1

Tema: Buto seiminike savivaliauja

Sveiki,

ka galit patarti tokioj situacijoj.

Zodziu issinuojojau kambari. Pamaciau kad durna seimininke, ner prasmes cia gyvent. Esu uz nuoma imokejes uz 2 menesius. Dar liko nepilni du menesiai gyvent.

As sirit jai parasiau kad po menesio noriu issikraustyt. Ir atgaut aisku ta suma kuri butu dar likus nes neisgyvenau iki galo.

Tai sivakar man ji sako - jei atsiras nuomininkas balandzio 6tai - tai galesi issikraustyt ir ji grazins ta kas virsaus yra. Jei neatsiras - tai turesiu gyvent iki galo kiek susimokejes.

CIa yra nesamone ir as ne tokiom salygom norejau issikraustyt. Nes as db nezinau kokiai man datai naujos vietos ieskotis. Naujam seimininkui nepasakysiu - nuo balandzio 6 iki balandzio 30 taip neaiskiai, jis nelauks.

Tai nejau as kaip nuomininkas neturiu kazkokiu teisiu. Niekur nebuvo parasyta kad tokia salyga yra issikraustant. Yra tik pasirasyta kiek pinigu inesta.

2

Re: Buto seiminike savivaliauja

Darius parašė:

Sveiki,

ka galit patarti tokioj situacijoj.

Zodziu issinuojojau kambari. Pamaciau kad durna seimininke, ner prasmes cia gyvent. Esu uz nuoma imokejes uz 2 menesius. Dar liko nepilni du menesiai gyvent.

As sirit jai parasiau kad po menesio noriu issikraustyt. Ir atgaut aisku ta suma kuri butu dar likus nes neisgyvenau iki galo.

Tai sivakar man ji sako - jei atsiras nuomininkas balandzio 6tai - tai galesi issikraustyt ir ji grazins ta kas virsaus yra. Jei neatsiras - tai turesiu gyvent iki galo kiek susimokejes.

CIa yra nesamone ir as ne tokiom salygom norejau issikraustyt. Nes as db nezinau kokiai man datai naujos vietos ieskotis. Naujam seimininkui nepasakysiu - nuo balandzio 6 iki balandzio 30 taip neaiskiai, jis nelauks.

Tai nejau as kaip nuomininkas neturiu kazkokiu teisiu. Niekur nebuvo parasyta kad tokia salyga yra issikraustant. Yra tik pasirasyta kiek pinigu inesta.

jai neina graziuoju susitart visad yra mokesciu inspekcija kitas dalykas ji negali uzvaldyt svetimo turto nes tai kaip ir vagyste skaitytusi o cia jau policijos reikalas veliau teismo bet cia ilgas terminas nemanau kad kas nores deltokios sumos draskytis bet,,

3

Re: Buto seiminike savivaliauja

nu va su mokesciu inspekcija man ir buvo minciu. Jei ji nelegaliai nuomoja tai jai kazkokia bauda turetu but. Be t siaip suprantu ir pateisinu ta mokesciu nuslepima su lietuviska mokesciu sistema. Bet idomu - ar kad pats nuomuojuos pas ta kuris nelegaliai nuomoja - negausiu baudos big_smile

SIaip neturetu taip but bet ka ten gali zinot, nezinojimas nuo atsakomybes neatleidzia smile

4

Re: Buto seiminike savivaliauja

o kuom pasireiskia seimininkes durnumas?

5

Re: Buto seiminike savivaliauja

80% seimininku aplamai yra durni,kiek girdejau.:::b37

6

Re: Buto seiminike savivaliauja

Jei nuomuoji visa buta-pakeisk duru spyna....geriausia pakabinama uzkabink:::425

7

Re: Buto seiminike savivaliauja

Siaip LABAI daug metu nuoma man yra pazystama. 2 kartus esu gyvenusi su seimininkais - uzteko smile big_smile Siaip ar pasirasete bent jau tarpusavio sutarti?
Jei pasirasete, problemu nebus - uztenka priminti kad yra jos parasas. Ir toks dalykas kaip mokesciai. Jei nepasirasei - pamoka ateiciai. Gal pagalbos is tevu ar vyresniu giminaiciu isikisimo gali sulaukti. Nes tos bobelytes ciulba ulba, o kai atsikraustai privalai tapti nematomu negirdimu neegzistuojanciu pinigus tik atiduodanciu vaiduokliu. Pasitaiko ir sauniu seimininku, bet tai isimtis.

8

Re: Buto seiminike savivaliauja

Visokių šeimininkų būna. Bet šiaip tų atsikraustei ir iškart nori išsikraustyti? Tai pas tave ten įmokėta dviejų mėnesių užstatas(avansas ar kaip pavadinsi). Tai išsikraustant iš tų pinigų atskaičiuojami mokesčiai, nuoma, kas buvo nesumokėta ir kas liko yra tavo. Neleisti išsikraustyti ir neatiduoti pinigų ji tau negali.

Nebent yra sąlyga, jog pinigai negražinami jei išsikraustoma anksčiau nei kažkokia data. Man vienoje sutartyje buvo įterpta sąlyga, jog metus laiko gyvensiu ir jei išsikraustau anksčiau, tuomet prarandu vadinamąjį užstatą.

9

Re: Buto seiminike savivaliauja

Darius parašė:

Sveiki,

ka galit patarti tokioj situacijoj.

Zodziu issinuojojau kambari. Pamaciau kad durna seimininke, ner prasmes cia gyvent. Esu uz nuoma imokejes uz 2 menesius. Dar liko nepilni du menesiai gyvent.

As sirit jai parasiau kad po menesio noriu issikraustyt. Ir atgaut aisku ta suma kuri butu dar likus nes neisgyvenau iki galo.

Tai sivakar man ji sako - jei atsiras nuomininkas balandzio 6tai - tai galesi issikraustyt ir ji grazins ta kas virsaus yra. Jei neatsiras - tai turesiu gyvent iki galo kiek susimokejes.

CIa yra nesamone ir as ne tokiom salygom norejau issikraustyt. Nes as db nezinau kokiai man datai naujos vietos ieskotis. Naujam seimininkui nepasakysiu - nuo balandzio 6 iki balandzio 30 taip neaiskiai, jis nelauks.

Tai nejau as kaip nuomininkas neturiu kazkokiu teisiu. Niekur nebuvo parasyta kad tokia salyga yra issikraustant. Yra tik pasirasyta kiek pinigu inesta.

Tu ne esi savininkas ta nuosavybe kurioje gyveni yra ne tavo, tokiems kaip tu tik leidziama uz tam tikra mokesti juo naudotis. Jai kas nepatinka pirkis busta ir daryk ka nori, zinoma, gerbiant kitu kaimynu privatuma bei ramybe. O pakol kas nedraskykit tiems savininkams akiu nesivelkit i bereikalingus konfliktus, vis tiek nieko nelaimesit tik gausyt  kruva baudu ir priverstinai jus iskraustys is busto. O savininkams butu gerai, kad bet kam busto ne nuomotu nes isileidzia bile ka o  po to visi kencia tiek kaimynai, tiek patys savininkai, butu labai saunu, kad truksmadarius nuomininkus vytu lauk be jokiu ceremoniju ir be jokiu pinigu grazinimo, nes izulumas ju beribis kai pasiziuri per TV kaip jie isidirbineja tai baisu, nepatinka tai tadu pagyvena tarp bomzu nakvynes namuose ar palapineje miske.:::001

10

Re: Buto seiminike savivaliauja

jeigu esat pasirase nuomos sutarti, naudokis jos privalumais (jeigu, kas nors apie duota situacija yra pamineta), jeigu neesi, tada, kaip sakoma, pats kaltas.

11

Re: Buto seiminike savivaliauja

jeigu neesi, tada, kaip sakoma, pats kaltas.

sekmes tau randant kad noretu su visais normaliais dokumentais smile Kiek tai kainuos, dar jei pamatysi kad vistiek negali sugyvent, turesi isiskraustyt, o imokos nebegriz atgal kokiems agentams ir notarams.

Tai tada kazin ar iskart negeriau atskirai buta nuomotis, jei nebetoks didelis kainos skirtumas, palyginti su gyvenimo kokybe gaunas.

12

Re: Buto seiminike savivaliauja

Blogiausia yra tai, kad nėra sutarties, kurioje aiškiai išdėstytos abiejų šalių pareigos ir atsakomybė. Galėtum pamojuot popierium prieš nosį ir ginčas baigtųsi tą pačią minutę. Jeigu ji nenori sutarties oficialiai, visuomet galima pasirašyti kelias pamatines sąlygas ir susitarimus pačiam ir pasirašyti tokiame popieriuje abiems turint po egzempliorių, kaip kad dabar padarėt su nuomos įmokos popieriais. Tai nebus oficialus popierius, tačiau tai bus popierius su sąlygom, su kuriom ji sutiko, nes pasirašė ant jo ir tu sutikai, nes pasirašei taip pat. Ir jis turės  ne ką mažesnėę galią, kaip ir oficialūs popieriai su sąlygom, nes yra parašai. Ateičiai pamoka gera tikrai. smile

Šiaip jei moki grynais, tuomet ji tikrai slepia mokesčius nuo šitų pajamų. Nežinau dabar, kaip Lietuvoje yra, ar gresia kokios baudos, jei atitinkamos institucijos sužino, jog neoficialiai nuomoja kambarį ir nemoka mokesčių. Jei yra, gali pasakyti, kad kreipsies ten pagalbos ir paaiškinsi situaciją jiems. Manau šeimininkė turėtų suprasti, kad čia ne tik tu ieškosi pagalbos, kaip susigrąžint nuomą, bet jau ant kortos atsidurs ir ji pati: negana to, kad galbūt taip išsikovosi, kad grąžintų pinigus, bet dar ir jai pačiai nusvilins padus už tai, kad slepia mokesčius ir t.t. Gal taip ji supras, kad geriau jau gražint tuos pinigus ir paleist viską. smile

Kitas variantas švelnesnis: pačiam surast, kas nuomotų šitą kambarį ir tada parodyt "va, radau kas nori atsikelti, aš išsikraustau". smile

13

Re: Buto seiminike savivaliauja

geriausia be konfliktu. pagyvent tuos pora menesiu. po to persikelt ir viskas. o del datos tai galima turbut susitart.

14

Re: Buto seiminike savivaliauja

as irgi pritariu kad neprarasti visu pinigu jau pakentek iki tos dienos iki kada sumokejes o tada is karto iseik. bet kadangi nesi pasirases nuomos sutarties tave teisiskai gali bet kada ismesti is buto nes tu svetimas zmogus svetimam bute zodiniu susitarimu niekaip neirodysi. pats ieskojai kaip pigiau be nuomos sutarties bet uz pigesne kaina visada prastesne kokybe.) t

15

Re: Buto seiminike savivaliauja

Gal tikrai, visgi pakentek, kolkas. O ateity sudarydamas nauja sutarti, pabandyk su nuomotoju tau rupimus klausimus mandagiai apspresti is anksto... Kartais seiminkes nepasitenkinima gali issaukti ir ne tokiu tonu pasakyta fraze smile ...

16

Re: Buto seiminike savivaliauja

Jei jau sumokėjai į priekį, vadinasi tiek ir turi gyventi. Jei nori išeiti tai išeik, bet prašyti sumokėtų pinigų yra neteisinga. Suvedžiojai šeimininkę ir dar kažko reikalauji. Rankpinigių irgi niekas negražina, nes tai garantas kad pirksi būstą, tai ir nuoma į priekį yra garantas, kad mėnesį pagyvenęs nedingsi palikęs skolų ir kad kambarys nestovės tuščias. Žinodama kad tu pas ją gyvensi tik 2 sav. ji net nebūtų tavęs priėmusi.  Tokių gudručių pilna, tikiuosi kad tu ne toks. O mokėjimas į rankas dar neįrodymas kad šeimininkė nėra išsipirkusi VL šiai veiklai. Elkis sąžiningai o ne grąsink šeimininkei, kuri tavęs nepažinodama priėmė į savo namus.

17

Re: Buto seiminike savivaliauja

Ignas parašė:

Blogiausia yra tai, kad nėra sutarties, kurioje aiškiai išdėstytos abiejų šalių pareigos ir atsakomybė. Galėtum pamojuot popierium prieš nosį ir ginčas baigtųsi tą pačią minutę. Jeigu ji nenori sutarties oficialiai, visuomet galima pasirašyti kelias pamatines sąlygas ir susitarimus pačiam ir pasirašyti tokiame popieriuje abiems turint po egzempliorių, kaip kad dabar padarėt su nuomos įmokos popieriais. Tai nebus oficialus popierius, tačiau tai bus popierius su sąlygom, su kuriom ji sutiko, nes pasirašė ant jo ir tu sutikai, nes pasirašei taip pat. Ir jis turės  ne ką mažesnėę galią, kaip ir oficialūs popieriai su sąlygom, nes yra parašai. Ateičiai pamoka gera tikrai. smile

Šiaip jei moki grynais, tuomet ji tikrai slepia mokesčius nuo šitų pajamų. Nežinau dabar, kaip Lietuvoje yra, ar gresia kokios baudos, jei atitinkamos institucijos sužino, jog neoficialiai nuomoja kambarį ir nemoka mokesčių. Jei yra, gali pasakyti, kad kreipsies ten pagalbos ir paaiškinsi situaciją jiems. Manau šeimininkė turėtų suprasti, kad čia ne tik tu ieškosi pagalbos, kaip susigrąžint nuomą, bet jau ant kortos atsidurs ir ji pati: negana to, kad galbūt taip išsikovosi, kad grąžintų pinigus, bet dar ir jai pačiai nusvilins padus už tai, kad slepia mokesčius ir t.t. Gal taip ji supras, kad geriau jau gražint tuos pinigus ir paleist viską. smile

Kitas variantas švelnesnis: pačiam surast, kas nuomotų šitą kambarį ir tada parodyt "va, radau kas nori atsikelti, aš išsikraustau". smile

Dažniausiai patys nuomininkai nėra linkę pasirašyt sutarčių, nes ne visi tokie sąžiningi kaip dedasi ir kratosi atsakomybės sugadinto turto atveju ar jei pastoviai vėluos mokėti arba visai neturės pinigų susimokėti ir pan.. Todėl šiuo atveju net jei ji būtų pasirašyta, šeimininkė neprivalo gražinti sumokėtų pinigų. Sumokėjai tai ir gyvenk, iš buto ji jo nevaro.

18

Re: Buto seiminike savivaliauja

Jei jau sumokėjai į priekį, vadinasi tiek ir turi gyventi. Jei nori išeiti tai išeik, bet prašyti sumokėtų pinigų yra neteisinga. Suvedžiojai šeimininkę ir dar kažko reikalauji. Rankpinigių irgi niekas negražina, nes tai garantas kad pirksi būstą, tai ir nuoma į priekį yra garantas, kad mėnesį pagyvenęs nedingsi palikęs skolų ir kad kambarys nestovės tuščias.

cia buvo uzstatas, ne rankpinigiai. Ta prasme jei kazka realiai sugadinciau, tada netureciau teises ji atgaut.

Tai man kiekviena menesi be to tekdavo sumoket, tai ka vadinas niekad netureciau iseit iki gyvenimo galo?

O siaip uz ta imoka i prieki buciau galejes ir gyvent ta likusi menesi, ir nebutu jai stovejes tas kambarys. Bet pakeite spyna, tai kaip man gyvent? islauzt duris ?:)

Kitas dalykas - vistiek kazkada nuomininkas gali noret kitur persikraustyt. Tai pas kazka turi stovet kambarys tuscias kuri laika -ar pas esama nuomotoja ar pas busima. Pas busima - jie paprastai nelaukia. O taip kad pataikyt diena kad kuria issikraustai, ta ir atsikraustai i kita retai buna.

Na bet jo, ju turtas, jie daro kaip nori, jei tai nera apgaule, tai viskas gerai.

Bet uz tai as pas juos ir nebesinuomoju kai galiu sau leist. Praranda klienta durniai. Ir tokiu daug praranda.

19

Re: Buto seiminike savivaliauja

ai susirask pana, gal priims gyvent kartu ir baigsis tos nuomos rupesciai.. big_smile

20

Re: Buto seiminike savivaliauja

Darius parašė:

Jei jau sumokėjai į priekį, vadinasi tiek ir turi gyventi. Jei nori išeiti tai išeik, bet prašyti sumokėtų pinigų yra neteisinga. Suvedžiojai šeimininkę ir dar kažko reikalauji. Rankpinigių irgi niekas negražina, nes tai garantas kad pirksi būstą, tai ir nuoma į priekį yra garantas, kad mėnesį pagyvenęs nedingsi palikęs skolų ir kad kambarys nestovės tuščias.



Tai man kiekviena menesi be to tekdavo sumoket, tai ka vadinas niekad netureciau iseit iki gyvenimo galo?

O siaip uz ta imoka i prieki buciau galejes ir gyvent ta likusi menesi, ir nebutu jai stovejes tas kambarys. Bet pakeite spyna, tai kaip man gyvent? islauzt duris ?:)

praranda.

Tai visi moka moka už nuomą nesupratau problemos, negi nori gyvent ir nemokėt?:) Ir nesupratau kodėl tos spynos pakeistos, ar dėl tavęs ar dėl ko kito...