1

Tema: Pažvelkit kitomis akimis

Sveiki ir ačiū, kad užsukot. Iš tiesų, tikiuosi sulaukti patarimų, nes noriu išspręsti savo situaciją taip, jog nukentėjusiųjų būtų mažiausiai.

Taigi, štai mano istorija:
Gyvenu viena su trimis vaikais. Jų tėtis gyvena gan tolokai nuo mūsų (t.y. negali kada panorėjęs atvažiuoti. atvažiuoja per Kalėdas, per vidurinėlio gimtadienį, vasarą važiuoja į Lietuva arba pas mus, priklausomai nuo to, ar vaikai atostogauja pas senelius, na ir dar galbūt kartą)
Su vaikais jis bendrauja noriai. Kartais skambina kasdien, kartais kartą per savaitę. Finansiškai irgi prisideda (siunčia pinigus vaikų išlaikymui, atsiunčia papildomai lėšų gimtadienio dovanoms, Kalėdoms, papildomoms drabužių išlaidoms)
Žodžiu stengiasi kaip moka ir kaip gali (aišku tas stengimasis kartais mamoms atrodo keistas, bet galų gale tai du skirtingi žmonės, taigi skirtingas suvokimas, o ir laiko praleidžia su vaikais ne vienodai.)
Vaikai ji myli, laukia atvažiuojant. Mano penkiametis prisiminė, kad praėjusį kartą išvažiuodamas tėtis "atidavė savo pinigėlius" vaikams (iš tiesų tai padalino gal £10) todėl, kad telefono pokalbio metu, paklaustas ar gali atvažiuoti, tėtis pasakė, kad neturi šiuo metu pinigų bilietui. Vaikas aiškino, kad jam tėčio pinigų nereikia, kam jis juos atidavė, tegu geriau nusiperka bilietą ir atvažiuoja. Į ką tėtis atsakinėjo tik "aš tave myliu". Per visą pokalbį nenuramino ir nieko nepaaiškino. Po pokalbio likau su verkiančiu vaiku, ilgu pokalbiu, raminimu ir visos situacijos aiškinimu. Vienaip ar kitaip, vaikams reikia tėčio, tai ir kvailam aišku.
Bet.... Jo atvažiavimai mane be galo slegia... Ne todėl, kad jis atvažiuoja savaitei ar dviem. O todėl, kad jis nepalieka manęs ramybėj. Todėl, kad kaskart atvažiavęs sako, kaip mane myli, kaip pasiilgo.. Todėl, kad nenori būti tik su vaikais. Jam reikia, jog ir aš būčiau kartu. Todėl, kad pastoviai klausinėja ar gali mane apkabinti. Aš taip nuo šito pavargau, kad jam atvažiavus man visiškai dingsta noras kažką namie daryti. Aš noriu užsidaryti savo kambaryje ir niekur nekišti nosies, nieko nematyti ir nieko negirdėti. Aš negaliu paprašyti, kad jis apsistotų kur kitur, kadangi jis neuždirba tiek, tuo labiau suprantu, jog nori matyti vaikus. O jam apsistojus ne pas mus, jo vizitai sumažėtų tikriausiai iki karto metuose.
Aš mastau kaip pasakyti, kad nenoriu, jog jo vizitai truktų ilgiau, nei keturias dienas.. Dar masčiau, jog galėčiau tą laikotarpį, kai jis atvažiuoja, pagyventi pas draugus. Tačiau... aš juo nepasitikiu tiek, kad galėčiau palikti vaikus su juo ilgiau nei pasivaikščiojimui po parką. Ir tam yra savų priežasčių (jis neturi kantrybės, ir dažnai pradeda šaukti ant jų dėl smulkmenų, kartais grasina diržu. Taip pat buvo ne kartą, kad išėjęs su vaiku į lauką, vedasi jį pas draugus žiūrėti filmukų. O vaikas visą dieną nebuvęs namie valgė tik meduolių ir ledų. Na, dar bijau, kad turėsiu visą dieną šveisti virtuvę big_smile ) Net nežinau... Gal verta duoti jam galimybę būti tik su vaikas.. o jeigu tai vaikų sąskaita?
Ne pirmi metai mėginta paaiškinti, jog mes neturim bendros ateities ir geruoju ir bloguoju. Jei aš su juo bendrauju grubiai, viskas lyg ir gerai (t.y. jis prie manes neina su savo "myliu ir pasiilgau", tačiau gerai tik tuo atžvilgiu. Nes tokiu atveju jis būna surūgęs, nesišypso vaikams ir tiesiog su jais būna, kažkiek žaidžia. Tačiau jei aš bendrauju su juo paprastai, draugiškai, viskas apsiverčia aukštyn kojom ir vėl prasideda visos malonybės...
Jo draugai ant manęs dantį griežia, kadangi jis nežiūri į kitas (ne iš vaiko tėvo lūpų girdėta, tiesiog ne vienas jo draugas yra man tai pasakęs)
Dabar artėja Kalėdos... o aš ir vėl panikoje... Vaikai nori, kad jis atvažiuotų, o man jo atvažiavimas - didžiausias košmaras...

Dėkui, kad perskaitėt smile

2

Re: Pažvelkit kitomis akimis

kazkokia nesamone

3

Re: Pažvelkit kitomis akimis

ir kaip iš jos padaryti samonę???

4

Re: Pažvelkit kitomis akimis

visu pirma daug prirasyta visko tikrai neskaiciau,,,manai problema ispres svetimi zmones?naivoka,,, jai beda zmones tikisi kad svetimi pades,hm o jai geras dalykas jai loterijoje laimetum pasidalintum:)?kreiptumeis kad padetu isleist laimejima:)?

5 (redagavo Stela 2012-10-12 15:45)

Re: Pažvelkit kitomis akimis

Taip, prirašyta daug. kas galės, perskaitys. kas galės, patars.
Aš niekur neprašiau už mane priimti sprendimo. Aš tiesiog nenorėčiau nuskriausti nei savęs, nei vaikų.
Kartais užtenka į situaciją pažvelgti kitomis akimis. Svetimiems žmonėms kartais kyla klausimai, mintys ar idėjos, kurių tu nepastebi vien todėl, kad esi giliai paskendęs savo situacijoje.

Tinsani, dėl loterijos, pagalbos.... Jei svetimas žmogus prieina prie manęs gatvėje ir klausia, kur yra artimiausia metro stotis. Tavo logika remiantis, matyt turėčiau pasakyti: "jei pasirašysi kontraktą, kad loterijos laimėjimo atveju pasidalinsi, pasakysiu" big_smile

Na, ne esmė.

6

Re: Pažvelkit kitomis akimis

Dalimis praleidinėjau, bet beveik viską perskaičiau ir supratau problemą.

Visgi vaikų negalėsi amžinai ginti. Manau jiems pats metas suprasti, kad visgi ne visada gali gauti tai, ko nori. Kitaip sakant - gal metas tokiam "tėveliui" pasitraukti iš jų gyvenimo?

Tiesiog pamėgink paaiškinti tokio pasirinkimo priežastis, paaiškink, kad ir tu nori būti laiminga. Paverks, papyks, bet anksčiau ar vėliau supras.

Manau taip būtų geriau ne tik tau, bet ir jiems.

Be to, nors prižiūri vaikus ir jie - tavo gyvenimas, bet nereikia pamiršti ir apie savo laimę.


Atsiprašau, jeigu ne taip supratau ką nors.

7

Re: Pažvelkit kitomis akimis

tavo palyginimas kvailas...jai jau kazka lygini tai bent logiskai lygink-o del metro stoties tu matei lietuvoje metro?

8

Re: Pažvelkit kitomis akimis

Tinsani, atsibusk smile Gyvenimas ir pasaulis neapsiriboja tik Lietuva

9

Re: Pažvelkit kitomis akimis

Emilis parašė:

Dalimis praleidinėjau, bet beveik viską perskaičiau ir supratau problemą.

Visgi vaikų negalėsi amžinai ginti. Manau jiems pats metas suprasti, kad visgi ne visada gali gauti tai, ko nori. Kitaip sakant - gal metas tokiam "tėveliui" pasitraukti iš jų gyvenimo?

Tiesiog pamėgink paaiškinti tokio pasirinkimo priežastis, paaiškink, kad ir tu nori būti laiminga. Paverks, papyks, bet anksčiau ar vėliau supras.

Manau taip būtų geriau ne tik tau, bet ir jiems.

Be to, nors prižiūri vaikus ir jie - tavo gyvenimas, bet nereikia pamiršti ir apie savo laimę.

Atsiprašau, jeigu ne taip supratau ką nors.

Niekis, atsiprašymas nebūtinas smile
Emili, savo laimė būna, kai turi tam laiko big_smile o iš tiesų, tai man normaliam bendravimui, t.y. be spaudimo, be barnių ir t.t., tereikia, kad vaikų tėtis nebesakytų man jog mane myli, pasiilgo, jog nori, kad būčiau jo žmona.. kad nebeklaustų ar aš jo pasiilgau, ar gali mane apkabinti. Tačiau aš jau praradau viltį, kad išauš tokia diena.
Todėl aš meginu sumastyti, ką galėčiau pakeisti. Galbūt sutrumpinti apsilankymo pas vaikus laiką iki vos kelių dienų per vieną apsilankymą. Arba netrumpinti apsilankymo trukmės, bet galbūt išeiti tam laikui pas draugus ir palikti juos vienus...

10

Re: Pažvelkit kitomis akimis

Stela parašė:

Tinsani, atsibusk smile Gyvenimas ir pasaulis neapsiriboja tik Lietuva

as i tavo atsakimus atsakineju tik -kokius kliedesius cia kliedi ?jai savo palyginmus metai su metro ir pan vejus-nejau kietesne bandai pasirodyt?-dauguma keliauja ir iskeliauja:)... ...naivius ir tie juokeliai jai jau man rasai tai konkreciai apsikeiciam nuomonem ir viskas,,,yra anekdotu skiltis ten rodyk savo samojus...
tau atrodo kad as toj lietuvoj sedziu ?ir kad mane ji riboja:)

11

Re: Pažvelkit kitomis akimis

Stela parašė:
Emilis parašė:

Dalimis praleidinėjau, bet beveik viską perskaičiau ir supratau problemą.

Visgi vaikų negalėsi amžinai ginti. Manau jiems pats metas suprasti, kad visgi ne visada gali gauti tai, ko nori. Kitaip sakant - gal metas tokiam "tėveliui" pasitraukti iš jų gyvenimo?

Tiesiog pamėgink paaiškinti tokio pasirinkimo priežastis, paaiškink, kad ir tu nori būti laiminga. Paverks, papyks, bet anksčiau ar vėliau supras.

Manau taip būtų geriau ne tik tau, bet ir jiems.

Be to, nors prižiūri vaikus ir jie - tavo gyvenimas, bet nereikia pamiršti ir apie savo laimę.

Atsiprašau, jeigu ne taip supratau ką nors.

Niekis, atsiprašymas nebūtinas smile
Emili, savo laimė būna, kai turi tam laiko big_smile o iš tiesų, tai man normaliam bendravimui, t.y. be spaudimo, be barnių ir t.t., tereikia, kad vaikų tėtis nebesakytų man jog mane myli, pasiilgo, jog nori, kad būčiau jo žmona.. kad nebeklaustų ar aš jo pasiilgau, ar gali mane apkabinti. Tačiau aš jau praradau viltį, kad išauš tokia diena.
Todėl aš meginu sumastyti, ką galėčiau pakeisti. Galbūt sutrumpinti apsilankymo pas vaikus laiką iki vos kelių dienų per vieną apsilankymą. Arba netrumpinti apsilankymo trukmės, bet galbūt išeiti tam laikui pas draugus ir palikti juos vienus...

O tu bandei kada nors su juo apie tai pakalbėti? Tiesiog atvirai pasakyti, kaip jauties per jo apsilankymus, per jo visus bandymus tave susigražinti ir pan?

Nes turėtų būti paskutinis mulkis, jeigu ir to nesuprastų.

12 (redagavo Stela 2012-10-12 18:28)

Re: Pažvelkit kitomis akimis

tinsanis parašė:
Stela parašė:

Tinsani, atsibusk smile Gyvenimas ir pasaulis neapsiriboja tik Lietuva

as i tavo atsakimus atsakineju tik -kokius kliedesius cia kliedi ?jai savo palyginmus metai su metro ir pan vejus-nejau kietesne bandai pasirodyt?-dauguma keliauja ir iskeliauja:)... ...naivius ir tie juokeliai jai jau man rasai tai konkreciai apsikeiciam nuomonem ir viskas,,,yra anekdotu skiltis ten rodyk savo samojus...
tau atrodo kad as toj lietuvoj sedziu ?ir kad mane ji riboja:)

:::220
Pats paklausei ar mačiau Lietuvoje metro... O juk niekur nebuvo paminėta, jog kalba eina apie Lietuvą.... apskritai šalis neturi reikšmės, nesvarbu kas kur gyvena
Koks klausimas - toks ir atsakymas
Tad aukščiau paminėtus klausimus pirmiausia užduok sau smile

13

Re: Pažvelkit kitomis akimis

Emilis parašė:

O tu bandei kada nors su juo apie tai pakalbėti? Tiesiog atvirai pasakyti, kaip jauties per jo apsilankymus, per jo visus bandymus tave susigražinti ir pan?

Nes turėtų būti paskutinis mulkis, jeigu ir to nesuprastų.

Na, ne mulkis smile normalus žmogus. Bet šiuo atžvilgiu jau beviltiška apie ką nors kalbėti. Ilgiausias laikotarpis, kuriam padėjo pokalbiai, buvo mėnuo. Tad pokalbius aš jau nusprendžiau palikti ramybėj ir keisti ką nors kita.

14

Re: Pažvelkit kitomis akimis

Tai tu jam ir taip pasakyk - jei pokalbiai nepadeda, tai teks mažinti laiką, kadangi tavimi negalima pasitikėti.

15

Re: Pažvelkit kitomis akimis

kvepia manipuliacija vaikais... žinai tikrai nesiaukočiau taip-pati sakai -juo negali pasitikėt kai būna vienas su vaikais, tai lai būna retesni tie pasimatymai, juolab kad jis visiškai nemoka su jais bendraut jeigu nesidžiaugia jais kai tu jam nesišypsai-tai silpnas žmogus. Vaikams paaiškink kad tau nėra malonu jį matyti, nes kalba tai ko tu nenori girdėti.Tai tik mano nuomonė

16

Re: Pažvelkit kitomis akimis

Perskaiciau viska. Ir tiesa sakant ,tik vienas klausimas. Kaip reikejo sugebet su tokiu vyru net 3 vaikus uzgyvent. Kur jus anksciau buvot?
Atsakymas nebutinas.

17

Re: Pažvelkit kitomis akimis

prisidaro vaiku o po to bliauna-kojas praskest sugeba tik mastyt pradeda po kazkurio laiko tik

18 (redagavo Aivaras 2012-10-13 18:08)

Re: Pažvelkit kitomis akimis

Na nors ir sakiau nesikisiu... bet.. tikrai. Jei jau su tuo paciu vyru net tris vaikus sugebejai uzgyventi... Dzin kaip tau ten su juo dabar, cia jusu reikalas, bet atimti is vaiku teva tik tam kad tau paciai jis nemalonus...Pirmyn, kazkada tau tavo paties vaikai ''dekui'' pasakys uz tai... Keista girdeti jog negali jam liepti apsistoti kitur kai jis gryzta nes jis tiek neuzdirba dirbdamas uzsienyje... Miela mano jei tu gyvendama Lietuvoje su trimis vaikais uzdirbi tiek kad turi kur gyventi tai zmogus vienas dirbdamas ir gyvendamas uzsienyje tikrai turetu tureti lesu gryzes atostogu  2 savaitemis surasti kazkokius siaubyngai didelius 200- 300 euru issinuomoti buta tam laikui. Keista taip pat girdeti jog uzuot pasakius mielasis kur apsistosi tavo bedos nes mes jau ne kartu tu ruosiesi atimti teva is vaiku del savo pacios geroves...

19

Re: Pažvelkit kitomis akimis

Aivaras parašė:

Na nors ir sakiau nesikisiu... bet.. tikrai. Jei jau su tuo paciu vyru net tris vaikus sugebejai uzgyventi... Dzin kaip tau ten su juo dabar, cia jusu reikalas, bet atimti is vaiku teva tik tam kad tau paciai jis nemalonus...Pirmyn, kazkada tau tavo paties vaikai ''dekui'' pasakys uz tai... Keista girdeti jog negali jam liepti apsistoti kitur kai jis gryzta nes jis tiek neuzdirba dirbdamas uzsienyje... Miela mano jei tu gyvendama Lietuvoje su trimis vaikais uzdirbi tiek kad turi kur gyventi tai zmogus vienas dirbdamas ir gyvendamas uzsienyje tikrai turetu tureti lesu gryzes atostogu  2 savaitemis surasti kazkokius siaubyngai didelius 200- 300 euru issinuomoti buta tam laikui. Keista taip pat girdeti jog uzuot pasakius mielasis kur apsistosi tavo bedos nes mes jau ne kartu tu ruosiesi atimti teva is vaiku del savo pacios geroves...

kad nesiruošiu... Gyvenu aš UK, Jis gretimoj šaly, bet ne Lietuvoj.
Atvažiuoja jis apie keturis kartus metuose. Per praejusias Kalėdas atvažiavo dviem savaitem, Norejo po poros mėnesių atvažiuoti dar trim savaitėm, bet aš nesutikau (man trys savaitės tikrai per daug mano namuose), Vėliau atvažiavo kelioms dienoms sūnaus gimtadieniui, vasarą vėl beveik tris savaites Lietuvoje su jais praleido pas mano tėvus.
Jei aš paprašysiu apsistoti kur kitur, jo vizitai tikrai sumažės. Kiek kartų atvažiuoti jis galės tokiu atveju, aš nežinau. O vaikai tikrai nemato jo taip dažnai, kaip norėtų. O kartais žinai kaip būna, jautiesi kalta, prašydama apsistoti kitur.
Dėl to, ir dėl to, kad negaliu niekaip išaiškinti, jog kartu nebebūsim, svarstau:
a). tebūnie atvažiuoja savaitei ar dviem, bet tokiu atveju aš tom savaitėm išsikraustau pas draugus. Jis turės galimybę būti su vaikais taip, kaip jam reikia ir kaip jis nori. Mums nereiks aiškintis nesamų santykių ir aš turėsiu laisvo laiko. Bet, nežinau, kaip tai atrodys vaikams, kaip jo kantrybės nebuvimas atsilieps vaikams ir kokiame stovyje rasiu savo namus. Iš kitos pusės, neturėdamas galimybės bendrauti su vaikais netrukdomas, neišmoksi su jais normaliai bendrauti. O jam mokytis bendrauti ir ugdyti savo kantrybę reikia.
b). Neriboju jo apsilankymo skaičiaus, bet riboju dienų kiekį per vieną apsilankymą. Tarkim gali atvažiuoti savaitgaliui taip dažnai, kaip nori ir gali (na, ne kiekvieną). Tokiu atveju, dvi-keturias dienas aš galiu susitvarkyti su jo kalbom apie "mus". Tačiau vaikai turėtų ir mamą, ir tėtį vienu metu.
Nėra jis man nemalonus. Mūsų tiesiog gyvenimo prioritetai skirtingi ir palaipsniui mūsų tikslai gyvenime ir keliai išsiskyrė. Ir nepaisant dalykų, dėl kurių mes nesutariam, viskas būtų puiku, jei jis nekalbėtų apie "mus". Tai mano pagrindinė problema. Telefonu aš tą problemą išsprendžiu lengvai: duodu ragelį vaikams ir su juo nekalbu arba jei kartais pokalbio metu ką pasako, nebekreipiu dėmesio ir toliau pasakoju apie vaikus.
O būnant su žmogum vienuose namuose nesinori rietis dėl tokių dalykų. Vat ir mastau, kaip geriau.

20

Re: Pažvelkit kitomis akimis

Gitana parašė:

kvepia manipuliacija vaikais... žinai tikrai nesiaukočiau taip-pati sakai -juo negali pasitikėt kai būna vienas su vaikais, tai lai būna retesni tie pasimatymai, juolab kad jis visiškai nemoka su jais bendraut jeigu nesidžiaugia jais kai tu jam nesišypsai-tai silpnas žmogus. Vaikams paaiškink kad tau nėra malonu jį matyti, nes kalba tai ko tu nenori girdėti.Tai tik mano nuomonė

Gitana, nėra jis blogas tėvas. Jis vaikus myli ir rūpinasi, aišku savaip. Kartais nežinau, kodėl pasako ar pasielgia vienaip ar kitaip. Ar tyčia, ar nesuprasdamas. Kartais atrodo, kad jis atvažiuoja sau malonumo gauti ne vaikais rūpintis ar su jais bendrauti. Bet man tikrai yra sunku patikėti jam vaikus. Gal tai aš pati: stengiuosi išvengti situacijų, kai vaikai gal liks nepavalgę ar laiku nenueis miegoti, ar peršals, ar susimuš su tėčiu, o gal patys gaus per užpakalį už menkniekį. Iš vienos pusės, natūralu, norėčiau apsaugoti juos nuo nesėkmių, bet iš kitos, gal reikia leisti jiems patiems tvarkytis, nesvarbu kaip ir su kokiom pasėkmėm (tik jei tos pasėkmės bus, srėbti tai jau man teks jas).
Aš norėčiau, kad jis turėtų kitą moterį, kad jo gyvenimas įgautų prasmę. Tuomet mes galėtume ramiai rūpintis vaikais. O kol kas man reikia rasti būdą pagerinti esamą situaciją.