukia mūsų po gimimo.

Netikintis: Tai kvailystės! Po gimimo jokio gyvenimo negali būti. Ar tu gali įsivaizduoti, kaip toks gyvenimas atrodytų?

Tikintysis: Na, smulkmenų nežinau, bet aš tikiu, kad ten bus daugiau šviesos ir kad mes galbūt patys vaikščiosime ir valgysime savo burna.

Netikintis: Kokia nesąmonė! Neįmanoma pačiam vaikščioti ir valgyti burna. Tiesiog juokinga! Juk mes pririšti prie virkštelės, kuri mus maitina. Žinai, ką aš tau pasakysiu: neįmanoma, kad būtų gyvenimas po gimimo todėl, kad mūsų gyvenimo aprūpintojas – virkštelė – yra labai trumpa.

Tikintysis: Aš esu įsitikinęs, kad gyvenimas po gimimo yra galimas. Tiesiog viskas bus kitaip. Galima kai ką ir įsivaizduoti.

Netikintis: Bet juk iš ten dar niekas niekada nesugrįžo! Taip jau yra, kad gyvenimas baigiasi gimimu. Ir apskritai, gyvenimas - tai kentėjimas tamsoje.

Tikintysis: Ne, ne! Aš tiksliai nežinau, koks bus gyvenimas po gimimo, tačiau bet kokiu atveju mes pamatysime mamą ir ji mumis pasirūpins.

Netikintis: Mamą? Tu tiki į mamą? Ir kur gi ji yra?

Tikintysis: Ji yra apie mus. Ji visur, mes joje esame ir dėka jos judame ir gyvename. Be jos mes tiesiog negalėtume gyventi.

Netikintis: Visiška nesąmonė! Aš nemačiau jokios mamos ir todėl akivaizdu, kad jos nėra.

Tikintysis: Nesutinku su tavimi. Tu tiesiog neįsiklausai. Juk kai viskas nutyla, galima išgirsti kaip ji dainuoja ir pajusti, kaip ji glosto mūsų pasaulį. Aš tvirtai tikiu, kad tikrasis mūsų gyvenimas prasidės tiktai po gimimo.

O tu?…

24

Re: Ar tikite i krikscioniskaji dieva?

jetau, na ir grazu :::051Martyna, aciu smile

25

Re: Ar tikite i krikscioniskaji dieva?

Joa, Martyna, suzavejai :H . . .

26

Re: Ar tikite i krikscioniskaji dieva?

Jėzus - Dievas ir Žmogus parodė Dievo Tėvo veidą, Jis atsiuntė Šv. Dvasią. Nėra nieko aukščiau TriAsmenio vienintelio Dievo. Kas sudeda visas viltis, niekada nenusivils...

27

Re: Ar tikite i krikscioniskaji dieva?

Man labai idomu:
Jei Kalėdų senelį sugalvojo Coca Cola, tai kas sugalvojo Dievą?
Jei Jezus yra Dievo sūnus, tai kodel žydai jo nepripažysta?
Jei Dievas yra, tai kodel mes turime per tarpininkus (bažnyčia) su juom susisiekti ir bendrauti?

28

Re: Ar tikite i krikscioniskaji dieva?

Linas, 37 parašė:

Jėzus - Dievas ir Žmogus parodė Dievo Tėvo veidą, Jis atsiuntė Šv. Dvasią. Nėra nieko aukščiau TriAsmenio vienintelio Dievo. Kas sudeda visas viltis, niekada nenusivils...

o va sitokiom, nu tikrai, nepyk, nesamonem netikiu...cia vos ne mano kaciuko suduko musyte yra tavo kaimyno drauges sesers dievo karvute.. .vos ne taip ir sudek visas viltis i ja :::026

29

Re: Ar tikite i krikscioniskaji dieva?

Rasa, 21 parašė:
Linas, 37 parašė:

Jėzus - Dievas ir Žmogus parodė Dievo Tėvo veidą, Jis atsiuntė Šv. Dvasią. Nėra nieko aukščiau TriAsmenio vienintelio Dievo. Kas sudeda visas viltis, niekada nenusivils...

o va sitokiom, nu tikrai, nepyk, nesamonem netikiu...cia vos ne mano kaciuko suduko musyte yra tavo kaimyno drauges seser dievo karvute.. .vos ne taip ir sudek visas viltis i ja :::026

Rasyte.. Kai mums bus daugiau nei 37 metai.. gal ir mes pasinersim į tikėjimo gelmes big_smile

30

Re: Ar tikite i krikscioniskaji dieva?

Marius, 28 parašė:
Rasa, 21 parašė:
Linas, 37 parašė:

Jėzus - Dievas ir Žmogus parodė Dievo Tėvo veidą, Jis atsiuntė Šv. Dvasią. Nėra nieko aukščiau TriAsmenio vienintelio Dievo. Kas sudeda visas viltis, niekada nenusivils...

o va sitokiom, nu tikrai, nepyk, nesamonem netikiu...cia vos ne mano kaciuko suduko musyte yra tavo kaimyno drauges seser dievo karvute.. .vos ne taip ir sudek visas viltis i ja :::026

Rasyte.. Kai mums bus daugiau nei 37 metai.. gal ir mes pasinersim į tikėjimo gelmes big_smile

nu true true :::017 kai baksnos kryzius i nugara, metai eina ....tai suprasiu ....... big_smile

31

Re: Ar tikite i krikscioniskaji dieva?

siaip ne veltui temoje yra zodis "Krikscioniskaji". Tai ieina ir visa baznycia ir kiti ritualai. Gal ir yra dievas, gal jis visai kitoks, gal baznycia yra zmoniu ismyslas gauti valdzia...

32

Re: Ar tikite i krikscioniskaji dieva?

Marius, 28 parašė:

Man labai idomu:
1. Jei Kalėdų senelį sugalvojo Coca Cola, tai kas sugalvojo Dievą?
2. Jei Jezus yra Dievo sūnus, tai kodel žydai jo nepripažysta?
3. Jei Dievas yra, tai kodel mes turime per tarpininkus (bažnyčia) su juom susisiekti ir bendrauti?

1.> Kūrinija yra kilusi iš Kūrėjo. Nebuvo nei medžiaginio nei dvasinio pasaulio, o Dievas buvo YRA ir bus - be pradžios ir pabaigos. Pirmiau kūrybos iš nieko sukūręs visatą.
2.> Žydai nepripažįsta Mesiju Jėzų Kristų, nes mano, kad jie buvusi išskirtinė Dievo tauta išliks išskirtine ir pasaulyje. Jie tikisi susilaukti politinio lyderio, kuris iškeltų Izraelį aukščiau kitų ir įrodytų pranašumų ir galios privilegijas. Deja, Jėzus panoro apimti visą žmoniją ir dabar per savo įsteigtą Bažnyčią kviečia įtikėti, pasikrikštyti ir tapti Dievo vaikais iš visų tautų. Manau, kad negalėdami Jėzaus kaip Dievo pasisavinti, žydams nepatinka.
3.> Dievas visuotinai apsireiškia per savo žodį - Šv.Raštą. Jėzus įsteigė Bažnyčią, kad ji mokytų tikinčiuosius teisingo tikėjimo, teiktų sakramentus(Jėzaus įsteigti ženklai, Dievo malonei įgyti), mokytų, per sveiką dvasingumą vestų palaimingu Išganymo Keliu. Sekančios Kristumi sielos Bažnyčioje priimdamos Bažnyčios mokymą ir susivienydamos su pačiu Jėzumi spindi gražiausiomis dorybėmis - šviesiu ir džiugiu vidiniu pasauliu. Įsižiūrėjus į tikrus Dievo vaikus, galima atpažinti ir Dievą, todėl per Bažnyčią žmogus randa pavyzdžius ir bičiulius bendrame Dievo tautos gyvenimo Kelyje.

33

Re: Ar tikite i krikscioniskaji dieva?

Linas, 37 parašė:
Marius, 28 parašė:

Man labai idomu:
1. Jei Kalėdų senelį sugalvojo Coca Cola, tai kas sugalvojo Dievą?
2. Jei Jezus yra Dievo sūnus, tai kodel žydai jo nepripažysta?
3. Jei Dievas yra, tai kodel mes turime per tarpininkus (bažnyčia) su juom susisiekti ir bendrauti?

1.> Kūrinija yra kilusi iš Kūrėjo. Nebuvo nei medžiaginio nei dvasinio pasaulio, o Dievas buvo YRA ir bus - be pradžios ir pabaigos. Pirmiau kūrybos iš nieko sukūręs visatą.
2.> Žydai nepripažįsta Mesiju Jėzų Kristų, nes mano, kad jie buvusi išskirtinė Dievo tauta išliks išskirtine ir pasaulyje. Jie tikisi susilaukti politinio lyderio, kuris iškeltų Izraelį aukščiau kitų ir įrodytų pranašumų ir galios privilegijas. Deja, Jėzus panoro apimti visą žmoniją ir dabar per savo įsteigtą Bažnyčią kviečia įtikėti, pasikrikštyti ir tapti Dievo vaikais iš visų tautų. Manau, kad negalėdami Jėzaus kaip Dievo pasisavinti, žydams nepatinka.
3.> Dievas visuotinai apsireiškia per savo žodį - Šv.Raštą. Jėzus įsteigė Bažnyčią, kad ji mokytų tikinčiuosius teisingo tikėjimo, teiktų sakramentus(Jėzaus įsteigti ženklai, Dievo malonei įgyti), mokytų, per sveiką dvasingumą vestų palaimingu Išganymo Keliu. Sekančios Kristumi sielos Bažnyčioje priimdamos Bažnyčios mokymą ir susivienydamos su pačiu Jėzumi spindi gražiausiomis dorybėmis - šviesiu ir džiugiu vidiniu pasauliu. Įsižiūrėjus į tikrus Dievo vaikus, galima atpažinti ir Dievą, todėl per Bažnyčią žmogus randa pavyzdžius ir bičiulius bendrame Dievo tautos gyvenimo Kelyje.

1. Kuom skiriasi Krikscioniškasis Dievas nuo Musulmonų Dievo ir nuo Žydų Dievo?
2. Kodel kriščionybeje siekiama ne vidinės harmonijos, o gėrio pergalės prieš blogį?

34

Re: Ar tikite i krikscioniskaji dieva?

va cia labai gerai uzklausta, Mariaus, antrasis klausimas :::b56 labai norciau isgirsi atsakyma..

35

Re: Ar tikite i krikscioniskaji dieva?

Marius, 28 parašė:


1. Kuom skiriasi Krikscioniškasis Dievas nuo Musulmonų Dievo ir nuo Žydų Dievo?
2. Kodel kriščionybeje siekiama ne vidinės harmonijos, o gėrio pergalės prieš blogį?

1.> Krikščionys išpažįsta vienintelį Dievą trejuose Asmenyse: Tėvą, Sūnų-Jėzų Kristų ir Šventąją Dvasią.
Islamas išpažįsta vienintelį dievą - alachą. Mahometas - dievo pasiuntinys(jei neklystu...).
Judaizmas išpažįsta vieną Dievą (JAHVĖ arba Adonai) - Tėvą. Tai gimininga krikščionybei religija, tik atmetusi Šv.Rašto Naująjį Tesatmentą - Jėzaus ir Jo apaštalų laiškus.

2.> Vidinės harmonijos neįmanoma pasiekti su priešingybėmis. Mes gerai suprantame, kad suderinti kraštutinumus neįmanoma: šviesa-tamsa, šiluma-šaltis, gyvybė-mirtis, taip ir GĖRIS-BLOGIS. Jei puoselėjame šviesą, šilumą, gyvybę, tada suprantame sąžinėje kad prisidedame prie GĖRIO. Jei atvirkščiai - prie BLOGIO. Dievas sukūrė visa, kas gera, bet dėl nuodėmės pasaulyje yra blogis. Pragaro jėgos - piktoji dvasia yra blogio šaltinis gundo žmogų nusidėti ir prisidėti prie pražūties. Dievo angelai ir Dievo žmonės rūpinasi tuo, kas gera ir amžina Laimėje...

36

Re: Ar tikite i krikscioniskaji dieva?

O as manau, kad pasaulis labai pukiai suderintas... silta - salta..visada bus drungna, juoda - balta, atsiras ir pilka... geris - blogis...tai zmogus, koks jis be butu ir nereik cia isjuokos daryti.

37

Re: Ar tikite i krikscioniskaji dieva?

Rasa,
Žinoma gal aš dviprasmiškus reiškinius pažymėjau. Bet turbūt sutiksi, kad išprievartavimas, žudymas, vagimas ir t.t. yra absoliutus blogis. Štai jis leistas vyrauti žemėje, todėl Dievo Karalystės (kur yra vien tai kas gera) pasiekti neįmanoma. Jei žinome, kad yra kenčiančių ir nelaimingų žmonių mums irgi negera, todėl jei būtų visi laimingi, būtumėm ir mes laimingesni. Aš degu troškimu, kad kiekvienas žmogus žemėje gyvendamas margą gyvenimą patyręs kančią įtikėtų, viltųsi tapti laimingu Dievo artumoje. Jei žmonės mylėtų nors truputi panašiau Dievą, kaip Jis mus myli mes būtume visi laimingesni. Ar nemanai taip?

38

Re: Ar tikite i krikscioniskaji dieva?

As noriu pasakyti, kad galim stenktis buti laimingi, geri, padeti vienas kitam ir t.t.. neminedami banaliai Dievo vardo...ir siaip yra kai kuriu dalyku kas man kriksionybej tiesiog nepriimtina.

39

Re: Ar tikite i krikscioniskaji dieva?

Bendraudamas forumuose aš sutinku labai daug jaunų širdžių suklaidintų. Yra tokių, kurie krikščionybę specialiai iškreipia. Jei suvoktumėm teisingai tikėjimą ir Dievo indėlį žmogaus labui, būtume nustebinti, sužavėti ir pakylėti. Tikrai Dievas ne koks despotas ar kankintojas, bet Jis prartėja prie kenčiančios sielos, kad parodyti išeitį prasmingiausiuose pasirinkimuose - "gydo sužeistas širdis ir jų opas tvarsto..."

40

Re: Ar tikite i krikscioniskaji dieva?

Linas, 37 parašė:
Marius, 28 parašė:


1. Kuom skiriasi Krikscioniškasis Dievas nuo Musulmonų Dievo ir nuo Žydų Dievo?
2. Kodel kriščionybeje siekiama ne vidinės harmonijos, o gėrio pergalės prieš blogį?

1.> Krikščionys išpažįsta vienintelį Dievą trejuose Asmenyse: Tėvą, Sūnų-Jėzų Kristų ir Šventąją Dvasią.
Islamas išpažįsta vienintelį dievą - alachą. Mahometas - dievo pasiuntinys(jei neklystu...).
Judaizmas išpažįsta vieną Dievą (JAHVĖ arba Adonai) - Tėvą. Tai gimininga krikščionybei religija, tik atmetusi Šv.Rašto Naująjį Tesatmentą - Jėzaus ir Jo apaštalų laiškus.

2.> Vidinės harmonijos neįmanoma pasiekti su priešingybėmis. Mes gerai suprantame, kad suderinti kraštutinumus neįmanoma: šviesa-tamsa, šiluma-šaltis, gyvybė-mirtis, taip ir GĖRIS-BLOGIS. Jei puoselėjame šviesą, šilumą, gyvybę, tada suprantame sąžinėje kad prisidedame prie GĖRIO. Jei atvirkščiai - prie BLOGIO. Dievas sukūrė visa, kas gera, bet dėl nuodėmės pasaulyje yra blogis. Pragaro jėgos - piktoji dvasia yra blogio šaltinis gundo žmogų nusidėti ir prisidėti prie pražūties. Dievo angelai ir Dievo žmonės rūpinasi tuo, kas gera ir amžina Laimėje...


del islamo tai tikrai ne taip, jie kristu ispazista kaip pranasa, nezinau, ar jis tuo pat vardu tenais.