1

Tema: Dėl ko skiriamės?

Atrodo, viskas tobula, ilgą laiką benrauja mergina su vaikinu, dievina viens kito pliusus, prisitaiko prie minusų, bet staiga viskas sugriūna... ir dėl ko dažniausiai skiriasi poros? pasidalinkit sava patirtim wink

2

Re: Dėl ko skiriamės?

Gyvenimas kaip knyga verciam sekanty puslapy ir einam y prieky, niekas vietoi nestovi viskas keiciasi viskam savo laikas tiek dziaugsmui tiek liudesiui, megaukis  smile toks gyvenimas...

3

Re: Dėl ko skiriamės?

man šiuo metu versti naujo puslapio nereikia, tik įdomu, dėl ko kiti jį verčia, tik tiek noriu žinoti smile

4

Re: Dėl ko skiriamės?

manau dazniausiai truksta meiles is vieno ar kito puses ir salygu meilei ilgai buti tarp dvieju asmenu.

5

Re: Dėl ko skiriamės?

o kokių sąlygų reikia?

6

Re: Dėl ko skiriamės?

as tiksliai nezinau kokiu salygu reikia islaikyt meilei, bet galiu garantuot, kad ne daug bapkiu, didelio namo, geros masinos, silikonines krutines, daug sexo...:)

7

Re: Dėl ko skiriamės?

Mat ziurint kokia prasme mes ziuresime i ta meile? jei ta tradicine suidelizuata prasme, kuri l. grazi ir romantishka, tai cia diskusijomis nieko konkretaus nepasieksi, nes tikejimas toli grazu nua realybes.

Bet jei ziuresime y meile labiau realistishkai ar mokslishkai: matuajama, fiksuajama, pakartojama ir statistine prasme, tai bent jau galime prieiti isvadu, kurios pagrystos realybe, tikrove.

Jei kas mano, kad meile tai dievo dovana, neyspejamas, nepaaiskinamas stebuklas, tai tada ir skirybu priezastis, toks pat velnio padarinys mistinis ir bla bla bla

as tai labiau linkes pazvelgti kaip varztelei veikia, kokios konkrecios aplinkybes tai paveikia. zmogus tai biologine butybe ir jo elgesys paveiktas: populecijos rusies antributu, naturalios atrankos, genetinio paveldo, naujagimio aplinkos, tevystes biologijos, vystimosi, hormonu, aplinkos lemenciu faktoriu arba neurobiologines perspektyvos. tai kompleksas visu tu faktoriu visumos paseka ir galima aiskinti zmogaus elgesy kiekvieno atskiro facktoriaus prasme ar perspektyva.

Kartais mes niekada negalime atsakyti kodel? ( kodel zeme apvali ir sukas?) bet mes galime suvokti kas ir kaip vyksta ir keiciasi ir kokie factorei nuleme ir koks veiksmas koky atoveiksmy sukele.

Galime atrasti reale tikrove, kaip zmones gyvena, myli, kaip vyksta skirybos, koks procentas kaip gyvena arba suskirstyti y etapus ar dar kaip is analizuati,  bet mes niekada nezinosime kodel? Galime tik atrasti logishka prasme, kiekviena mano isvardinta, perspektyva ar paaiskinima.

Kodel primatu zmoniu moterys turi dideles krutis? juk zindyti vaikam uztenka ir mazos kruties , gal todel kad butu malonesnis sexas? kodel primatai zmones dulkinasi savo malonumui o ne giminei pratesti? gal todel kad islaikyti pora ilgiau kartu? o kam to reikia? gal tam kad primatu zmoniu vaikai l. ilgai auga kol gali patys isgyventi savarankiskai? o kodel jie ilgai auga? gal tam kad taip jie lengviau prisitaiko naujom salygom gyventi, keicentis klimatui ir pan. nes dinozaurai vos gime jau patys medzioja, ju mokinimosi laikas trumpas, pakitus klimatui visi isdvese, bet zmones mokinasi vos ne 1/3 gyvenimo ir prisitaiko, todel isgyveno... Na o kodel gi zmones skiresi? gal todel kad gyvena kartu kol vaikai paauka, veliau jei pora skiresi yra tikimybe kad naujoi santuakoi bus vel vaiku, spartesnis dauginimosi procesas. Statistiskai meile gyvena 4 metai su vaikais 8 metai , tiek laiko reikia kad primatu vaikai pradetu patys vaikscioti. Kodel seis laikais daugiau skirybu nei anksciau? Todel kad lengva isgyventi ir vienam. Kodel zmones ysimyli? visi zindualei turi dauginimosi instinkta rujos periodus. Kodel mes tai vadiname meile ir prisiekinejame iki grabo lentos, bet niekada pazado neistesim? todel kad mes zmones ir tokia primatu rusis, tokia musu antropologija ir prigimtis. kodel? niekas nezino kodel, bet zinom kaip yra. Kodel zmones ne monogamai? todel kad monogamai nelaimingi ir jei vienas ysimyli o kitas ne tai jau jam galas seimos niekada nebesukurs nes myli tik karta  butu daug vienisiu mazai vaiku ta strategija evoliucishkai neisgyventu. Kodel ne poligamai? todel kad tik mazyte dalele patinu daugintusi tie stipriausi tai zmonem nera aktualu beto daug zutu vien kovodami uz pateles ir vadinas per viduriuka strategija vaisingiausia. zmones juk gyvena grupelemis ir ta grupele kuri laikesi per viduriuka tarp mono ir poligamijos dauginosi sparciausei ir pletesi greiciausei.

na bet kur ta romantishka meile istysus kaip seile?  tai tik zmoniu fantazijos arba elementariu dalyku aiskinimas tikejimas. tikejimu daug yvairiu ir vienas priestarauja ir neige kita bet realei biologishkai tai tiesa realybe tai tai kas istikruju vyksta. O ne tai ka mes linke ysivaizduati priklausomai nua savo paprociu religijos ir t.t.

8

Re: Dėl ko skiriamės?

na viskas gali atroditi tikrai tobulai grazu ir pan na bet buna kad isryskeja tokie dalykai kaip melas na isryskeja tokie minusai prie kuriu negali taikytis.... arba tesiog nusibosta tobulas gyvenimas reikia kotai idomaus ir pan labai skirtingai pas mane tai dazniausei budavo del to kad per daug meluodavo nors ir kaip  viskas atrodydavo tobula....

9

Re: Dėl ko skiriamės?

Ačiū Žilvinui už platų atsakymą smile na taip, jei pažiūrėjus į tai iš moksliškos pusės, tai viskas būtent taip ir yra, tačiau turbūt pasirodysiu naivi, bet labiau esu linkusi tikėti dvasiškais dalykais, na pažvelgti kažkur gyliau, bet, be abejo, čia jau sunku, ką tiksliai pasakyti, nes žmogaus vidus beribis ir dažnai nepastovus, kintantis, todėl niekada nežinai, ką jo siela kužda. ir kodėl įvairiose situacijose skatina žmogų elgtis neapgalvotai, net jam nebūdingai.
O dėl Andželinos nuomonės tai visiškai sutinku, nes visi žmonės yra neramūs, ieškantys kažko naujo. na ir melas... jo tai labiausiai bijau smile

10

Re: Dėl ko skiriamės?

Meluaja visi zmones as tu ir visi nua pat vaikystes ir jei tavo mylimas... jis juk toks pat zmogus kaip ir visi. Bet kai prisisvajoji poto tua patiki tai viena diena ysiskaudini .

11

Re: Dėl ko skiriamės?

tai be abejo, kad visi meluoja, bet juk skiriasi smulkus melas nuo išdavystės ir tas melas, dėl kurio poros skiriasi.

12

Re: Dėl ko skiriamės?

zinok viskas ir prasideda nuo smilkaus melo pradziai viena smulkmena po to kita o po laiko melas pasidaro gyvenimo budas ir tesiog jau pradedi nepastebeti kai kuri pasakas toki zmogu ir as pazistu tai su juo buti tikrai nieko gero nes kaskarta galvoji ar tai tiesa na ir seip melas daveda ir iki isdavisciu ir pan nes jei isduodi vistiek tenka meluoti.....;)

13

Re: Dėl ko skiriamės?

tai galima prieiti iki išvados, jog visi anksčiau ar vėliau būna neištikimi? juk visi smulkiai meluoja, smulkus melas tuomet išauga į išdavystę smile

14

Re: Dėl ko skiriamės?

na is dalies tai taip manau nera tokiu zmoniu kurie nei karto nera  apgave savo antrosios puses anksciau ar veliau taip atsitinka del vienokiu ar kitokiu priezasciu smile

15

Re: Dėl ko skiriamės?

  Na sakyciau cia ziurtint is kurios puses pazvelgsi:

tarkim manoji mane uzklumpa, aj jaj jai, tai vadinasi sudetinga komplikuata gyvenimo situacija, kuria jai sunku suprasti.

  debar jei as savaja pagaunu! Tai jau vadinasi bletstva! isdavyste! melas! apgaule! O ji kurva paskutine!

smile

16

Re: Dėl ko skiriamės?

Andzelina, 19 parašė:

na is dalies tai taip manau nera tokiu zmoniu kurie nei karto nera  apgave savo antrosios puses anksciau ar veliau taip atsitinka del vienokiu ar kitokiu priezasciu smile

kodel tokia nusivylus, kad net nemanai jog gali pasitaikyt zmoniu kurie vienas kita papildo ir net nesauna jokiu minciu apie jokias isdavystes, melagystes ir visa kita s? gaila bet as irgi manau, kad tokiu zmoniou mazai, taciau sakyt, kad anksciau ar veliau visi apsimelave isduoda savo antrases puses, negalima, cia butu beveik taspat, kad sakytum: "galima vienas kita isduot, tad nera reikalo ir varzytis, jei ne tu, tai tavo antra puse tave apgaus ir isduos...

17

Re: Dėl ko skiriamės?

Na Vytautai22 is tikruju as dar tikiu kad yra vienas kitas zmogus kuris nera apgaves savo aptros puses pvz as big_smile na bet as negaliu teigti kad as kada gyvenime to nepadarysiu to pati nezinau nes gyvenimas gali visaip susiklostity na ir seip labai mazai znomiu kurie yra istikimi ipac seis laikais visiems vienodai ant jausmu ir niekas nevertina istikymybes kiek pazystanu poru turiu tai vienas is ju tikrai apgaudineja, na ir pati esu patyrusi apgavyste gal ir del to toks nusiteikimes smile

na o Zilvinai38 is tikruju pastebeju kad pas visus vyrus toks mastymas jei vyras apgauna tai nieko baisaus atleidziama o jei moteris tai ji paskutine kur*a ir taip toliau tai galiu pasakyti jus ne ka geresni negu moteris irgi neblogos kurv*s. Is tikruju mane siutina toks mastymas vyru kad jiems galima o moterimsne, na bet toks jau tas vyriskasis ego...

18

Re: Dėl ko skiriamės?

manau vertina ta istikimybe, viduje kazkur, tai net labai vertina, juk nekiltu toks vidui uraganas ar nusivylimas kai suzinai, kad tavo antra puse tave isdave... man trurputy gaila girdeti, kad zmones paprasciausiai visus vaikisciojimus kairen vertina saltai, lygtai niueko negalintys pakeisti(o reikia pradet nuo saves, bent jau neteigti, kad tai normalu), sako cia tokie instinktai musu, tai ir vaiksciojam, tipo instinktas apvaisinti kuo daugiau pateliu ir panasiai. mes pvz turim instinkta ir daug privalgyt, vieni jam pasiduoda ir valgo daug, paskui serga visokiais diabetais, virssvoriu, taciau tie kurie mato, kad valgyt daug nera labai gerai, tai ijungia savo samone, valia ir neduoda sau tiek privalgyt, kad nenutuktu... taigi mes turim samone ir ja reiketu pajungt ne instinktu tenkinimui, o visuotinei gerovei(pvz ta laika kur skiri tustiems pasidulkinimams, nueik geriau parinkt i miskeli siuksliu, kur nors dar koki medeli pasodink, paskui galesi sutikes savo isrinktaji nusivest ten ir parodys savo priziurima medeli. manau gera zmogu lengviau pamilt, tada ir santykiai bus tvirtesni, nes mano antra puse pries mane sutingdama, rupinosi ne vien perdetu instinktu tenkinimu...) pridusiu tai, kad mes turim dar ir sazine, vale ir grazius jausmus, tai manau reika puoselet situos dalykus, vengti to, kas smugdo mus kaip mastancias ir jauciancias butybes... butu smagu, kad sitas postas kam nors pamacytu teigiamai:D

19

Re: Dėl ko skiriamės?

na is tikruju mazai zmoniu kurie taip masto didzioji dalis pasimaudoja tuom kad sako as sveikas zmogus todel mane ir traukia tokie dalykai ir pan arba apie tai kad kiekvienas turi gyvuliskus inkstinktus na tai as skaitau kas mes zmones o ne gyvuliai smile na seip jo reikia moketi tramdytis na bet jau mazai kas tai gali ir zmoniu nepakeisi todel jei nenori buti simta kartu iskaudinta retkarciais reikia susitaikiti arba uznerkti akis (man asmeniskai tai yra sunku big_smile ) nabet toks gyvenimas smile

20

Re: Dėl ko skiriamės?

Pamenu ligoninei atlikinejau praktika na ir zinoma kaip studentas Ydomiausia tai operacinej.

Ten ja ir sutikau ji buvo narkozes sesua vos zvilgsniams susitikus lyg shilta banga nuvilnijo visu kunu, manau jau tada ir be zodziu buvo abiems aisku kas vyksta, nors mes apie tai neshnekejom. Ji pasitiko mane labai draugishkai parode kur persirengimo kambarys ir rubai eiti i operacine, aisku as palindau po dushu ji padejo man su kepure ir kaukie. Operacijos metu pajutau keleta kartu kad ji zvilkcioja i mane. Veliau pastebejau jos zvilgsny persirengimo kambaryje pro vos pravertu duru plyshy .... veliau ji pasiule pasitreniruati  lung intubation ant manikeno aisku mano zvilgsnis krypo nua reikalo ant jos krutu. Visada jauciau jos buvima netoliese, jai prisiartinus man saldulys gniauzdavo gerkle jos kaklas skruastai parausdavo balsas pasikeisdavo. Karta vaistu sandeliuke man beskaiciuajant morfina yejo ji pakelis iskrito man is ranku abu pasilnklem pakelti, musu veidai susitiko gal per sprindy akys isdavikes isrenge siela be zodziu  jos lupos pradejo atsiveri galva krypti sonu.Staiga durys, Gerai kad pries yeinant reikia surinkti koda tai mes spejome apsimesti kad niekas nevyksta.

O tik tada protas pradeda moralizuati ir galvoti. O kas jei anksciau ar veliau nebespeji sustabdyti yvikiu atsiduri situacijoi kai jau ar taip ar kitaip esi kaltas. Is esmes tai tik tas kunishkas tecninis dalykas kuriam tu dar spardaisi, bet jausmais mintimis ir visa siela jau senei esi gilioi nuademei.  Nuademei – nes tai yra zmoniu prisigalvotos antgamtines taisykles.
Bet mes visi puikei suprantam kad pries veja nepapusi. Tokie tie zmones pirma taisykliu prisigalvoja poto kankinasi.

Cia pavizdys kaip gyvenime buna beto pagyvenes keleta metu su moterim jau ismoksti reaguati vos ne automatishkai Kiekviena kuno lastele kiakvienas maziausias judesys juk jau atidirbtas tukstanty kartu. Kiekvienas zvilgsnis ar prisilietimas turi savo atoveiksmy kunas reaguaja automatine reakcija.  Tai tik dar labiau apsunkina spyriotis pries gamtos sauksma.
Gal todel vedusius lengviau sugundyti...

Ar kam nebuvo taip kad juk iseidamas produris visada juk buckis ir tiek ypranti kad kartais is svetimu namu iseidamas vos vos ne .... smile