1

Tema: Tavo ir jo suderinamumas: nustatyk, ar jūs tinkate vienas kitam

Sakoma, kad išvaizda panašūs žmonės labiau traukia ir labiau tinka vienas kitam. Ši teorija siekia net viduramžių laikus, kai per vestuvines apeigas privalomu jaunosios kraičio atributu būdavo dubenėlis.

Ant jo šono išpiešdavo įsimylėjusios poros veidų profilius, žiūrinčius vienas į kitą ir net šiek tiek besiliečiančius. Įdomus pastebėjimas: žiūrint į piešinį, erdvė, susidariusi tarp įsimylėjėlių veidų, primindavo puodelio formą. Kuo poros veido bruožai buvo panašesni, tuo tikslesnių formų atrodė puodelis, o tai reiškė ir didesnį įsimylėjėlių charakterių atitikimą. Puodelio teoriją galima sėkmingai pritaikyti ir šiais laikais. Tam reikia iš nuotraukos iškirpti įsimylėjėlių profilius ir pastatyti juos vieną šalia kito. Tuomet reikia atidžiai panagrinėti tarp jų veidų susiformavusią erdvę.


Ši sąvoka neapima žmonių skirstymo į mąstančius, emocionalius ar seksualius. Tačiau juk kiekviename iš mūsų vienas kuris iš pradų išreikštas labiau: vieniems logiškas ir racionalus mąstymas viršesnis už aistrą, kitiems emocijos ir dvasiniai išgyvenimai tampa realaus gyvenimo matu. Fiziognomijos pagalba, įdėmiai patyrinėjus žmogaus veidą, galima nuspėti jo asmenybę, charakterį ir jo santykį su pasauliu.

Kiekvieną šių pagrindinių savybių – racionalumą, emocionalumą ir aistrą atitinka tam tikra veido dalis. Racionalumą atspindi viršutinė veido dalis – tai kakta, antakiai ir akys. Emocionalumas priskiriamas vidurinei daliai – ausims, nosiai ir skruostikauliams. Apie aistringumą galima spręsti iš apatinės veido dalies: burnos, žandikaulio, smakro, o taip pat odos. Vadovaujantis šia teorija, aukšta ir didelė kakta byloja apie racionalų charakterį. Stambi nosis su plačiomis šnervėmis būdinga sentimentaliam tipui, kuriam ypač rūpi širdies reikalai. Putlios lūpos – impulsyvaus temperamento požymis, subjektas lengvai pasiduoda erotinėms pagundoms.

Kuo jūs panašūs?

Nustatyti, kiek jūs vienas kitam tinkate, labai lengva. Tam pakanka palyginti jūsų veidus. Kuo daugiau išorinių panašumų – kaktos dydis, nosies forma, smakro apvalumas, tuo taisyklingesnė gaunasi puodelio forma, o tai reiškia, kad ir pora harmoniškesnė.

Vieno tipo veidai, su vienodai pasiskirsčiusiomis proporcijomis racionalumo, emocionalumo ir jausmingumo, byloja apie dvi artimas viena kitai asmenybes su labai panašiu požiūriu į pasaulį ir į gyvenimą.
Pavyzdžiui, jos aukšta ir plati kakta byloja, kad ji linkusi viską apsvarstyti, o jo kakta – maža ir žema, tokiai porelei bus sunku rasti bendrą kalbą, įsimylėjėliai nuolat konfliktuos.

Jeigu dauguma skirtumų matomi tik viršutinėje veido dalyje, nesutarimai lies pasirinkimo ir bendrų sprendimų priėmimo sritį, daugiau racionaliąją partnerių gyvenimo sritį. Tačiau šalia to, porą sies panašumai jausmų srityje (vidurinė veido dalis) ir erotinė trauka (apatinė veido dalis susijusi su seksu).
Jeigu labai skiriasi jų lūpos - jo atsikišęs smakras, o jos plokščias – pora neišvengs nesutarimų seksualiniame gyvenime ir emocinėje srityje. Tokios poros silpnesnė instinktyvių ir jausmingų tarpusavio santykių pusė ir tai jų santykius daro nepatvariais. Užtat, labai tikėtina, kad racionaliose ir intelektinėse srityse partneriai jaus kur kas didesnį vieningumą ir tarpusavio supratimą. Tačiau atmink, kad fiziognomija – tai ne nuosprendis, o tik būdas geriau atpažinti partnerio charakterį. Šio metodo paskirtis yra daugiau padėti tau ir jam, o ne parodyti trūkumus ar neatitikimus. Jeigu tu žinosi, kad kažkuri sritis yra problematiška, galėsi užglaistyti tuos aštrius kampus ir išmoksi išvengti konfliktų.

Kas jus sieja?

Pažymėk teisingą atsakymą (pavyzdžiui, tavo ir jo aukšta kakta) ir palik nepažymėtais tuos bruožus, kurie skiriasi (tavo aukšta kakta, jo žema).

Racionalioji sritis

1. Kakta: Jis ir Tu

 • aukšta
  žema
  siaura

2. Antakiai: Jis ir Tu

 • ryškūs, tankūs
  siauri
  išlenkti
  ilgi, aiškiai apibrėžti

3. Akys: Jis ir Tu

 • didelės
  išsprogusios
  mažos
  „liūdnos“ (kampučiai nuleisti žemyn)

4. Akių spalva: Jis ir Tu

 • šviesios (mėlynos, pilkos, žalios)
  tamsios (rudos)
  Emocinė sritis

5. Nosis: Jis ir Tu

 • didelė, atsikišusi
  maža
  vanago
  tiesi
  plati

6. Ausys: Jis ir Tu

 • mažos
  didelės
  atsikišusios

7. Skruostikauliai: Jis ir Tu

 • apvalūs
  taisyklingi
  įdubę

8. Plaukai: Jis ir Tu

 • šviesūs
  tamsūs
  lygūs
  garbanoti

Seksualinė sritis

9. Oda: Jis ir Tu

 • šviesi
  tamsi
  įdegusi
  strazdanota

10. Lūpos: Jis ir Tu

 • siauros
  taisyklingos
  atsikišusios
  „širdelės“ formos

11. Smakras: Jis ir Tu

 • su duobute per vidurį
  mažas
  atsikišęs
  plokščias
  taisyklingas

12. Kaklas: Jis ir Tu

 • trumpas
  ilgas
  storas
  plonas

Dabar suskaičiuok, kurioje iš sričių jūs surinkote daugiausiai balų ir sužinok, kuriose srityje jūs atitinkate vienas kitą, o kuriose konfliktuojate.

Harmoninga pora

Tu surinkai lygų balų skaičių daugiau nei vienoje srityje? Sveikiname, jūs esate nuostabi pora. Jūsų nedegina aistros, priimdami sprendimą, jūs nesivadovaujate šaltu išskaičiavimu. Jūs ramiai, nuosekliai susitvarkote kiekvienoje situacijoje, sugebate rasti vieningą sprendimą svarbiausiais gyvenimo klausimais. Tokia sąjunga – retas atvejis mūsų laikais, todėl tavo užduotis Nr. 1 – branginti tokius santykius. Jūs sugebate nuspėti vienas kito norus ir veiksmus. Tačiau tyko ir šioks toks pavojus: kartais poros kenčia nuo tokio vienas kito nuspėjamumo, laikui bėgant jūsų santykiuose gali pristigti naujumo ir aštrumo.

Racionalioji pora

Jei sutapo 1, 2, 3, 4 klausimai, jūs - racionalūs. Priimami sprendimai aiškūs ir konkretūs, mokate planuoti, žinote, kaip surasti kompromisą bet kurioje situacijoje: nuo buitinių iki meilės klausimų. Tačiau būkite atsargūs: santykiuose reikia ir proveržių, ir atoslūgių. Jūsų santykių silpnoji pusė - emocinė ir seksualinė sritis, todėl dažniau palepinkite vienas kitą netikėtumais, net jei kartu esate daugybę metų.

Jausmingoji pora

Jei dauguma sutapimų emocinėje srityje (5, 6, 7, 8 klausime), vadinasi Jums nereikia žodžių, kad suprastumėte vienas kitą: pakanka žvilgsnio ar veido išraiškos. Mokate būti dėmesingi vienas kitam. Tačiau yra ir silpnoji pusė - kartais buitiniuose reikaluose susiduriate su chaosu, negalite priimti bendro,logiško sprendimo, nes visur vadovaujatės jausmais. Išmok nustumti emocijas į šalį ir vadovautis racionaliu protu, galvodama apie tai, kas geriausia, o ne tai, ko norėtum.

Aistringoji pora

Jei daugiausiai panašumų atradai ties 9, 10, 11 ir 12 punktais - vadinasi jus valdo aistros! Ir tu, ir jis santykiuose labiausiai vertina intymų ryšį. Tai puiku, tačiau nepamiršk, kad seksas neišsprendžia visų problemų, kurios vienaip ar kitaip iškyla gyvenant kartu. Išmok į partnerį žiūrėti ne tik kaip į seksualinį objektą: daugiau laiko skirk tiesiog pokalbiams, perprask, koks jis yra ne seksualinėje srityje. Tuomet Jūsų pora bus tiesiog neišardoma.

2

Re: Tavo ir jo suderinamumas: nustatyk, ar jūs tinkate vienas kitam

Įdomu. Aš nuo vaikystės nejučiom pradėjau analizuoti žmonių veidus, kai patekau į pažinčių portalus, tai buvo puiki vieta patyrinėti šitai ir turiu pasakyti kad labai labai dažnai veido bruožai sufleruoja vieną ar kitą dalyką apie tą žmogų. Kažkuriuo metu net bandžiau tikrinti kaip du žmonės tinka vienas kitam ir tai mane nustebino, kad gana nesunkiai pavyko tai padaryti.

Gal todėl mane labai erzina, kai atvertęs merginų anketą, jose negaliu normaliai įžiūrėti jų veido arba dar blogiau, jei būna taip išsidažiusi, kad nesuprasi kaip atrodo iš tikro.

3

Re: Tavo ir jo suderinamumas: nustatyk, ar jūs tinkate vienas kitam

Man patiko iš kažkur paimti kažkokio autoriaus šie samprotavimai. Kažkodėl turėjau ir tebeturiu įsitikinimą, kad protingi vyrai ,,nešioja" aukštas kaktas, o protingos moterys- žemas. Beje, įsitikinau ir praktiškai. O partnerių suderinamumu pagal veido bruožus linkčiau tikėti, nes atkreipkit dėmesį: harmoningai nugyvenę amželį santuokinių senjorų pora išoriškai supanašėja; ir ne vien todėl, kad tuo pačiu maistu maitinasi. Manau greičiau dėl to, kad vienodomis mintimis problemas sprendžia. Šiaip man asmeniškai labai žavi priešingi veido bruožai kituose, nei aš turiu; nes manieji jau atsibodę; bet kol grožiesi priešingais, tuo metu šiek tiek atsijungia protas, todėl save prievartauji, nusileisdamas partneriui ir stengdamasis jam įtikti; o čia darai didelę klaidą, gaišdamas brangų laiką. Gal tikrai reikėtų jau nebesižavėti priešingybėmis, paklusti horoskopams ir veidų suderinamumui? O kaip bus su meile? Ar ji atsiras? Pagal ką myli senjorai? Štai dabar pas mane ant stalo stiklinė vandens ir sauja mėgiamų saldainių. Aš pasiimu ir nusiperku pati. Bet kiekvienas iš mūsų (juk ateis laikas) gal negalėsim patys pasiimt? Gal meilė partneriui gimsta, kaip meilė motinai, nes mums reikalingas saugumas, o ne vienatvė?:::a43

4

Re: Tavo ir jo suderinamumas: nustatyk, ar jūs tinkate vienas kitam

Isvaizda panasios poros graziai ziurisi is salies, kaip is reklaminio klipo bet tai dar ne reiskia, kad tokios poros gerai sutare tarpusavi ir yra ilgamzes. Viskas manau priklauso nuo isitikinimu, jai isikalei sau i galva, kad auksta kakta, rudu akiu, ozeragis tai protingas ir patikimas vyras tai nesamoningai tokio ir ieskosi sau i poras, o jai dar aplinkiniai ar kokioje knyguteje ta pati patvirtins tai i kitokius net nesidairysi:::001. Didele reiksme meileje turi atsitiktinumas, aplinka kurs sukiesi, pomegiai ir tikslai, fizionomija turi maziause reiskme bet butent ja stengiamasi sureiksmint nes pirma ispudi daro isore. Kas yra liudniause kai nesutampa tikslai, kas is to jai jusu veido bruozai panasus, draugija tenkina, o horoskopai zada amzina meile, bet tau reikia santykiu o jam sekso, jai tesi bendravima ar bandysi ji paveikti liksi iskaudinta, nes santykius jisai jau turi jie  ji pilnai tenkina bet jam truksta sekso nes zmona laukesi, gal sunkiai serga..t.t. kai situacija pasitaisys jam tapsi nereikalinga, istikus nelaimei toks nepades, zodziu nereikia per daug uzsiciklinti ties isore ar veido bruozu.:::001

5

Re: Tavo ir jo suderinamumas: nustatyk, ar jūs tinkate vienas kitam

Gal ir budavo kas senoveje su tais puodeliais, kas ten zino... kokia reiksme tai nese ar ne... bet skyrybos buvo nemadingos ir netgi nepriimtinos smile ... gal todel tie zmones taip ilgai ir laimingai vienas kita kentejo kartu... smile
Gal fizinis veidu panasumas ir traukia vienas kita tapti partneriais, bet jei nesutaps charakteriai, siais laikais neuzlaikys ir jokie kaktu ir nosiu testai wink

6

Re: Tavo ir jo suderinamumas: nustatyk, ar jūs tinkate vienas kitam

Valdai, nejuokink. Visos šios šeimos yra tvarios  dėka konservatyvaus auklėjimo bei žinomumo. Daug faktorių lemia žmogaus pasirinkimą, bet "tos pačios tautybės ar ne" pasirinkimas nėra esminis, jis labiau politinis ir socialinis.

7

Re: Tavo ir jo suderinamumas: nustatyk, ar jūs tinkate vienas kitam

Ko tik neprisigalvojam...:::008

8

Re: Tavo ir jo suderinamumas: nustatyk, ar jūs tinkate vienas kitam

Manau, Valdai Y, jums nelengva gyventi...Kaip kokiam paslaptingam labirinte...

9

Re: Tavo ir jo suderinamumas: nustatyk, ar jūs tinkate vienas kitam

Tai ir puiku. Genys margas, o pasaulis dar margesnis...

10

Re: Tavo ir jo suderinamumas: nustatyk, ar jūs tinkate vienas kitam

Valdas Y parašė:

Pavyzdžiui, princesė Diana, per princo Carlzo kvailai veikusią galvą - būdama žemosios klasės - buvo paimta į viduriniosios klasės šeimą. O žemoji klasė yra silpnesnė už viduriniąją, esant toms pačioms tautybėms.

Vaikams paveldėjus žemąją klasę - jiems užaugus, viduriniosios klasės šeima labai susilpnėtų, ir prarastų esamą padėtį, įtaką ir turtingumą.

Taip neatsitiko, nes iš tėvo jie paveldėjo viduriniąją klasę, bet žinome, kur atsidūrė princesė Diana.

Visiskai neaiskus kriterijai pagal ka vertinama.Kas lemia zemaja,kas viduriniaja klase? Tautybe ar pilietybe? Sios savokos cia visiskai supainiotos,Jei tautybe apspredzia paveldimumas,tai reiketu pasidometi kiekvieno individo geneogija na kokiu penkiu kartu.Tuomet gal ir galima tvirtinti,kad tas asmuo priklauso tinkamai veislei.O pilietybe,bei socialiniai dalykai-siais laikais gana kitantys dydziai.

11

Re: Tavo ir jo suderinamumas: nustatyk, ar jūs tinkate vienas kitam

Rasistai, fasistai, komunistai, kapitalistai...ir prie visu  - istu dar ir klasistai...:::024

12

Re: Tavo ir jo suderinamumas: nustatyk, ar jūs tinkate vienas kitam

Tai cia tokia filosofija, kad "homo homini lupus est"...Mano akimis,tai jau atgyvena, praeitis. Protingas zmogus vadovaujasi zmogiskumo principais ir meile artimui...Visa kita veda i destrukcija ir susinaikinima. Kaip sakoma visi turim visokiu vilku, bet svarbiausia koki vilka savyje maitinam...

13

Re: Tavo ir jo suderinamumas: nustatyk, ar jūs tinkate vienas kitam

Ziemos pabaiga ir pavasario pradzia...:::008

14

Re: Tavo ir jo suderinamumas: nustatyk, ar jūs tinkate vienas kitam

:::400

15

Re: Tavo ir jo suderinamumas: nustatyk, ar jūs tinkate vienas kitam

"Sakoma, kad išvaizda panašūs žmonės labiau traukia ir labiau tinka vienas kitam."

Tai,
kad mokslininkai nustatė, kad žmonės renkasi į porą turinčius priešingus veido bruožus. Pvz., ilganosis renkasi trumpanosį, kumpanosis - riestanosį, ir pan. veido bruožai turi papildyti vieni kitus ir vaikai turi gautis idealesnių bruožų! smile

16

Re: Tavo ir jo suderinamumas: nustatyk, ar jūs tinkate vienas kitam

Toks ispudis, kad Valdas Y mus cia mausto ir i kumsteli sau juokiasi...
Skaitau ir galvoju, pagaliau Anna perprato jo stiliu ir prigriebs...
Bet kur tau, jis taip issyvynioja, kaip eibiu pridirbes katinas...Puiku, galeciau, tai pristatyciau Nobelio premijai.
Zinoma, jeigu ko nors neplagijuoja...:::008

17

Re: Tavo ir jo suderinamumas: nustatyk, ar jūs tinkate vienas kitam

Valdui Y : Pagarba, jeigu moteris svarbiau net uz Nobelio premija. Nesitikejau, kad dar tokiu buna...:::008

18

Re: Tavo ir jo suderinamumas: nustatyk, ar jūs tinkate vienas kitam

P.S. Ziurkes metu Skorpijonas...Vien tai jau milijono verta...Puikus uztaisas visai savaitei...:::037

19

Re: Tavo ir jo suderinamumas: nustatyk, ar jūs tinkate vienas kitam

Valdui Y: Na toks Seimo narys, kad isreztu kalba apie Lietuvos reprodukcine problematika, tai visi, iskaitant ir pirmininka, uzkimstu isejimo duris, jeigu tik atsimintu, kur jos yra...

20

Re: Tavo ir jo suderinamumas: nustatyk, ar jūs tinkate vienas kitam

Puiku. Aukstasis pilotazas. Dar karta pagarba...:::008