1

Tema: koks jusu tikejimas? ar is vis esate tikintysis, tikincioji?

Butu idomu suzinoti koks zmoniu poziuris i tikijima. Jei tikite, tai kuom? Kokia religija ispazistate, ka zinot apie kitas? Kas is to tikejimo ir pan..?
As matot nezinau kuom tiket, noriu surast tikejimo prasme, kokia is to nauda, pasidalinkit patirtim ir viskuo kitu, ka zinot. dekuj.. smile

2

Re: koks jusu tikejimas? ar is vis esate tikintysis, tikincioji?

Manau visos religijos ir atsirado dėl to, kad nežinojo kuo tikėti, bet žmonėms trūko paaiškinimo į nesuprantamus reiškinius ar įvykius. Man asmeniškai religijos atrodo idiotizmas, nes tau paduoda sukramtytą maistą ir tau tereikia aklai tikėti kad tas maistas yra pats geriausias. Tačiau suprantu, kodėl žmonės pasirenka vienokią ar kitokią religiją, nes kažkuo tikėti yra būtina, o religija dažnai padeda tiems, kuriems nesinori gaišti laiko patiems galvojant kas ir kaip. Juk dauguma žmonių religingi tik iš dalies, tiki bet nedaro visko ko prašo religija. Tokie vadinami netikri tikintieji. Šiaip ar taip kiekvienas turbūt tiki savaip.

Nežinai kuo tikėti? O tu pagalvok į kokius klausimus nori rasti atsakymą.

3

Re: koks jusu tikejimas? ar is vis esate tikintysis, tikincioji?

Jei atvirai netikiu nei i viena religija,na galbut sakykim mokslu,logika,faktais.Nemanau jog dievas sukure zeme per 7 dienas,ar kad Alachas isvale planeta ir leido cia zmonems gyvent ir t.t...Evoliucija is bakteriju,kosmoso,visatos susikurimas tai yra tai kuo as tikiu.Kiekvienas sau esam dievas ir savo gyvenimo,likimo kurejas,valdytojas,nera jokio zmogelio nei virs nei po mumis kuris ''rupinasi''kiekvienu is musu..bet tiket ar ne,ir kokia religija manau yra kiekvieno is musu pasirinkimas,nors pats netikiu niekada nesmerkiu tikinciu,jei tik zmogui tai padeda,daro ji stipresni kodel ne,bet fanatiku kurie nori visiem grust savo tikejimo doktrina nevirskinu.

4

Re: koks jusu tikejimas? ar is vis esate tikintysis, tikincioji?

As visiskai nereligingas, bet tikiu, kad yra aukstesnes jegos, kurios valdo. Gal tai yra moksliskai isaiskinami dalykai, arba bus tik veliau, bet manau yra. Tokiais prikaltais prie kryziu is viso netikiu, ten kitu religiju nezinau, niekad nesidomejau. Imti ir tiketi ne krikscionybe, vel susidursi su problemom, visuomene skersai ziures ir t.t
Gal jei nera kuom tiket, tai ir nereikia?

5

Re: koks jusu tikejimas? ar is vis esate tikintysis, tikincioji?

Zinai Alvydai,jei netiki tai ir nesistenk,nevark..jei itikesi per prievarta ar save tiesiog itikinsi jog tiki kazkuo tik del to jog reikia,nebus nei kaifo nei kazko teigiamo paciam..gyveni tik karta,tad priimk savo pajucius kokie yra,jei kada gyvenime savaime pajusi kad nori ir tiki,tada pirmyn,o dabar..tiesiog relax ir gyvenk ramiai sau,kam cia gruzint save,nei tiket nei netiket nera nei blogai,nei gerai,tiesiog paprasta laisve rinktis.

6

Re: koks jusu tikejimas? ar is vis esate tikintysis, tikincioji?

...tikėjimas...nu netikiu ,kad dėl šito reikėtų galvą sukti...ir ypač nemėgstu tokių,kurie seniau raudonom vėliavom mojavo,bažnyčios ne tik,kad nelankė,bet dar ir kitiems draudė...dar mano močiutė sakydavo,kad dievas jai netrukdo-jei jis yra,tai tegul būna sau,jai netrukdo...o,jei nėra,tai lai nebūna.Aš tokios pat nuomonės.Bet tai nereiškia,kad aš esu blogesnė už tikinčiuosius,net ,manau,priešingai.Juk aš tikiu tik pati savimi.Aš pati sau dievas,pati sau teisėja ir kritikė...sako,kad bažnyčioje atgailaudami jėgų pasisemia...na...gal...man jėgų suteikia miškas...aš tik ten puikiai atsipalaiduoju,užsimirštu ir pasisemiu jėgų.Taip,kad nemanau,kad tikėjimas kažką keičia.Kiekvienas žmogus yra atskira asmenybė ir daro kaip išmano.

7

Re: koks jusu tikejimas? ar is vis esate tikintysis, tikincioji?

Anoli miske ir tikejimo yra...musu lietuviu proteviai tokie juk ir buvo...pagonys..pagonybe kai kur iki siol yra religija

8

Re: koks jusu tikejimas? ar is vis esate tikintysis, tikincioji?

Robertas parašė:

kažkuo tikėti yra būtina

Kodėl būtina? Nė velnio nėra būtina tikėti kažkokiomis antgamtinėmis jėgomis, karmom, astrologija, dievais ir pan.
Aš esu skeptikė ir pasikliauju mokslu, logika, racionaliu protu, man tikėjimas visiškai nėra reikalingas.
Jei kitiems reikia tikėti kažkuo - tegu tiki, man netrukdo, su sąlyga, kad nebando savo idėjų įpiršti man.

9 (redagavo Robertas 2013-12-10 15:37)

Re: koks jusu tikejimas? ar is vis esate tikintysis, tikincioji?

Regina parašė:
Robertas parašė:

kažkuo tikėti yra būtina

Kodėl būtina? Nė velnio nėra būtina tikėti kažkokiomis antgamtinėmis jėgomis, karmom, astrologija, dievais ir pan.
Aš esu skeptikė ir pasikliauju mokslu, logika, racionaliu protu, man tikėjimas visiškai nėra reikalingas.
Jei kitiems reikia tikėti kažkuo - tegu tiki, man netrukdo, su sąlyga, kad nebando savo idėjų įpiršti man.

Ne taip mane supratai. Tikėti turiu omeny ne vien religiją. Mes negalime atsakyti į visus iškilusius klausimus, o mokslas kol kas taip pat nėra pajėgus atsakyti, kartais net į kasdienius reiškinius. Todėl žmogui būtina kažkuo užpildyti tą nežinomybę. Aš pats esu kvantinės fizikos mėgėjas, bet taip pat patinka ir rytų filosofija, tad vien mokslu neapsiriboju. Be to stengiuosi laikytis atokiau nuo religijos ir visų aklų fanatikų, nes negaliu pakęsti kitų brukamo nelogiško tikėjimo. Bet gi, kiekvieno logika matyt veikia skirtingai smile

10

Re: koks jusu tikejimas? ar is vis esate tikintysis, tikincioji?

Robertas parašė:

Mes negalime atsakyti į visus iškilusius klausimus, o mokslas kol kas taip pat nėra pajėgus atsakyti, kartais net į kasdienius reiškinius. Todėl žmogui būtina kažkuo užpildyti tą nežinomybę. Aš pats esu kvantinės fizikos mėgėjas, bet taip pat patinka ir rytų filosofija, tad vien mokslu neapsiriboju

Tai negi būtina tas mokslo dar neištyrinėtas spragas užpildyti kažkokiais mistiniais reiškiniais, sugalvotais prieš šimtus ar net tūkstančius metų? Nežino tai nežino - vėliau sužinos, tuo mokslas ir yra įdomus, kad vis tyrinėja, ieško, klysta ir taiso savo klaidas.

11

Re: koks jusu tikejimas? ar is vis esate tikintysis, tikincioji?

mokslas nieko nesupranta, kol jie neprades remtis dvasiniais principais, tol ju hipotezes bus beprasmes, o zmogeliukai kaip leles soka pagal "mokslininku" speliones. Mokslas seka is paskos to, kas jau seniai aprasyta sventrasciuose

12

Re: koks jusu tikejimas? ar is vis esate tikintysis, tikincioji?

Domas parašė:

Anoli miske ir tikejimo yra...musu lietuviu proteviai tokie juk ir buvo...pagonys..pagonybe kai kur iki siol yra religija

...bet pagonys turėjo ten dar visokius dievukus,dažniausiai medinius smile o aš jokių dievukų neturiu smile Tiesiog miško didybė,medžių ošimas,oro gaivumas...pravalo plaučius,atgaivina mintis...nuima nuovargį...

13

Re: koks jusu tikejimas? ar is vis esate tikintysis, tikincioji?

Anoli, liux pasakei wink

14

Re: koks jusu tikejimas? ar is vis esate tikintysis, tikincioji?

Anoli tikrai suprantu ka norejai pasakyt..ten truputi sarkazmo buvo...juokas juokais bet miskas kiek zinau beveik visus veikia teigiamai,retas ten kas nepailsi

15

Re: koks jusu tikejimas? ar is vis esate tikintysis, tikincioji?

Rolandas parašė:

mokslas nieko nesupranta, kol jie neprades remtis dvasiniais principais, tol ju hipotezes bus beprasmes, o zmogeliukai kaip leles soka pagal "mokslininku" speliones. Mokslas seka is paskos to, kas jau seniai aprasyta sventrasciuose

O argumentai kokie? big_smile Kiek zinau biblijoj ar kur parasyta, kad zeme yra plokscia ir yra visatos centras. Tai mokslinikai dar iki to nepriejo? big_smile

16

Re: koks jusu tikejimas? ar is vis esate tikintysis, tikincioji?

Domas parašė:

Anoli tikrai suprantu ka norejai pasakyt..ten truputi sarkazmo buvo...juokas juokais bet miskas kiek zinau beveik visus veikia teigiamai,retas ten kas nepailsi

   big_smile tai va...tik esu girdėjusi,kad kiti bažnyčioje jėgas atgauna...matot-susikaupimas...dar kažkas ten...nežinau,bet bažnyčios manęs netraukia...nueinu per laidotuves ir tt.,kai nemandagu pasilikti už durų.O išpažinties tai gyvenime nei karto nebuvau...ir nemanau,kad dėl to esu prastesnė už kitus.

17

Re: koks jusu tikejimas? ar is vis esate tikintysis, tikincioji?

Savo veiksmų padariniais galima tikėt, sėkme (kartais ji aplanko), kad ir kokie tavo veiksmai smile

18

Re: koks jusu tikejimas? ar is vis esate tikintysis, tikincioji?

jeigu as tikesiu veiksmu padariniais, tai reiskia, netikesiu tuom, ka darau.. isvada -padariniai bus nevyke, nes jei darai netikedamas, kad pavyks (kaip pvz), tai  rezultatas bus  is didziosios Š.neigiamas.

is gyvenimo nevertetu tiketis sekmes, ja susikuriame patys.

19

Re: koks jusu tikejimas? ar is vis esate tikintysis, tikincioji?

Is gyvenimo reikia nelaukt nieko,gyvenimas vienas,ir viena karta trunkantis,tad turi kurt zmogus,gaiimybes,sansus,santykius viska..jei sedesi namie ir lauksi kol tau gyvenimas ar likimas ka ismes...pries mirti bus velu gailetis kad nieko nedariau

20

Re: koks jusu tikejimas? ar is vis esate tikintysis, tikincioji?

Roberto  parašymą  suprasčiau ne  kaip  ,kad  privalo  tikėti,bet  kiekvienas  kažkuo  tiki.Vieni  į  dievą,kiti  į  budą,rytų  filosofija,visatos  dėsnius ,planetų  įtaka,mokslu ,pagonybe  ar  miško  ošimu ,ar  savo  vidine  stiprybe.  Svarbiausia  ,kad  tai  teikia  žmogui  stiprybe  ir  jam  tai  padeda.
Aš  irgi  aklai  netikiu  ,analizuoju ,jaučiu  kažkas  yra  ir  įtakoja  mūsų  likimus ,bet  didžiausia  įtaka  daro  pasitilkėjimas  savimi. O  brukamo  tikėjimo  nemėgstu,kuo  labiau  bruka  tuo  daugiau  klausimų  kyla.
Sako  ateizmas  irgi  tikėjimas ,ar  tai  iš  molekulės  išsivystėme  ar  iš  bezdžioniuDDD