1

Tema: Ar mums rūpi kitas žmogus, arba kodėl Jėzus mirė už tave ant kryžiaus?

Labas visiems, labai daug galvojau apie tai kokia čia sukūrus tema, kuri nebūtu nuobodi, bei galėtu manau pritraukti tūkstančius, forumo dalyvių. Ir nesugalvojau smile Esu prisiregistravęs fb, nors mano paskyra yra kaip ir kitų  dar kelių milijonų, bet vienas dalykas man neduoda ramybės, ką žmonės mano apie pagalbą nepražystamam, ir kaip į tai reaguoja.
Kaip dauguma žino, buvo toks žmogus, Jėzus Kristus, kuris numirė ant kryžiaus vietoj mūsų, kad tik mes turėtumėm galimybę gyventi geriau, ir padėti kitiems žmonėms. Išties mes jau turime tokia galimybę, ar visi ją pasinaudojame?
Kaip pasižiūrime, mes kasdien gatvėje prasilenkėme, su šimtais, gal nes tūkstančiais žmonių, net nesusimastę, kad jiems yra reikalinga mūsų pagalba, užuojauta, rūpestis. Nebūtinai tai gali būti susijusi su pinigais, ar materialiniais dalykai, juk tiesiog galima pasikviesti puodeliui kavos, arbatos nors ir į tą pačią pirma pasitaikiusią kavinuke, juk tai užtruktu gal kokias 5 minutes, o tas žmogus gal gautu geros nuotaikos dozę visam mėnesiui ar vakarui.
Juk nėra taip sunku, išklausyti kažko, kam yra sunku, ar kas nori išsipasakoti, tiesiog nebūkime abejingi, kitam žmogui nesvarbu, kad mes jo ir nepažįstame.
Noriu jums įdėti kelis video iš youtube's ir po to parašykite, kas jus varžo padėti kitiems žmonėms, nors tegu tai būna ir tas pats benamis, kuriam jeigu nupirksite kartą duonos ir kefyro buteliuką, juk jums tai kainuos kelis litus, o jam gal doze sveikatos.


Klausymas - kas varžo jus padėti nepažįstamam žmogui, ir ar sutiktumėte padėti ištiktam nelaimės, ar - tiesiog praeitumėt nusisukę kitą pusę? Manau žinau, ką 90% žmonių į tai atsakys.

Čia yra žadėti keli video iš youtube's:
http://youtu.be/92-QkWpacB8 pirmas video net pažiūrėjus verkti norisi
http://youtu.be/LmVpCRZtcJ8 antras video, manau daug kam jau pažįstamas

2

Re: Ar mums rūpi kitas žmogus, arba kodėl Jėzus mirė už tave ant kryžiaus?

kazi ka veiks bomzas su kefyru? odekolona jis geria paprastai. smile

3

Re: Ar mums rūpi kitas žmogus, arba kodėl Jėzus mirė už tave ant kryžiaus?

Jeigu tau Tomai būtų pasirinkimas, ką tu nupirktum benamiui (tavo vadinamasis "bomžas) kefyro ir duonos riekią ar gera dozę taip vadinamo odekolono? gali viešai ir neatsakinėti, tiesiog pamąstyk kas jam būtų geriau.

4

Re: Ar mums rūpi kitas žmogus, arba kodėl Jėzus mirė už tave ant kryžiaus?

Skaitytojai: kelyje ištikus nelaimei sustojo tik policijos „Renault Laguna“

http://www.15min.lt/ikrauk/naujiena/sva … top_ikrauk

5

Re: Ar mums rūpi kitas žmogus, arba kodėl Jėzus mirė už tave ant kryžiaus?

Kartą priėjo firminiais rūbais apsirengęs liesas berniukas ir liūdnai paprašė pinigų. Paklausiau kam jam jų reikia? Pasiskundė, kad nori valgyti ir pirktų bandeles. Nupirkau vidutinės kainos porą bandelių. Jis jas išmetė į šiūkšledėžę nepažiūrėjęs į maišelį, mano akivaizdoje ir susiraukęs nuėjo. Ar tikrai visiems reikia pagalbos kurie jos prašo arba kuriems mes norime padėti? Argi nematei Antanai, istorijos, kai moteris priglaudė valkatelę, o šis, viskuo aprūpintas, visvien sėdėdavo prie kelio ir kaulydavo pinigų iš bet ko, net iš tų kurie atiduodavo ištiesų skurdžiai savo šeimai uždirbtus prakaitu pinigėlius, vien todėl, kad valkatėlės toks pomėgis ir jis yra kaulijimo profesionalas? Argi normalu, kad 30 metų valkata prašo iš vaikų, kurie patys neuždirba, nežino nei vertės, nei tų pinigėlių uždirbimo kainos? Manau ne nuo pagalbos reikia pradėti, nuo žmogaus savigarbos skiepijimo, sažiningumo kaip vertybės pripažinimo ir šios vertybės propogavimo. Manau, kad iš tų, kuriems lyg ir reikia pagalbos išties tik laaabai mažam procentui tikrai reikia pagalbos ir tikrai ne arbatos, o patarimo, palaikymo, kartais užuojautos. Bet atpažinti ar žmogui šiandien reikia leisti pabūti pačiam su savimi ar reikia pabūti šale jo-gana sudėtinga. Net ir paklausus ne kievienas pasakys ko išties jam sunkią akimirką reikia.
Nėra pasitikėjimo, nėra tikėjimo kitu, yra didžiulė fobija būti apgautam- turbūt tokie dalykai mums trukdo dalinti ir gauti pagalbą tuomet kai jos labai reikia, o ne tuomet, kai tik užsinorime ar tiesiog užsinori kiti.
Až esu už tai, kad koks bebūtų žmogus, jis vertas mandagaus ir pagarbaus elgesio. Bet pagalbos turime prašyti ir ne dalinti pagalbą, o padėti ją įsigyti.

6

Re: Ar mums rūpi kitas žmogus, arba kodėl Jėzus mirė už tave ant kryžiaus?

Tiesa, jei pavyksta laiku ir tinkamai padėti, žmogaus laime švytintis veidas - neįkainojama dovana.

7

Re: Ar mums rūpi kitas žmogus, arba kodėl Jėzus mirė už tave ant kryžiaus?

visu pirma kur jis ten uzsilenke niekas nezino tiesiog malimas liezuviu,,,tema nuvalkiota neidomi ir man visikai nerupi kas kaip koks tstabukas kur numire,,,padeti kitiems uz koki gera as turiu padeti?nesugebi tavo problema,kaip gamtoje sugebi isgyveni nesugebi nudvesk,,,niekas niekam neskolingas

8

Re: Ar mums rūpi kitas žmogus, arba kodėl Jėzus mirė už tave ant kryžiaus?

Rima taip iš pažiūros tu esi teisi, dauguma žmonių tuo naudojasi, žinau kad kaip kurie žmonės jau yra praradę viltį, pakeisti savo gyvenimus, bet juk mes galime stengtis ir vėl viską iš naujo daryti, juk reikia kaip kuriems atleisti, jeigu jie nemoka elgtis su gėriu.

9

Re: Ar mums rūpi kitas žmogus, arba kodėl Jėzus mirė už tave ant kryžiaus?

Romantiškas tavo požiūris, Antanai. Daug spragų. Visi mesijais nepabūsim.

10

Re: Ar mums rūpi kitas žmogus, arba kodėl Jėzus mirė už tave ant kryžiaus?

Antanai, geriausia pagalba kitiems įskaitant aukštos  ir žemos socialinės padėties žmones- rodomas geras pavyzdys. Įkvėpimas. Aišku, reikia kažkaip patekt į tų žmonių širdis, o tai padaryti gali tik žmonės, kurių pastangos kažko pasiekti yra vertos išskirtinio susidomėjimo. O kai Tu žmonėms padedi vien dėl to, kokioje situacijoje jie yra, tai Tu praktiškai skatini suktis jau ir taip beveik nesustabdomą ratą. MANO NUOMONE tokia pagalba (kalbant apie paramą pinigais,maistu ir pan.) turėtų būti labai diskretiška. Jog nepabrėžtų socialinių lygių skirtumo. Antai "va, geras žmogus padeda valkatai". Taip iš paprastų žmonių vieni tampa "gerais, dosniais, ypatingais" žmonėmis, o kiti tuo tarpu "bomžais, valkatomis ir benamiais".....

11

Re: Ar mums rūpi kitas žmogus, arba kodėl Jėzus mirė už tave ant kryžiaus?

Prašo - duok.

Visada tuo vadovaujuosi ir manęs visai nedomina, kur jis tuos pinigus padės ir ar nusišypsos, ar panašiai. Tokio likimo žmogų išvis sunku bandele būtų pradžiuginti. Iš kitos pusės - turiu asmeninės patirties, kai sužinojau, kad centų man glostydamas kojas prašo gerb. profesorius... Kai pakėlę galvą pro juos praeiname, net nepagalvojame, kad jie daug didesni už mus.

12

Re: Ar mums rūpi kitas žmogus, arba kodėl Jėzus mirė už tave ant kryžiaus?

Goda parašė:

Prašo - duok.

Visada tuo vadovaujuosi ir manęs visai nedomina, kur jis tuos pinigus padės ir ar nusišypsos, ar panašiai. Tokio likimo žmogų išvis sunku bandele būtų pradžiuginti. Iš kitos pusės - turiu asmeninės patirties, kai sužinojau, kad centų man glostydamas kojas prašo gerb. profesorius... Kai pakėlę galvą pro juos praeiname, net nepagalvojame, kad jie daug didesni už mus.

Puikus egoizmo pavyzdys smile Žmogus žlugdo savo gyvenimą, savo žinias, sveikatą, o mes ,gerbdami diplomą, kuris duotuoju momentu yra bevertis kaip pats to žmogaus gyvenimo būdas,  duodame jam centų...kodėl?
Bandele mano aprašytas vaikas nesidžiaugė, nes jis yra -narkomanas, nes melavo, nes negavo pinigų savo ir artimųjų gyvenimo žlugdymui.
Niekada, pasistengsiu niekada neduoti pinigų, kad žmogus dar giliau įklimptų į savo vargą.

13

Re: Ar mums rūpi kitas žmogus, arba kodėl Jėzus mirė už tave ant kryžiaus?

jei jau kilo tau ideja kviestis benami i kavine, tai pirmyn, jei tik isdrysi smile... Bet... kam tau reikia kitu pritarimo ar palaikymo, jei jau manai, kad esi be keliu minuciu Jezus Kristus? Vaisink benamius kava, o dar geriau- vynu, kalbink zmones gatveje, siulydamas jiems pasisneketi su tavim, filmuok savo reportazus ir tikrai susilauksi kazkokio demesio... O jei pats nesiruosi viso to daryti, tai kam cia burna ausinti tokiom ale idejom smile ???

14

Re: Ar mums rūpi kitas žmogus, arba kodėl Jėzus mirė už tave ant kryžiaus?

neduok žuvies, duok meškerę ;D

15 (redagavo Rasa 2014-12-21 17:18)

Re: Ar mums rūpi kitas žmogus, arba kodėl Jėzus mirė už tave ant kryžiaus?

Is kur zinai, kad jis neparduos tos meskeres (gaves nemokamai) big_smile ?..

16

Re: Ar mums rūpi kitas žmogus, arba kodėl Jėzus mirė už tave ant kryžiaus?

Goda parašė:

Prašo - duok.

Visada tuo vadovaujuosi ir manęs visai nedomina, kur jis tuos pinigus padės ir ar nusišypsos, ar panašiai. Tokio likimo žmogų išvis sunku bandele būtų pradžiuginti. Iš kitos pusės - turiu asmeninės patirties, kai sužinojau, kad centų man glostydamas kojas prašo gerb. profesorius... Kai pakėlę galvą pro juos praeiname, net nepagalvojame, kad jie daug didesni už mus.

man cia klausimas pasistojo... jei paprasysiu tikrai duosi? big_smile

17

Re: Ar mums rūpi kitas žmogus, arba kodėl Jėzus mirė už tave ant kryžiaus?

Rasa, na juk ne visi tokie, gal kas nors parduotų, o kas nors gal panaudotų tikslingai pagal paskirtį big_smile

18

Re: Ar mums rūpi kitas žmogus, arba kodėl Jėzus mirė už tave ant kryžiaus?

Jūsų Košmaras parašė:

Rasa, na juk ne visi tokie, gal kas nors parduotų, o kas nors gal panaudotų tikslingai pagal paskirtį big_smile

taip, panaudotu meskere pagal paskirti, aisku tam, kad istrauktu is vandens auksine zuvele big_smile

19

Re: Ar mums rūpi kitas žmogus, arba kodėl Jėzus mirė už tave ant kryžiaus?

profesoriux parašė:
Goda parašė:

Prašo - duok.

Visada tuo vadovaujuosi ir manęs visai nedomina, kur jis tuos pinigus padės ir ar nusišypsos, ar panašiai. Tokio likimo žmogų išvis sunku bandele būtų pradžiuginti. Iš kitos pusės - turiu asmeninės patirties, kai sužinojau, kad centų man glostydamas kojas prašo gerb. profesorius... Kai pakėlę galvą pro juos praeiname, net nepagalvojame, kad jie daug didesni už mus.

man cia klausimas pasistojo... jei paprasysiu tikrai duosi? big_smile

O kas cia keisto...duok tiek kiek negaila ir tokie klausimai nepasistos☺

20

Re: Ar mums rūpi kitas žmogus, arba kodėl Jėzus mirė už tave ant kryžiaus?

Dažnai prašo duoti pinigu kuom esu nusipelnes tokio dėmesio negaliu suprasti.Teisybe pasakius tokioje situacijoje dažnai jaučiuosi nejaukiai.Ypač kai atsakius padėti sulauki klausimo - ne jau tau gaila.Kartais tikrai pagalvoji kad gal ir reikėjo padėti bet visada tokiose situacijose iškyla klausimas - kodėl daugeliui galima padėti tik pinigais.Tada pradedi suprasti kad išprincipo esi vedžiojamas už nosies.Ir tai taikoma net tik bomžams bet ir visokio plauko pelno nesiekiančiom organizacijom kuriom reikia savoms problemoms spresti tik pinigu,maisto produktu o jie jau juos paskirstys be tavo žinios net nesivargindamos atsiskaityti už gauta parama.